Ahmad6644

تحلیل و پیگیری تحولات افغانستان ( از اوت 2007 )

Recommended Posts

قفل شد.

زین پس امکان ایجاد تاپیک در بخش اخبار عمومی برای کاربران عادی وجود ندارد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شهاب‌نیوز ـ توافقنامه سال گذشته وزارت کشور ایران با دولت افغانستان که بر اساس حقوق قانونی ایران تنظیم شده و ملاحظات بشردوستانه و سیاسی جمهوری اسلامی نیز کاملاً در آن لحاظ گردیده؛ با انتقادات تند برخی از نمایندگان «پر توقع» مجلس افغانستان مواجه شده است. به گزارش خبرنگار شهاب‌نیوز به نقل از BBC، کمیسیون امور بین‌الملل مجلس نمایندگان افغانستان با انتقاد از توافقنامه اسفند 86 وزارت کشور ایران با وزارت مهاجرین افغانستان؛ مدعی شد که این توافقنامه حقوق اولیه شهروندان افغانی را در نظر نگرفته است. در حالی که ایران در دو دهه گذشته کمال انسان دوستی و مراعات خود را نسبت به ملت دردکشیده افغانستان به نمایش گذاشته و هزینه‌های سنگینی را نیز متحمل شده است، نمایندگان مجلس افغانستان به انتقاد از این موضوع پرداخته‌اند که توافقنامه مزبور به دولت ایران حق می‌دهد با مهاجران غیرمجاز افغان، برخورد کند و یا آنان را اخراج کند! این کمیسیون همچنین به انتقاد از این موضوع پرداخته که چرا بر اساس این توافقنامه، آن عده از شهروندان افغان که بدون اسناد قانونی در ایران زندگی می‌کنند، از این پس نه با نام «مهاجر» و یا «پناهجو» بلکه با نام «ساکنان غیرقانونی» یاد می‌شوند. بر اساس این گزارش، «احمد بهزاد» عضو کمیسیون بین المللی مجلس نمایندگان افغانستان گفته است سندی که از سوی وزارت مهاجرین افغانستان و وزارت کشور ایران امضا شده، از نظر مجلس نمایندگان افغانستان اعتبار ندارد! این نماینده پرتوقع مجلس افغانستان مدعی شده است: «دولت افغانستان در این توافقنامه در یک اقدام افتضاح‌آمیز، موافقت کرده که از این پس بخش اعظمی از شهروندان مهاجرش در ایران نه به عنوان مهاجر بلکه به عنوان ساکنان غیرقانونی شناخته شوند و دولت ایران حق دارد که در مورد سرنوشت آنها، از قوانین داخلی خود استفاده کند؛ یعنی اینکه آنها را تحت تعقیب قضایی قرار دهد و از اقامت و اشتغال این بخش بزرگ مهاجرین افغان در ایران جلوگیری کند»! وی افزوده: «نگرانی دیگر این است که بخش اعظمی از مهاجران افغان در ایران را کسانی تشکیل می‌دهند که فاقد مدرک و یا غیرقانونی هستند. بنا بر این وقتی افغانستان چنین توافقنامه‌ای را با ایران امضا می‌کند، به این معنا است که ما باید در ماه‌های آینده شاهد سیلی از اخراج اجباری مهاجرین افغان از ایران باشیم و اینکه از این پس، افغانهای ما در ایران سر و کارشان با دادگاه ها بیفتد»! آقای احمد بهزاد البته توضیح نداده که از نگاه ایشان؛ دولت ایران چرا حق ندارد با ورود غیرقانونی شهروندان افغان مقابله کند، مانع کار بدون مجوز آن‌ها شود و در برخورد با جرایم مهاجران غیرقانونی افغان بر اساس قوانین داخلی خود رفتار کند! به عبارت دیگر ظاهراً این نماینده پرتوقع کشور دوست افغانستان به صورت تلویحی خواستار کاپیتولاسیون برای مهاجران غیرقانونی افغان شده است! این نماینده درپایان تهدید کرده که کمیسیون روابط بین المللی مجلس افغانستان به زودی وزیر مهاجرین و نماینده وزارت خارجه افغانستان را احضار خواهد کرد. در واکنش به این اعتراضات، وزارت مهاجرین افغانستان البته این مسئله را یک سوءتفاهم خوانده و اعلام کرده آنچه به امضای مسئولان این وزارت رسیده، فقط جمع‌بندی نشست مسئولان دولتی دو کشور بوده است. «عبدالقادر احدی» معاون وزارت مهاجرین افغانستان به نمایندگان معترض گفته است که در این جمع بندی، هیچ اشاره‌ای به نکاتی که خشم مجلس نمایندگان را برانگیخته، نشده و سند مزبور نیز نه یک توافقنامه که فقط یک صورت‌جلسه بوده است. البته عبدالقادر احدی اذعان و تاکید کرده است که «هر دولتی حق دارد با کسانی که به شکل غیرقانونی در یک کشور زندگی می‌کنند، برخورد کند».

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رو كه بدي آستر مي خوان مثال همين مشكل ماست ! طرف تا ديروز داشته خاك مي خورده جاي ناهار حالا ما بهشون صدقه داديم اومدن دارم واق واق مي كنند !!! يكي نيست بگه اگه ما واست لوله كشي اب .جاده سازي مدرسه سازي ساخت مراكز دولتي دادن كتاب تحصيلي شون رو متوقف كنيم چه غلطي مي خوان بكنن !!!‌ :mrgreen: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اخ اخ تا مغز سرم سوز و تير مي كشه افقاني جماعت رو بايد ........................ سرشون اورد هيچ وقت مثل الان اعصابم خرد نشده بود هي هي هي :mrgreen: :evil: :mrgreen: :| :!:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان لطفا از اظهارات احساسی پرهیز کنید! برادران افغانی زبان مادریشون فارسی هست و اشتراکات زیادی با ما دارند لطفا فقط راجب موضوع مورد نظر بحث کنید! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه پرزیدنت حامد کرزای دست نشانده آمریکاست. این شخص آن وقتی که افغانستان درگیر مشکلات طالبان بود در نیویورک یک پمپ بنزین داشت و اصلا به فکر کشورش نبود. حالا که اوضاع تا حدودی آرام شده است آمده و ادعای کشور داری میکند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="Lich"]دوستان لطفا از اظهارات احساسی پرهیز کنید! برادران افغانی زبان مادریشون فارسی هست و اشتراکات زیادی با ما دارند لطفا فقط راجب موضوع مورد نظر بحث کنید! :mrgreen:[/quote

جناب ليچ من اصلا اعصلب درست راستي ندارم
يكي به خاطر رحلت امام يكي هم به خاطر اين افقانياي اشغال
از شما ملتمسانه خواهش دارم اينقدر از افقانيا ي پست حمايت نكنيد واقعا ديگه شورشو در اورديد تا يه بار از عربا بد مي گيم سريع به ما پرخاش مي كنيد
تا يه بار به اين افقانيا بد مي گيم سريع بحث هم زبون بودنشونو مي ي اريد
از شما ملتمسانه خواهش دارم يه كاري نكنيد
كه من يه چيزي بگم شما مجبور بشيد منو اخراج كنيد ازتون خواهش دارم
من نه عربو و نه افقانيو به عنوان برادر خودم قبول ندارم و اونا هيچ اشتراكي هم با ما ندارن اينقدر اعصاب منو خواهشن نريزيد به هم
اينقدر دايه مهربان تر از مادر براشون نشيد
اين كاراي شما باعث مي شه افرادي كه مثل من هستن از حكومت زده بشن محض رضاي خدا اينقدر اعصابه من بهم نريزيد :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان اكه يه احمق بي سواد كله پوكه دستنشاده غرب زرتوپرتي كرد اونو به پاي همه افغانها ننويسيد يادتان باشد اونا هموطن همزبان و هممسلك ما هستند وحزء كمربند شيعه هستند غربيها با روي كار آوردن حنين آدمهايي قصد طفرقه افكني دارن سعيد خان حرا يه تايپك حديد در مورد كمربند شيعه و ترس غربيها از اين موضوع نميزاريد كه دوستانه تازه نفس بيشتر با مسايل آشنا بشن يا علي

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من نمی فهمم که چرا برادران افغان خوبی بهشون نبومده . بیا و خوبی کن . ما باید روابط دوستی و ارتباطات رو با کشور هایی مثل افغانستان و عراق قطع کنیم چون کاملا زیر نظر آمریکا هستند . ........................................... صبر کن . صبر کن . صبر کن icon_frown اصلا من موندم این خبر چه ربطی به نظامی داره . خیلی ببخشید ولی لطفا هر چه زود تر قفل کنید . پس این مدیران کجا هستند . من موندم سایت نظامی است یا سایت سیاسی البته خیلی ببخشیدا ولی اینجور خبر ها اصلا جاش ایجا نیست :lol: :| :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این تاپیک بخاطر جلوگیری از ایجاد دلخوری بین کاربران قفل می شه! ولی کرکس جان این انجمن خبرهای عمومی و مربوط به ایران هست! خوب ما باید با زیاده طلبی بعضی ها مقابله کنیم! درضمن من بخاطر این می گم که این چیزا رو نگید دوستان چون اگر یک برادر افغانی بیاد این چیزا رو ببینه طرز فکرش بطور کل در برابر ایران و ایرانی عوض می شه! من در بسیاری از سایت ها دیدم که دوستان افغانی از ایرانی ها حمایت زیادی کردند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب این بخش اخبار عمومی برای ارسال چنین اخباری ایجاد شده است. icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انتشار عكس هایی از افراد مسلح طالبان با لباسهای نظامیان كشته شده فرانسوی در افغانستان با واكنش خشمگین فرانسویان روبرو شده است .
به گزارش شبكه خبر، به نقل از العربیه، نشریه پاری ماچ فرانسه این عكس های افراد مسلح طالبان را با لباس ها، سلاح و بی سیم های فرانسوی چاپ كرده است .

اروه مورن ، وزیر دفاع فرانسه هم با انتقاد از چاپ این عكس ها، رسانه هایی را كه این عكس ها را چاپ كردند به حمایت و تبلیغ برای طالبان متهم كرد.

فرمانده افراد مسلح طالبان در این باره گفت : ما برای نیروهای فرانسوی در شرق كابل كمین گذاشتیم و 10 نفر آنها را كشتیم و 21 نظامی فرانسوی را زخمی كردیم .
منبع

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مديران من هر كاري كردم نتونستم گزينه ي خير رو وارد كنم. :!: لطفا خودتون يه خير هم به نظر سنجي اضافه كنيد. ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نظرسنجی حذف شد و مجددا ایجاد کنید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=center][size=18]يك فروند جنگنده اف 15 آمريكا در شرق افغانستان سقوط كرد[/size][/align]
خبرگزاري فارس: يك فروند جنگنده اف 15 آمريكايي شنبه در شرق افغانستان سقوط كرد و هر دو سرنشين آن كشته شدند.

به گزارش خبرگزاري فارس، نيروي هوايي آمريكا در بيانيه‌اي اعلام كرد كه سقوط اين جنگنده بر اثر اقدامات دشمن نبوده است.
سرهنگ دوم ريد كريستوفرسون در گفت‌و‌گويي تلفني از قطر پايگاه اصلي عمليات هوايي آمريكا در خاورميانه و آسياي مركزي به رويترز گفت: تحقيقات هم اكنون در محل حادثه ادامه دارد.
وي در مورد وضع سرنشينان اين هواپيما ابراز نظري نكرد اما يك منبع نظامي در كابل مرگ هر دوي آنها را تأييد كرد.
هواپيماي مافوق صوت اف 15 براي حمله به اهداف زميني و حمايت از پياده نظام مورد استفاده است كه هم در افغانستان و هم در عراق مورد استفاده است.

http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8804270394

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.