Recommended Posts

[quote name='ronin313' timestamp='1382297531' post='344913']
یه نیم در صد هم هستند هم کار میکنن و هم غر می زنن...
[/quote]
این تیکه رو خعلی باحال اومدی. :mrgreen: icon_cheesygrin icon_cheesygrin

[quote name='hamedof' timestamp='1382297080' post='344912']
اگه منظورتون منم که شما نگران نباشید ، ما خودمون طرح داریم ، برنامه هم داریم ، روشم داریم کار می کنیم ... چون مشکلات مسخره پیش رو رو دیدم دارم این ها رو میگم ...

انشاالله تکمیل که شد می بینید کی حرف زده و کی عمل ...
[/quote]
تو که کارت درسته حاجی... :winking: ولی دلیل نمیشه زحمت بقیه رو ناچیزپنداری!!! کنی. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1382298775' post='344918']
این تیکه رو خعلی باحال اومدی. :mrgreen: icon_cheesygrin icon_cheesygrin

تو که کارت درسته حاجی... :winking: ولی دلیل نمیشه زحمت بقیه رو ناچیزپنداری!!! کنی. :mrgreen:
[/quote]

آخه یه عده *** حال داش حامد رو گرفتن ! :chicken:

الان رو حالت آفنسیو هست !!! icon_cheesygrin :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من غلط بکنم ولی ما تازه 20 درصد راه رو رفتیم ! کلی راه برای پیمودن داریم تا به ساخت وسایل خیلی دقیق پیشرفته برسیم ! ...
الان اطرافیان من میدونند که من دیگه قسمت خوب ماجرا رو نمیگم ، چرا ؟ چون همه اون رو میبینند ، آدم باید قسمت منفی رو برای پیشرفت ببینه ...

سهیل هم خوب گفت ...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
عرض کنم خدمت دوستان که اطلاعات موثقی دارم که جمهوری اسلامی سرمایه گذاری سنگینی روی بحث [b]امکان سنجی[/b] تولید توپ لیزری در یکی از دانشگاههای کشور کرده و بهانه‌گیری اخیر غرب در مورد آزمایشگاههای لیزری جمهوری اسلامی هم واکنشی به همین روند بوده.
[/quote]

اگر هم چنين باشه هنوز سالها مونده تا ما چنين چيزي رو بسازيم.
حداقل يک نمونه وات پايين ليزر شيميايي تنها ليزري که ميشه در اين نوع سلاح استفاده
کرد توليد داخل به من نشون بديد تا بيبينيم توانايي ساخت چند صد هزار واتي رو داريم
يا نه?

ولي ميدونم که وزارت دفاع داره روي ليزر وات بالا خاص کار ميکنه تحقيقات رو هم پاس داه به يک دانشگاه همون طور که دوستان گفتند

البته نه براي اين کار!
براي يک کار ديگه که خيلي واقع گرايانه تر براي ما هست و مفيدتر.....

بعدش هم يک چيزي رو بگم اصولا حرف مقامات ارتش رودر مورد دست آورد هاي
نظامي سلاح هاي نظامي بويژه اگر خاص باشند به هيچ عنوان جدي نگيريد!
سپاه بود يکچيزي... يا مسول وزارت دفاع! ولي ارتش نه نود و نه درصد پروپاگاندا براي مراسم
صبحگاه دوره آموزشي وظيفه ها..
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر اشتباه نکنم یکی دو سال پیش، شایعاتی بود کا ایران ماهواره های جاسوسی رو با تابش لیزر پرقدرت، از کار میندازه. اگر این رو بگذاریم روی تواناییهای غنی سازی لیزری، به نظر میرسه تواناییهای لیزری ما خیلی بیشتر از میزان اعلام شده باشه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1382274431' post='344834']
angz

وقتی فرماندهی که با این حرف های حرکت مردمی و ... حرف از توانمندی در حوزه ساخت توپ لیزری میزنه ! نیاز به امکان سنجی نیست ! معلومه این خبر صرفا جهت پروپاگانداست ! ...

بعد از اون هم الکترو آفیسر خبری رو گفتند که منبعش خودشون هستند ! البته من حرف ایشون رو قبول می کنم به دلیل اینکه ایشون فرد تحصیل کرده ای هستند ! ولی اینکه ما الان فکر کنیم چیزی که ما خواهیم ساخت به این زودی ها رونمایی بشه خیر (تایید حرف الکترو آفیسر که این توانایی ما بالقوه است ! نه بالفعل ) .

بعد از اون شروع شد به دفاع کور کورانه از این حرف های فرماندهان و بازی همیشگی و اینکه ما صاحب سبکیم و ... . جوابش رو هم گرفتند ... ما فعلا توان دفاعیمون مناسبه ! که اون هم با توجه به پیشرفت هر روز دشمنانمون خیلی از برتری هامون رو داریم از دست میدیم !

بحث تخصصی می خواهید در این زمینه ؟

خیلی خوب بسم الله ...

ما برای ساخت چنین توپی اصولا در این زمینه ها باید به اندازه کافی پیشرفت کرده باشیم :

1- مهندسی برق (الکترونیک ) که خوب واقعا پیشرفت های خیلی خوبی داشتیم تا حالا . پس از این نظر مشکل نداریم . البته در صورت بودن اداره و مدیریت صحیح ! وگرنه ما خیلی از سامانه های ساده تر لیزری رو الان می تونیم بسازیم ولی ...
2- فیزیک لیزر که با توجه به کارهایی که پروفوسور بهرام پور (اگه درست یادم مونده باشه اسمشون رو ! ) که پدر لیزر ایران هستند خوب در این زمینه هم زیاد نباید مشکلی داشته باشیم و میشه اون رو در کوتاه مدت حل کرد .(2-3 سال )
اما
3- صنایع اپتیکی . در این زمینه با توجه به استفاده از لنز های مختلف آلمانی و آمریکایی در تجهیزات نظامی ما معلوم میشه هنوز مشکلات حادی در ساخت قطعات اپتیکی داریم ! ما نیازمند بلورهای اپتیکی کاملا همسانگرد با ویژگی های خاص هستیم که خودش نیازمند یک پایه شیشه سازی قوی به همراه سیستم های برش دقیق اتمی داره به همراه تکنولوژی ساخت بلور ها ! .... در این زمینه شدیدا نیاز داریم تا کار کنیم و سرمایه گذاری کنیم .

هروقت داخل ایران 140 از دوربین های ایرانی به جای دوربین های زیمنس در سیستم FLIR استفاده شد ، تازه میشه امید داشت که بتونیم قطعات اپتیکی که شرایط سخت رو برای یک توپ لیزری تحمل کنند رو بسازیم !.

فکر نکنم هیچ کشوری حاضر بشه به ما این قطعات اپتیکی رو بده ! پس باید خودمون بسازیم ! ...)

من تاحالا لنز حرفه ای ساخت ایران ندیدم ! حال اگر دوستان اطلاعات بیشتری دارند در اختیار ما قرار دهند .

حالا بیایید داخل گود . بریم جلو ....

با به به و چه چه به هیچ جا نمیرسیم ! ...
[/quote]

جناب حامدوف
در اینکه خبر صرفا جهت پروپاگانداست حداقل نباید شکی تو اعضای سایت باشد اصلا این مقاله هزینه تبلیغاتی و مصرفش در جای دیگست
ولی درد من اینه که با این وجود باز سر نوع خبر گیر میدیم با اینکه هزار بار تکرار شده. آیا غیر از اینه؟ حالا چه اینجا چه صدتا تاپیک دیگر
من خودم دانشجوی ارشد الکترونیک هستم و افراد با سوادتر از منم تو سایت هستن
من میخحام بگم کم از این دست غافلگیر شدیم؟
خبرهای فناوری از این دست را که قرار نیست بما اطلاع بدن یا در جریان باشیم
از لابلای این گونه خبرها و جمع بندی آنها میتوان کلیت یک پروژه حدس زد
اگر هم 1%الان پروژه تولید باشد شاید رونمایی آن واسه 5 سال بعد باشه ویرایش شده در توسط angz

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=4]خدمت دوستان عارضم که ما یکی از بزرگترین دانشمندان فیزیک لیزر جهان رو تو ایران داریم. در مورد فیلد تحقیقاتی ایشان هم میشه به [color=#000000][font=tahoma, arial, verdana, sans-serif]طراحی و ساخت لیزرهای پرقدرت و کاربردهای آن در فیزیک اتمی هسته‌ای، لیزر-پلاسما ([/font][/color][color=#000000][font=tahoma, arial, verdana, sans-serif]فیزیک گرایش پلاسما یعنی آینده منابع انرژی پاک و پایان ناپذیر و پایه مقوله همجوشی هسته ای[/font][/color][color=#000000][font=tahoma, arial, verdana, sans-serif]) و ... اشاره کرد.[/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, arial, verdana, sans-serif]حالا اگه میپرسید که ایشون کیه و کجاست این قسمت متن رو از ویکی فارسی باید براتون نقل کنم ( خدمت مدیران مخترم بگم که قوانین سایت رو دوباره مطالعه کردم و هیچ منعی در زمینه نقل این خبر ندیدم):[/font][/color]

[color=#006400][font=tahoma, arial, verdana, sans-serif]امید کوکبی، رتبه ۲۱ کنکور سراسری در رشته ریاضی و فیزیک، کار‌شناسی خود را در دانشگاه صنعتی شریف در [b]دو [/b]رشته فیزیک کاربری “رشته دکترای پیوسته فیزیک” و "مهندسی مکانیک" به اتمام رسانده و پس از اخذ بورس تحصیلی از اتحادیه اروپا در مرکز تحقیقات فوتونیک اروپا در بارسلونای اسپانیا دوره کار‌شناسی ارشد و دکترای خود را در رشته فیزیک اتمی گرایش لیزر به انجام رساند.[/font][/color]

[color=#000000][font=tahoma, arial, verdana, sans-serif][color=#006400]زمینه کاری و تحقیقاتی امید کوکبی طراحی و ساخت لیزرهای پرقدرت و کاربردهای آن در فیزیک اتمی هسته‌ای است که وی در طول تحصیلات خود در ایران، اسپانیا و آمریکا مقالات متعددی را در معتبر‌ترین ژرنال‌های این رشته به چاپ رسانده است.[/color][/font][/color]

[color=#000000][font=tahoma, arial, verdana, sans-serif][color=#006400]سخنرانی امید کوکبی پیرامون مقاله وی با عنوان “بهینه سازی مطلق توان خروجی اسیلاتورهای اپتیکی” است که از اهمیت خاصی در تکنولوژی ساخت لیزر کاربرد دارد.[/color][/font][/color]

[color=#000000][font=tahoma, arial, verdana, sans-serif][color=#006400]وی در ادامه با اخذ بورسیه از دانشگاه تگزاس آستین Austin آمریکا برای ادامه تحصیل در رشته فیزیک گرایش پلاسما برای اخذ [b]دکترای دوم[/b] خود عازم آمریکا شد.[/color][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, arial, verdana, sans-serif][color=#006400]امید کوکبی که هر ساله ۲ بار در تعطیلات دانشگاهی برای دیدار با خانواده خود در شهر گنبدکاووس به ایران سفر می‌کرد، در آخرین نوبت سفر به ایران، قبل از خروج از ایران و بازگشت به دانشگاه تگزاس در فرودگاه امام خمینی بازداشت شد.[/color][/font][/color][/size]

[color=#ff0000][size=4]....
[font="tahoma, arial, verdana, sans-serif"]//[/font][/size][/color]
[color=#ff0000][font=tahoma, arial, verdana, sans-serif]انتشار مطالب سیاسی در سایت ممنوع[/font][/color]
[color=#ff0000][font=tahoma, arial, verdana, sans-serif]Cheka[/font][/color] ویرایش شده در توسط cheka
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط cheka، 3 آبان 1392 - ??? ?????
مخفی شده توسط cheka، 3 آبان 1392 - ??? ?????
[font=comic sans ms,cursive][size=4]خیلی باحاله این نکته رو اضافه کنم امید کوکبی یکی از جوانان اهل سنت هستن و برای عدم همکاری اینکارو باهاش کرد[color=#000000]ن[/color] [color=#ff0000]به امید روزی که ایرانی ازاد داشته باشیم . [/color][/size][/font]

[font=comic sans ms,cursive][size=4]ماه همیشه پشت ابر نمیمونه .[/size][/font]
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط cheka، 3 آبان 1392 - ??? ?????
مخفی شده توسط cheka، 3 آبان 1392 - ??? ?????
[quote] [color=#282828][font='comic sans ms', cursive][right]خیلی باحاله این نکته رو اضافه کنم امید کوکبی یکی از جوانان اهل سنت هستن و برای عدم همکاری اینکارو باهاش کرد[/right][/font][/color][color=#000000][font='comic sans ms', cursive][right]ن[/right][/font][/color][color=#282828][font='comic sans ms', cursive][right] [/right][/font][/color][color=#FF0000][font='comic sans ms', cursive][right]به امید روزی که ایرانی ازاد داشته باشیم . [/right][/font][/color]

[color=#282828][font='comic sans ms', cursive][right]ماه همیشه پشت ابر نمیمونه .[/right][/font][/color][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right] [/right][/font][/color][/quote]

[font=tahoma, geneva, sans-serif]ما هم به امید اون روز زنده ایم. [/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]خودتون حساب کنید که چه آدم های نالایق و غیر متخصصی جای کوکبی و کوکبی ها قرار میگیرن . نتیجشم تو این هشت سال دیدیم .[/font]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[color=#ff0000]انتشار پست و مطالب سیاسی ممنوع است ، در صورت تکرار ، با کاربران خاطی شدیدا برخورد خواهد شد[/color]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قطعنا مسولین قرارگاه پدافند و هوافضای سپاه برا بومیسازی تور برنامه مفصلی دارن از طرفی همین تورهای موجود هم خود بطور گسترده ای بهسازی شدن(رادار و موشک با هم)......بنابراین منطقا همچین پیشرفتهایی از چشم متخصصین کشور دور نمی مونه بخصوص قابلیت شلیک تورها در حین حرکت و بهسازی دوباره موشک و لانچر برا افزایش ظرفیت از 8 به 16 فروند یعنی دو برابر شدن که خود قابلیت بزرگیست

در برنامه توسعه رعد خودمون هم قابلیت شلیک در حرکت گنجانده شده ویرایش شده در توسط Thundar
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چی شد؟ یعنی تور رو از پهپاد شلیک کردند؟؟
روسیه پهپاد قابلی برای این کار داره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]از پهپاد که نه... منظورش باید این باشه که در این آزمایشات از پهپاد هدف (با قابلیت مانور زیاد) استفاده شده است.[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به روز رسانی موشک های تور یعنی بازش کنی و تمام الکترونیکش رو بکنی بندازی دور
یه بنده خدایی تعریف می کرد تو سیستم های روسی اون بدبختی که داره برد ها رو اسمبل می کنه باید یه نفس اینکار را بکنه :laughing:[size=4] [/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.