Marine101

تاپیک جامع بررسی و تحلیل شهرهای موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ( IRIGC Missile cities)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ببین عزیز من...

بالستیک های بُرد 2000 کیلومتر ایران، از یه تاریخی به اینور، بر اساس تجارب حاصله از پروژه فاتح-110 داره تولید میشه. البته بخشیش...فاتح-110 از اولین تلاش های ما در قبال سیستم هدایت و کنترل حرفه ای (تا نقطه اصابت) موشک بالستیک بوده!...

ثمرات پروژه فاتح-110 رو که منکر نمی شید؟ می شید؟ مثلاً کانکس 20 فوتی! و بخش های دیگه مثل ترکینگ هدف متحرک دریایی در خلیج فارس (که متاسفانه تا این مورد رو نبینید باور نمیکنید .. مثل همیشه .. چون به متخصصین اعتمادی ندارید)!

هوافضای سپاه از چند سال پیش به طور جد داره تلاش میکنه که بخشی از ذخایر موشکیش دقتی در حد فاتح-110 داشته باشن! اون زمان خیلی گرون محسوب میشد ولی الان افتاده رو قلتک و سختیش که همون قدم های اول بود رو پس زده اند!

سوالی که اینجا مطرح میشه هدایت و کنترل این موشک ها چطور انجام میشن؟ یه موردش پهپادها هستن...بقیه اش هم شامل قانون حیطه بندی اطلاعات میشن...خوابش رو ببینید که کسی انتشار اطلاعاتی ازشون بکنه! ... اینایی که گفتم رو میتونی حمل بر بی اطلاعی این حقیر بکنی! بهت حق میدم.

موشک عماد تازه وارد چرخه صنعتی وزارت دفاع شده. توی این مورد شکی نکنید...ولی بیس های موشکی رسمی و غیر رسمی دیگه ای بودن و هستن که مشمول تحقیقات نقطه زنی شده اند و قبل تر از عماد پیش قراول ذخایر موشکی هوافضا سپاه شده اند.

اولا عزیز من شما نمیتونید فاتح 110 رو با موشک های برد 2000 ایران مقایسه کنید. موشک فاتح عملا از جو خارج نمیشه اما موشک های برد بلند از جو خارج میشن.

بین کنترل موشک با پرواز زیر مداری با موشک هایی که از جو خارج میشن زمین تا آسمان فرقه. عزیز من اولین و ساده ترین مشکل پایداری محوری موشک هست.

عزیز من کنترل پهپاد رو آخه چطور میشه رو موشک پیاده کرد! آقا اصلا شاید بشه شما بگو مثالش رو من هم یاد بگیرم.

بزرگوار غیر ممکن نیست خطای این موشک 10 متر باشه من صرفا حدس شخصیم رو بر 50 متر گذاشتم! نه بیشتر

چرا اصرار دارید که ما به دانشمندان اعتماد نداریم؟

عزیز من دلیل بحث کردن شما رو من متوجه نمیشم! آخه من هم دارم میگم خطاش صفره چرا میگید به دانشمندان اعتماد ندارید؟

منتها خطای صفر یعنی چه این مسئله هست.

(( بزرگوار کلمه tracking در فارسی معادل داره و میشه رهگیری لطفا فارسی استفاده کنید.))

اگه هر کشور دیگه ای میومد میگفت ما فلان موشک رو ساختیم با خطای صفر همه اونو میکوبیدن تو سر ایران که وای اونا کجان و ما کجا!!! 

ولی حالا که ایران ساخته همه سر ناسازگاری زدن 

یجوری دوستان با اطمینان حرف میزنن انگار تمامی زیر ساخت ها ی نظامی و صنعتی و تمامی پیشرفت های محرمانه ی موشکی رو میدونن و میگن نه طرف اشتباه میکنه 

رسانه های خارجی اگه میگن فلان میزان خطا داره اونا بر حسب موشک های رونمایی شده و ایضا شهاب 3 دارن نظر سنجی میکنن ولی خب بقول دوستان مرغ همسایه غازه

شاید شما متوجه نشده باشید ولی بدونید که همین جملات مهم ترین و جزو معدود عوامل خروج نوابغ از کشور هست

من قضاوت راجع به حرف های شما رو به خدا میسپرم و بعد به بچه ها! جایی که مدتهاست هر کس که اندکی متفاوت حرف میزنه محکوم میشه!

هیچ وقت هیچ زمانی ما نگفتیم ایران چیز بدی ساخته ولی خطای صفر تعریف داره و شما مجبورید بپذیرید

ضمنا راجع به سابقه راست گویی های مکرر فرماندهین ما شک دارید؟ اگر میخواید لیست بدم خدمتتون!

• Upvote 4
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شاید شما متوجه نشده باشید ولی بدونید که همین جملات مهم ترین و جزو معدود عوامل خروج نوابغ از کشور هست

من قضاوت راجع به حرف های شما رو به خدا میسپرم و بعد به بچه ها! جایی که مدتهاست هر کس که اندکی متفاوت حرف میزنه محکوم میشه!

هیچ وقت هیچ زمانی ما نگفتیم ایران چیز بدی ساخته ولی خطای صفر تعریف داره و شما مجبورید بپذیرید

ضمنا راجع به سابقه راست گویی های مکرر فرماندهین ما شک دارید؟ اگر میخواید لیست بدم خدمتتون!

بحث من سر خطای صفر نبود 

بحث من سر اینه اینجا یک محیط سانسور شده و فیلترینگ شده ی محدود نیس که فقط کاربران بتونن تو انجمن رفت و امد کنند 

بار ها گفتم هیچ اطلاعات نظامی ندارم 

ولی خب هم من و هم خیلیا دیگه که در قالب مهمان میان توی انجمن  و هیچگونه اطلاعات نظامی ندارن و وقتی ذهن اکثر جوونای ایران بخاطر فیلم های هالییودی و بازی های کامیوتری به این سمت طی طریق کرده 

که امریکا شکست ناپذیره و میتونه ایرانو شخم بزنه 

وقتی میان تو انجمن و میبینن که اساتیدی که در میلیتاری هستن اینطور قاطعانه در مورد مسائل امنیتی اظهار نظر میکنن 

و برخی از دوستان هم که تا هر چی میشه میگن چون فلان منبع خارجی گفته پس همون درسته 

اون جوون  نسبت به توان دفاعی کشور دلسرد میشن 

من نمیگم اون سردار درست گفته 

ولی میگم وقتی هیچکدوم از ما از توان و پتانسیل واقعی کشور خبر نداریم 

در هر پستی که قراره بزاریم یک واژه ی بنظرم یا من اینطور فکر میکنم قرار بدین 

تا شبهه ای در ذهن مخاطبب ایجاد نشه

بازم شرمنده اگه چیزی گفتم :rose:  :rose:

ویرایش شده در توسط gen
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بحث من سر خطای صفر نبود 

بحث من سر اینه اینجا یک محیط سانسور شده و فیلترینگ شده ی محدود نیس که فقط کاربران بتونن تو انجمن رفت و امد کنند 

بار ها گفتم هیچ اطلاعات نظامی ندارم 

ولی خب هم من و هم خیلیا دیگه که در قالب مهمان میان توی انجمن  و هیچگونه اطلاعات نظامی ندارن و وقتی ذهن اکثر جوونای ایران بخاطر فیلم های هالییودی و بازی های کامیوتری به این سمت طی طریق کرده 

که امریکا شکست ناپذیره و میتونه ایرانو شخم بزنه 

وقتی میان تو انجمن و میبینن که اساتیدی که در میلیتاری هستن اینطور قاطعانه در مورد مسائل امنیتی اظهار نظر میکنن 

و برخی از دوستان هم که تا هر چی میشه میگن چون فلان منبع خارجی گفته پس همون درسته 

اون جوون  نسبت به توان دفاعی کشور دلسرد میشن 

من نمیگم اون سردار درست گفته 

ولی میگم وقتی هیچکدوم از ما از توان و پتانسیل واقعی کشور خبر نداریم 

در هر پستی که قراره بزاریم یک واژه ی بنظرم یا من اینطور فکر میکنم قرار بدین 

تا شبهه ای در ذهن مخاطبب ایجاد نشه

بازم شرمنده اگه چیزی گفتم :rose:  :rose:

خیر شرمندگی نیاز نیست!

میدونید این جملات شما بسیار من رو ناراحت کرد اتفاقا! این یعنی اصلا کسی متون رو نمی خونه! نگاه کنید!

به هر حال من معتقدم موشک عماد به تازگی تمام شده کارش و مال قدیم نیست!

این موشک خطای 50 متر به نظر من براش بسیار معقول تره تا هر خطای دیگری!

البته برای چندمین بار عرض میکنم این صرفا حدس و گمان شخصی بندست طبق اطلاعات قبلی شخصیم.

به شدت ناراحت کننده است این قضیه! من اعلام میکنم از این به بعد این کلمات رو بولد و قرمز مینویسم مدیران حق اعتراض ندارند!

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمیدونم بعضی ها چشونه و چه اصراری به جهل خودشون دارن مقامات نظامی کشور دقت موشکهامون رو اعلام کردن اما اینها اصرار دارن که همه مقامات دروغ میگن و اینا حقیقتو میدونن

مطمئنم اینا رو ببرن یه موشک براشون آزمایشم کنن باز مرغ یه پا داره من دقت کردم حالا اگه آمریکا یه ادعایی بکنه بدون اینکه هیچ حرفی بزنن یا سندی چیزی بخوان راحت قبول میکنن

من مطمئنم ما در زمینه موشکی از بعضی کشورهای پیشرفته هم بالاتریم و تو بعضی زمینه ها فقط آمریکا و روسیه از ما جلوترن در ضمن موشکی مثلا مثل هرمز تا جایی که من میدونم هیچ نمونه خارجی نداره

• Upvote 6
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمیدونم بعضی ها چشونه و چه اصراری به جهل خودشون دارن مقامات نظامی کشور دقت موشکهامون رو اعلام کردن اما اینها اصرار دارن که همه مقامات دروغ میگن و اینا حقیقتو میدونن

مطمئنم اینا رو ببرن یه موشک براشون آزمایشم کنن باز مرغ یه پا داره من دقت کردم حالا اگه آمریکا یه ادعایی بکنه بدون اینکه هیچ حرفی بزنن یا سندی چیزی بخوان راحت قبول میکنن

یا حسین! روز از نو روزی از نو!

من مطمئنم ما در زمینه موشکی از بعضی کشورهای پیشرفته هم بالاتریم

دوستان قضاوت با شما! من واقعا دیگه حرفی ندارم

اگه آمریکا یه ادعایی بکنه بدون اینکه هیچ حرفی بزنن یا سندی چیزی بخوان راحت قبول میکنن

جدا؟ دقت کردین؟ بیشتر دقت کنید شاید بتونید یه مگس با دستاتون بگیرید!

یادتون رفته همه با دیده شک به گزارش کردزمن نگاه میکردند؟ یادتون رفته؟

• Upvote 2
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اولا عزیز من شما نمیتونید فاتح 110 رو با موشک های برد 2000 ایران مقایسه کنید. موشک فاتح عملا از جو خارج نمیشه اما موشک های برد بلند از جو خارج میشن.

بین کنترل موشک با پرواز زیر مداری با موشک هایی که از جو خارج میشن زمین تا آسمان فرقه. عزیز من اولین و ساده ترین مشکل پایداری محوری موشک هست.

عزیز من کنترل پهپاد رو آخه چطور میشه رو موشک پیاده کرد! آقا اصلا شاید بشه شما بگو مثالش رو من هم یاد بگیرم.

بزرگوار غیر ممکن نیست خطای این موشک 10 متر باشه من صرفا حدس شخصیم رو بر 50 متر گذاشتم! نه بیشتر

چرا اصرار دارید که ما به دانشمندان اعتماد نداریم؟

عزیز من دلیل بحث کردن شما رو من متوجه نمیشم! آخه من هم دارم میگم خطاش صفره چرا میگید به دانشمندان اعتماد ندارید؟

منتها خطای صفر یعنی چه این مسئله هست.

(( بزرگوار کلمه tracking در فارسی معادل داره و میشه رهگیری لطفا فارسی استفاده کنید.))

قبل از اینکه چیزی رو شرح بدهم! از شما عجازانه تقاضا دارم این ادبیات سلطه گرانه خودت رو کنار بذاری! ... متاسفانه آگاهانه یا ناآگاهانه جوری با طرف هات برخورد میکنی که انگار شخصیت و جایگاه درجه دو نسبت به خودت و اشخاصی که قبولشون داری، دارند! :neutral:

دلیل بحث کردن این حقیر همون دلیل شماست! اگر ناراحت میشی کسی روی حرف حرف بزنه من زین پس سکوت کنم؟

..........................................

ماحصل و دستاورد اصلی موشک فاتح-110 این بود که ما به سطحی از دانش و فناوری رسیدیم که یک موشک با سیر بالستیک نسبت به هدفش رو در واحدهای زیرثانیه تحت کنترل بگیریم و از آن مهم تر هدایتش کنیم (اگر نیاز به توضیح هستش بیشتر توضیح بدم؟). این مسئله قابل تعمیم هست به بُردهای مختلف موشک بالستیک با روش های مختلف! ... ایراد فنی دارید به این ادعا بسم الله! نه این که خروج از جو و ورود مجدد به جو بشه بزرگترین دغدغه!!!

من گفتم کنترل پهپاد رو روی موشک پیاده کنیم!؟ ... خیلی بارها مشاهده کردم که دغدغه عزیزان این بوده و گفتن ما بدون ماهواره چگونه میتونیم موشکها رو به سمت هدفهای دور دست و خارج از دید هدایت دقیق بکنیم! و به همین بهانه کارآیی ذخایر موشکی هوافضای سپاه رو زیر سوال میبردن! منظور من از به کاربردن هدایت توسط پهپاد این بود ... حالا اگر این موردِ گرا دادن به موشک از طریق پهپاد تفسیر و توضیح بیشتری میخواد! بفرمایید تا این حقیر اَدای دِین کنم!

به متخصصان و دانشمندان اعتماد دارید؟ اگه اعتماد دارید، چطور منکر این میشوید همان افرادی که هرمز رو ساختن، نتوانند دقت هرمز را در موشک بالستیک 2000 کیلومتر بُرد پیاده کنند؟ اصلاً خود، فناوری anti-radiation رو پیاده کنند برای UHF ها و دیگر پیش اخطارهای در دور دست؟

خطای صفر معنای همون نقطه زنی رو میده...با واژه نقطه زنی مشکلی دارید؟...آیا فاتح-110 نقطه میزنه؟...و یا اینکه اصطلاحی هست برای بیان دقت بالا؟

خیلی عذر میخوام، اگر جسارتی به شما شد، شما کاملاً مختار هستید که هر کس رو دلتون میخواد از جمله این حقیر رو اُسکل و دروغگو بدانید و خطاب هم کنید! و امیدوار باشید که بنا بر قضاوت و دلایل درستی به این نتیجه رسیده باشید!

اگر دلم به حال ذهنیت یه عده ای اینجا نمیسوخت، بند از بند کلامی نمیگفتم، بلکن توی این حقارت ملی توهمی دست و پا بزنند تا بمیرن! مینشستم به جاش مقاله میخوندم، سریال میدیدم! به اسف السافلین؛ که افراد متخصص یه همچین گروهی، گفته هاشون در باب نیروی هوافضا سپاه به گونه ایست که انگار یک بار اضافی توی مملکته! به اسف السافلین؛ مهم ترین بخش تجمیع قدرت آفندی مملکت اینقدر توی جامعه ی میلیتاری با روشهای مختلف و به صورت ناآگاهانه و آگاهانه مورد توهین و تمسخر قرار میگیره! ووو.

خوشبختانه، هوافضا سپاه به قدری وسیع هست و آنقدر چیزها توی این سالها ازش دیده و شنیده ام که نیازی به تعریف (و حتی تحریف) و تمجید من و اعتبار قائل شدن از جانب این سایت و امثال این سایت نداره.

شما هم اینها رو به خودت نگیر...از موقعیت استفاده کردم تا همه بشنفن و بدونند هر روز عمرشون رو با توهین و تمسخر و کوچک نمایی چه جایی و چه کسانی شب می کنند.

موفق باشی... :rose: :rose: :rose:

• Upvote 8
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قبل از اینکه چیزی رو شرح بدهم! از شما عجازانه تقاضا دارم این ادبیات سلطه گرانه خودت رو کنار بذاری! ... متاسفانه آگاهانه یا ناآگاهانه جوری با طرف هات برخورد میکنی که انگار شخصیت و جایگاه درجه دو نسبت به خودت و اشخاصی که قبولشون داری، دارند! :neutral:

دلیل بحث کردن این حقیر همون دلیل شماست! اگر ناراحت میشی کسی روی حرف حرف بزنه من زین پس سکوت کنم؟

این مسئله رو به شما نبود. رو به شخص دیگری بود. شما مشکلتان با همان جمله پر رنگ هست؟ یعنی واقعا اشتباه میکنم؟

یعنی خطای صفر نباید تعریف بشه؟ مومن خطای صفر تعریف داره دیگه. حالا اینکه چطور تعریف بشه محل بحث ماست. حالا ما شدیم سلطه گر؟

======================================================================================

دیگه واقعا ولش کن جناب مرین 101! به من میگید تهمت میزنی. حال آنکه من که صحبت های شما رو خوندم پر بود از کنایه. میفرمایید من به شما گفتم اسکل و دروغگو؟ کی گفتم؟

من دارم میگم به نظر من این طور است و آن طور. شما میگید دستاورد های دانشمندان رو بردی زیر سوال. آخه کی بردم؟ مگه 50 متر...! اصلا ولش کن.

آقا خطای موشک های صفره! دل دشمن بسوزه! مرگ بر آمریکا!

از طرز صحبت من بر اومد که هوافضای سپاه بار هست بر دوش کشور؟ دست مریزاد به من که مثلا خودم رو مرید حاج حسن مقدم میدونستم.

باشه! من این بحث رو میبندم و اعلام میکنم دوستان من اشتباه کردم! استدلال های ایشون صحیح هست.

ما حق نداریم بر روی موشک ها بحث کنیم. چرا؟ چون اینجا یک انجمن نیست. اینجا میلیتاری نیست که شما راجع به موشک اظهار نظر کنی.

اینجا یک سایت خبرگزاری دولتی هست که فقط باید گوش بدی. حق اظهار نظر نداری.

==================================================================================

و ضمنا دوباره بر حرفم پافشاری میکنم. کنترل و نه هدایت موشک  فاتح رو نمیشه روی موشک های برد بلند پیاده کرد.

این حرف باید تعریف بشه. کجای این سیستم کنترل پیاده شده روی اون موشک؟ چه بخش هاییش؟ به چه شکل؟

من گفتم کنترل پهپاد رو روی موشک پیاده کنیم!؟ ... خیلی بارها مشاهده کردم که دغدغه عزیزان این بوده و گفتن ما بدون ماهواره چگونه میتونیم موشکها رو به سمت هدفهای دور دست و خارج از دید هدایت دقیق بکنیم! و به همین بهانه کارآیی ذخایر موشکی هوافضای سپاه رو زیر سوال میبردن! منظور من از به کاربردن هدایت توسط پهپاد این بود ... حالا اگر این موردِ گرا دادن به موشک از طریق پهپاد تفسیر و توضیح بیشتری میخواد! بفرمایید تا این حقیر اَدای دِین کنم!

ضمنا لازم هست که بگم مشخصا من منظور شما رو راجع به پهپاد اشتباه متوجه شدم. حرف شما صحیح هست.(بر خلاف بیشتر متن که نوشتم این قسمت کنایه نیست)

=========================================================================

دوباره عرض میکنم: کلمه anti-radiation هم در زبان فارسی معادل داره و میشه ضد رادار لطفا فارسی استفاده کنید.

• Upvote 3
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خطای صفری که سردار فرمودن یعنی موشک دقیق هست و هدف رو بدونه اشتباه میزنه

منظورشم عماد نبود

-----

دوستان یه مقدار منطقی باشید موشکی که خطای 3 رقمی داره چه به درد کشور میخوره که این همه هزینه براش کنه

ویرایش شده در توسط milad021

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

و ضمنا دوباره بر حرفم پافشاری میکنم. کنترل و نه هدایت موشک  فاتح رو نمیشه روی موشک های برد بلند پیاده کرد.

این حرف باید تعریف بشه. کجای این سیستم کنترل پیاده شده روی اون موشک؟ چه بخش هاییش؟ به چه شکل؟

اگر منظورتون از هدایت ، هدایت فاز ترمینال هست بنظر بنده هم با توجه به سرعت بالای موشک های بالستیک برد متوسط نسبت به موشک های کوتاه برد با مسیر پروازی Quasi در فاز ترمینال بعید هست از شیوه های متداول هدایت ترمینال مثل هدایت الکترواپتیکی یا هدایت تلویزیونی استفاده بشه

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر منظورتون از هدایت ، هدایت فاز ترمینال هست بنظر بنده هم با توجه به سرعت بالای موشک های بالستیک برد متوسط نسبت به موشک های کوتاه برد با مسیر پروازی Quasi در فاز ترمینال بعید هست از شیوه های متداول هدایت ترمینال مثل هدایت الکترواپتیکی یا هدایت تلویزیونی استفاده بشه

داستان بر سر کنترل هست. من میگم کنترل فاتح رو نمیشه روی 2000 ها پیاده کرد. اصلا شیوه کنترل بین این دو فرق داره. سرعت ها و ناپایداری ها و البته زوایا (البته درون دستگاه و نقطه ای زاویه تشکیل میشه) قطعا فرق داره. این واحد کنترل با اون یکی شبیه نیست

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا خطای موشک های صفره! دل دشمن بسوزه! مرگ بر آمریکا!

big_grin

یه جوری مینویسه انگار داره با اُسکل جماعت بحث میکنه! بعد میگه من گفتم اُسکل... :neutral:

بگم دلاک و پاشور هم بیاد راحت باشیم؟

خوبه حالا آخرش گوشزد کردم به خودت نگیر کُلی نوشتم! :yawn:

خوبه بعد این همه فحش و فحش کاری به یک مورد فنی هم اشاره فرمودی!

نقطه زنیِ فاتح-110 (منظورم دقت بالا هستش!) یه علت اولاتر نسبت به موارد دیگه داره و آن هم الکترونیک موشک هستش، همون چیزی که قریب به کُل ما میدونیمش. این الکترونیک بدین شکل هستش که کامپیوتر پرواز موشک اطلاعات به دست آمده از سنسورهای مختلف موشک رو آنالیز زیرثانیه ای میکنه، در واحدهای زیرثانیه ای موقعیت ارتفاعی و سرعتی موشک رو تشخیص میده و اطلاعات هدایتی به سمت هدفش (میتونه اینرسی باشه، بر اساس اطلاعات سیکر اُپتیکی یا ضد تشعش باشه و هر کوفت و زهر مار دیگه ای!) رو هم در واحد زیرثانیه ای پردازش میکنه، لُپ کلام برآیند این سه تا میشه اعمال دستورات هدایتی به کاناردها و با تلفیق خُرده موارد فنی دیگه که واقعاً معذورم از بیانش میشه چیزی که بهش میگن نقطه زنی. حالا من از شما میپرسم چنین چیزی رو نمیشه در موشک X و یا موشک Y و یا موشک Z با بُرد 2000 کیلومتر پیاده کرد؟

در ضمن این حقیر به هیچ عنوان ادعا نکردم که عیناً هدایت و کنترل فاتح روی شهاب پیاده شده! :neutral:

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از اون همه که من نوشتم همین هاست جوابش؟ بقیه قسمت ها رو چرا سانسور میکنی؟ من حتی به جایی که راجع به حرف شما اشتباه کرده بودم اعتراف کردم! شما چی؟

big%20grin.gif

یه جوری مینویسه انگار داره با اُسکل جماعت بحث میکنه! بعد میگه من گفتم اُسکل... :neutral:

بگم دلاک و پاشور هم بیاد راحت باشیم؟

خوبه حالا آخرش گوشزد کردم به خودت نگیر کُلی نوشتم! :yawn:

باشه :-( (الان میگن با این شکلک داره مظلوم نمایی میکنه)

خوبه بعد این همه فحش و فحش کاری به یک مورد فنی هم اشاره فرمودی!

:-(

نقطه زنیِ فاتح-110 (منظورم دقت بالا هستش!) یه علت اولاتر نسبت به موارد دیگه داره و آن هم الکترونیک موشک هستش، همون چیزی که قریب به کُل ما میدونیمش. این الکترونیک بدین شکل هستش که کامپیوتر پرواز موشک اطلاعات به دست آمده از سنسورهای مختلف موشک رو آنالیز زیرثانیه ای میکنه، در واحدهای زیرثانیه ای موقعیت ارتفاعی و سرعتی موشک رو تشخیص میده و اطلاعات هدایتی به سمت هدفش (میتونه اینرسی باشه، بر اساس اطلاعات سیکر اُپتیکی یا ضد تشعش باشه و هر کوفت و زهر مار دیگه ای!) رو هم در واحد زیرثانیه ای پردازش میکنه، لُپ کلام برآیند این سه تا میشه اعمال دستورات هدایتی به کاناردها و با تلفیق خُرده موارد فنی دیگه که واقعاً معذورم از بیانش میشه چیزی که بهش میگن نقطه زنی. حالا من از شما میپرسم چنین چیزی رو نمیشه در موشک X و یا موشک Y و یا موشک Z با بُرد 2000 کیلومتر پیاده کرد؟

گرفتی ما رو؟ این که شیوه هدایت و کنترل همه موشک هاست! اول اطلاعات از سنسور ها میاد پردازش میشه و نتیجه نهایی روی کانارد یا پیشرانش اعمال میشه.

این که پروتکل هست حاجی. حرف هاتون رو از اول بخونین بد نیست.

نسل جدید موشک های بالستیک بُرد 2000 کیلومتر ایران (از حداقل سه سال پیش) بر پایه فناوری هدایت و کنترل فاتح و خلیج فارس و هرمز و غیره توسعه یافته است

این یعنی چه؟ یعنی کلیت هدایت یکیه؟ یا تشابه های دیگری هم دارند! اون روش تقریبا در تمام موشک ها اجرا میشه. یک پروتکل هست اما این این نه فرق میکنه.

یعنی هدایت فاتح مثلا ماهواره ای بوده بعد موشک های مذکور هم از همین پایه توسعه پیدا کردند.

ما مثلا موشک اول هدایت لیزری داشته حالا همون هدایت لیزری با زیر سیستم های بهتر دقیق تر شده.

• Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

داستان بر سر کنترل هست. من میگم کنترل فاتح رو نمیشه روی 2000 ها پیاده کرد. اصلا شیوه کنترل بین این دو فرق داره. سرعت ها و ناپایداری ها و البته زوایا (البته درون دستگاه و نقطه ای زاویه تشکیل میشه) قطعا فرق داره. این واحد کنترل با اون یکی شبیه نیست

البته این قضیه ای که میفرمایید مستلزم بررسی دقیقتر هست ، اصولا مدل ریاضی اصلی آیرودینامیک و حرکت موشک در هوا در تمام هواپیماها و موشک ها یکسان هست اما مشخصات فیزیکی و شرایط حرکتی اون موشک یا هواگرد باعث ایجاد تغییراتی در ضرایب معادلات میشه که این تفاوت در معادلات پایداری میتونه باعث ناکارآمد شدن کنترلر و عملگر (Actuator) های خاصی در اون شرایط بشه.

مثال ساده تر این قضیه اینه که همونطور که هواپیما و پهپاد هر دو هواگرد و با معادلات دینامیکی تقریبا یکسانی هستند اما شرایط پروازیشون ایجاب میکنه که پهپاد با سطوح کنترلی معمول مثل Rudder و Spoiler و غیره هم کنترل بشه اما جنگنده ها بدلیل شرایط پروازی متفاوت (سرعت ، مانورها ، اینرسی و غیره ) از عملگرهای متفاوت و قدرتمند تری مثل سیستم تغییر بردار رانش هم استفاده کنند. همین قضیه میتونه بین موشک های بالستیک تاکتیکی و برد بلند هم صدق کنه 

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته این قضیه ای که میفرمایید مستلزم بررسی دقیقتر هست ، اصولا مدل ریاضی اصلی آیرودینامیک و حرکت موشک در هوا در تمام هواپیماها و موشک ها یکسان هست اما مشخصات فیزیکی و شرایط حرکتی اون موشک یا هواگرد باعث ایجاد تغییراتی در ضرایب معادلات میشه که این تفاوت در معادلات پایداری میتونه باعث ناکارآمد شدن کنترلر و عملگر (Actuator) های خاصی در اون شرایط بشه.

مثال ساده تر این قضیه اینه که همونطور که هواپیما و پهپاد هر دو هواگرد و با معادلات دینامیکی تقریبا یکسانی هستند اما شرایط پروازیشون ایجاب میکنه که پهپاد با سطوح کنترلی معمول مثل Rudder و Spoiler و غیره هم کنترل بشه اما جنگنده ها بدلیل شرایط پروازی متفاوت (سرعت ، مانورها ، اینرسی و غیره ) از عملگرهای متفاوت و قدرتمند تری مثل سیستم تغییر بردار رانش هم استفاده کنند. همین قضیه میتونه بین موشک های بالستیک تاکتیکی و برد بلند هم صدق کنه 

دقیقا! متها هیچ کس راجع به کلیات حرف نمیزنه. اگر اون طور باشه که کل علوم بالاخره از یه جایی نشات میگیرن. بحث سر همون جزییات هست.

حالا شما بگو. کنترل دو موشک که یکی خارج از جو میره و برمیگرده با کنترل موشک دیگری که از جو خارج نمیشه یکسان هست؟

یعنی هدایت و کنترل موشک 2000 بر پایه فاتح میتونه توسعه داده بشه؟ چطور؟ دقیقا توضیح بدید!

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از اون همه که من نوشتم همین هاست جوابش؟ بقیه قسمت ها رو چرا سانسور میکنی؟ من حتی به جایی که راجع به حرف شما اشتباه کرده بودم اعتراف کردم! شما چی؟

باشه :-( (الان میگن با این شکلک داره مظلوم نمایی میکنه)

:-(

گرفتی ما رو؟ این که شیوه هدایت و کنترل همه موشک هاست! اول اطلاعات از سنسور ها میاد پردازش میشه و نتیجه نهایی روی کانارد یا پیشرانش اعمال میشه.

این که پروتکل هست حاجی. حرف هاتون رو از اول بخونین بد نیست.

این یعنی چه؟ یعنی کلیت هدایت یکیه؟ یا تشابه های دیگری هم دارند! اون روش تقریبا در تمام موشک ها اجرا میشه. یک پروتکل هست اما این این نه فرق میکنه.

یعنی هدایت فاتح مثلا ماهواره ای بوده بعد موشک های مذکور هم از همین پایه توسعه پیدا کردند.

ما مثلا موشک اول هدایت لیزری داشته حالا همون هدایت لیزری با زیر سیستم های بهتر دقیق تر شده.

همون یه تیکه ای که نقل قول کردم و ایضاً همین پُست فعلیت به قدر کفایت نشون میده چقدر برای طرف مقابلت احترام و شعور و ارزش متصوری و اعمال میکنی!

خوبه سه بار نوشتم واحد زیرثانیه ای! والا شما اگر قصدت بحث علمی و فنی بود! نه برتری جویی لفظی! همین رو حمل بر منظور اینجانب در اشاره به سرعت بسیار بالای سنجش و پردازش اطلاعات اویونیک فاتح میکردی، نه اینکه بیایی از ادبیات تحقیرآمیزی چون ["حرف هاتون رو از اول بخونین بد نیست."] استفاده کنی و بعد هم طلبکار باشی که چرا گوشه و کنایه میزنی!

خیلی خیلی از شما معذرت میخوام که نوشته هایم به گونه ای بود که موارد مورد اشاره شما ازش برداشت شده.

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.