bds110

موشك دوربرد عماد، نسل جديد موشك هاي بالستيك ساخت وزارت دفاع با موفقيت آزمايش شد+گزارش تصویری

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام علیکم
اینی که فرمودید یک استاندارد همیشگی هست؟ یعنی آیا در همه پرتاب های آزمایشی این کار انجام میشه؟

در ایران که در اکثر ازمایش ها همینجور بوده 

و گله ای هم که دارم نسبت به برخی از هموطنان خوبمون که توی سایتهای دیگه و ایضا همین میلیتاری که توی رزمایش پیامبر اعظم 9 گفتن موشکهایی که به ناو برخورد کرد ناو رو قلقلک هم نداد 

درحالی که نمیدونن اون جریان تاریخی منفجر شدن راکت 40 کیلویی روی عرشه ی ناو چقدر خسارت جانی و مالی ببار اورد حالا چه برسه یه موشک مثل خلیج فارس با سرجنگی ( war head ) 

650 کیلویی که ناو رو حالا اغراق نکنیم که غرق کنه ولی قاعدتا از حالت عملیاتی خارج میکنه 

و دوستان یکم کم لطفی میکنن در مورد توان بالای جمهوری اسلامی ( کامنت های سایت های خبرگزاری رو میگم ) 

درحالی که همونطور که اساتید گفتن سرجنگی خاصی استفاده نمیشه و اون ظرفیت اصلی برای میدان نبرده 

یا علی 

این 700کیلو رو از کجا آوردین؟؟؟وزارت دفاع اعلام کرده؟؟؟

این یک حدثه بر اساس مقایسه این موشک با موشک های سری قدر و ایضا شهاب 

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تبریک به این دستاورد جدید.

به نظرم منطقی نیست که در کل روز اخبار تلوزیون و مصاحبه وزیر دفاع با تاکید کامل به این مطلب اشاره کنن که این موشک اولین موشک برد بلند ایران هست و باز هم بگیم که بردش1700 کیلومتر باشه مگر این که استاندارد جدیدی در میزان برد به وجود اومده باشه که من ازش بی خبرم. برد بلند حداقل3500 کیلومتر هست بنابراین حتی اگه براورد دوست عزیزمون در مورد 3000 کیلومتر هم درست باشه بازم موشک برد بلند بر اساس استانداردهای نام گذاری موشک بالستیک نیست.

ولی منم میگم ای کاش سوخت جامد بود هر چند هزینه اش بالا میرفت البته شاید برنامه ای برای ارتقا سجیل هم داشته باشیم ککه این خودش امیدوار کننده هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

normal_hg9z86qsyvfpb7vm0emm.png

به نظر من انفجاری متناسب با این مقدار ماده منفجره صورت نگرفته اولا اثری از سوختگی و تغییر رنگ توی خاک محل اصابت مشاهده نمیشه ثانیا اگه انفجاری با این مقدار ماده صورت بگیره بایستی اون تکه سنگ هایی که محل انفجار هست کلا پودر بشه که همچین چیزی مشاهده نمیشه. به نظر من این انفجار، انفجار سرجنگی واقعی نیست.

کلا نمیصرفه این تکنولوژی رو برا همچین انفجاری بکار گرفت.

نمونه محل برخورد بدون کلاهک:

normal_crater.JPG

نمونه محل با کلاهک:

normal_IsraeliMissileImpact.jpg

تصویر آخری که قرار دادید مربوط به اسرائیل هست که کلاهک سیمانی بوده و بر اثر انرژی جنبشی بیشتر عمق نفوذ بالاتر رفته.

به نظر بنده هم تصویر اول به علت نرمی خاک در قسمت انتهایی چاله، حاصل برخورد کلاهک بدون ماده منفجره هست ولی تعجب بنده از تصویر اول این هست که چرا هیچ بقایایی از موشک باقی نمونده؟

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام خدا

با سلام خدمت دوستان

اولا تشکر می کنم از همه کسانی که در این کار سهیم بودن.

اما ین چیز جدیدی نیست و حتی ما این بالک ها رو روی فاتح ها هو مشاهده می کنیم اما در این مورد انگار کلاهک جداشوندست و اندازش و وزنش نسبت به کلاهک های قبلی بزرگتره و فکر کنم 900 کیلو گرمی باشه.

اما اگر این یه موشک جدید بخواد باشه من رو یکم ناامید می کنه و به نظرم خیلی موازی کاری هست و بیشتر احتمال می دم استانداردی برای موشک های قبلی باشه و چندان فرقی هم به جز در کلاهک گمان نمی کنم با قبلیا داشته باشه.

• Upvote 4
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام دوستان یه سوال داشتم سامانه هایی مثل پاتریوت و ارو و ... معمولا تو چه فاصله ای موشکی مثل شهاب رو هدف قرار میدن و تو چه ارتفاعی ؟ با تشکر 

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام خدا

با سلام خدمت دوستان

همیشه وقتی چیزی رونمایی میشه از واژه ی جدیدترین دستاورد نیروهای مسلح استفاده میشه 

ولی همونطور که خودتون هم میدونین هرچیزی که رونمایی میشه 10 سال از زمان ساختش میگذره 

ولی خب در ظاهر هم که شده از لفظ جدیدترین استفاده میشه 

حرف هاااااااااااا برای گفتن داریم 

سلام دوستان یه سوال داشتم سامانه هایی مثل پاتریوت و ارو و ... معمولا تو چه فاصله ای موشکی مثل شهاب رو هدف قرار میدن و تو چه ارتفاعی ؟ با تشکر 

جواب سوال تخصصیتون رو باید اساتید بدن 

ولی موشک شهاب تا نسل 3 و 4 دیگه تولید نمیشه و فقط باز بینی و ارتقای نمونه های توی انبار مونده داره صورت میگیره 

برای سرگرم کردن سامانه های ضد موشکی دشمن 

و موشک های اصلی رو برای جاهای خاص نگه داشتن 

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اما ! ، تازه رسیدیم به تکنولوژی پرشینگ 2 که تکنولوژی دهه 90 آمریکاست ،

Pershing_Missile_Hits_Target.jpg

بقیه تکنولوژی و امکانتمون هم میرسید به دهه 90 آمریکا ایران بهشت بود شک نکنید ، تکنولوژی دهه نود آمریکا در این تایم برای ایران بنظرم یعنی شاهکار :applause:  ممنون از ارائه اطلاعاتتون :rose:

• Upvote 10
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

...

اما ! ، تازه رسیدیم به تکنولوژی پرشینگ 2 که تکنولوژی دهه 90 آمریکاست ، اگرچه پرشینگ رادار اسکن عوارض زمینی در حین فرود داره و دقت رو از روی عوارض زمینی بدست میاره و هنوز معلوم نیست که چنین تکنولوژی روی کلاهک عماد هست یا نه ، با این وجود همین جداشوندگی یک حرکت رو به جلوی اساسی محسوب میشه ؛

...

در فیلم فارس نیوز یک دوربین درون کلاهک به سمت بالا بود (تصاویرش یکی دو صفحه قبل موجوده)، نمیشه از روی اون هیچ حدسی در مورد ناوبری زد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمیدونم چرا اسمش رو گذاشتن  "موشک عماد" در حالی که موضوع موشک نیست بلکه طراحی کلاهک یا reentry vehicle هست که قادره روی هر حاملی نصب بشه ،  البته این تکنولوژی پیشتر جزو تحریم ها بود (خواهشا روی تحریم و ... اینجا مبحث طرح نکنید صرفا من باب اشاره گفتم)

اما ! ، تازه رسیدیم به تکنولوژی پرشینگ 2 که تکنولوژی دهه 90 آمریکاست ، اگرچه پرشینگ رادار اسکن عوارض زمینی در حین فرود داره و دقت رو از روی عوارض زمینی بدست میاره و هنوز معلوم نیست که چنین تکنولوژی روی کلاهک عماد هست یا نه ، با این وجود همین جداشوندگی یک حرکت رو به جلوی اساسی محسوب میشه ؛

Pershing_II_missile_trajectory_28129.png

Pershing_Missile_Hits_Target.jpg

با این حساب کی به یک همچین چیزی میرسیم انشالله؟

thumb_12105875_463981917123251_788536443

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احتمالا عماد یا از جی پی اس استفاده می کنه یا الکترو اپتیک گزینه دیگه ای فعلا متصور نیست ولی کلا با این سامانه ها انشا الله در اینده نه چندان دور خطای اون به زیر 100 میرسه که میشه اون زمان روش حساب کرد  پرشینگ 2 خطایی کمتر از 50 متر داشت و عملا یه سلاح مخوف محسوب میشد 

چیز خوبیه هر چند که اگه من کاره ای بودم کلا برنامه بالستیک رو جمع می کرد میزاشتم گوشه انبار رو توسعه سومار و خانواده اش کار می کردم ! 

موشک پاتریوت و تقریبا همه سامانه هایی از این دست به غیر از تاد تو فاز ترمینال به موشک حمله میکنن که جدا شدن بدنه از کلاهک احتمال گذر کردن عماد را افزایش می دهد

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

normal_hg9z86qsyvfpb7vm0emm.png

به نظر من انفجاری متناسب با این مقدار ماده منفجره صورت نگرفته اولا اثری از سوختگی و تغییر رنگ توی خاک محل اصابت مشاهده نمیشه ثانیا اگه انفجاری با این مقدار ماده صورت بگیره بایستی اون تکه سنگ هایی که محل انفجار هست کلا پودر بشه که همچین چیزی مشاهده نمیشه. به نظر من این انفجار، انفجار سرجنگی واقعی نیست.

کلا نمیصرفه این تکنولوژی رو برا همچین انفجاری بکار گرفت.

سلام

نظرتون در مورد تصویر زیر چیه ؟

http://www.combatreform.org/afghanistan2000poundJDAMcrater.jpg

Here is the aftermath of a 2, 000 pound JDAM guided bomb to the soft earth of an Afghanistan valley floor.

آیا سنگها پودر شدن ؟

آیا اثری از سوختگی دیده می شه ؟

سعی کن تصاویر بیشتری روی نت پیدا کنی ، مخصوصا اونهایی که یک بمب فقط روی زمین منفجر شده و با اون چاله مقایسه کن .

ویرایش شده در توسط warjo
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنام خدا

خدمت استاد عزیزم جناب محمد سلام و درود

با توجه به چابکی بیشتر موشک عماد (یعنی نیروی ایجاد شده توسط موتور بیشتر است)و با توجه به فرمول F=m.a پس نتیجه میگیریم شتاب نسبت به شهاب 3 بیشتراست.

حالا با توجه به فرمول (d=0.5(a.t^2  افزایش شتاب به صورت خطی موجب افزایش برد می شود(البته a را شتاب متوسط در نظر میگیریم) حال با توجه به اینکه از روی فیلم به نظر شتاب موشک عماد تقریبا 50% بیشتر از موشک شهاب 3 می آید لذا به نظر این حقیر برد 3000 کیلومتر محتمل میباشد.

به هر حال ان شا الله موجب خوشنودی آقا ولی عصر(عج) شده باشد.

اگه شتاب بیشتر رو با توجه به دوربین موجود روی بدنه میسنجین در فیلم مشخصه که رو دور تند هست به ثانیه شمار دقت کنید متوجه میشین که فیلم رو دور تند هست به نظر من شتابش با شهاب فرقی نداره فقط کلاهک متفاوت داره .وشخصا اعتقاد دارم ارتقا رو شهاب3های ایرانه

ویرایش شده در توسط arjemandi
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه شتاب بیشتر رو با توجه به دوربین موجود روی بدنه میسنجین در فیلم مشخصه که رو دور تند هست به ثانیه شمار دقت کنید متوجه میشین که فیلم رو دور تند هست به نظر من شتابش با شهاب فرقی نداره فقط کلاهک متفاوت داره .وشخصا اعتقاد دارم ارتقا رو شهاب3های ایرانه

بنام خدا

دوست عزیز سلام علیکم

احتمال درست بودن این موضوع هست ولی به نظر سوخت یا موتور قوی تر شده چون طول شعله ی انتهای موشک بیشتر به نظر میاد ....ولی از روی فیلم نمیشه هیچ چیزی رو به قاطعیت گفت.

حتی اگر طول دقیق شعله ی انتهایی را در هر دو موشک داشتیم باز امکان برآورد بهتری داشتیم

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم