Marine101

تاپیک جامع بررسی و تحلیل شهرهای موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ( IRIGC Missile cities)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ویدئو صحبت های سردار سلامی در گفتگوی ویژه خبر 22:30 شبکه دو سیما (بتاریخ 1394/8/4) موجود هستش!

خواهشاً برید مشاهده کنید و اینقدر به شعور مخاطب و خودتون توهین نکنید! :straight:

لینک ویدئو مذکور

من نمی دونم چرا همیشه این بحث ها کش میاد! اگر شما پنیر پیتزای الکترونیکی میشناسید که ریختنش اینجا باعث کش دار شدن بحث میشه به من هم لطف کنید!

اصلا آقا میدونی داستان چیه؟ برای خاتمه بحث!

عماد خطاش منفی هست. از اون ور میافته! مشکل حل شد؟ حالا بس کنید!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم با توجه به قدیمی بودن تونل نشان داده شده و وجود تعداد زیادی از این تونل ها به دلیل مقاصد مختلف الان رسما کشور ما شبیه پنیر سویسی شده خواهشمند در هنگام بالا پایین پریدن به این نکته هم توجه کنید که شاید نوک موشکی زیر زمین سمت شما باشد :-)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنده خطای دقیق عماد رو نمیدونم ولی اینکه هدایت و ناوبری جدید داره قطعیه، اگر بنا بر خطای سه رقمی بود که همون ناوبری های قبلی کفایت میکردن و نیاز به کار جدید و طراحی جدید سر جنگی نبود.

اون زمان چهار رقمی بود
  • Upvote 2
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تنها بدرد مصرف داخلی برای پر کردن گوش عوام میخوره.

همین یک مورد هم کم چیزی نیست!
انصافاً این روزا با هر انسان بی سواد یا با سواد تحصیل کرده در مورد قدرت نظامی ایران صحبت میکنی، طوری با آب و تاب از موشک هامون صحبت میکنه که هر کی ندونه... (این جمله رو خودتون پر کنید)
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قبلا هم گفتم تخمین  دقت موشک ها بر اساس اظهارات  مقامات نظامی داخلی که خوب امتحانشون با رونمایی از ماکت قاهر
و غیره پس دادند و در خوشبینانه ترین حالت وظیفه جنگ روانی و بزرگنمایی رو برعهده دارند و همچنین تخمین های سایت های
خارجی که با کینه و کوچک نمایی دستاورد های ایران انجام میشه و همچنین تخمین برد و دقت به روش دیزی زدن ، هیچ کدام
از این ۳ روش علمی نیست و فاقد ارزش هست.

واقعا هم صحبت هر کسی از سرباز صفر تا بالاترین مقام نظامی کشور در مورد خطای صفر موشک ها در این برد کاملا
غیر واقعی هست و جز جنگ روانی چیز دیگری نیست که تنها بدرد مصرف داخلی برای پر کردن گوش عوام میخوره.

آقا خطاى صفر معنيش دقيق خوردن وسط هدف نيست ها! معنيش تخريب موثر هدف توسط پرتابه با احتمال بالا هست! ( من مقدار احتمالش رو نميدونم) ضمن اينكه از روش شبيه سازى مونت كارلو براى محاسبه متغيرهاى كنترلى براى افزايش دقت استفاده ميكنن و هرچى توابع كنترلى دقيق تر پاسخ بدن شما به دقت صفر نزديك ترى و بعد از شبيه سازى شليك يه دونه هم براى اثبات عملكرد كافيه به نظرم...

وارد مسائل ريزش نميشم اما چيزى كه فرماندهان سپاه ميگن با تصور شما كاملا متفاوته!!! خيلى متفاوت...تقريبا بيشتر اين پروسه افزايش دقت با شبيه سازى انجام ميشه نه با تست موشك...حتى يه دونه شليك هم براى صحه گذارى نتايج شبيه سازى كافيه
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مثل اینکه خودم باید وارد گود بشم!

من نمی دونم کجای واژگان موشک بالستیک با ویژگی کنترل تا لحظه اصابت، گُنگ و نامفهوم هستش که یه عده نقایص شهاب-3 عهد قجر رو تعمیم میدن به عماد!

حتماً وزیر دفاع باید بیاد به عینه بگه نسل جدید موشک های بالستیک بُرد 2000 کیلومتر ایران (از حداقل سه سال پیش) بر پایه فناوری هدایت و کنترل فاتح و خلیج فارس و هرمز و غیره توسعه یافته است و در حال تولید هستن؟ تا بتونید تحول صورت پذیرفته در صنایع موشک بالستیک رو درک کنید؟

بزرگوار! کسی با کنترل تا لحظه اصابت مشکلی نداره. با مسئله خطای صفر مشکل دارند. خب قطعا موشکی نیست که خطاش صفر مطلق باشه و منظور هم رسیدن به هدف هست. هدف نه به معنی نقطه ای که باید موشک بخوره. یعنی اون نقطه نابود میشه.

اما مسئله اینه شما بیا نگاه کن این عکس پایین عکسی هست از مستند مردی با آرزو های دور برد مال خود حاج حسن خودمون بود!

thumb_Untitled1~0.jpg

این مستند به سرعت ویرایش شد و نسخه جدیدش دیگه این تصویر رو نداشت.

این تصویر میبینی راکتور دمونای اسراییل رو نشون میده که توی گوگل ارث احتمالا دایره 200 متر رو براش کشیدن! مدتهاست در بسیاری از سایت های خارجی تخمین دقت موشک های 2000 ک.م ایران 200 متر زده میشه!

حالا این تصویر در مستندی اومده که خود ایران پخش کرده و خود سردار حاجی زاده درش حضور داره.

حالا بیا اینو بزاریم کنار اصلا!

thumb_Untitled~9.png

این عکس رو ببین گنبد راکتور دمونا 18 متر شعاع داره. این گنبد رو با چه خطایی میشه زد؟ با اون سر جنگی احتمالا اگر 40 تا 50 متری مرکز گنبد بیافته باز هم گنبد تخریب میشه.

حالا ایران این رو میگه خطای صفر! حال آنکه موشک در اصل 50 متر از مرکز هدف خودش با فاصله فرود اومده. داستان خطا این هست برادران!

امیدوارم مشکل همه حل شده باشه!

=================================================================================

به هر حال من معتقدم موشک عماد به تازگی تمام شده کارش و مال قدیم نیست!

این موشک اولین موشک با قابلیت کنترل در مرحله آخر پرواز هست و این مسئله بر خلاف ظاهرش که چهار تا سطح متحرک سادست ، تحقیقات بسیار پیچیده ای داره و نیازمند سخت افزار و البته نرم افزار های پیچیده و گران قیمت هست.

این موشک خطای 50 متر به نظر من براش بسیار معقول تره تا هر خطای دیگری!

البته برای چندمین بار عرض میکنم این صرفا حدس و گمان شخصی بندست طبق اطلاعات قبلی شخصیم.

• Upvote 8
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیلی خیلی عذر میخوام ازتون یکهو میپرم وسط بحث و مزاحم آسایشتان میشوم! :straight:

..............................................................................

جهت اطلاع عزیزان عرض کنم که؛

برای نیروی هوافضا سپاه (با توجه به متخصصین، فناوری ها و زیر ساخت هایی که در اختیار داره)، بسیار آسان بوده و هست که جهت گنده نمایی و جنگ دشمن روان پریش کن (!)، از اصابت بسیار دقیق الالظاهر موشک 2000 کیلومتر بُرد (مثلاً زدن یک فروند کشتی)، در شرایط فنی کنترل شده ویدئویی جعل کند و به خورد بشریت بدهد. اتفاقاً بر پایه اصل -شنیدن کی بُوَد مانند دیدن- تاثیرش هم حداقل یکصد برابر گفتار امثال دهقان و سلامی و حاجی زاده و من و غیره خواهد بود!

باز هم میگم... این حقیر خاک پاتون هستم و عاجزانه ازتون خواهش میکنم، به شعور مخاطب و خودتون توهین نکیند... این که شما از موشک بالستیک بیزار هستید و نصف عمرتون رو با این توهم که گلوی بخش های دیگر دفاعی مملکت زیر پای موشک بالستیک و کروز گیر کرده است سپری کرده اید و نیز از قصد تعمیم این علاقه و سلیقه به دیگر اشخاص لبریز هستید، دلیل نمیشه که صنعت موشکی مملکت و نیروی هوافضا سپاه آشغال تشریف داشته باشن و ماهیتاً چیز غیر ارزشمندی باشن!

..............................................................................

من نمی دونم کجای واژگان موشک بالستیک با ویژگی کنترل تا لحظه اصابت، گُنگ و نامفهوم هستش که یه عده نقایص شهاب-3 عهد قجر رو تعمیم میدن به عماد!

حتماً وزیر دفاع باید بیاد به عینه بگه نسل جدید موشک های بالستیک بُرد 2000 کیلومتر ایران (از حداقل سه سال پیش) بر پایه فناوری هدایت و کنترل فاتح و خلیج فارس و هرمز و غیره توسعه یافته است و در حال تولید هستن؟ تا بتونید تحول صورت پذیرفته در صنایع موشک بالستیک رو درک کنید؟

مثل اینکه شما نمیدونید فناوری هدایت و کنترل موشک خلیج فارس و هرمز چیه و چه ربطی به شهاب داره !!!

این توهمات دشمنی با موشک بالستیک و ... هم در حدی نیست که بخوام بهش جواب بدم

قبلا هم گفتم تخمین  دقت موشک ها بر اساس اظهارات  مقامات نظامی داخلی که خوب امتحانشون با رونمایی از ماکت قاهر

و غیره پس دادند و در خوشبینانه ترین حالت وظیفه جنگ روانی و بزرگنمایی رو برعهده دارند و همچنین تخمین های سایت های

خارجی که با کینه و کوچک نمایی دستاورد های ایران انجام میشه و همچنین تخمین برد و دقت به روش دیزی زدن ، هیچ کدام

از این ۳ روش علمی نیست و فاقد ارزش هست.

واقعا هم صحبت هر کسی از سرباز صفر تا بالاترین مقام نظامی کشور در مورد خطای صفر موشک ها در این برد کاملا

غیر واقعی هست و جز جنگ روانی چیز دیگری نیست که تنها بدرد مصرف داخلی برای پر کردن گوش عوام میخوره.

من در مورد منابع داخلی و خارچی نمیگم من به تعمیم دقت موشک های مشابه  در کنار کمی منطق و احتمال حرف می زنم !!!

• Upvote 3
  • Downvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا ایران این رو میگه خطای صفر! حال آنکه موشک در اصل 50 متر از مرکز هدف خودش با فاصله فرود اومده. داستان خطا این هست برادران!

امیدوارم مشکل همه حل شده باشه!

=================================================================================

به هر حال من معتقدم موشک عماد به تازگی تمام شده کارش و مال قدیم نیست!

این موشک اولین موشک با قابلیت کنترل در مرحله آخر پرواز هست و این مسئله بر خلاف ظاهرش که چهار تا سطح متحرک سادست ، تحقیقات بسیار پیچیده ای داره و نیازمند سخت افزار و البته نرم افزار های پیچیده و گران قیمت هست.

این موشک خطای 50 متر به نظر من براش بسیار معقول تره تا هر خطای دیگری!

البته برای چندمین بار عرض میکنم این صرفا حدس و گمان شخصی بندست طبق اطلاعات قبلی شخصیم.

ببین عزیز من...

بالستیک های بُرد 2000 کیلومتر ایران، از یه تاریخی به اینور، بر اساس تجارب حاصله از پروژه فاتح-110 داره تولید میشه. البته بخشیش...فاتح-110 از اولین تلاش های ما در قبال سیستم هدایت و کنترل حرفه ای (تا نقطه اصابت) موشک بالستیک بوده!...

ثمرات پروژه فاتح-110 رو که منکر نمی شید؟ می شید؟ مثلاً کانکس 20 فوتی! و بخش های دیگه مثل ترکینگ هدف متحرک دریایی در خلیج فارس (که متاسفانه تا این مورد رو نبینید باور نمیکنید .. مثل همیشه .. چون به متخصصین اعتمادی ندارید)!

هوافضای سپاه از چند سال پیش به طور جد داره تلاش میکنه که بخشی از ذخایر موشکیش دقتی در حد فاتح-110 داشته باشن! اون زمان خیلی گرون محسوب میشد ولی الان افتاده رو قلتک و سختیش که همون قدم های اول بود رو پس زده اند!

سوالی که اینجا مطرح میشه هدایت و کنترل این موشک ها چطور انجام میشن؟ یه موردش پهپادها هستن...بقیه اش هم شامل قانون حیطه بندی اطلاعات میشن...خوابش رو ببینید که کسی انتشار اطلاعاتی ازشون بکنه! ... اینایی که گفتم رو میتونی حمل بر بی اطلاعی این حقیر بکنی! بهت حق میدم.

موشک عماد تازه وارد چرخه صنعتی وزارت دفاع شده. توی این مورد شکی نکنید...ولی بیس های موشکی رسمی و غیر رسمی دیگه ای بودن و هستن که مشمول تحقیقات نقطه زنی شده اند و قبل تر از عماد پیش قراول ذخایر موشکی هوافضا سپاه شده اند.

• Upvote 8
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببین عزیز من...

بالستیک های بُرد 2000 کیلومتر ایران، از یه تاریخی به اینور، بر اساس تجارب حاصله از پروژه فاتح-110 داره تولید میشه. البته بخشیش...فاتح-110 از اولین تلاش های ما در قبال سیستم هدایت و کنترل حرفه ای (تا نقطه اصابت) موشک بالستیک بوده!...

ثمرات پروژه فاتح-110 رو که منکر نمی شید؟ می شید؟ مثلاً کانکس 20 فوتی! و بخش های دیگه مثل ترکینگ هدف متحرک دریایی در خلیج فارس (که متاسفانه تا این مورد رو نبینید باور نمیکنید .. مثل همیشه .. چون به متخصصین اعتمادی ندارید)!

هوافضای سپاه از چند سال پیش به طور جد داره تلاش میکنه که بخشی از ذخایر موشکیش دقتی در حد فاتح-110 داشته باشن! اون زمان خیلی گرون محسوب میشد ولی الان افتاده رو قلتک و سختیش که همون قدم های اول بود رو پس زده اند!

سوالی که اینجا مطرح میشه هدایت و کنترل این موشک ها چطور انجام میشن؟ یه موردش پهپادها هستن...بقیه اش هم شامل قانون حیطه بندی اطلاعات میشن...خوابش رو ببینید که کسی انتشار اطلاعاتی ازشون بکنه! ... اینایی که گفتم رو میتونی حمل بر بی اطلاعی این حقیر بکنی! بهت حق میدم.

موشک عماد تازه وارد چرخه صنعتی وزارت دفاع شده. توی این مورد شکی نکنید...ولی بیس های موشکی رسمی و غیر رسمی دیگه ای بودن و هستن که مشمول تحقیقات نقطه زنی شده اند و قبل تر از عماد پیش قراول ذخایر موشکی هوافضا سپاه شده اند.

شما اصولا بهتر در زمینه هایی که هیچ دانشی ندارید کلا نظر ندید که مجبور شید اخرش بهانه حفاظت اطلاعات بیارید این چ حرف عجیبی که می زنید فاتح 110 چ ربطی به شهاب 3 داره اینا کلا داستاناشون فرق میکنه 

• Upvote 5
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه هر کشور دیگه ای میومد میگفت ما فلان موشک رو ساختیم با خطای صفر همه اونو میکوبیدن تو سر ایران که وای اونا کجان و ما کجا!!! 

ولی حالا که ایران ساخته همه سر ناسازگاری زدن 

یجوری دوستان با اطمینان حرف میزنن انگار تمامی زیر ساخت ها ی نظامی و صنعتی و تمامی پیشرفت های محرمانه ی موشکی رو میدونن و میگن نه طرف اشتباه میکنه 

رسانه های خارجی اگه میگن فلان میزان خطا داره اونا بر حسب موشک های رونمایی شده و ایضا شهاب 3 دارن نظر سنجی میکنن ولی خب بقول دوستان مرغ همسایه غازه

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه خطای چهار رقمی شهاب-3 (تولیدات عهد بوق مدنظر نیست) درسته نه خطای صفر عماد.
درباره خطای صفر من مصاحبه رو ندیدم ولی شاید منظور سردار چیزی غیر از عماد یعنی محصولی که حدود یک ماه پیش بهش اشاره شده بود و ممکنه تا سالها رونمایی نشه مدنظر باشه.

http://www.hamshahrionline.ir/details/307542/Defence/revolutionaryguards
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عماد که مربوط به وزارت دفاعه

سردار سلامی در مورد موشکی غیر از موشک عماد صحبت کرده

شما چرا بحث عماد رو اوردین وسط؟؟

ویرایش شده در توسط gen
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.