Ahmad6644

تحلیل و پیگیری تحولات افغانستان ( از اوت 2007 )

Recommended Posts

[align=center]تظاهرات افغاني ها : ايران وحشيانه عمل مي كند![/align]

[align=center]تصویر[/align]

ده‌ها نفر در اعتراض به اخراج اجباري پناهجويان افغان از ايران، در برابر وزارت خارجه افغانستان و سفارت ايران در کابل اجتماع کردند.

به گزارش عصرايران به نقل از BBC تظاهرکنندگان از وزارت خارجه افغانستان انتقاد کردند که در زمينه جلوگيري از «اخراج اجباري» اين پناهجويان، اقدامات پيشگيرانه انجام نداده است.

اين تظاهرات پس از آن صورت گرفت که کميسارياي عالي سازمان ملل متحد در امور پناهجويان اعلام کرد ايران بيست هزار پناهجوي «غيرقانوني» افغان را از خاک اين کشور اخراج کرده است.

ايران در گذشته بارها هشدار داده بود که پناهجويان غيرقانوني افغان را از اين کشور اخراج مي‌کند.

تظاهرکنندگان در کابل به تصميم ايران به اخراج اجباري پناهجويان اعتراض کرده و در کنار آن، از وزارت خارجه افغانستان نيز انتقاد کردند که به گفته آنان، در زمينه جلوگيري از اخراج پناهجويان از ايران، اقدامي نکرده است.

يکي از تظاهرکنندگان گفت: اخراج اجباري پناهجويان خلاف قوانين جهاني است و ما برخورد ايران با پناهجويان افغان را محکوم مي‌کنيم.

در عين حال، وزارت خارجه افغانستان مي‌گويد که وضعيت در دو روز گذشته بهبود يافته و اخراج پناهجويان از ايران به شکلي که در روزهاي پيش صورت مي‌گرفت، حالا انجام نمي شود.

«سلطان احمد بهين»، سخنگوي وزارت خارجه که نگراني افغانستان در مورد پناهجويان افغان در ايران، با مقامات ايران مطرح شده است.

بهين با اين حال از دولت ايران تقاضا کرد که در برخورد با پناهجويان افغان از حوصله مندي بيشتري کار گيرد.

او گفت: ما از کشور دوست و همسايه ايران مي‌خواهيم که هماگونه که در گذشته مهماندار چند ميليون پناهجوي افغان بودند، حالا نيز با در نظر داشت مشکلات افغانستان و با درنظر داشت مشکلات پناهجويان، در اين روند از حوصله (صبر) بيشتري کار گيرند.

مقامات ايران در روزهاي پيش گفته‌اند که آنان پناهجويان غيرقانوني افغان را از اين کشور اخراج مي‌کنند و با کساني که داراي اسناد قانوني کاري هستند، ندارند.

مقامات افغان مي‌گويند بيش از 900 هزار مهاجر افغان در ايران به شکل رسمي ثبت نام شده‌اند، اما مقامات ايران تخمين مي‌زنند که دست کم يک ميليون مهاجر غير قانوني افغان در ايران زندگي مي‌کنند.

تظاهرکنندگان در کابل در حالي به تصميم ايران به اخراج اجباري پناهجويان افغان اعتراض کردند که در حال حاضر نيز همه روزه صف‌هاي طويلي از افغان‌ها به منظور دريافت ويزا در برابر سفارت ايران در کابل تشکيل مي‌شود.

بيشتر اين افراد مي‌گويند ميزان بالاي بيکاري در افغانستان آنان را واداشته تا با وجود مشکلاتي که در ايران با آن روبرو هستند، به اين کشور سفر کنند. بيشتر اين افراد براي يافتن کار، بيشتر از مدت ويزاي خود در ايران باقي مي‌مانند.

رسانه‌هاي داخلي افغانستان از يک مقام پليس ايران نقل قول کرده‌اند که ايران با اخراج اجباري پناهجويان غيرقانوني افغان، مي‌خواهد حداقل 4 درصد از ميزان بيکاري در اين کشور بکاهد.

چندي پيش وزير كشور ايران اعلام كرده بود جمهوري اسلامي از بابت حضور افغان ها در ايران سالانه 4 الي 5 ميليارد دلار متحمل هزينه هاي مستقيم و غير مستقيم مي شود .

منبع :
تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا ديگه همين کم داشتيم که اين افغانی ها برای ما چشم و ابرو بيان.کاره درست اين بود که از همون اول بيرونشون می کردن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اولا شما غلط میکنید محکوم میکنید چون عرضه این کار رو هم ندارید. ثانیا حقتون بود که مرزها را میبستیم تا این یک میلیون مهاجر غیر قانونی در نتیجه جنگ کشته شوند. بی لیاقتی هم حد و مرزی دارد. افغانیها از اول نامرد و خائن بودند همانطور که کامران میرزای خائن با کمک انگلیس افغانستان را از ایران جدا کرد و الان هم این عوضیا ... ! واقعا که ... دستت درد نکنه هم خوب چیزیه! icon_biggrin :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من بايد ايران مرزشو با افغانستان ديوار بكشه علاوه بر اين آمار ضرر مواد مخدر و از دست رفتن جوانان سالانه دهها ميليارد دلاره. آمريكا هم داره چنين پروژه اي رو در مرز مكزيك انجام ميده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اما من پیشنهاد بهتری دارم. عقد قرارداد مخفی با قاچاقچیان مواد مخدر مبنی بر اینکه مسیر ترانزیت مواد به اروپا را باز خواهیم کرد و در عوض نباید حتی یک گرم مواد در داخل ایران پیدا شود. این است سیاست! icon_biggrin
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجب فکری کردی آقا سعيد ها ها ها ها ها آره هم ميتونيم با اينکار سو استفاده کنيم و به غرب صدمه بزنيم ولی اين قاچاقچی ها به خودشون رحم نمی کنن تا برسه به ما..........100% اونا خيانت می کنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر نکنم با وجود سود میلیارد دلاری بدون دردسر خیانتی در کار باشد؟ اینطور نیست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
افغاني ها به ايران به چشم برادري كه حالا به همه چيز رسيده و وظيفه داره به برادرش كمك كنه نگاه ميكنند كمكهاي ايران رو وظيفه ميدونند من اين رو از چند تا مقام كه براي بستن قرار داد رفته بودن اونجا شنيدم من با اقا سعيد موافقم دليل نداره ما براي اروپا و امريكا پيش مرگ بشيم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چه جالب اتفاقا بنده هم با نظر سعید عزیز موافقم و قبلا چنین فکری دارم نظرم اینه که خودمون هم هواپیما برای ترانزیت مواد مخدر در اختیار قاچاقچیان قرار بدیم و ازشون کرایه بگیریم!... که از افغانستان ترانزیت کنن نزدیک مرز ترکیه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایران همیشه حامی مردم افغانستان بوده و ایرانیان همواره مردم افغانستان رو به عنوان برادران خودشون می دونن هر چی باشه تا 200 سال پیش هموطن بودیم!... می خواستم به مردم افغانستان بگم شما که به ایران اعتراض می کنید چرا اون زمانی که آمریکا حمله کرد بهتون مقاومت نکردید؟!... مگه خودش شما روسیه رو با اردنگی از افغانستان ننداختید بیرون؟!... پس چرا در مقابل آمریکا کوتاه اومدین؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعيد گفته: اما من پیشنهاد بهتری دارم. عقد قرارداد مخفی با قاچاقچیان مواد مخدر مبنی بر اینکه مسیر ترانزیت مواد به اروپا را باز خواهیم کرد و در عوض نباید حتی یک گرم مواد در داخل ایران پیدا شود. این است سیاست! icon_biggrin جواب: فقط همينمون مونده با قاچاقچيا همكاري كنيم! دوست عزيز مشكل قاچاقچيا عبور از ايران نيست مشكلشون عبور از بعد ايرانه ضمنا ايرانم بزرگترين مصرف كنندست اين بازارو با هيچي عوض نميكنند مشكل كارگراي غير قانونيم حل نميشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ايرانم بزرگترين مصرف كنندست

طبق آخرين آمار منتشر شده آمريكا و بعد از اون كشورهاي اروپايي بزرگترين مصرف كننده‌ي مواد مخدر هستن .

در مورد كشيدن ديوار هم ، اين كار در مرزهاي شرقي در حال اجراست و تا پايان سال 86 به پايان مي‌رسه ، البته فقط ديوار نيست و در بيشتر جاها كانال كشي شده .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
sss, وقتی میگم کسی اطلاعات نداره لطفا بحث رو منحرف نکنه برای این میگم. آیا شما از این موضوع که در اوایل انقلاب اون پیشنهادی رو که من دادم در جریان مذاکرات محدودی با سران قاچاق مواد مخدر از طرف قاچاقچیان به دولت ارایه شده بود؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منظورم از بزرگترين مصرف كننده مصرف كننده مواد مخدر توليد افغانستانه آمريكا عمده موادش از آمريكاي مركزي و جنوبيه اگر شما حواستون به آمريكا و غيرست من حواسم به باقالي نيست من آمار قيمتاي مواد مخدر رو نميدونم ولي ميدونم قيمت مواد مخدري كه بطور طبيعي توليد ميشه مثل ترياك و هروين و... در ايران نسبت به كشوراي ديگه خيلي پايينه اينم تنها دليلش فراوونيشه. اون پيشنهاديم كه ميگيد اگر اجرا شدني بود اجرا ميشد از حال و هواي اوايل انقلاب بيايد بيرون بعد بحث كنيد الان شرايط فرق كرده. icon_wink بازم ميگم اينطوري مشكل كارگراي غير قانوني حل نميشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.