Recommended Posts

بنا بر دستور امیر سرلشگذ عطالله بر چابک سازییگان های رزمی لشگر های تابعه به تیپ های تقویت شده در حال تبدیل شدن هستن
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

غیبت پهپادها و رادارها در رژه امروز نیروهای مسلح

بازهم یک دولتی در جایگاه نظامیان ایستاد+عکس

حسن روحانی نیز به دلیل حضور در مراسم افتتاح خط 3 متروی تهران بلافاصله پس از پایان رژه یگانهای پیاده این جمع را ترک کرد و سرلشکر جعفری نیز دقایقی بعد از رئیس جمهور از مراسم خارج شد.

1235450_986.jpg

نکته قابل توجه در این مراسم -که البته در دو سه رژه قبلی هم تکرار شده است- حضور یک مقام دولتی در جایگاه ویژه مراسم و در کنار فرماندهان عالیرتبه نظامی بود که در گذشته (تا یک سال قبل) مسبوق به سابقه نیست.

در دو رژه قبلی یعنی 29 فروردین امسال و 31شهریور سال گذشته حسین فریدون برادر و دستیار ارشد رئیس جمهور در این جایگاه می ایستاد اما امروز و در غیاب او، محمد نهاوندیان رئیس دفتر روحانی در مراسم حضور داشت.

حالا خدا وکیلی اینا به بازی گرفتن رژه نیست.

اینکه جناب اقایی روحانی بخواد وسط رژه بزاره بره و مقامات دیگه هم برند و ینکه دولت رژه رو در حد معاون دفتر ریاست جمهوری نگاه کنه و رئیس جمهور افتتاح خط مترو رو ترجیح بده ایا نمی شد برای اون مراسم یکی دیگه بره ؟   سوال من اینه کدوم یکی از این ها واجب تره؟

اگه یه مراسم افتتاح کوچک پس کلا رژه رو دش تخته کنید بره.

سلام عزیزجان...

آقا مثلا بمونه که چی... خود ما که عشق نظامی گری هستیم حالمون به هم میخوره... چه انتظاری از بقیه من جمله رئیس جمهور داری... اتفاقا اگر من بودم که بعد سخنرانی میرفتم تا به این فرماندهین نظامی حالی کنم کاری که دارید میکنید به جز صرف هزینه بیخود و بردن آبرو مملکت و تضعیف روحیه هیچ فایده دیگه ای نداره... چه رژه نیروهای پیاده چه ادوات...

اصلا توی کشور ما همه کارها ظاهری هست و هیچ موقع به کارکرد و فلسفه کاری که میکنیم توجه نمیشه... خب فلسفه برگزاری رژه چیه....؟ فقط و فقط احساس اقتدار...(نه لزوما خود اقتدار) دقیقا این امر تبدیل شده به ضد خودش... یعنی آنچیزی که باید مایه آبرو اعتبار باشه میشه مایه بی آبرویی و بی اعتباری... از نیروهای نامنظم پیاده تا ماکت های ضایع، تا ادوات همیشه سوار بر کامیون... باز هم میگم من که جای روحانی بودم بعد سخنرانی میرفتم که جمعش کنن این بساط فقط هزینه مادی و معنوی رو...

• Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اسم این اسلحه که عکسشو گذاشتید چیه ؟

m16a4  بهینه شده 

اون دوتا عقبی جدید نیستن؟؟ 

http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim//Uploaded/Image/1394/06/31/139406311932463256150714.jpg

اینو کجای دلم بزارم خداااااااااااااااااااااااااااااااااااا !!!!!!!!!! 

http://media.mehrnews.com/d/2015/09/22/4/1842074.jpg

ویرایش شده در توسط gen
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امام خامنه ای/ سی ام فروردین 1394: همه دستگاهها اعم از وزارت دفاع تا ارتش و سپاه باید آمادگی های نظامی و دفاعی و سازماندهی های رزمی و آمادگی های روحی خود را روز به روز افزایش دهند و این به منزله یک دستور العمل رسمی است...

وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد این بود؟
از این واضح تر؟
  • Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

هر سال روز ملی فرانسه در پاریس رژه ایی برگزار میشه که دست کمی از رژه های ایران نداره . این جور مراسم بیشتر برای بزرگداشت سال روز چیزیه مثل انقلاب ویا جنگ ، تا اقتدار نظامی. در ضمن نظم چینی و کره شمالی وروسی ، که در واقع انظباط کمونیستی هست با هیچ جای دنیا قابل مقایسه نیست .

• Upvote 5
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در تمامی جهان رژه صرفا برای پروپاگاندا و نمایش قدرت به کار میره. هیچ اصراری نیست که حتما هر سال دو رژه برگزار بشه. میشه مثل رژه 3 سپتامبر چین، هر چند سال یک بار، یک حرکت اساسی انجام داد. الان کاملا مشخصه که از سر باز کنی شده، طبیعی هم هست.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

هر سال روز ملی فرانسه در پاریس رژه ایی برگزار میشه که دست کمی از رژه های ایران نداره . این جور مراسم بیشتر برای بزرگداشت سال روز چیزیه مثل انقلاب ویا جنگ ، تا اقتدار نظامی. در ضمن نظم چینی و کره شمالی وروسی ، که در واقع انظباط کمونیستی هست با هیچ جای دنیا قابل مقایسه نیست .

خودمونو گول نزنیم خواهشا ...

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

n2948951-4542397.jpg
139406311932463256150714.jpg

به نظرم میشه براساس همین خودرو یک IMV مناسب ساخت. برای مرزبانی بد نیست.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

هر سال روز ملی فرانسه در پاریس رژه ایی برگزار میشه که دست کمی از رژه های ایران نداره ، این جور مراسم بیشتر برای بزرگداشت سال روز چیزیه مثل انقلاب ویا جنگ ، تا اقتدار نظامی.

رژه جنبه های مختلفی دارد از بزرگداشت یک رویداد تا نمایش اقتدار نظامی و پروپاگاندا

برای بزرگداشت موشک قاره پیمای با قابلیت حمل کلاهک هسته ای (همچون چین) یا موشک 1500 الی 2000 کیلومتری (همچون ایران) را در رژه نمیارن

در امریکا میتوان گفت که اکثریت مراسم رژه بزرگداشت هست و بر همین اساس در نهایت با رژه پیاده نظام و گروه های موسیقی نظامی ختم میشه نه آوردن تجهیزات نظامی

ولی در چین ، ایران ، فرانسه ، روسیه و خیلی از کشور ها به جز بزرگداشت نمایش اقتدار نظامی هم هست چون انواع ادوات در رژه به نمایش گذاشته میشه

در مورد مقایسه رژه ایران با فرانسه هم چند عکس قرار میدم قضاوت رو به دوستان میسپارم و حرفی نمیزنم :

thumb_pb-120714-france-bastille-day-nj-0

thumb_French_airforce_Rafale2C_Mirage_20

thumb_Dddda.jpg

thumb_bastille-day-20124444.jpg

.در ضمن نظم چینی و کره شمالی وروسی ، که در واقع انظباط کمونیستی هست با هیچ جای دنیا قابل مقایسه نیست .

نظم و انضباط یکی از اصول نظامی گری و میلیتاریسم هست ربطی به کمونیست بودن یا مسلمان بودن یا هر چیز دیگری ندارد و اگر رعایت نشود ضعف خود ماست

کمونیست ها رژه رو با شکوه تر و گسترده تر برگزار میکنند

مثال نقض حرف شما این تصویر از رژه فرانسوی ها هست :

thumb_military-parade-republic-day-basti

از این موارد زیاده من صرفا به یک موردش اشاره کردم

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پهپاد مهاجم 92 شبیه یکی از پهپاد های رونمایی شده پدافنده

1409647746001_Rouhollah2BVahdati-13.jpg

139306111305496643544774.jpg

http://www.military.ir/forums/topic/28397-%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%AA%D9%85/

----

مهاجم 92

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/471361/%D9%BE%D9%87%D9%BE%D8%A7%D8%AF-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88-500-%DA%A9%DB%8C%D9%84%D9%88%D9%85%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D8%B9%DA%A9%D8%B3

این پهپاد 500 کیلومتر برد داشته و قادر است 6 ساعت را به طور مداوم پرواز کند. حداکثر سرعت پروازی پهپاد مهاجم 92 در سطح دریا، 200 کیلومتر بر ساعت اعلام شده که این سرعت در کروز در سطح دریا به 120 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.مهاجم 92 با حداکثر وزن 80 کیلوگرم، قادر است در شعاع عملیات 100 کیلومتری به انجام ماموریت بپردازد.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.