Marine101

تاپیک جامع بررسی و تحلیل شهرهای موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ( IRIGC Missile cities)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ای آقا بعضی ها هم دلشونو به چی خوش کردن.بعضیا میگن این رو نمایی در پاسخ به عربستان بوده آخه اگه درگیری شروع بشه این تونل ها و موشک ها بالستیک چه تاثیری تو توان رزمی طرف مقابل داره؟؟؟نهایتا میتونه تو شهراشون جونه چند تا غیر نظامیو اونم اگر بتونه از سیستم های دفاعیه چند لایشون عبور کنه. احتمالا مقامات نظامی عربستان بعد از دیدن این تصاویر میگن تا دلتون میخواد رو این طور چیزا سرمایه گذاری کنین تا به وقتش....
  • Upvote 1
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ای آقا بعضی ها هم دلشونو به چی خوش کردن.بعضیا میگن این رو نمایی در پاسخ به عربستان بوده آخه اگه درگیری شروع بشه این تونل ها و موشک ها بالستیک چه تاثیری تو توان رزمی طرف مقابل داره؟؟؟نهایتا میتونه تو شهراشون جونه چند تا غیر نظامیو اونم اگر بتونه از سیستم های دفاعیه چند لایشون عبور کنه. احتمالا مقامات نظامی عربستان بعد از دیدن این تصاویر میگن تا دلتون میخواد رو این طور چیزا سرمایه گذاری کنین تا به وقتش....

what are you talking about ???? 

اخوی سیستم های دفاعی چند لایه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کدوم سیستم ؟ همون سیستمی که نتونست اسکاد یمنی هارو منهدم کنه؟؟؟ 

بابا دست بردارین از این توهما 

کشور داره روی پاسخ به حملات  اتمی و بالستیکی امریکا و ناتو سرمایه گزاری میکنه 

رو بحث انهدام ریز پرنده ها واهداف پنهان  کار با سطح مقطع راداری بسیار پاییین  نظیر x47b وb2 برنامه ریزی مکنه رو بحث انحراف موشک ها و هدایت اونها به هدف یا مسیر دلخواه خودی برنامه ریزی میکنه 

دارن رو بحث هک اتومات پهپاد ها بوسیله ی ریز تراشه ها و مینی کامپیوتر های ابر رایانه ای برنامه ریزی میکنه 

بعد شما میگی عربستان؟؟!!!!!!!

ویرایش شده در توسط gen
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اخوی سیستم های دفاعی چند لایه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کدوم سیستم ؟ همون سیستمی که نتونست اسکاد یمنی هارو منهدم کنه؟؟؟ 

کشور داره روی پاسخ به حملات  اتمی و بالستیکی امریکا و ناتو سرمایه گزاری میکنه 

رو بحث انهدام ریز پرنده ها پنهان با کار با سطح مقطع راداری بسیار پاییین در پهپادهای دلتا وینگ غربی برنامه ریزی مکنه رو بحث انحراف موشک ها و هدایت اونها به هدف یا مسیر دلخواه خودی برنامه ریزی میکنه 

دارن رو بحث هک اتومات پهپاد ها بوسیله ی ریز تراشه ها و مینی کامپیوتر های ابر رایانه ای برنامه ریزی میکنه 

اين حرف ها كه ميزني از نظر علمي به هيچ عنوان ارزشي نداره يه مشت توهم بدون حتي حتي 2 خط مستندات !!!!

متاسفانه از بچه هاي قديمي سايت هم نيستي كه باهاش شوخي داشته باشم وگرنه حتمن بهت مي گفتم 

جنسي كه مصرف مي كني رو معرفي كني خواهشن همراه با شماره ساقي

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اين حرف ها كه ميزني از نظر علمي به هيچ عنوان ارزشي نداره يه مشت توهم بدون حتي حتي 2 خط مستندات !!!!

متاسفانه از بچه هاي قديمي سايت هم نيستي كه باهاش شوخي داشته باشم وگرنه حتمن بهت مي گفتم 

جنسي كه مصرف مي كني رو معرفي كني خواهشن همراه با شماره ساقي

از نظر علمی؟؟؟ اخوی قرار نیس هرچی اونا نساختن ماهم نتونیم بسازیم !! قرار نیس هرچی رو ما نتونستیم اثبات کنیم بقیه نتونن اثبات کنن 

سرعت 110 نات دریایی اونم از لحاظ نظامی برای امریکا غیر ممکنه ولی برا کشورت ممکن شده 

اگه به این بود خیلیا چیزا دلیل علمی ندارن 

مثل همون سرعت 100 مر بر ثانیه ی اشکوال ولی .... 

قدیمی بودن یه نفر به معنای تایید حرفای اون شخص نیس 

در بحث انحراف موشک ها و یا بدست اوردن کنترل موشک و هدایت اونها به مسیر دلخواه رو خیلی وقته پیش امیر اسماعیلی فرمودن

قراره تولید علم کنیم نه از علوم گذشته برای ساخت تجهیزات دفاعی استفاده کنیم 

زمانی که خواستن برن به ماه خیلیا خندیدن گفتن نمیشه ولی شد 

ویرایش شده در توسط gen
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از نظر علمی؟؟؟ اخوی قرار نیس هرچی اونا نساختن ماهم نتونیم بسازیم !! قرار نیس هرچی رو ما نتونستیم اثبات کنیم بقیه نتونن اثبات کنن 

سرعت 110 نات دریایی اونم از لحاظ نظامی برای امریکا غیر ممکنه ولی برا کشورت ممکن شده 

اگه به این بود خیلیا چیزا دلیل علمی ندارن 

مثل همون سرعت 100 مر بر ثانیه ی اشکوال ولی .... 

قدیمی بودن یه نفر به معنای تایید حرفای اون شخص نیس 

در بحث انحراف موشک ها و یا بدست اوردن کنترل موشک و هدایت اونها به مسیر دلخواه رو خیلی وقته پیش امیر اسماعیلی فرمودن 

والا تنها چيزي كه قرار نيست قبول بشه اينكه حرف هاي شما بدون منبع موثق قبول كنيم والا !

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کشور داره روی پاسخ به حملات اتمی و بالستیکی امریکا و ناتو سرمایه گزاری میکنه

رو بحث انهدام ریز پرنده ها پنهان با کار با سطح مقطع راداری بسیار پاییین در پهپادهای دلتا وینگ غربی برنامه ریزی مکنه رو بحث انحراف موشک ها و هدایت اونها به هدف یا مسیر دلخواه خودی برنامه ریزی میکنه

میشه بگین دقیقا ایران چقدر رو این پروژه هایی که میگین سرمایه گذاری کرده و چقدر نتیجه دادن؟؟؟کله بودجه ی نظامی ایران در سال زیر 10 میلیارد دلار که باید بینه پلیس؛ ارتش ؛سپاه و....تقسیم بشه به نظرت پولی میمونه که بخوان باهاش برن دنباله این خیال پردازی ها شما؟؟؟؟
پاسخ اتمی به آمریکا؟؟؟؟قصد توهین ندارم ولی حالت خوبه رفیق؟ ویرایش شده در توسط alonboy

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ولي انصافن تحت تاثير اين خط قرار گرفتن فقط در درك معنيش كمي عاجزم خخخ

رو بحث انهدام ریز پرنده ها پنهان با کار با سطح مقطع راداری بسیار پاییین در پهپادهای دلتا وینگ غربی برنامه ریزی مکنه

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینجا چاله میدون نیس اخوی ک هرکی به یکی دیگه ک تازه وارده تیکه بپرونه!کسی شما رو مجبور به جواب دادن نکرده!!

کسی هم نمیگه حرفای ایشون درسته!

ولی اگه توان پاسخ یا حوصلشو نداری مجبور نیستی!

===========

با تشکر از شما برادر عزیز ... تا دوستان به این نتیجه گیری برسند که به شکل صحیح و در چارچوب موضوع تاپیک و روی مستندات و نه تخیلات ! میشه بحث سازنده کرد 

بنده با ابزار سلبی در خدمت عزیران هستم 

crazy-doctor

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میشه بگین دقیقا ایران چقدر رو این پروژه هایی که میگین سرمایه گذاری کرده و چقدر نتیجه دادن؟؟؟کله بودجه ی نظامی ایران در سال زیر 10 میلیارد دلار که باید بینه پلیس؛ ارتش ؛سپاه و....تقسیم بشه به نظرت پولی میمونه که بخوان باهاش برن دنباله این خیال پردازی ها شما؟؟؟؟
پاسخ اتمی به آمریکا؟؟؟؟قصد توهین ندارم ولی حالت خوبه رفیق؟

در مورد بودجه که نمیخوام بحثو باز کنم ولی سرمایه و بودجه و منابع مالی سپاه از راه دیگه تامین میشه نه چندرغازی که دولت بهشون اختصاص بده بحث بودجه منتفیه 

خیال پردازی نیس !! ( مرکز تحقیقات تکنولوژی های نامتعارف !!!) 

حمله ی اتمی هم قابل خنثی سازیه  اهل فنش میدونن چجوری 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

_____چند روز پیش یکی اعضای سایت  از نامه و دستور رئیس جمهور به  وزیر دفاع  انتقاد کردند ،فرصت خوبی هست برای اشاره به موضوعی  ،   فرمودند

معمولا تولید تسلیحات برمبنای نیاز نیروهای مسلح انجام می گیره و اگر به میزان لازم تولید انجام میشه چه دلیلی داره که از بودجه دفاعی محدود ما , بیش از نیاز به بخش موشکی اختصاص داده بشه و در بخش های دیگر مصرف نشه؟ و اگر به میزان لازم تولید صورت نمی گرفته باید پاسخگو باشن که چرا اینکار انجام نمی شد؟

گفته های این نامه دردی رو دوا نمیکنه!  "
_____ در جواب گفتم : 
"نامه روحانی به وزیر دفاع فقط و فقط یک معنی و پیغام برای غرب دارد : 

اگر از بازوی  تحریم ها استفاده کنید ، از تسلیحاتی که میدانید رونمایی نکرده ایم رونمایی می کنیم تا مجبور به پاسخگویی به لابی اسرائیل شوید . ( چیزی که دولت اوباما و دموکرات ها تمایل به انجام آن ندارند )
شک ندارم هیچ تغییری در روند برنامه ی  موشکی ایران ایجاد نمی شود.

"
فکر می کنم اکثر اعضای سایت مطلع هستند که
سر جنگی عماد قبل از رونمایی و آزمایش  رسمی/رسانه ای ، حدود یک  سال و نیم قبل در مستند ثریا ، در شهر موشکی زیرزمینی سپاه نشان داده شده بود و بدون شک قابل استفاده بوده .
بازدید رئیس مجلس هم با همین هدف انجام شده و مثل همیشه  بیشتر از آنکه بار نظامی داشته باشد ، بار سیاسی دارد. ( رئیس مجلس و اکثریت اصولگرا های مجلس هم به همین جهت از نامه ی رئیس جمهور تشکر کردند ) 
دوست عزیزی هم که به " 
انهدام ریز پرنده ها پنهان با کار با سطح مقطع راداری بسیار پاییین در پهپادهای دلتا وینگ غربی  " اشاره کردید ، شما یا برای این چیز عجیبی که ادعا می کنید منبع موثق دارید و یا  حاصل تخیل و خوش خیالی شماست  . 
موفق باشید  :rose: 

ویرایش شده در توسط mhdarkx
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام دوستان عزیز . بنده عمران می خونم . یک نکته ای برام عجیب بود دوست داشتم با شما هم در میان بزارم .  دوستانی  بحث سازه  ای این تونل های زیر زمین رو به میان اوردن که در نگاه  من جالب بود . مخصوصا  بحث ارتباط با سیالات و ...  اما  نکته ای بود  که یا من ندیدم پست های دوستان که اشاره کرده باشند و یا اینکه واقعا اشاره نشد . اون هم نبود یک سیستم تهویه ی  در این تونل ها هستش . معمولا در تونل هایی  طولانی (عمیق به کنار ) یک شبکه ای از سیستم ها تهویه کار گذاشته میشه که یا موضعی باید باشند و یا بصورتی رفتی  تهویه هوا رو بر عهده بگیرند .  معمولا فواصلشون هم باید خیلی کم باشه با هم و اندازه هاشون هم بزرگ . طوری که بصورت شبکه ای ارتباط داشته باشند . معمولا باید ورودی و خروجی هم در نظر گرفته شده باشه که بسیار برای بحث اختفا ممکن مشکل درست کنه (در تصویر ابعاد .موضوع رو روشن می کنه ).  انقدر وجود سیستم تهویه مهم که نبودش باعث افزایش دما و حتی  اتش سوزی و کمبود اکسیژن میشه . کاهش فشار هوا  فکر کنم بدونید چه مشکلی برای  موتور این خودرو های موجود  میاره  . معمولا هم از تهویه هایی به اسم جت فن (توربوفن) استفاده میشه که همون طور گفتم خیلی بزرگند . یعنی طوری که  ما باید دست کم یک مورد رو توی این فیلم اقای مراتی می دیدیم .  اما مشکل سازه ای که دوستان گفتن از وجود لایه ی سنگی و نفوذ اب و ... باید بگم که  قبل از  ساخت تونل  تمامی این اعمال پیش بینی میشه . قطعا ممکن در همون یک نقطه ی محدود لایه ی سنگی وجود داشته باشه .   معمولا  حتی برای استحکام بیشتر یک لایه  ضخیم بتن ارمه هم کار میشه . که در تونل ها ی معمولی حتما دیدین .  حتی اگه  خاک محیط مشکل داشته باشه . مصالح از بیرون اوارد میشه و سیمانی که برای ساخت بتن ریزی ها گسترده استفاده میشه مخصوصا نظامی کاملا با بتن معمولی تفاوت  داره .از نظر گیرش و مقاومت و زمان سخت شدن . برای محکم سازی راه بار ها خاک کوبیده میشه و مصالح   جدید ریخته میشه و این عمل تکرار میشه تا به تحکیم  مناسب برسه . یکم نفوذ اب غیر ممکن میشه . بعد این فرایند که البته خیلی ناقص گفتم .اما این ها به کنار . نبود جت فن در تصاویر یک نکاتی رو میگه .  اول اینکه  ما یک فناوری  دیگه ای بکار بردیم که بنده اطلاع ندارم . یا اینکه واقعا د ر محدوده ی فیلم یک توربفن وجود نداشته  که عجیبه . و  در اخر نکته ی منفی اصلی اینکه اصلا تونل طولانی و عمیق نیست  و نیاز به  تهویه ی این گونه  نبوده است .

و در اخر از دوستان اساتید می خوام اگه مشکلی هست حرفامو اصلاح کنند

وتصاویر هم نگاه کنید :

نمونه ای از جت فن های معمول 

v46nphjtaeb2fb9liff7.jpg

593ivswq66shxrop01dt.jpg

ورودی یا خروجی 

0idd3ev8bra5aettxdnj.jpg

ویرایش شده در توسط Navard
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام دوستان عزیز . بنده عمران می خونم . یک نکته ای برام عجیب بود دوست داشتم با شما هم در میان بزارم .  دوستانی  بحث سازه  ای این تونل های زیر زمینی رو به میان اوردن که در نگاه  من جالب بود . مخصوصا  بحث ارتباط با سیالات و ...  اما یا من ندیدم پست های دوستان که اشاره کرده باشند و یا اینکه واقعا اشاره نشد . اون هم نبود یک سیستم تهویه ی  در این تونل ها هستش . معمولا در تونل هایی  طولانی (عمیق به کنار ) یک شبکه ای از سیستم ها تهویه کار گذاشته میشه که یا موضعی باید باشند و یا بصورتی رفتی  تهویه هوا رو بر عهده بگیرند .  معمولا فواصلشون هم باید خیلی کم باشه با هم و اندازه هاشون هم بزرگ . طوری که بصورت شبکه ای اربتطا داشته باشند . معمولا باید ورودی و خروجی هم در نظر گرفته شده باشه که بسیار برای بحث اختفا ممکن مشکل درست کنه (در تصویر ابعاد .موضوع رو روشن می کنه ).  انقدر وجود سیستم تهویه مهم که نبودش باعث افزایش دما و حتی ا اتش سوزی . کمبود اکسیژن میشه . کاهش فشار هوا  فکر کنم بدونید چه مشکلی برای  موتور این خودرو های موجود می تونه بیاره . معمولا هم از تهویه هایی به اسم جت فن (توربوفن) استفاده میشه که همون طور گفتم خیلی بزرگند . یعنی طوری که  ما باید دست کم یک مورد رو توی این فیلم اقای مراتی می دیدیم .  اما مشکل سازه ای که دوستان گفتن از وجود لایه ی سنگی و نفوذ اب و ... باید بگم که  قبل از  ساخت تونل  تمامی این اعمال پیش بینی میشه . قطعا ممکن در همون یک نقطه ی محدود لایه ی سنگی وجود داشته باشه .   معمولا  حتی برای استحکام بیشتر یک لایه بتن ارمه هم کار میشه . که در تونل ها ی معمولی حتما دیدین .  حتی اگه  خاک محیط مشکل داشته باشه . مصالح از بیرون اوارد میشه و سیمانی که برای ساخت بتن ریزی ها گسترده استفاده میشه مخصوصا نظامی کاملا با بتن معمولی تفاوت  داره .از نظر گیرش و مقاومت و زمان سخت شدن . برای محکم سازی راه بار ها خاک کوبیده یمشه و مصالح   جدید ریخته میشه و این عمل تکرار میشه تا به تحکم سازی مناسب برسه . یکم نفوذ اب غیر ممکن میشه . بعد این فرایند که البته خیلی ناقص گفتم .اما این ها به کنار . نبود جت فن در تصاویر یک نکاتی رو میگه .  اول اینکه  ما یک فناوری  دیگه ای بکار بردیم که بنده اطلاع ندارم . یا اینکه واقعا د ر محدوده ی فیلم یک توربفن وجود نداشته  که عجیبه . و  در اخر نکته ی منفی اصلی اینکه اصلا تونل طولانی و عمیق نیست  و نیاز به  تهویه ی این گونه  نبوده است . وتصاویر هم نگاه کنید :

نمونه ای از جت فن های معمول 

v46nphjtaeb2fb9liff7.jpg

593ivswq66shxrop01dt.jpg

سلام

اول اومدم بگم که یه چیزی شبیه سقف کاذب تو عکس ها هست بعد این عکس رو دیدم. من رشتم عمران نیست ولی فکر کنم کار همون جت فن رو داره انجام میده.

فکر کنم منظور شما این باشه 

77kauyn7fw8ki5ucqirb.jpg

ویرایش شده در توسط mhn1991
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در شهر موشکی دوم حق با شماست خودم هم قبول دارم  ولی در تصاویر که اقای مراتی مخابره کردن  ندیدم . هر چی زوم کردم فیلم رو که یک چیز شبیهش ببینم نشد . این فیلم .با عکس هایی که فرستادم مقایسه کنید متوجه میشید اینقدر فاصله بین فن جت  ها یکم  زیاد .!!!(که در فیلم اصلا دیده نشد )

http://www.aparat.com/v/JjE8X/%D8%B4%D9%87%D8%B1_%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9%DB%8C_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86_500_%D9%85%D8%AA%D8%B1_%D8%B2%DB%8C%D8%B1_%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86

اما این  تصویر شما  درسته قطعا همون شبکه های مورد اشاره  یبنده باید باشه . ولی در شهر موشکی قبلی خیلی عجیب بود 

سلام دوستان عزیز . بنده عمران می خونم . یک نکته ای برام عجیب بود دوست داشتم با شما هم در میان بزارم .  دوستانی  بحث سازه  ای این تونل های زیر زمین رو به میان اوردن که در نگاه  من جالب بود . مخصوصا  بحث ارتباط با سیالات و ...  اما  نکته ای بود  که یا من ندیدم پست های دوستان که اشاره کرده باشند و یا اینکه واقعا اشاره نشد . اون هم نبود یک سیستم تهویه ی  در این تونل ها هستش . معمولا در تونل هایی  طولانی (عمیق به کنار ) یک شبکه ای از سیستم ها تهویه کار گذاشته میشه که یا موضعی باید باشند و یا بصورتی رفتی  تهویه هوا رو بر عهده بگیرند .  معمولا فواصلشون هم باید خیلی کم باشه با هم و اندازه هاشون هم بزرگ . طوری که بصورت شبکه ای ارتباط داشته باشند . معمولا باید ورودی و خروجی هم در نظر گرفته شده باشه که بسیار برای بحث اختفا ممکن مشکل درست کنه (در تصویر ابعاد .موضوع رو روشن می کنه ).  انقدر وجود سیستم تهویه مهم که نبودش باعث افزایش دما و حتی  اتش سوزی و کمبود اکسیژن میشه . کاهش فشار هوا  فکر کنم بدونید چه مشکلی برای  موتور این خودرو های موجود  میاره  . معمولا هم از تهویه هایی به اسم جت فن (توربوفن) استفاده میشه که همون طور گفتم خیلی بزرگند . یعنی طوری که  ما باید دست کم یک مورد رو توی این فیلم اقای مراتی می دیدیم .  اما مشکل سازه ای که دوستان گفتن از وجود لایه ی سنگی و نفوذ اب و ... 

سلام

اول اومدم بگم که یه چیزی شبیه سقف کاذب تو عکس ها هست بعد این عکس رو دیدم. من رشتم عمران نیست ولی فکر کنم کار همون جت فن رو داره انجام میده.

فکر کنم منظور شما این باشه 

این عکس یکی از اون قسمت هاست که تا فاصله ی خیلی زیاد  مشخص 

v6aecftqfmcbqw08lxoi.jpg

ویرایش شده در توسط Navard
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قبلنا یه مستند نسبتاً قدیمی دیدم در مورد راهکارهای مصون ماندن از شناسایی شدن توسط ماهواره ها و عملیات های فریب و این چیزها...یه تعدادی از فرماندهان و متخصصان در جلسه ای با یحیی رحیم صفوی جمع بودن...توضیحات مختلفی داشت و محتویاتش نسبت به زمان ساخت مستند برای من خیلی جذاب افتاد!

فقط یه موردش رو میگم و خلاص...اینا از یه منطقه مناسب برای کار مثلاً صنعتی خارج از شهر توی سوله و یا چند تا سوله حفاری رو شروع میکنند. ظاهر کار بسیار غلط اندازه و پیش بینی همه مسائل امنیتی (مثلاً این که بین مردم بومی نزدیک چه رفتاری بکنند و اینها) رو هم کردن. مسائل خاکبرداری و نقل و انتقالات تجهیزات و غیره رو هم بر اساس بازه های زمانی عدم پوشش ماهواره های شناسایی تنظیم می کنند.

یه مورد دیگه هم بگم خلاص، برای فریب خیلی جاها رو همینجوری بی خود دستکاری کردن!

شاید جالب باشه براتون که بدونید همونجوری که یه جایی مثل خاتم الانبیا بخش هایی هست که ترافیک هوایی رو رصد و تنظیم میکنند، جاهایی هم هست که کارشون رصد ترکینگ ماهواره هاست!

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.