LAST-WAR

تاپیک جامع موشک ضد زره کارل گوستاو (Carl Gustaf)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

Carl Gustaf antitank recoilless rifle

cg_m2-1.jpg
Carl-Gustaf M2

cg_m3-1.jpg
Carl-Gustaf M3

مشخصات:
M2:
کالیبر: 84 mm
نوع: بدون عقب نشینی
وزن خالی: 14 کیلو گرم
طول: 1130 mm
برد: 150 متر بر علیه تانک و 700 متر بر علیه استحکامات
قدرت نفوذ در زره: بیش از 400 mm

cg_m3-open.jpg
Carl-Gustaf M2

M3:
کالیبر: 84 mm
نوع: بدون عقب نشینی
وزن خالی: 9.5 کیلو گرم
طول: 1130 mm
برد: 150 متر بر علیه تانک و 700 متر بر علیه استحکامات 100 متر همراه بوستر تقویت کننده
قدرت نفوذ در زره: بیش از 500 mm

cg_m3-load.jpg
Carl-Gustaf M3

توضیحات:
آزمایشات طراحان سوئدی اسلحه برای سلاح ضد تانک بدون عقب نشینی از سال 1940 آغاز شد. اولین طراحی آنان سلاحی دوش پرتاب و تک تیر و دارای کالیبر 20 mm بود. این سلاح طراحی شده در ارتش سوئد و در سال 1942 به عنوان m-42 به تصویب رسید. اما به دلیل کوچک بودن کالیبر به سختی بر علیه تانک های جدید موثر بود. در اواسط دهه ی 50 طراحان سوئدی در اولین پیش نمونه ی خود در سال 1946 سلاحی بدون عقب نشینی با کالیبر بزرگ و نارنجک HEAT را دادند این سلاح تک تیر دوش پرتاب به سرعت دوره ی تکامل خود را گذراند و با نام Granatgevär 8.4cm m/48Carl-Gustaf و کالیبر 84 mm در سال 1948 عرضه شد.
این سلاح مورد علاقه بود و پتعداد قابل توجهی توسط نیرو های نظامی در سراسر جهان از جمله سوئد استرالیا اتریش بلژیک کانادا آلمان آمریکا و چند کشور دیگر مورد استفاده قرار گرفت اولین کارخانه تولید آن کارخانجات FFV بود و بعدا" به کارخانه SAAB-Bofors انتقال یافت که تولید کنننده کنونی این سلاح هست مهمات آن توسط چند کشور تولید میشود ولی لانچر آن در دو کشور بلژیک و هند تولید میشود.
در حالی که این سلاح در ابتدا ضد تانک بود نقش آن به سرعت به انواع مختلف مهمات گسترش یافت مانند کلاهک بسیار ترکش شونده و ضد استحکامات و دودزا و انواع کلاهک دیگر. تنها مشکل این سلاح وزن آن است که به طور قابل توجهی از رقبای خود مانند RPG-7 بیشتر است.
بار گذاری مهمات این سلاح از پشت آن است بیشتر انواع راکت آن در داخل لوله روشن میشوند ولی این مشکل در تولیذات اخیر رفع شده و کمی دور تر از پرتاب کننده روشن میشود و تا حد زیادی باعث بهبود برد میشود. لوله M-2 از فولاد است ولی M-3 از مواد پلیمری و یک لایه نازک از فولاد به دور آن کشیده شده است که باعث سبکی قابل توجه آن شده است . دوپایه قابل تنظیم در زیر لوله قرار دارد و دسته کمکی آن در جلو لوله و در بالا سمت چپ لوله یک دوربین دارای زوم 2 برابر یا 3 برابر قابل نصب است . خدمه استاندارد برای این سلاح دو تیر انداز و یک مسئول مهمات است. مهمات معمولا" در ظروف پلاستیکی خاص نگهداری میشوند.

cg_m3-ammo.jpg
تنها دو نمونه از انواع فراوان مهمات اسلحه . سمت چپ HEAT و سمت راست HE-FRAG

pvg_m42b%7E0.jpg
M-42

فقط برای میلیتاری
مترجم: عرفان صادقی
منبع: http://world.guns.ru

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر

به بخش تسلیحات انفرادی منتقل شد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون
برد اين ضد تانك براي شليك به تانك كم نيست؟ وخطري براي نفر ايجاد نميكنه؟البته نسبت به نمونه هاي مشابه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سال ساخت این سلاح قدیمیه ولی بازم خیلی از کشور ها ازش استفاده کردند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ضد تانک خوبی هست در بازی bad company 2 زیاد ازش استفاده کردم :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چیزی که به نظر من تو این سلاح فوق العاده هست تنوع مهمات زیاد این سلاح هست که برای شرایط مختلف توانایی رزمی بالای به این دوش پرتاب میدهد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسیار عالی بود..در سایت جدیدم قرار دادم با منبع..
منتظر مطالب جدید شما هستیم..
3پا3 :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر من این سلاح مال زمانی هست که برای زدن تانک یا از تانک یا از توپ استفاده میشد و این سلاح خودش یه انقلاب بود و این برد اون زمان کافی بود ولی در زمان کنونی می بینیم که حتی از ار پی جی هم کم میاره چه برسه به راکتها و موشکهای جدید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با آقا اپرا موافقم .
در حال حاظر براي زدن استحكامات سبك و ماشين ها و نفربر هاي سبك و محل تجمع نفرات خوب هستش . مثل ار پي جي 7 .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادر من این سلاح مال زمانی هست که برای زدن تانک یا از تانک یا از توپ استفاده میشد و این سلاح خودش یه انقلاب بود و این برد اون زمان کافی بود ولی در زمان کنونی می بینیم که حتی از ار پی جی هم کم میاره چه برسه به راکتها و موشکهای جدید.[/quote]

اپرا جان این حرف شما یعنی آر پی جی از موشک ها و راکت های جدید سرتره ! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تو برداشت شما بله دیگه با همون ارپی جی هواپیمای اف 22 هم می زنی :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اپرا جان قصد ناراحت كردن شما رو نداشتم از جمله بنديتون اين معني در ميومد ! :mrgreen:

داداش قدرت ايمانه ديگه ! rolling_on_the_floor
به قول خودم ايمان و تقوا و عمل صالح سه كلمه كليدي براي موفقيت در امتحان دين و زندگي و زندگي ! rolling_on_the_floor

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یکی اینکه چشم بصیرت می خواد rolling_on_the_floor دوم اینکه من شوخی کردم منظور خاصی نداشتم :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.