Recommended Posts

بنظرم بهترین روش برا جلوگیری از این موازی کاریها همون کاریه که برا پروژه باور373 و چند پروژه دیگه انجام دادن(موشک مقصود و رادار سپهر و.....).........یعنی تاسیس [size=5]دفاتر طراحی بین سازمانی[/size].............. سردار فرهی ریس سازمان هوافضا از این ایده تو یه مصاحبه بعنوان بلوغ چهارم صنعت دفاعی نام برد......ظاهرا یکی از برنامه های اصلی جناب دهقان هم در جلسه رای اعتماد مجلس پیگیری مستمر طرح بلوغ چهارم بود اگر این طرح عملی بشه هم در هزینه صرفه جویی میشه هم زمان ایده تا محصول بقول وزیر دفاع کم میشه و هم محصول نهایی کیفیت بمراتب بالاتری داره
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک نکته رو نباید فراموش کرد و اون اینکه این رادارها 1100 کیلومتر شعاع بیم رادارشون هست و احتمالا در فاصله 500 ک م متوجه حمله موشکی یا هوایی میشن.
خوب با توجه به برد این رادارها مثلا اگر قرار باشه از غرب حمله ای صورت بگیره موشک های کروز و یا هواپیماهای دشمن باید 600 ک م مسیر رو طی کنن و به هدف برسن و این یعنی باید از چند استان بگذرن و در تمام این فضا باید از سیستم های پدافند توپخانه ای و موشکی دور بشن و برسن به هدف.
در این وضعیت چون سیستم پدافندی کشور شبکه هست به محض احساس خطر همین رادار مختصات و ... رو به شبکه اعلام می کنه و شبکه به حالت آماده باش در میاد و فکر نمی کنم هیچ موشک کروزی این توان رو داشته باشه به سلامت فاصله رو ی و به رادار برسه.

اما فکر می کنم چهار رادار دیگه هم در چهار جهت کشور نصب کنن و با این کار به راحتی داخل عمق کشورهای همسایه رو هم رصد کنیم در این صورت به این راحتی ها دیگه نمیشه اصل غافلگیری در مورد نیروهای نظامی ایران رو به اجرا گذاشت و در این صورت یعنی رویاهای کشوری مثل اسرائیل که به نابودی غافلگیرانه مراکز هسته ای کشور برای هیمشه نابود میشهو چه بسا قبل از اینکه موشکها و هواگردهای اونها به اهداف خودشون در مرکز ایران برس تلاویو و حیفا موشک باران شده باشن.

اما در مورد کارهای موازی باید عرض کنم زیاد بین وزارت دفاع و سپاه تفاوت نیست دوستان و تقریبا همیهش هماهنگ پیش میرن فقط مشکل ارتش هست که باید کمی هماهنگ بشن با هم.
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رادار کیهانی با برد 3000 کیلومتر را هم نباید فراموش کنیم که نخستین خط پدافندی کشور در زمینه کشف هدف خواهدبود و حتی درصورت نصب در مرکز کشور 2000 کیلومتر در خارج از مرزها پوشش خواهد داد.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب منم تبریگ میگم به همه دوستان . . .

----------------------

الکترو جان اون فاصله رادارها از هم رو برای تخمین طول موج و فرکانس اون رادار عمودی می خوای؟

-----------------------

واریور عزیز مگر این رادارها تشعشع به داخل دارند که برای جان پرسنل ضرر داشته باشد؟ همچنین بنظرم دیوارها از داخل پوششی چیزی داشته باشند.

---------------------------

از این سیستمها توسط انواع سامانه های پدافند هوایی از برد بلند تا کوتاه حفاظت میشه، و همچنین آلرت نیروی هوایی، پوشش ارتفاع کوتاه خوبی هم داره که احتمال غافلگیریش رو کاهش میده، محل نصبش هم ( حالا گرمسار باشه یا قمصر یا ...) نسبتا مسطح هست و همین به کاهش احتمال غافلگیریش کمک می کنه.

فکر کنم 5 یا 6 عدد از این رادارها بتونن پوشش خوبی در مرزها به ما بدهند، البته حداقل فاصله شون با مرز باید حداقل 300 کیلومتر باشه!
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]واریور عزیز مگر این رادارها تشعشع به داخل دارند که برای جان پرسنل ضرر داشته باشد؟ همچنین بنظرم دیوارها از داخل پوششی چیزی داشته باشند.[/quote]
شکل آنتن پترن تابش امواج رو میسازه .
معمولا امواج کروی منتشر میشه آما با شکل دهی آنتن رو به یک جهت دامنه انتشار فرم داده میشه ، و در سمت های دیگه معمولا آنتن رو اگر مهم باشه عایق کاری میکنند ، بیشتر آنتن های سهمی هستند که خود به خود به سمت عقب انتشار ندارند ؛
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10110/aa_rad2.gif[/img]

[url="http://www.military.ir/gallery/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pid=131843#top_display_media"][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10110/Polar.gif[/IMG][/url]

[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10110/dish2.jpg[/IMG]

[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10110/Applications_Antenna_arrays_274_element_PAA_2_1.png[/IMG]
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امواج با طول موج بلند برای سلامتی زیاد مشکلی درست نمی کنند. بر خلاف امواج پر انرژی با طول موج کم. اگر اشتباه نکنم مثل باند X. این جور رادارها امواجشون شبیه امواج رادیو تلویزیون باید باشه و ضرر آن چنانی ای برای بدن نداره.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Antiwar' timestamp='1401883473' post='382797']
امواج با طول موج بلند برای سلامتی زیاد مشکلی درست نمی کنند. بر خلاف امواج پر انرژی با طول موج کم. اگر اشتباه نکنم مثل باند X. این جور رادارها امواجشون شبیه امواج رادیو تلویزیون باید باشه و ضرر آن چنانی ای برای بدن نداره.
[/quote]
کلا امواج RF هیچ ضرر اثیات شده‌ی در محافل علمی برای بدن ندارند.

[quote name='MOHAMMAD' timestamp='1401881036' post='382787']
الکترو جان اون فاصله رادارها از هم رو برای تخمین طول موج و فرکانس اون رادار عمودی می خوای؟
[/quote]
برا یه سری محاسبات میخواستم ولی جور در نمیان یه سری فاکتورها هستند که نداریمشون.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1401887414' post='382807']
کلا امواج RF هیچ ضرر اثیات شده‌ی در محافل علمی برای بدن ندارند.

[/quote]

چرا بابا آر اف های پرتوان کباب می کنه! ازش برای عمل جراحی استفاده می کنند.
آر اف طول موج بلند چون نمی تونه در بدن جذب بشه مشکلی ایجاد نمی کنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Antiwar' timestamp='1401889442' post='382814']
چرا بابا آر اف های پرتوان کباب می کنه! ازش برای عمل جراحی استفاده می کنند.
آر اف طول موج بلند چون نمی تونه در بدن جذب بشه مشکلی ایجاد نمی کنه.
[/quote]
حاجی شما دستت رو یه مدت بگیر جلو لامپ رشته ای اونجا هم داغ میشه زیاد نگه داری پوستت رو میسوزونه یا اشعه آفتاب یا لیزر و .. دلیل نمیشه. مطمئن باش اگه همچین حرفی صحت داشت کل استانداردهای بین المللی مخابراتی زیر و رو می‌شد این صحبت بنیه علمی قوی و قابل استنادی نداره بیشتر جنبه سیاسی داره مطالبش رو جمع کردم تاپیک کنم این موضوع رو هنوز فرصت نشده ..
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1401889642' post='382816']
حاجی شما دستت رو یه مدت بگیر جلو لامپ رشته ای اونجا هم داغ میشه زیاد نگه داری پوستت رو میسوزونه یا اشعه آفتاب یا لیزر و .. دلیل نمیشه. مطمئن باش اگه همچین حرفی صحت داشت کل استانداردهای بین المللی مخابراتی زیر و رو می‌شد این صحبت بنیه علمی قوی و قابل استنادی نداره بیشتر جنبه سیاسی داره مطالبش رو جمع کردم تاپیک کنم این موضوع رو هنوز فرصت نشده ..
[/quote]
مشتی من عمل جراحی با آر اف رو خودم از نزدیک دیدم!
قشنگ از زیر لایه بر میداره. با طول موج میشه عمقی که اثر می کند را هم مشخص کرد.
در صنعت هم ازش استفاده میشه.
آر اف یا رادیو فریکونسی، به توانش مربوطه. طول موج فرکانس و...
ماکروویوها مگه چیه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Antiwar' timestamp='1401891203' post='382821']
مشتی من عمل جراحی با آر اف رو خودم از نزدیک دیدم!
قشنگ از زیر لایه بر میداره. با طول موج میشه عمقی که اثر می کند را هم مشخص کرد.
در صنعت هم ازش استفاده میشه.
آر اف یا رادیو فریکونسی، به توانش مربوطه. طول موج فرکانس و...
ماکروویوها مگه چیه؟
[/quote]
خوب پس با این استدلال نور لامپ و اشعه آفتاب بیماری زاست؟ بله اگر جسمی توان بالایی دریافت کنه و نتونه اون رو به نحوی دفع کنه ذغال میشه در این شکی نیست اما بحث مضر بودن و بیماری زا بودن که این روزها به این شکل بین عوام افتاده یه شایعه است که صحت نداره. من این رو تاپیکش میکنم به امید خدا. البته یه مقدار زمانبره.
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font="tahoma, helvetica, arial, sans-serif"][color="#000000"][background=rgb(248, 248, 255)]قضیه [/background][/color][/font]رادار کیهانی با برد 3000 کیلومتر چی شد؟ آیا به همین 1100km اکتفا کردیم؟ چون با وجود راداری با شعاع بیم 3000km , با پوشش بسیار زیاد بر روی کل خاورمیانه آیا ساخت یک رادار 1100 کیلومتری اصلا توجیهی جز دوباره کاری خواهد داشت؟ ممکنه به خاطر محدودیت ما از ساخت نسخه 3000 کیلومتری صرف نظر کرده باشیم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='scavenger' timestamp='1401894594' post='382838']
[font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][color=#000000][background=rgb(248, 248, 255)]قضیه [/background][/color][/font]رادار کیهانی با برد 3000 کیلومتر چی شد؟ آیا به همین 1100km اکتفا کردیم؟ چون با وجود راداری با شعاع بیم 3000km , با پوشش بسیار زیاد بر روی کل خاورمیانه آیا ساخت یک رادار 1100 کیلومتری اصلا توجیهی جز دوباره کاری خواهد داشت؟ ممکنه به خاطر محدودیت ما از ساخت نسخه 3000 کیلومتری صرف نظر کرده باشیم؟
[/quote]
اون رادار اسمش سپهره قصه اش از این رادار جداست ..
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.