Ahmad6644

تحلیل و پیگیری تحولات افغانستان ( از اوت 2007 )

Recommended Posts

افغانستان يك كشور چند نژادي و زباني است. افغانها يا پشتونهاي اريايي(سني) . تاجيك هاي فارسي زبان اريايي(سني) هزاره ها ازنژاد زرد كه بازماندگان تركان هستند ولي تماما فارسي زبان و شيعه . و بلوچها . ازبك و تركمن و ...... و نيمروزي ها كه در استان نيمروز در مجاورت سيستان ايران زندگي مي كنند كه اريايي و فارس و شيعه مذهب هستند. در واقع نيمروز نام ديگر سيستان است به مركزيت زرنج كه سرزمين يعقوب ليث صفاري بود. مشكل ما نداشتن اگاهي كامل نسبت به سرزمينهاي همسايه ماست كه باعث تعصبات كور مي شود. به اميد ان روز كه تمام تعصبات و نژاد پرستي ها از تمام دنيا رخت بر بندد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

افغانستان يك كشور چند نژادي و زباني است. افغانها يا پشتونهاي اريايي(سني) . تاجيك هاي فارسي زبان اريايي(سني) هزاره ها ازنژاد زرد كه بازماندگان تركان هستند ولي تماما فارسي زبان و شيعه . و بلوچها . ازبك و تركمن و ...... و نيمروزي ها كه در استان نيمروز در مجاورت سيستان ايران زندگي مي كنند كه اريايي و فارس و شيعه مذهب هستند. در واقع نيمروز نام ديگر سيستان است به مركزيت زرنج كه سرزمين يعقوب ليث صفاري بود. مشكل ما نداشتن اگاهي كامل نسبت به سرزمينهاي همسايه ماست كه باعث تعصبات كور مي شود. به اميد ان روز كه تمام تعصبات و نژاد پرستي ها از تمام دنيا رخت بر بندد

اقاي ايراني بوي واقعا حالت خوبه چي داري مي گي تو خيال كردي من اينا رو كه گفتي نمي دونم حتي از تو بهتر بلدم عزيز من تمام تمام تمام شيعه ها رو كه جمع كنيم سر جمع 150 مليون بيشتر نمي شه عزيز من عربا و افغانيا دارن ما رو درستي درستي مي خورن كافيه تا چشماتو باز كني مي بيني چه جوري

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="mamad"][quote]
اقاي ايراني بوي واقعا حالت خوبه چي داري مي گي تو خيال كردي من اينا رو كه گفتي نمي دونم حتي از تو بهتر بلدم عزيز من تمام تمام تمام شيعه ها رو كه جمع كنيم سر جمع 150 مليون بيشتر نمي شه عزيز من عربا و افغانيا دارن ما رو درستي درستي مي خورن كافيه تا چشماتو باز كني مي بيني چه جوري[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

محمد جان
1.بهتره باكنايه حرف نزنيد منطقي و بدون فوش حرف بزنيد تا اين بحث به آخر برسه
و بتونيم به نتيجه برسونيمش
-----------------
2.از گذشته بركينافاسو - چين و آمريكاي لاتين هم ميشه درس گرفت ايني كه شما
ميگي فرق داره با از گذشته درس گرفتن
-----------------
3. منظورت از ايراني انساني رو متوجه نميشم منظور شما اينه كه هر كي ايراني
باشه بايد مثل شما فك كنه مگه يه ايراني نميتونه از اعراب دفاع كنه مگه ما ايرانيه عرب نداريم

اقاي هز عزيز ان شاالله مي خوايم بحثو با موفقيت تموم كنيم
اقاي هز بحث عرباي ايراني با اون عربا فرق داره
بعدش من يه سوال از شما دارم پوست دارم به من جواب بدين
اقاي هز چرا بايد از افقانيا و عربا دفاع كنيم
اقاي هز تو كل تاريخ يه مثال بيار كه عربا يا افقانيا به درد ما خورده باشن به جز اوردن اسلام
شايد شما يادت نباشه من به تعدادي از منفعت هاي عربا و افقانيا رو براتون مي گم
عربا
هويت ما رو گرفتن
كاري كردن كه نزديك بود زبون مادريمون يادمون بره ـ 200 تا زاپر ما رو تو ايام براعت از مشركين كشتن جيگر ادم اتيش مي گيره ـ روزي نيست كه صداش نياد كه يه عرب {.....} درباره جزاير
3 گانه ادعاي مالكيت نداشته باشه ـ ديگه تو فرودگاه هاشون از ايرانيا اثر انگشت مي گيرن
ـيه جنگ 8 ساله انداختند تو پاچمون كه اگه ننداخته بودن الان ما به جاي بحث در مورد
اذرخش و شفق داشتيم در مورد فضا پيما هامون تو كرات ديگه بحث ميكرديم
ـاسم خليج فارسو به خليج عربي تغيير دادن
ـوهابي هاشون مي خوان سرمونو ببرن
عربا به خود عربا رحم نمي كنن مثل {جنگ 33 روزه كه عربستان و...... خيلي كمك اسراپپل كردن}
افقانيا
قريب به دو الي سه مليونشون تو ايرانن
وموجب چند برابر شدن بيكاري تورم وفقر شدن ـ اب درياچه هيرمندو برامون مي بندن ـ
در سال چندين مليون تن مواد مخدر به ايران ترانزيت مي كنن كه عواقبشو خودتون مي دونيد
ـ ديپلمات هاي ما رو چند سال پيش سرشونو بيخ تا بيخ بريدن
من تو شيراز هستم روزي نيست كه خبرش نياد كه يه افقاني به يه دختر ايراني به زور تجاوز كرده
و تصاويرش هم مثل نقل و نبات تو مو بايلا بولوتوث مي شه

ادم جيگرش اتيش ميگيره
اين فقط بخشي از جناياتي بود كه عربا و افقانيا در حق ما كردن
بقيشو حضور ذهن نداشتم و گر نه حتما مي نوشتم

خب حالا اقاي هز نو بت شماست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
mamad
حالا چکار میشه کرد چون ایرانیها بقولی یا بقول شما ۱۰۰۰ سال پیش بوسیله اعراب کوبیده استعمار استسمار شدند باید حالا همه را زیر سئوال برد، متنفر بود ناسزا گفت و غیره. اگر ایرانیان کوبیده و عقبند یا شدند مقصر اعراب نیستند بقولی به خاطر بیعرزگَیه و سستی ایرانیان و سرانشون بوده. حالا هی بگیم ما چنینم و چنانیم ما ماماماما.............. آنها موش خورند yawn فقط خسته کننده ست و بی نتیجه، افراطی مثل بچه ای که لج کرده phbbbbt هیچ مشکلی هم نه حل میشه بلکه بدتر هم میشه. شما چه بخواهید قبول کنید چه نخواهید، سوابق مذهبی و نتیجتا فرهنگی نزدیکی با اعراب داری، منظورم از شما ما ایرانیهاست. شما اگه نمیدانی بدان که یکی از بزرگترین شریک تجاری ایران از نظر واردات کالا همان عمارات متحده عربی است. whew

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الان برو تِو سایت http://en.wikipedia.org/wiki/Iran ببین یه افراطیها ی دیوانه مجنون الحال چکار میکنند خوب این درسته یا احترام متقابل

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حاجي من خوشحالم از اين كه ما با امارات روابط داريم ناراحتيه من اينه كه شما و امثال شما بي دليل سنگ اين عرباي{.....} وافقانيا رو به سينه مي زنين و هي مي گين هم دين هم مذهب همسايه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بابا تو مطلب و نگرفتي شروع كردي به ابراز اطلاعات (البته با كمال احترام)
مگه من قرار از منافع شيعه ها اينجا دفاع كنم يا سني ها به من ربط نداره صلاحيتش هم نه من دارم نه شما
حرف منافع ايرانه(دقت كن) اين چيزايي كه شما نوشتي تقريبا همه ميدونن وقتي ميگيم حلال شيعي مشخص از كجا شمال چين تا كجاي لبنان شيعه اند كيا سني هستند فرقي نمي كنه مشكل سر جاشه
چي كار كنم حالا مثلا نوه عموي صلاح الدين دكتر بوده نمي دونم دومادش بچه مشهد بوده پس من با اتا ترك پسر خالم
من شنيده بودم ميگن صورت مساله رو پاك كردن اين كار شماهم در نوع خود يه ابتكاريه سوال و عوض كردي داري به يه چيز ديگه جواب مي دي
ببين دوست عزيز سعي مي كنم شفاف تر بگم يه سري از بايد و نبايد كه بهش دين ميگن خيلي تفاوت داره با چيزي كه سني هاي عرب و وهابيون ميگن خيلي فرق داره با چيزي كه ما مي گيم اعتقادات مردم عربستان و لبنان دوباره با بغيه برادرن اهل تسنن يه فرقايي داره حكومت عربستان هم كه دست وهابيون ( حالا خواهشا نياي بگي مثلا 143 بودايي دارن پس سني نيستن)
بعد ااصلا به فرض ما همه اعتقاداتمون يكيه مي تونيم بگيم باهشون اشتراك ديني داريم نه فرهنگي براي مثال اشتراك فرهنگي اگه تشيف ببري اشك اباد (عشق اباد) يا باكو اشتراك فرهنگي رو با تمام وجود درك ميكني
بعد هم تا يه چيزي مينوسيم نيان بگين نژاد پرستي مگه تقصير منه كه فقط عربا پا رو دم ايران ميزارن ديدين افغانستان هم مثال زدم با اينكه فكر كنم 200 ساله از ايران جا شده خليج فارس رو مي خوان بكنند خليج عربي (نميگن خليج تركي من يقه تركيه رو بچسبم)
با اين وضع كه شما بحث رو ادامه مي دين عمرا نتيجه اي نداشته با شه بهتره جمعش كنيم بره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون آقا محمد چند تا قضيه رو گفتيد منم نظرم رو ميگم ---------------------- اولا بايد حكومت اعراب رو از اعراب جدا كرد ما ميايم به اعراب و افغاني ها گير ميديم در حالي كه اوني كه شما ميگيد مربوطه به حكومت ---------------------- قضيه مشكلاتي كه افغاني ها به وجود آورن: آدم بد و خوب همه جا هست ما نبايد به همه فوش بديم چون يه عده بد كاره هستن شما اگه دقت كنيد كليپ هايي كه از ايراني ها گرفته شده اون قدرها هم كم نيست پس من بايد بيام حكم مرگ همه ايراني ها رو بدم ---------------------- در رابطه با زبان ما راستش رو بخوايد من واسم فرقي نميكنه الان عربي حرف ميزدم يا فارسي به نظر من اين چيز مهمي نيست حالا زبون اين وري بچرخه يا اون وري ---------------------- مسله ي وهابيت خوب اونم يه تفسير هست از اسلام و بازم به كل اعراب يا افغاني ها ربطي نداره ---------------------- قضيه جنگ ها و خليج عربي و جزاير و ..... هم باز مربوطه به حكومت ها هست ---------------------- در كل اكثر موارد مربوطه به حكومت ها هست شما دوست نداريد كه من سر پدر و مادر شما رو ببرم يا حكم مرگشون رو بدم واسه اين كه شاه با اسراييل و آمريكا دوست بود ---------------------- به نظر من قضيه وهابيت و تفكرات متفاوت در مناطق مختلف هم بايد روش يه بحث كلي و عظيم در سطح مردم و نخبگان صورت بگيره كه فك كنم اين بحث ها راه افتاده و فك كنم با بحث خيلي مشكلات قشنگ تر ميشه اينكه وهابي ها فك ميكنن ما مشركيم با كشتن حل نميشه نه براي اونا نه براي ما هر چند كه دو طرف فعلا هم ديگر رو ميكشيم اين مسله با بحث حل ميشه كه من فك كنم بحث راه افتاده و كم كم زياد هم ميشه ----------------------

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من در مقابل هيچ دشمني نبايد نقطه ضعف نشون بديم و بايد احقاق حق كنيم حالا با از طريق ديپلماتيك يا از طرق ديگه . چو ايران نباشد تن من مباد بدين بوم و بر زنده يك تن مباد . همين افغانيها اگه ميدان ببينن و ما از خودمون ضعف نشون بديم هر كاري دلشون بخواد مي كنن اشرف افغان در زمان شاه سلطان حسين صفوي رو تو زندگي نادر بخونيد اونوقت اينها رو بهتر مي شناسيد . در ضمن آقاي inge كي گفته كه اگه زبان عربي نباشه و ... شما اگه يك كم كتب فارسي بخونيد و به خودتون زحمت بديد خيلي از الفاظ عربي رو ميتونيد از گويش رونتون حذف كنيد زنده باد ايران و ايراني

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقاي هز عزيز اينو كه شما گفتي در كل درسته ولي در مورد عربستان و افقانستان صدق نمي كنه مي پرسي چرا بهت ميگم اقاي هز من نميدونم عربستان چند مليون جمعيت داره ولي اينو مي دونم كه 01/0 درصدشون شيعه هست وبقيه 60 درصدشون وهابي و بقيشونم سني و حنيفي و شافعي به چه نتيجه اي مي رسيم بهت مي گم به اين نتيجه مي رسيم كه كه فقط 01/0 درصد از كل كشور عربستان دوست ندارن ايرانيا رو بكشن اينا رو كه بهت گفتم از خودم در نياوردم من پدر م مكه رفته برادرم مكه رفته دوستان و رفيقان همه رفتن اينا رو اونا مي گن شما مي دوني وهابي ها كيا ميگن كه بايد شيه ها رو بكشييد تا بريد بهشت؟؟؟ در خطبه هاي نماز جمعه اونا به كتاب مفاتيح الجنان رحم نمي كنن و استفاده از اين كتاب در مسجد الحرام و حرم پيامبر ممنوع است نتيجه كلي: مردم كشور عربستان وحكومتش سرو ته يك عرباسند افقانستان: افقانستان از عربستان بد تره مي پرسي چرا بهت مي گم در افقانستان حالا يه كم در صد شيعه ها بالاتر عربستانه شما فكر كردي افقانستان وهابي نداره داره زيادم داره بقيشونم كه طالباني هستن اينو من از خودم نگفتم اينو يكي از افقانيا كه تو ساختمانمون كار ميكرد تعريف مي كرد در ضمن من يه سوال از شما پرسيده بودم كه شما جواب نداده بودي در مورد اينكه شما تا حالا چه منفعت هاپي ديديد كه از جانب عربا و افانيا به ما برسه موفق باشي نوبت شماست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

----------------------
در رابطه با زبان ما
راستش رو بخوايد من واسم فرقي نميكنه الان عربي حرف ميزدم يا فارسي
به نظر من اين چيز مهمي نيست
حالا زبون اين وري بچرخه يا اون وري
----------------------
--

در ضمن اقاي هز چرا شما مي گيد براتون فرقي نداره كه با عربي صحبت مي كنيد يا فارسي
هيچ از خودتون پرسيد اون عربا عهم مثل شما فكر مي كنن يا نه اونا هم براشون فرقي نميكنه
به عربي صحبت كنن با فارسي اخه چرا برا شما فرقي نميكنه مگه شما ايراني نيستي
8 سال جنگيديم چه قدر شهيد داديم كه الان ما بتونيم راحت فارسي صحبت كنيم اگر قرار بود
برامو فرقي نداشته باشه چه جوري صحبت كنيم لازم نبود بجنگيم عربا خودشون ميومدن
بهمون همچين عربي ياد مي دادن كه نفهميم از كجا خورديم كمي تجديد نظر كنيد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون محمد جان --------------- در مورد اين درصد هايي كه گفتي من يك نقشه ديدم كه گفته شما رو تاييد نميكنه بر اساس اون نقشه حالا نميدونم چقدر صحت داشت ولي تقريبا شمال عربستان شيعه مركز وهابي و جنوب سني بودن ---------------- وهابي ها اين طور هم نيستن چون كلي شيعه دارن كه هنوز نكشتنشون و كلي شيعه هر سال به اون جا ميرن من به سايت هاي وهابي هم سر زدم اونها هم هي حديث و فيلم و ... ميارن كه شيعه ها اعتقاد دارن كه ما رو بايد بكشن ( وهابي و سني) در حالي كه داخل ايران هم كلي سني هست و كسي اون ها رو قتل عام نميكنه ---------------- در عربستان دارن باسياست و بحث شيعه ها رو آروم آروم به سمت خودشون ميكشن در ايران هم به همين صورت سني ها رو دارن به سمت خودشون ميكشن ---------------- درگيري هست ولي بحث هايي كه صورت گرفته خيلي قشنگه و دو طرف رو خيلي به هم نزديك ميكنه تو بحث طرفين بيشتر همديگر رو درك ميكنن ---------------- ولي خوب حق مطلب اينه كه دو طرف اين پتانسيل رو دارن كه در صورتي كه شرايطش پيش بياد يه چند ده مليون آدم رو بكشن ولي اين شرايط خيلي سخت پيش مياد ---------------- در مورد اين كه من چه منفعت هايي از جانب افغاني و عرب ديدم بايد بگم به نظر من كلا آدم ها بيشتر از اين كه به هم سود بزنن ضرر ميزنن و فك كنم اين يه اصل كلي هست دلم نمياد بگم ولي فك كنم من تو اين يه مدت بيشتر از ايراني ها لطمه خودم تا از عربها و كلا نسل بشر از آدم هاي نادان لطمه ميخوره تو طول تايخ نسل هاي قبل از ما هم از ديگران لطمه خوردن و هم به ديگران لطمه زدن يعني ما هم پدران خوب داشتيم هم پدران بد ---------------- در كل به نظر من مهم اينه كه ما بايد ببينيم كه چه بايد كرد و سعي كنيم پيش خدا از مدل انسانهاي بد نباشيم ---------------- در مورد عربي و فارسي چي بگم من كوچيكه شما هم هستم ولي خوب اين اعتقاد رو چيكار بايد كرد هر كاريش ميكنم دست از سرم بر نميداره ---------------- هر چند من با آدم ظالم موافق نيستم اگه صدام ايران رو ميگرفت مشكل اصلي من احتمالا با صدام زبان عربي يا فارسي نميبود احتمالا مشكل من ظالم بودن صدام ميبود ---------------- در مورد اينكه مردم افغانستان و عربستان همه اين طور هستن يا اكثرشون بايد بگم اين مسله رو قبول ندارم مگه ايران اكثرش شيعه نيست ( البته شناسنامه اي) يه نگاه به ايران بندازيد اگه افغانستان اكثرشون وهابي بودن( وهابي واقعي) تا حالا خارجي ها رو اون جا تيكه تيكه ميكردن اصلا كسي جرات حمله رو پيدا نميكرد ---------------- ممنون از شما نوبت شماست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون هز جان اقاي هز شما سر چي بحث مي كني سر اينك شمال عربستان شيعه هست؟؟؟!!!!! حاجي اگر در كل عربستان 01/0 درصد شيعه نباشه باشه حالا به خاطر شما مي گيم 2 در صد اصلا نه 5 در صد اصلا نه بگو 10 درصد اينجور خوبه 90 در صد ديگش چي هستن؟! من به شما مي گم يك مليارد مسلمون داريم فقط 150 الي 200 مليونش شيعه هست اون موقع شما مي گيد كه نمي دونم شمال عربستان شيعه هست يا مثلا يه جاپي در در گينه بي صاحاب {گينه بي ساپو} يا مثلا تو يه جزيره وسط مثلث برمودا مثلا چند تا شيعه زندگي مي كنن براي من بگو از كجا تا كجاي دنيا رو سني ها و وهابي ها گرفتن؟!اين يك دوم :قطعا شما نمي خواي بگي كه وهابي ها ادماي خوب ورپوفي هستن كه نه به اندازه كافي شيعه كشتن اوناپي هم كه ميرن كشوراي وهابي با ترسو لرز مي رن سوم :اقي هز عربا وافقانيا به ما ضرر نزدن مارو به {....}دادن در ثاني به نظر من ايراني به ما ضرر بزنه بهتر از اينه كه عرباي{......} بهمون ضرر بزنن زين پس نوبت شماست موفق باشي در مورد زبان منظورتونو نفهميدم چهارم : مگه خارجيها روتيكه تيكه نمي كنن هروز خبرش مي ياد ديگه ؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از شما آقا محمد 1.خوب فرض بر اينكه عربستان دو در صد شيعه داره (همون ها رو چرا قتل عام نميكنن) مردم با ترس ميرن عربستان! فك كنم(احتمالا) سالي دور و بر 100 هزار نفر از ايران به عربستان ميرن خوب سالي چند تاشون رو ميكشن؟؟؟ احتمالا از خيلي از جاهاي جهان هم به عربستان سفر ميكنن ( به عنوان توريست - خبر نگار -تاريخ دان - سياست مدار و...) كه احتمالا اون ها رو هم نميكشن. ---- ايني كه سني زياد هست يا كم يه بحث ديگه هست و ربطي به قضيه نداره ----------------------- 2.من نگفتم وهابي ها آدم هاي خوبي هستن ----------------------- 3.نميدونم چي بگم ----------------------- 4.احتمالا افغانستان20 تا 25 ميليون جمعيت داره فرض كنيم 50 هزار خارجي اونجا باشن فك ميكنيد اين همه وهابي كه اين آب خودن آدم ميكشن چرا اين 50 هزار نفر رو بيرون نميكنن تو تلويزيون شنيدم طالبان 15 هزار نفر عضو داره حالا ما بگيم 50 هزار نفر تو افغانستان احتمالا حدود 7 ميليون نفر توان جنگيدن دارن خوب كو 7 ميليون مجاهد افغان كه نه تنها خارجيها رو بيرون كنن بلكه پدر كشورهاي همسايه رو هم در بيارن ----------------------- در مورد زبان بايد بگم واسه من زبان زياد مهم نيست فكر كنم بيشتر براي من مهم حق و ناحق باشه ----------------------- ممنون از شما نوبت شماست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.