Ahmad6644

تحلیل و پیگیری تحولات افغانستان ( از اوت 2007 )

Recommended Posts

[quote]طالبان وهابی رو شما ادم حساب میکنی؟

مگه همین ها نبودن که سینما ها رو بستن مگه همین ها نبودن که گفتن زن ها نباید از خونه بیرون بیان مگه همین ها نبودن که میگفتن زن ها حق تحصیل ندارن مگه همینا نبودن که مدرسه ها رو تعطیل کردن و فقط مدرسه های دینی باقی موند مگه اینا باعث بمب گزاری تو این همه جا نبودن و این همه مردم بیگناه رو با همین کارا نکشتن.

شما مسلمانید از کشته شدن برادرانتون خوشحال نشوید.

روح هفت سرباز افغان شاد.[/quote]

سلام
می گفتی روح سربازان آمریکایی هم شاد و خودت رو راحت می کردی ... لازم هم نبود اینقدر به خودت زحمت بدی ...

این درگیری طالبان و ناتو با هم همون مصداق بارز مشغول شدن کفار با هم دیگه هست ... هر چند بعید نیست آمریکایی ها بخوان یه انحراف تبلیغاتی اونم از اوضاع اقتصادشون و مسائل سیاسیشون به وجود بیارن و یه دست آویز جدید برای تمدید حضورشون پیدا کنند ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]از خوندن این خبر هم خوشحال شدم و هم ناراحت، خوشحال برای به درک واصل شدن 31 سرباز آمریکایی و ناراحت برای کشته شدن 7 سرباز افغانی ........ هر چی باشه مسلمان و همزبان بودند[/quote]
وست من حقشون بود و خوب شد .اخه درایران هم مجاهدین خلق ودن که رفتن دست به دست صدام دادن برا برادر کشی خوب این افغانهادهم دست دادن به امریکا برا کشتن برادران مسلمانان[/quote]
فعلا که سیاست کلی نظام مبنی بر حمابت از ارتش و دولت افغانستان و خارج کردن نیروهای بیگانه از این کشور هست بعد از خروج آمریکا از افغانستان هم ارتش این کشور به تنهایی نمی تونه برای ما مشکلی ایجاد کنه پس به نفع ماست که از دولت این کشور حمایت کنیم تا نیروهای بیگانه بهانه ای برای موندن در این کشور نداشته باشند ......
اگر کسی هم خواست بحث رو ادامه بده لطفا در پی خصوصی مطرح کنه تا تایپک منحرف نشه
یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اين چند روز اخير ناتو حسابي گند زده ! ..

سه اگوست يعني سه روز پيش هم سه نفر كشته دادن ..
الان هم 31 نفر نيرومخصوص ! /.

اين فجايع تاثير رواني بدي روي نيروهاشون ميزاره /.

اما يك نكته مشكوك هم وجود داره ! متوجه شدم كه چند کوماندوی navy seal هم این وسط کشته شدن که در حمله به مقر بن لادن دست داشتن ! ....[/quote]

من اول فکر می کردم یک دوتا شون تو عملیات لادن جون بودن! ولی 22تا از 31 نفر تو اون عملیات بودن قضیه خیلی مشکوک شد حالا! احتمالا مطمئن تر بوده دهنشون برای همیشه ببندن... چون یک همچین عملیات اصلا سابقه نداره اونم حالا که اوضاع از قبل اروم تر شده اونم از بین این همه چاپر اد همون که این عزیزان توشن!

البته بحث انتقام هم می تونه باشه که من احتمالش کم می دونم اخه یعنی طالبان این قدر توی تشکیلات ناتو نفوذ اطلاعاتی داره ؟! که بدونه چاپر اونا کدوم کجا میرن از چه مسیری....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]طالبان رو سرویس اطلاعاتی پاکستان ساپورت میکنه[/quote]

خبرهايي هست كه چین و روسیه هم کمکش می کنند!
یک تعدادی نیرو هم از چچن و ازبکستان و تاجیکستان و کشورهای عربی با طالبان همکاری می کنند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من اول فکر می کردم یک دوتا شون تو عملیات لادن جون بودن! ولی 22تا از 31 نفر تو اون عملیات بودن [/quote]

مطمئنی؟ می تونی لینکش رو بدی؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]من اول فکر می کردم یک دوتا شون تو عملیات لادن جون بودن! ولی 22تا از 31 نفر تو اون عملیات بودن [/quote]

مطمئنی؟ می تونی لینکش رو بدی؟[/quote]

22 نفر او واحدی که عملیات کشتن بن لادن را انجام داده است کشته شدند.
کل نیروهای واحد 3000 نفر است و افرادی که هم کشته شدند توی عملیات علیه بن لادن شرکت نداشتند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]من اول فکر می کردم یک دوتا شون تو عملیات لادن جون بودن! ولی 22تا از 31 نفر تو اون عملیات بودن [/quote]

مطمئنی؟ می تونی لینکش رو بدی؟[/quote]

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1377554

[quote]کل نیروهای واحد 3000 نفر است و افرادی که هم کشته شدند توی عملیات علیه بن لادن شرکت نداشتند![/quote]

مطمئنی؟ می تونی لینکش رو بدی؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کل نیروهای واحد 3000 نفر است و افرادی که هم کشته شدند توی عملیات علیه بن لادن شرکت نداشتند!
[/quote] شما كل نيوي سيل رو ميگيد ؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]کل نیروهای واحد 3000 نفر است و افرادی که هم کشته شدند توی عملیات علیه بن لادن شرکت نداشتند!
[/quote] شما كل نيوي سيل رو ميگيد ؟![/quote]
دقيقا
توي يك منبع عربي خواندم
مطمئنا که 3000 در عملیات دستگیری بن لادن شرکت نکردند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دقيقا
توي يك منبع عربي خواندم
[/quote] ويكي تعداد سيل رو بطور تقريبي 2400 نفر گفته .

ولي به هر حال از برترين و زبده ترين نيروهاي ويژه آمريكا هستند . مشابه نوهد در ايران .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]دقيقا
توي يك منبع عربي خواندم
[/quote] ويكي تعداد سيل رو بطور تقريبي 2400 نفر گفته .

ولي به هر حال از برترين و زبده ترين نيروهاي ويژه آمريكا هستند . مشابه نوهد در ايران .[/quote]

حساب کنید ببینید چند موشک آرپی چی یا هر مدل دیگر چقدر خسارت زده است!
یک هلیکوپتر شینوک +30 نقر از زبده ترین نیروهای آمریکایی
قیمت شینوک چنده؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قيمت شينوك 35 ميليون دلار ولي قيمت اون نيروها بسيار بيشتر از اينه ...

شينوك رو ميشه ساخت و سريع جايگزين كرد ولي يك نيروي ويژه با تجربه جايگزين كردنش به اين سادگي ها نيست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چهار نظامي ناتو در افغانستان كشته شدند

گزارش خبرگزاري فرانسه از كابل، نيروي كمك به امنيت افغانستان موسوم به 'ايساف' امروز (يكشنبه ) با صدور بيانيه اي از كشته شدن چهار تن ديگر از نظاميان ناتو در درگيري هاي امروز افغانستان خبر داد.
اين نظاميان در دو درگيري جداگانه با شبه نظاميان طالبان در مناطق جنوبي و شرقي افغانستان كشته شدند.
با سقوط يك فروند بالگرد نظامي ناتو كه روز گذشته (شنبه ) در افغانستان روي داد، نيروهاي خارجي مستقر در اين كشور متحمل سنگين ترين تلفات از سال 2001 تا كنون در افغانستان شدند.
شبه نظاميان طالبان روز گذشته يك فروند بالگرد نظاميان ناتو را توسط موشك هدف قرار دادند كه بر اثر آن 31 نظامي آمريكايي و 7 كماندوي افغاني جان خود را از دست دادند.

http://www.irna.ir/NewsShow.aspx?NID=30510509

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.