Recommended Posts

سوال : اصلا چیز جدید تری هم وجود داره که انتظار داشته باشیم نشون بدهند ؟ اینطور که معلومه بیخودی صحبت میشه (صحبتهای جناب پوردستان درباره سلاح جدید پدافند دوربرد)- بیخودی امیدواری ایجاد میشه ( شاید اینبار حرفشون درست و دقیق باشه) -بیخودی هم همه از این نمایش انتقاد میکنند - چرا ؟؟؟ چون اصلا چیزی نیست و بودجه ای نیست و چیزی نمیشه ساخت و تکنولوژی موجود نیست- همه نهایتا شده کپی چند تا محصول مشخص و کمی ارتقاء برد و دیجیتال کردن- البته بجر موشکهای زمین به زمین که دیگه تنوعش تموم شده و همینه که هست
واقعا که چه توقعی دارند دوستان - ما و ساخت پدافند دوربرد که به اس 400 تنه بزنه ؟ اینا همش حرفه و یک مقداری هم کارهای تحقیقاتی- نکه اون بنده خدا که نابغه و نخبه است کاری نتونه بکنه بلکه اونقدر زیرساختها عقب مونده و تکنولوژیها پائینه که اگه تا 5 سال دیگه هم ما تونستیم این باور رو عملیاتی کنیم و تو مرزها مستقر کنیم باید کلاهمون رو بندازیم هوا - هواپیما که کلا هیچی - همش شده ساخت نمونه اونم تازه با کلی ناز عشوه چینیها که رادار و ... بدن - تانک نسل 4 ذوالفقار- نسل 5 - نسل 6 و... آخه یکی نیست بگه تعریفتون از نسل چیه؟ حداقل باید تولید انبوه بشه بعد یه تغییر اساسی کنه تا بشه نسل جدید یا نه؟

آقا جون کلا تعطیله - دستمون خالیه و همین هم که هست با کلی سختی این بندگان خدا سرپا نگه داشتن وگرنه تاحالا صد دفعه خورده بود زمین- روشون نمیشه به این واضحی بگن - نداریم اقا - نه تحقیقات درست و درمون داریم نه ساخت و نه پول - مملکتی که تورم 50 درصد داره و پول نداره برای خیلی کارهاش شما انتظار دارید تو هزینه های نظامیش بیاد انچنانی خرج کنه؟ کلا پروژه های هزینه بر درست و درمونمون اگه نخوابه جای تعجبه
حالا گیریم یکی دو تا سلاح نگفته خریده باشیم که نشون ندادیم- اونقدر این دشت لم یزرع خشکه که با این دو سه تا سلاح اباد نمیشه و اصولا تفکر جدی هم پشت این مسائل نیست
همه دل بستن به جنگ نامتقارن و زدن ناوهای آمریکا- دفاع هوائی کیلو چند - از همون اول اونقدر این اس 300 رو شل گرفتن و اونقدر مونتاز هواپیما رو شل اومدن که فرصتش از دست رفت - حالا ما ئیم او لااقل ده سال عقب موندگی که مگر به معجزه ای جبران بشه
دل بسته شده به موشکهای دور برد دیگه زیاد تفکری برای افزایش توانمندیهای کلاسیک دیگه نیست- یعنی اگه هم هست ما نتیجه ای ازش ندیدیم - درحد حرف و فکره - ما که هیچی اونهائی هم که خبر دارند میدونند که پشت صحنه با جلو اونقدر که برخی ها فکر میکنند اختلافی نیست - فوق فوقش همون چند قلمی که گفتم
  • Upvote 14
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من نمیدونم اون یارو چرا مرتب حرف میزد و جملات مزخرف رو پشت سر هم تکرار میکرد؟ نذاشت شعرها رو بشنویم icon_cheesygrin
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من تازه از رژه برگشتم .

از لحاظ کیفیت روند برگزاری رژه با سالهای پیش تفاوت خاصی نداشت (البته با حذف و اضافه برخی قسمتهااز جمله پرش چتر بازها )

اما تجهیزات جدیدی که در رژه دیده شد شامل موشک قدر H بود و سفیر ویژه مناطق برفی .

کلاهک قدر H یه جوری بود !

به جز این ها به احتمال زیاد تجهیزات دیگری هم بودند که آورده شده بودند اما در رژه به دلایلی شرکت داده نشدند .

دلیل این حرف من این است که وقتی از طریق اتوبان خلیج فارس بر می گشتم تجهیزاتی که در رژه شرکت داده نشده بودند رو دیدم .

اول از همه قایق تندرو ( که یکیشون از بقیه بزرگتر بود ) و قایق پرنده باور رو دیدم که داشتند وارد اتوبان می شدند ، سپس سامانه های پدافندی در اختیار سپاه رو دیدم که در یک ستون در حال حرکت بودن .
از آخر به اول این ستون عبارت بودند از سام 6 ، تور ام یک ، صیاد و از همه مهم تر رعد .
رعدها 4 تا بودند که استتارشون هم تغییر کرده بود و هیچ کدوم آن میله ای که سال پیش جای رادار گذاشته بود رو نداشتند .
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دراین که رژه فاجعه بود شکی توش نیست !
ولی یه عده از برادرا گویا توقع رونمایی جدید تو رژه داشتن !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من تقریبا رژه نیروهای پیاده رو ندیدم , داشتم جومونگ نگاه میکردم! icon_cheesygrin[size=4] [/size]

[quote name='F14AA' timestamp='1379835852' post='340238']
بی انصاف ها حتی نذاشتن هوانیوز و نیرو هوایی رژه هوایی داشته باشن .
گوینده سپاه هم دیگه آخرا خیلی جو گیر شده بود ، چنان فریاد میزد الله اکبر که من گفتم الانه که به یه جا حمله کنیم . :mrgreen:
[/quote]
تا جایی که بنده به خاطر دارم رژه هوایی فقط تو رژه 29 فروردین انجام میشه! دلیلش رو نمیدونم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='TAHA-SH' timestamp='1379840059' post='340253']
سوال : اصلا چیز جدید تری هم وجود داره که انتظار داشته باشیم نشون بدهند ؟ اینطور که معلومه بیخودی صحبت میشه (صحبتهای جناب پوردستان درباره سلاح جدید پدافند دوربرد)- بیخودی امیدواری ایجاد میشه ( شاید اینبار حرفشون درست و دقیق باشه) -بیخودی هم همه از این نمایش انتقاد میکنند - چرا ؟؟؟ چون اصلا چیزی نیست و بودجه ای نیست و چیزی نمیشه ساخت و تکنولوژی موجود نیست- همه نهایتا شده کپی چند تا محصول مشخص و کمی ارتقاء برد و دیجیتال کردن- البته بجر موشکهای زمین به زمین که دیگه تنوعش تموم شده و همینه که هست
واقعا که چه توقعی دارند دوستان - ما و ساخت پدافند دوربرد که به اس 400 تنه بزنه ؟ اینا همش حرفه و یک مقداری هم کارهای تحقیقاتی- نکه اون بنده خدا که نابغه و نخبه است کاری نتونه بکنه بلکه اونقدر زیرساختها عقب مونده و تکنولوژیها پائینه که اگه تا 5 سال دیگه هم ما تونستیم این باور رو عملیاتی کنیم و تو مرزها مستقر کنیم باید کلاهمون رو بندازیم هوا - هواپیما که کلا هیچی - همش شده ساخت نمونه اونم تازه با کلی ناز عشوه چینیها که رادار و ... بدن - تانک نسل 4 ذوالفقار- نسل 5 - نسل 6 و... آخه یکی نیست بگه تعریفتون از نسل چیه؟ حداقل باید تولید انبوه بشه بعد یه تغییر اساسی کنه تا بشه نسل جدید یا نه؟

آقا جون کلا تعطیله - دستمون خالیه و همین هم که هست با کلی سختی این بندگان خدا سرپا نگه داشتن وگرنه تاحالا صد دفعه خورده بود زمین- روشون نمیشه به این واضحی بگن - نداریم اقا - نه تحقیقات درست و درمون داریم نه ساخت و نه پول - مملکتی که تورم 50 درصد داره و پول نداره برای خیلی کارهاش شما انتظار دارید تو هزینه های نظامیش بیاد انچنانی خرج کنه؟ کلا پروژه های هزینه بر درست و درمونمون اگه نخوابه جای تعجبه
حالا گیریم یکی دو تا سلاح نگفته خریده باشیم که نشون ندادیم- اونقدر این دشت لم یزرع خشکه که با این دو سه تا سلاح اباد نمیشه و اصولا تفکر جدی هم پشت این مسائل نیست
همه دل بستن به جنگ نامتقارن و زدن ناوهای آمریکا- دفاع هوائی کیلو چند - از همون اول اونقدر این اس 300 رو شل گرفتن و اونقدر مونتاز هواپیما رو شل اومدن که فرصتش از دست رفت - حالا ما ئیم او لااقل ده سال عقب موندگی که مگر به معجزه ای جبران بشه
دل بسته شده به موشکهای دور برد دیگه زیاد تفکری برای افزایش توانمندیهای کلاسیک دیگه نیست- یعنی اگه هم هست ما نتیجه ای ازش ندیدیم - درحد حرف و فکره - ما که هیچی اونهائی هم که خبر دارند میدونند که پشت صحنه با جلو اونقدر که برخی ها فکر میکنند اختلافی نیست - فوق فوقش همون چند قلمی که گفتم
[/quote]
کسی که تا دیروز باور رو باpmu-1مقایسه میکرد و صحبت از پهپادهای رزمی میزد الان وا داده!! icon_cheesygrin
خب مگه دوستان اولین بارشونه رژه میبینن؟؟
حالی به حالین!!مگه همین دوسال پیش نبودspg7رونمایی کردن تازه یه عده گفتن داریم سقوط آزاد میکنم اما سال بعدش طرح های جالبی رونمایی شد
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رفقا....
ما خیلی تمرین کرده بودیم، رژه‌ی‌ما هم به شکلی بود که ملت همه کف کردن و موقع رد شدن ما، هزار و یک مدل دوربین اومد جلو!!( البته دلیل دیگه‌اش، هیبت بچه‌ها بود که من بینشون کوتاه و لاغر بودم و جلودار هم بودم! وگرنه بقیه هرکدوم ۴۰ کیلوسنگین تر و هیکلی تر از من بودن!!!!‌به خاطر داشتن سپر و اینا، سنگین تر و هیبتی تر هم شده بودیم و خوب، پا ها رو هم محکم تر کوبیدیم( سپاه پا کوبیدنه، ارتش پا بلند کردن!) و ملت هم به کف اومدن همه!!!...

فقط یه نکته‌ای رو در خصوص بهم ریختن نظم بگم بخندین::::::

ما کلی تمرین کرده بودیم و خلاصه تو میدان خودمون، سربازای دیگه هم می‌اومدن نیگا میکردن حال میکردن با رژه‌ی ما... ولی دیروز که تمرین با کل گردان های دیگه بود، همه بدون استثنا خراب کردن!!!!
چرا؟
چون وقتی خودتی، طبق برنامه و تمرین طولانی مدت خودت میدونی کی پا بزنی، کی حرف بزنی و ...!!!!
ولی جلوی ما بسیج دانش اموزی بود!!!! جلو دار ما حواسش پرت اونا میشد که با اونا هماهنگ باشه، ما هم تا با اون هماهنگ بکنیم خراب میکردیم...!!!!
دیروز بالای 3 ساعت (هر دور رژه 3 دقیقه‌بیشتر طول نمیکشه! :) ) ما تمرین کردیم تا اخرش با این بسیج دانش اموزی هماهنگ بشیم! (یعنی اونا بتونن با جلویی ها و پشت سری ها هماهنگ بشن....)....
اخرش امروز که رفتیم، بسیج دانش‌اموزی رو گذاشتن جلوی بسیج خواهرا! و ما رو بردن پشت سر یگان‌ویژه‌ی نیروانتظامی....

چی میخوام بگم؟ میخوام بگم که اقا جون... اینجور بی‌نظمی ها از طرف فرماندهی در سطح بالا پیش میاد!! یعنی اونی که چینش رو یه دفعه عوض میکنه....
گردان ما و فرماندهان مربوط به ما کاملا ست بودیم و همه چی اماده بود!!!

(بعدشم، دوستان رژه رو می‌بینن.... ما مثلا تا رفتیم تو، با بسیج ورزشکارا درگیر شدیم!! میگم درگیر شدیم یعنی اونا تارزان بازی و نینجا بازی در اوردن و رو اسمون مشت و لگد میزدن و ما هم با سپر... دیروز چهار ساعت ماها رو از هم جدا کردن و اخرشم نتونستن کاری بکنن که با هم کل نداشته باشیم!!!! امروز هم به همین شکل....
بعد خود ما با یگان ویژه!! فرمانده گردان با فرمانده اون یکی گردان مشکل داشت!!...

مشکلات ریز و مسخره!... یعنی مثلا قرار بود پشت سر بسیج دانش اموزی بریم، صبح تمرین اخر رو پشت سر بسیج کارمندا انجام دادیم که بچه ها قاطی کردن و خواستن اونا رو هم شل‌و پل کنن و کلا بسیج کارمندی رو فراری دادیم از میدان! بعدش گفتن اقا شما با یگان ویژه‌ای ها میخونین فقط! برین پشت سر اونا!!....
اونام میگفتن یگان ویژه که نظم نداره؟! ما هم میگفتیم مگه ما الان نظم داریم؟؟؟؟ خلاصه یک بلبشوییه بین نیروها که نگو و نپرس! :)
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Sami1993' timestamp='1379840154' post='340255']
من تازه از رژه برگشتم .

از لحاظ کیفیت روند برگزاری رژه با سالهای پیش تفاوت خاصی نداشت (البته با حذف و اضافه برخی قسمتهااز جمله پرش چتر بازها )

اما تجهیزات جدیدی که در رژه دیده شد شامل موشک قدر H بود و سفیر ویژه مناطق برفی .

کلاهک قدر H یه جوری بود !

به جز این ها به احتمال زیاد تجهیزات دیگری هم بودند که آورده شده بودند اما در رژه به دلایلی شرکت داده نشدند .

دلیل این حرف من این است که وقتی از طریق اتوبان خلیج فارس بر می گشتم تجهیزاتی که در رژه شرکت داده نشده بودند رو دیدم .

اول از همه قایق تندرو ( که یکیشون از بقیه بزرگتر بود ) و قایق پرنده باور رو دیدم که داشتند وارد اتوبان می شدند ، سپس سامانه های پدافندی در اختیار سپاه رو دیدم که در یک ستون در حال حرکت بودن .
از آخر به اول این ستون عبارت بودند از سام 6 ، تور ام یک ، صیاد و از همه مهم تر رعد .
رعدها 4 تا بودند که استتارشون هم تغییر کرده بود و هیچ کدوم آن میله ای که سال پیش جای رادار گذاشته بود رو نداشتند .
[/quote]
جناب روحانی بلافاصله بعد از اتمام رژه نیروهای پیاده مراسم رو ترک کردن و یه لحظه که جایگاه رو از روبرو نشون داد من به وضوح بلند شدن بل-214 از پشت جایگاه رو دیدم.
احتمالا به خاطر همین رژه تجهیزات رو فاکتور گرفتن و خلاصه کردن !
علاوه بر تجهیزات پدافندی نیروی هوافضا، نیروی دریایی سپاه هم بالکل غایب بود و حتی اسمی ازش نیاوردن !!!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

آره سناپس جان ناراحت نباش تو خود تهران همین مشکل وجود داشت و به عینه قابل مشاهده بود به خصوص قسمتیکه بچه های بسیج باید صرفا با ضرب 4 می اومدن و اینا که اصلا دیگه وحشتناک بود لحظاتی ازش ... بچه های ترکمن ضرب تند میرفتند عرب ها ضرب کند اصلا یه چیزی بود ....!

به هرحال ، هیهات !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خسته کننده ترین رژه ای بود که تا حالا رفتم. یه سری از تجهیزات هم که از رژه جا موند ، رئیس جمهورم که بعد از رژه پرسنل نظامی گذاشتن رفتن و برای رژه ادوات واینستادن.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان که میخوان احیانا عکسا رو بزارن خواهشا اون دوسه تا تجهیزات جدید رو اول بزارن بعد اونایی که تکرارین
آخه باید کلی بگردیم تا پیداشون کنیم ویرایش شده در توسط mjb
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='M-ATF' timestamp='1379841442' post='340266']
خسته کننده ترین رژه ای بود که تا حالا رفتم. یه سری از تجهیزات هم که از رژه جا موند ، رئیس جمهورم که بعد از رژه پرسنل نظامی گذاشتن رفتن و برای رژه ادوات واینستادن.
[/quote]
ظاهرا به جای اینکه سپاه و نیروهای مسلح آقای روحانی رو غافل گیر کنن ایشون اونهارو غافل گیر کردن!
  • Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب یا بد این بود که شد اگر فرماندهان نظامی ما تصمیم ندارند کیفیت رژه ها را بالا ببرند دوستان بیایید ما عادت کنیم به این سطح رژه .
این برادر که یگان ها را می گفت حداقل در دو مورد اشتباه داشت.یکی یگان تکاوران دریایی را زودتر گفت و دیگری دژبانی کل نیروی انتظامی را هم زودتر گفت . رین
دوستان من رژه ارتش را ندیدم ولی تو بقیه خبری یوزی نبود همین طور خیبر یا سما هم دیده نشد
در یک جا گفته شد نفربر بی تی ار 82 . نمی دانستم داریم اطلاعات تکمیلی را دوستان بدند
یک یگان از نیروی اتظامی هم جلیقه داشت البته کلان دو یگان جلیقه داشتندولی مال یگان نیروی انتظامی شبیه ضد گلوله بود نظر دوستان چیست؟
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راستی سر فرستادن این عکسا، متاسفانه حواسم نبود و اصل عکس رو سیو کردم با صورت های پاک شده! :neutral: دوستان راه نداره که عکس رو قبل از سیو کردنش برگردونم؟( حواسم نبود سیو کردم و پاک کردم بعد تازه یادم افتاد که عی دل غافل! همون رو سیو کردم به جای اینکه نتیجه رو یه جای دیگه سیو کنم)

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/DSC01158.jpg"][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/DSC01158~0.jpg][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/thumb_DSC01158~0.jpg[/IMG][/url][/url]

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/DSC01150.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/thumb_DSC01150.jpg[/img][/url]

بچه های پایگاهمون کنار بنده! :) تفاوت لباس ها مشخصه و دلیلش هم اینه که من با گردان امام علی اومدم و اونا با گردان واکنش سریع!! :) ( البته من هر دو عضو هستم) ویرایش شده در توسط senaps
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

اولا سناپس صدبار گفتم نزار عکسا رو ! چشمک

دوما ، با چه نرم افزاری کار کردی ؟؟؟ نبستی که نرم افزار رو ؟

راه داره برای برگرداندن به صرف اینکه این دو سوال بالایی رو بگی!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.