MR9

" توافق هسته ای " ، جزییات ، آینده (4)

Recommended Posts

دوست عزیز در کل پرونده هسته ای ایران در حال وارد شدن به فاز جدیدی است که بنظر خودم زودتر باید وارد این فاز میشد..................

همه چی شفافه و نقطه کوری تو موضوع وجود نداره............

اگرم موضوعی هست مطرح کنید.

موضوع که خیلی هست و ما اعصابش رو نداریم ( اکثرا کاربران قدیمی میلیتاری بعد از یک مدت دیگه به این نقطه می رسند ) ولی دروغ ها و توافق پشت پرده ای می شه که نتیجه ش با حرف های آقایون اصلا جور در نمیاد ... آخرینش « جمع آوری سانتریفیوژ ها » و « PMD » بود ...

• Upvote 3
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

موضوع که خیلی هست و ما اعصابش رو نداریم ( اکثرا کاربران قدیمی میلیتاری بعد از یک مدت دیگه به این نقطه می رسند ) ولی دروغ ها و توافق پشت پرده ای می شه که نتیجه ش با حرف های آقایون اصلا جور در نمیاد ... آخرینش « جمع آوری سانتریفیوژ ها » و « PMD » بود ...

هیچ کس خواهان این محدودیت ها نبود ولی سوال اصلی اینجاست راه حل جایگزین شما چی بود

• Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هیچ کس خواهان این محدودیت ها نبود ولی سوال اصلی اینجاست راه حل جایگزین شما چی بود

چرا باید وقتم رو صرف راه حل دادن در جایی کنم که کسی نظرم رو به پشیزی نمی خره !؟ 

اگه می شد بعضی تایپیک ها رو هم مثل کاربران « نادیده گرفت » خوب می شد !؟

• Upvote 4
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مگه نباید pmdبسته میشد طبق شروط رهبری؟ الان میگن تا هشت سال بسته نمیشه

ثالثاً: اقدامات مربوط به آنچه در دو بند بعدي آمده است، تنها هنگامي آغاز خواهد شد كه آژانس پايان پرونده‌ي موضوعات حال و گذشته (pmd) را اعلام نمايد.

رابعاً: اقدام در مورد نوسازي كارخانه‌ي اراك با حفظ هويت سنگين آن، تنها در صورتي آغاز خواهد شد كه قرارداد قطعي و مطمئن درباره‌ي طرح جايگزين و تضمين كافي براي اجراي آن منعقد شده باشد.

خامساً: معامله‌ي اورانيوم غني‌ شده‌ي موجود در برابر كيك زرد با دولت خارجي در صورتي آغاز خواهد شد كه قرارداد مطمئن در اين‌ باره همراه با تضمين كافي منعقد شده باشد. معامله و تبادل مزبور بايد به‌ تدريج و در دفعات متعدد باشد

ما این دو بند رو انجام میدیم بدون بسته شدن pmd

ویرایش شده در توسط mohammad741741
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چرا باید وقتم رو صرف راه حل دادن در جایی کنم که کسی نظرم رو به پشیزی نمی خره !؟ 

اگه می شد بعضی تایپیک ها رو هم مثل کاربران « نادیده گرفت » خوب می شد !؟

اتفقا بنده با تمام احترام خواهان شنیدن نظرات و راه حل های جایگزین شما هستم .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مگه نباید pmdبسته میشد طبق شروط رهبری؟ الان میگن تا هشت سال بسته نمیشه

80 سال .... برادر شما کجایی ، با این بهانه « که ما به تمام نقاط ایران و تاسیسات مخفی و ناشناخته ی ایران » دسترسی نداریم ، تا ابد می تونند این قضیه رو کش بدند ...

اتفقا بنده با تمام احترام خواهان شنیدن نظرات و راه حل های جایگزین شما هستم .

برید نظرات سایر دوستان « دلواپس » رو بخونید ، نظرات من رو هم لابه لاش پیدا می کنید ....

من اعتقاد داشتم وقتی وارد قضیه ی هسته ای شدیم ، باید یک راست تا آخرش می رفتیم و توی همون سال های 2001 تا 2003 کار رو تمام می کردیم می رفت ...

• Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یادمه روزهای اولیه بعد از توافق آقایان برو بیایی تو تلویزیون و غیره راه انداخته بودند که مردم ! همه نقشی که آژانس در برجام داره فقط همینه که بیاد تعداد سانتریفیوژها رو بشمره بره ! وقتی میگفتیم سابقه آژانس خرابه قضاوت هاش دو پهلوئه ، گفتند نقش نظارتی آژانس در برجام «کمّی» هست نه «کیفی» ، کجا رفتند اون حرفها ؟ چرا آژانسه که داره نظامی بودن برنامه هسته ای ایران و مسائل PMD رو بصورت کاملا کیفی بررسی میکنه ؟ 

آقایان رفتند یک چیزی امضا کردند حالا نه راه پس دارند نه راه پیش!

ایران محل درآمده ، محل زندگی جای دیگه است .

• Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

80 سال .... برادر شما کجایی ، با این بهانه « که ما به تمام نقاط ایران و تاسیسات مخفی و ناشناخته ی ایران » دسترسی نداریم ، تا ابد می تونند این قضیه رو کش بدند ...

برید نظرات سایر دوستان « دلواپس » رو بخونید ، نظرات من رو هم لابه لاش پیدا می کنید ....

من اعتقاد داشتم وقتی وارد قضیه ی هسته ای شدیم ، باید یک راست تا آخرش می رفتیم و توی همون سال های 2001 تا 2003 کار رو تمام می کردیم می رفت ...

مدنظر شما آخرش چی هست؟ اگر درست حدس بزنم بمب اتم؟

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یادمه روزهای اولیه بعد از توافق آقایان برو بیایی تو تلویزیون و غیره راه انداخته بودند که مردم ! همه نقشی که آژانس در برجام داره فقط همینه که بیاد تعداد سانتریفیوژها رو بشمره بره ! وقتی میگفتیم سابقه آژانس خرابه قضاوت هاش دو پهلوئه ، گفتند نقش نظارتی آژانس در برجام «کمّی» هست نه «کیفی» ، کجا رفتند اون حرفها ؟ چرا آژانسه که داره نظامی بودن برنامه هسته ای ایران و مسائل PMD رو بصورت کاملا کیفی بررسی میکنه ؟ 

آقایان رفتند یک چیزی امضا کردند حالا نه راه پس دارند نه راه پیش!

ولش کن بابا! کلی سر ارتباط قطعنامه و برجام هم بحث شد ولی چه فایده؟

کسی خوابه رو میشه بیدار کرد ولی کسی که خودش رو به خواب زده نه!

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مشکل PMD و آژانس حل خواهد شد و تحریم ها بزودی برداشته خواهد شد. فقط اون کسایی که خلاف این رو ادعا می کنند پس از حل این موضوعات دوباره نرن مثل زیر دریایی  دو سه ماه زیر آب تا آب ها از آسیاب بیفته و دوباره یه بهانه جدید پیدا کنند. مثل مرد وایسن و بگن ما حرفهایی که زده بودیم همش اشتباه بود...

• Upvote 8
  • Downvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مشکل PMD و آژانس حل خواهد شد و تحریم ها بزودی برداشته خواهد شد. فقط اون کسایی که خلاف این رو ادعا می کنند پس از حل این موضوعات دوباره نرن مثل زیر دریایی  دو سه ماه زیر آب تا آب ها از آسیاب بیفته و دوباره یه بهانه جدید پیدا کنند. مثل مرد وایسن و بگن ما حرفهایی که زده بودیم همش اشتباه بود...

به احتمال زیاد pmd  و آژانس حل می شود و بخش بزرگی از تحریم ها برداشته می شود ولی این که مشکلات اقتصادی حل می شود را در جدیت قوه قضاییه و دولت  در مبارزه با فساد و بحث اقتصاد مقاومتی باید جستجو کرد 

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به احتمال زیاد pmd  و آژانس حل می شود و بخش بزرگی از تحریم ها برداشته می شود ولی این که مشکلات اقتصادی حل می شود را در جدیت قوه قضاییه و دولت  در مبارزه با فساد و بحث اقتصاد مقاومتی باید جستجو کرد 

در حل شدنش به نظرم شکی نیست ولی به چه صورت. صرف نظر از صحبت های خود آقای ظریف مبنی بر لزوم بسته شدن پی ام دی ( ایشون فرمودند در برجام هم اومده ) چیزی که باز رسانه های غربی دارند زودتر ( مثل دفعات پیش ) سیگنال میدند اینه که این پرونده قرار نیست بسته بشه بلکه قراره متوقف بشه یا در نظر گرفته نشه یا فراموش بشه یا کناز گذاشته بشه و یا عر هنوان دیگه ای.

چند نکته در میان هست، میشه دوباره با تفسیرهایی که از الان در صورت وقوع این رخداد نشریاتی به اون خواهند پرداخت دوباره خود را به اون راه زد و گفت حالا چه فرقی میکنه بسته بشه یا متوقف بشه. به هر حال ما را به هدفمون که روز اجرای برجام هست میرسونه حالا شروط رهبری هم مثل برخی شروط دیگه میشه گفت منظورشون این بود یا اون.

یا اینکه میشه پرسید اصولا اگر قرار بود پی ام دی کنار گذاشته بشه و نه اینکه حل بشه و بسته بشه دسترسی ها به آژانس، بازدید آمانو و نمونه برداری ها و اون همه جنگ و دعوا سر پارچین چی بود؟

پی ام دی اگر قرار به بسته شدن - اون هم با رفع همه ی بهانه هایی که آژانس میاورد برای دسترسی بهشون برای لزوم حلش - نباشه و با تفسیرات و لطایف الحیلی باقی بمونه ( متاسفانه با زیرچشمی رد کردن داخل ایران احیانا با تفسیرهای به نفع غرب ) پروندش، یعنی ضرری اضافه بر ضررهای برجام در صورت تخلف غرب.

هر چه غرب با شرایط و استثنائات گوناگون شرایط بازگشت ما را در صورت خلف وعده خودش حتی؛ داره سخت تر میکنه، ما داریم ( احتمالا و با زمزمه هایی ) اتفاقا غرب را ترغیب میکنیم که در نهایت برجام را زیر پا بزاره چون قطعا به نفعش هست.

البته نظر شخصیم این هست تیم ایرانی در این مورد کوتاه نمیاد و اگر واکنش ها از همین حالا یکپارچه و سخت باشه غرب را به طمع سوء استفاده از این موضوع نمیندازه.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شخصا هر حرف و نظری که درباره برجام دادم هنوز هم میزنم اثباتش هم فقط نیاز به زمان داشت که خب ظاهرا زمان اثبات بخشی از نگرانی ها و "اشتباه" و غلط بودن حرف های آقایان رسیده

بحث اصلا سر مشکل پیش آمده الان نیست بلکه سر تناقض حرف آقایان هست ، روز اول توافق همه گفتند آژانس با اون سابقه خراب طرفداری و جانبدارانه اش نباید نقشی مثل قاضی و نظر دهنده بهش داد تا تحت تاثیر آمریکا چرت و پرت بنویسه ، جواب آقایان چه بود؟ نگفتند آژانس فقط قراره سانتریفیوژ بشمره و اورانیوم وزن کنه ؟ چی شد که یکدفعه از چرتکه به دستی رسید به گزارش دهنده درباره PMD که حالا دوباره دم در بیاره؟

در مورد بقیه موضوعات هم شما هروقت موردی آوردید از نقض حرفهای بنده بفرمایید در خدمت هستم ، منظورم هم از نقض ، نقض منطقی هست نه از قبر بیرون کشیدن توجیه های همیشگی و چه کنم چه کنم ها !

• Upvote 13
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شخصا هر حرف و نظری که درباره برجام دادم هنوز هم میزنم اثباتش هم فقط نیاز به زمان داشت که خب ظاهرا زمان اثبات بخشی از نگرانی ها و "اشتباه" و غلط بودن حرف های آقایان رسیده

بحث اصلا سر مشکل پیش آمده الان نیست بلکه سر تناقض حرف آقایان هست ، روز اول توافق همه گفتند آژانس با اون سابقه خراب طرفداری و جانبدارانه اش نباید نقشی مثل قاضی و نظر دهنده بهش داد تا تحت تاثیر آمریکا چرت و پرت بنویسه ، جواب آقایان چه بود؟ نگفتند آژانس فقط قراره سانتریفیوژ بشمره و اورانیوم وزن کنه ؟ چی شد که یکدفعه از چرتکه به دستی رسید به گزارش دهنده درباره PMD که حالا دوباره دم در بیاره؟

در مورد بقیه موضوعات هم شما هروقت موردی آوردید از نقض حرفهای بنده بفرمایید در خدمت هستم ، منظورم هم از نقض ، نقض منطقی هست نه از قبر بیرون کشیدن توجیه های همیشگی و چه کنم چه کنم ها !

حقیقت را بگم اصلا از سمت برجام و آژانس زیاد نگران نیستم بلکه از سمت داخل و موضوع اصلی می ترسم 

اصل تمام این داستان ها احیا دوباره اقتصاد و بحث اقتصاد مقاومتی و مبارزه با فساد اقتصادی است که متاسفانه چیزهای خوبی در سطح سه قوه مشاهده نمی شود 

و این مورد واقعا ترسناک است 

بدون درست کردن اقتصاد، نتیجه همه بحث های توافق هسته ای یک نتیجه بیشتر ندارد و آن شکست است

ولی اگر اقتصاد را درست کردیم، غرب هرکاری بکند ما برنده خواهیم بود 

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.