Recommended Posts

ساخت اين سامانه در صورت تغييرات در نوع و برد رادار دستاورد بزرگي محسوب مي شود.

هر نوع تغير در نوع رادار و فركانسهاي آن در رهگيري و هدايت موشك بسيار پيچيده بوده و انحراف آن را با مشكل مواجه خواهد كرد.

سامانه هاوك نمايش خوبي در جنگ ايران وعراق داشته و بسيار موفق عمل كرد.حتي اين سامانه چندتا اف 14 خودي رو هم Down کرد. icon_cheesygrin :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس اميدوارم نمونه هاي قبلي هاوك رو با اين مدل جايگزين كنند.
اقدامات ضد الكترونيك و منحرف كردن پدافند هاي هاوك ايران كه مهمترين پدافند ايرانه .. براي اسراييل و آمريكا به سادگي منحرف كردن موشك هاي دريايي هارپونه..چون با سيستم هاي هدايت و راداريشون اشراف كامل دارند. اما اگر از اساس چيزه ديگري شده باشه و به قول معروف فقط پالونش همون هاوك باشه!! خب بدرد ميخوره.

آقا حامد.. ؛چندين اف 14؟؟؟؟!!! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درسته جنگ الکترونیک رو سامانه هاوک ساخت آمریکا خیلی ساده هست البته اینو در نظر بگیرید که ایران هاوک رو ارتقا داده و موجودیها دقیقا همونی نیست که خریدیم!

[quote]چندين اف 14؟؟؟؟!!![/quote]

تو جنگ از این اشتباهات پیش میاد که با تدابیر موفق شهید ستاری این مشکل به حداقل رسید.

ولی خوب زده دیگه! کلا هاوک چهار تا جنگنده خودی رو پائین کشید تو جنگ سه تا اف14 یه اف5!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من مهمترین عکس اینه:
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/9_8803160770_L600.jpg[/img]
تو این عکس یک رادار آرایه فازی رو می بینیم که به نظر من رسیدن به تکنولوزی ساخت این رادار ها خیلی مهمه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]چندين اف 14؟؟؟؟!!![/quote]

چندين اف 14 نه فقط سه فروند.همانطور كه آقا سعيد اشاره كردند با تدابير فرماندهان به ويژه شهيد ستاري اين مشكل به حداقل رسيد.

[quote]ولی خوب زده دیگه! کلا هاوک چهار تا جنگنده خودی رو پائین کشید تو جنگ سه تا اف14 یه اف5![/quote]

البته زدن كه زده و كاريش نميشه كرد. icon_cheesygrin فقط يك مورد اشتباه محرز پدافند در هدف قرار دادن اف 14 موجب توبيخ پرسنل شد . :lol:

ضمن اينكه اهميت و حساسيت دفاع از سايت خارك بيش از انهدام 4 فروند جنگنده بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این عکس رو دقت نکرده بودم تشکر امید جان.

اون رادار چیه؟! :lol: یک رادار آرایه فازی که از شکل و شمایل مشخصه پیشرفته هست و حتی میتونه از نوع فعال باشه چون تعداد زیادی آنتن ارسال و دریافت داره. خیلی جالب شد!

این رادارها رو چون ارزش استراتژیک داره به ما نمی فروشن و بنابراین فرض خرید از روسیه یا چین بعید هست و تنها میمونه گزینه ساخت داخل که انصافا خودم باور نداشتم ولی بهتره باور کنیم. icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راستی این موفقیت بزرگ رو به دوستان عزیز تبریک می گویم عده ای از دوستان عزیز فکر می کنند ساخت هاوک مثل ساخت دوچرخه است اگر خود هاوک رو بتونیم بسازیم باز هم کار بزرگی صورت دادیم دوستان عزیز جالبه بدونید که پایه و اساس سیستم های دفاع ضد هوایی آمریکا همین موشک هاوک است با تشکر از دوستان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ای ول آرایه فازی!!

خوب به قول سعید خان جالب شد!!

دوستان یه کم رادارش رو تحلیل کنن ما هم فیض ببریم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برای آشنایی با رادارهای آرایه فازی به لینک زیر مراجعه فرمائید.

[url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4693]رادارهای آرایه فازی[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعید یه سوال: این همه اعتماد به نفس رو از کجا میاری؟! icon_cheesygrin

لامصب یه لحظه فکر کردم خوده طراح سیستم داره سخنرانی میکنه تا به ما ارامش قلبی بده ! ناخوداگاه گفتم براش دست بزنم! چشمک

موافقم با حرفت که یه سیستم تا وقتی کارائی داره دور نمیندازنش... معمولا شوروی ها دور میندازند و یه جدیدتر میسازند اما غربی ها و پیروانشون این عقیده رو ندارند

موشک تاو صدبار بهینه سازی شد تا الان حرفی برا گفتن داشته باشه با وجوده بودن جاولین ...
اما شوروی ها ماه به ماه عوض میکردن! حتی به بهانه رنگ هم یه اسم جدید میزاشتند اما خوب معمولا بهینه سازی جواب میده

اما سوال اینه: این بهینه سازی ها تا کجا یپش رفته و ایا میشه بهش اعتماد کرد یا نه؟! سرکار نباشیم؟! (بله میدونم تا نره تو بوته عمل مشخص نیست و نیز سری هست و حیاتی و... اما هاوک هم وقتی توسط امریکا ارائه شد جوری معرفیش کرد که همه میدونستن حرفی برا گفتن داره ...)
[color=red]
بعدم یه نکته: ما برا ساخت یه سیستم پدافندی چه بخواهیم چه نخواهیم باید مراحل رو بگذرونیم و ساخت شاهین و امثالهم و حتی مهندس معکوس هاوک هم یکی از این مراحل هست که حتما باید گذرونده بشه .. روسیه اس 300 رو روی هوا نساخت... از سام 2 رسیدن به اینجا ... مام ایشالله اینجوری باید عمل کنیم[/color]

البته یه نکته ایی هم مهمه و اونم اینکه روسیه هیچگاه سامن 2 رو در حد اس 300 تبلیغات نکرد براش و مدعی نشد در حد اس 300 ! یعنی اصطلاحا بزرگنمائی نکرد جوری که ضایع شه ! کاملا برعکس ما البته میدونم جنبه تبلغاتی فقط داره .. ... چشمک!

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سعید یه سوال: این همه اعتماد به نفس رو از کجا میاری؟! Laughing

لامصب یه لحظه فکر کردم خوده طراح سیستم داره سخنرانی میکنه تا به ما ارامش قلبی بده ! ناخوداگاه گفتم براش دست بزنم! چشمک[/quote]

در پست اول خود بیان کردم نظرم رو به قول شما چشمک!

[quote]اما سوال اینه: این بهینه سازی ها تا کجا یپش رفته و ایا میشه بهش اعتماد کرد یا نه؟! سرکار نباشیم؟! (بله میدونم تا نره تو بوته عمل مشخص نیست و نیز سری هست و حیاتی و... اما هاوک هم وقتی توسط امریکا ارائه شد جوری معرفیش کرد که همه میدونستن حرفی برا گفتن داره ...)

بعدم یه نکته: ما برا ساخت یه سیستم پدافندی چه بخواهیم چه نخواهیم باید مراحل رو بگذرونیم و ساخت شاهین و امثالهم و حتی مهندس معکوس هاوک هم یکی از این مراحل هست که حتما باید گذرونده بشه .. روسیه اس 300 رو روی هوا نساخت... از سام 2 رسیدن به اینجا ... مام ایشالله اینجوری باید عمل کنیم

البته یه نکته ایی هم مهمه و اونم اینکه روسیه هیچگاه سامن 2 رو در حد اس 300 تبلیغات نکرد براش و مدعی نشد در حد اس 300 ! یعنی اصطلاحا بزرگنمائی نکرد جوری که ضایع شه ! کاملا برعکس ما البته میدونم جنبه تبلغاتی فقط داره .. ... چشمک![/quote]

اما یعنی چی؟ همین الانش سر کاری! چشمک!

اما راجع به بعد! همین راه رو طی کردیم عزیز دل برادر! اگر تاریخچه سامانه های ضد هوایی ایران رو تحقیق کرده باشی ابتدا با تامین قطعات و عملیاتی کردن بعد با تغییرات ساده و روشهای ابتکاری شروع شد و سالها گذشت تا موشکهایی از روی سام2 و اف ام80 ... ساخته بشه بصورت بومی که کامل هم بومی نبود چون اون زمان در صنایعی مثل الکترونیک مثل امروز نبودیم تا این روز که مشاهده شد یک سامانه کاملا بومی به بهره برداری رسید و می تواند با دقت و سرعت بالا با هواپیماها و موشکهای کروز متخاصم درگیر و آنها را منهدم کند.

دوستان اینو بدونن که اگر سامانه شاهین از نظر راداری بتونه در برابر جنگ الکترونیک دشمن مقاومت کنه تمام معادلاتشان در بعد تاکتیکی هوایی بر هم میخورد تو مناطقی که این پدافند مستقر هست و مسلما برای دفاع ازش از سامانه های کوتاه برد مکمل کمک میگیرن تا با موشک کروز دور ایستا نیان فلجش کنن!

گویا به این چشمک معتاد شدم! یه چشمک دیگه! چشمک!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعید اینقد چشمک چشمک نکن!!تیک می گیری! من یکی از دوستام اینجوری شد فرداش مرد!! icon_cheesygrin :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.