Marine101

تاپیک جامع بررسی و تحلیل شهرهای موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ( IRIGC Missile cities)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

همون یه تیکه ای که نقل قول کردم و ایضاً همین پُست فعلیت به قدر کفایت نشون میده چقدر برای طرف مقابلت احترام و شعور و ارزش متصوری و اعمال میکنی!

خوبه سه بار نوشتم واحد زیرثانیه ای! والا شما اگر قصدت بحث علمی و فنی بود! نه برتری جویی لفظی! همین رو حمل بر منظور اینجانب در اشاره به سرعت بسیار بالای سنجش و پردازش اطلاعات اویونیک فاتح میکردی، نه اینکه بیایی از ادبیات تحقیرآمیزی چون ["حرف هاتون رو از اول بخونین بد نیست."] استفاده کنی و بعد هم طلبکار باشی که چرا گوشه و کنایه میزنی!

خیلی خیلی از شما معذرت میخوام که نوشته هایم به گونه ای بود که موارد مورد اشاره شما ازش برداشت شده.

یعنی کل شباهت بین سیستم های هدایت و کنترل فاتح و 2000 ها در زیر ثانیه ای خلاصه میشه؟

یعنی کلا شباهت همین؟

اصلا چه ربطی به بحث داره مسئله زیر ثانیه ای؟ شما میگی پایه هدایت و کنترل 2000 ها فاتح بوده. اون مسئله اصلا مسخرست که بگی از روی فاتح بزارن روی 2000 ها. شما یه دفعه خیلی کلی حرف میزنی یه دفعه مثل الان خیلی جزیی!

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یعنی کل شباهت بین سیستم های هدایت و کنترل فاتح و 2000 ها در زیر ثانیه ای خلاصه میشه؟

یعنی کلا شباهت همین؟

اصلا چه ربطی به بحث داره مسئله زیر ثانیه ای؟ شما میگی پایه هدایت و کنترل 2000 ها فاتح بوده. اون مسئله اصلا مسخرست که بگی از روی فاتح بزارن روی 2000 ها. شما یه دفعه خیلی کلی حرف میزنی یه دفعه مثل الان خیلی جزیی!

عجب!

من چی میگم! شما به عمد چی برداشت میکنی!!!

من خیار میکارم! شما به عمد بادمجان ارمی برداشت میکنی!

من چه تعبیری به کار میبرم! شما چه بخشی رو بُلد میکنی و میکوبی توی سر من!

در چند پُست قبلتر گفتم که فاتح از اولین تلاش های ما برای هدایت حرفه ای موشک های بالستیک بودش و تا اینجای کار چند پُست ارائه دادم که ماحصل کُلی اش میشه اینکه تجارب و فناوری و دانش و روش های حاصل شده از پروژه هایی مثل فاتح به ما این اجازه رو داده که به سمت ساخت موشک های 2000 کیلومتر بُرد با دقت بسیار بالا حرکت کنیم! کاملاً هم به این مسئله مسلط بوده و هستم که باید پارامترهایی نسبت به فاتح چند برابر بشه...

جز این دیگه حرفی ندارم...این بحث دیگه گندش بالا آمد...

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دقیقا! متها هیچ کس راجع به کلیات حرف نمیزنه. اگر اون طور باشه که کل علوم بالاخره از یه جایی نشات میگیرن. بحث سر همون جزییات هست.

حالا شما بگو. کنترل دو موشک که یکی خارج از جو میره و برمیگرده با کنترل موشک دیگری که از جو خارج نمیشه یکسان هست؟

یعنی هدایت و کنترل موشک 2000 بر پایه فاتح میتونه توسعه داده بشه؟ چطور؟ دقیقا توضیح بدید!

ببینید همونطور که گفتید هدایت و کنترل موشک دو مقوله متفاوت هستند ، هدایت موشک ها در فاز پرتاب و میانه مسیر (midcourse) معمولا یکسان هست و از سیستم اینرسیایی و GPS استفاده میشه ، در فاز ترمینال اما متفاوت هست و موشک های برد کمتر و با سرعت پایینتر معمولا دسترسی به هدایت های دقیقتری (مثل الکترواپتیکال ، TV Guided یا حتی راداری) هستند اما موشک های با برد و سرعت بالاتر معمولا از این سیستم ها استفاده نمیکنند

در مورد سیستم کنترل اما قطعا تفاوت هایی وجود داره و نمیشه گفت هر دو موشک سیستم یکسانی استفاده میکنند ، شاهد این تفاوت رو با یک نگاه ساده به دو موشک فاتح و شهاب هم میتونید متوجه بشید. موشک سری فاتح از دو نوع سطح کنترلی (سطح کنترلی دم یا همان Tail Fin و سطح کنترلی نوک موشک یا کانارد) استفاده میکنه در حالیکه موشک های سری شهاب تنها از Tail Fin برای کنترل استفاده میکنند 

یک نمونه دیگر تفاوت در سیستم کنترل در استفاده از نیروهای کنترلی خلاف جهت یکدیگر در سیستم کنترل بردار رانش موشک هایی که از جو خارج میشوند و اونهایی که در اتمسفر پرواز میکنند هست، میدونید که برای کنترل جهت حرکت موشک (Attitude Control) با استفاده از سیستم TVS همواره از توازن دو نیرو که در خلاف جهت همدیگه هستند استفاده میشه. در موشک های کوچک و زیر جوی این نیروی مخالف با TVS از طریق همان بالچه Tail Fin قابل تامین هست اما در موشک هایی که به خارج از جو میروند Tail fin قابلیت ایجاد این گشتاور مخالف رو نداره لذا از دیگر تکنیک ها مثل موتور جت های واکنشی یا راکت های ورنیر استفاده میشه

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمیدونم بعضی ها چشونه و چه اصراری به جهل خودشون دارن مقامات نظامی کشور دقت موشکهامون رو اعلام کردن اما اینها اصرار دارن که همه مقامات دروغ میگن و اینا حقیقتو میدونن

مطمئنم اینا رو ببرن یه موشک براشون آزمایشم کنن باز مرغ یه پا داره من دقت کردم حالا اگه آمریکا یه ادعایی بکنه بدون اینکه هیچ حرفی بزنن یا سندی چیزی بخوان راحت قبول میکنن

من مطمئنم ما در زمینه موشکی از بعضی کشورهای پیشرفته هم بالاتریم و تو بعضی زمینه ها فقط آمریکا و روسیه از ما جلوترن در ضمن موشکی مثلا مثل هرمز تا جایی که من میدونم هیچ نمونه خارجی نداره

سخت نگیر وقتی ادعای زیاد و سواد کم یکجا جمع می شن در مقابل منطق قوی تر تنها گزینه موجود تحمق هست و بس !

• Upvote 5
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اشتباهی به جای اینکه کامنت مقدم رو ریپلای کنم مال مشکات رو ریپلای کردم شرمنده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اشتباهی به جای اینکه کامنت مقدم رو ریپلای کنم مال مشکات رو ریپلای کردم شرمنده

کدوم کامنت من رو؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همون کامنتی که در جواب مرین01 توضیح هلمی داده بودی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایران ۱۴ دپوی موشک زیرزمینی در اختیار دارد

مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه گفـت: ایران 14 دپوی موشک زیرزمینی ‌در عمق 30 ‌تا 500 متری در اختیار دارد.

به گزارش فارس از رفسنجان، سردار کریم‌پور شامگاه چهارشنبه در یادواره شهدای دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران 14 دپوی زیرزمینی به نام 14 معصوم (ع) در عمق 30 متر تا 500 متر در اختیار دارد.

وی ادامه داد: نه یکی و نه دو تا بلکه به هر میزان نیاز باشد اگر از هر کشوری به سمت ایران یک موشک شلیک شود، این مراکز به‌ صورت اتوماتیک تمام مراکز مهم کشور حمله‌‌کننده را موشک‌باران می‌کند.

کریم‌پور بیان داشت: روی کره زمین تنها کشوری که تمام مساحت کشورش را پازل 20 کیلومتر در 20 کیلومتر قرار داده و وسطش پدافند گذاشته که اگر 5 هزار و 500 تا شود، تکمیل می‌شود، ایران است و در حال حاضر 3 هزار و 500 مورد دایر است و هیچ هواپیمایی نمی‌تواند وارد جمهوری اسلامی ایران شود.

وی با بیان اینکه توانمندی جمهوری اسلامی ایران زیاد است و این حاصل خون شهداست و با اشاره به اوضاع خاورمیانه افزود: آمریکا در حال برچیده‌شدن بساطش از خاورمیانه است.

مشاور فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه چرا عربستان 6 میلیون بشکه نفتش را به آمریکا مجانی می‌دهد، کشوری که نفتش را 117 دلار می‌خرند، 46 دلار می‌فروشد، دلیلش ضرر رساندن به نفت ایران نیست چرا که ایران فقط یک میلیون و 170 هزار بشکه صادر می‌کند.

کریم‌پور اضافه کرد: آمریکا خودش از دل شن و ماسه به نفت رسیده و خودکفا شده است و 52 شرکت این نفت را استخراج می‌کنند، آمریکا برای نخستین‌بار نفتش را ملی اعلام کرده و برای اینکه خودکفا شده، دیگر نیازی به نفت خاورمیانه ندارد، بنابراین از منطقه خارج می‌شود.

وی اذعان کرد: با رفتن آمریکا نخستین کشوری که فرو می‌ریزد، عربستان است، عربستان نفتش را در اختیار آمریکا قرار داد تا از منطقه نرود، این کشور 840 میلیارد دلار در کشورهای اروپایی و آمریکا دارد و نیاز به ماندن آمریکا در منطقه دارد.

مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه با رفتن آمریکا دو جریان وهابیت که القاعده و النصره هستند و یک جریان امپراطوری عثمانی به رهبری نوادگان آتاترک که دو شمشیر داعش و القاعده دارند، محو می‌شوند، خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک مأموریت آتاترک‌ها به معنی امپراطوری عثمانی که قصد تسلط بر خاورمیانه داشت و سوریه جلوی آن را گرفت به اروپای شرقی می‌رود و بساط داعش و امثالهم جمع می‌شود.

وی با بیان اینکه جهان را چرخیدیم و علم بسیجی و ایرانی در دنیا اول را می‌زند، تصریح کرد: ایران در علوم هوا فضا، ژنتیک، دیجیتال و هسته‌ای به بسیاری از کشفیات رسیده است و این علوم را در اختیار دارد.

http://www.tabnak.ir/fa/news/550142/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DB%B1%DB%B4-%D8%AF%D9%BE%D9%88%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9-%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایران ۱۴ دپوی موشک زیرزمینی در اختیار دارد

مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه گفـت: ایران 14 دپوی موشک زیرزمینی ‌در عمق 30 ‌تا 500 متری در اختیار دارد.

به گزارش فارس از رفسنجان، سردار کریم‌پور شامگاه چهارشنبه در یادواره شهدای دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران 14 دپوی زیرزمینی به نام 14 معصوم (ع) در عمق 30 متر تا 500 متر در اختیار دارد.

تکذیب ادعاهای منتسب به مشاور فرمانده نیروی قدس

یک منبع آگاه با تکذیب و رد ادعاهای مطرح شده به نقل از کریم پور در رسانه هاگفت: وی نه تنها مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه نیست بلکه هیچگونه ارتباطی نیز با این نیرو و سپاه ندارد.

به گزارش مشرق، صبح امروز اخباری در سایت ها و خبرگزاری های کشور منتشر شد که طی آن نقل قول هایی از سوی حسن کریم پور در یادواره شهدای دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان تحت عنوان مشاور عالی فرمانده قدس سپاه مطرح شده بود. این در حالی است که یک منبع آگاه خبر داد که چنین فردی با سمت عنوان شده در نیروی قدس سپاه مسئولیت ندارد.

این منبع آگاه همچنین با تکذیب و رد ادعاهای مطرح شده به نقل از  کریم پور در رسانه ها، گفت: وی نه تنها مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه نیست بلکه هیچگونه ارتباطی نیز با این نیرو و سپاه ندارد.

ویرایش شده در توسط irfateh
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چه دلیلی وجود داره که به صورت مستقیم به تعداد دپو ها اشاره بشه؟؟
دلیلی نداره که تعدادشون رو بگن
--------------------------

صفحه رو از قبل باز کرده بودم
همین که پیام رو فرستادم صفحه رفرش شد
الان دیدم که خبر تکذیب شده ویرایش شده در توسط bidar

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فیلم جدید، بازدید علی لاریجانی

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Video/1394/10/15/13941015000571_480P.mp4
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اقا فکر کنم موشکی که جناب ایس من گذاشته موشک عماد هستش! به بالک های روی کلاهک دقت کنید!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.