Goebbels

BMD-2 ؛ چترباز زرهی روسیه

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام وتشکر بابت مطالب خوبتان 

آیا این خودروی زرهی سابقه عملیاتی هم در کارنامه خود دارد؟

چون در عکس به نظر سابقه زیادی در درگیری ها داشته است 

نکته ای که در متن پیدا نکرده تعداد خودرویی است که در یک هواپیمای معمولی جا می شود و در چتر بازی امکان رها شدن دارد؟

برای مثال مزیت خودروی زرهی اسکورپین به کوچکی و حمل در تعداد بالا بود که برای نیروی های چترباز این مشخصه بسیار مهم است 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام وتشکر بابت مطالب خوبتان 

آیا این خودروی زرهی سابقه عملیاتی هم در کارنامه خود دارد؟

چون در عکس به نظر سابقه زیادی در درگیری ها داشته است 

نکته ای که در متن پیدا نکرده تعداد خودرویی است که در یک هواپیمای معمولی جا می شود و در چتر بازی امکان رها شدن دارد؟

برای مثال مزیت خودروی زرهی اسکورپین به کوچکی و حمل در تعداد بالا بود که برای نیروی های چترباز این مشخصه بسیار مهم است

خواهش میکنم

اگر کمی صبر کنید پاسخ سوالاتی که فرمودید را هم در بخش های بعدی خواهید گرفت

فقط این نکته رو الان عرض میکنم که تعداد قابل حمل از این خودرو بسته به هواگرد شما داره و برای هر هواگردی متفاوت هست

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از توضیحات کاملتون, واقعا جای سوال زیادی باقی نمیگذاره, یه سوال داشتم شاید یکم احمقانه باشه, در مدل ارتقا یافته BMD_2 ایا از سایت هدفگیری خود کورنت استفاده میشه, یعنی میان این سایت رو از بدنه لانچر جدا میکنند و داخل برجک نصب میکنند.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از توضیحات جامع ومفصلتون پیداست برا ترجمه زحمت زیادی کشیده شده اصولا تایپیک های جناب گوبلز خصوصیتشون جامع ومفصل بودنشونه که جای سوالی باقی نمیذاره اینو تو تایپیک خودرو زرهی چرخدار چینی هم عرض کردم بازم تشکر میکنم جناب گوبلز عزیز
ببخشید فراموش کردم بپرسم چه کشورهایی دارای این خودرو هستن
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون از توضیحات کاملتون, واقعا جای سوال زیادی باقی نمیگذاره, یه سوال داشتم شاید یکم احمقانه باشه, در مدل ارتقا یافته BMD_2 ایا از سایت هدفگیری خود کورنت استفاده میشه, یعنی میان این سایت رو از بدنه لانچر جدا میکنند و داخل برجک نصب میکنند.

خواهش میکنم

اتفاقا سوال جالبی پرسیدید

از نمونه ای تغییرشکل یافته (اما با مکانیزم عمل مشابه) از سایت هدفگیری کورنت استفاده میشه که در داخل سایت خودرو یکپارچه شده!

ممنون از توضیحات جامع ومفصلتون پیداست برا ترجمه زحمت زیادی کشیده شده اصولا تایپیک های جناب گوبلز خصوصیتشون جامع ومفصل بودنشونه که جای سوالی باقی نمیذاره اینو تو تایپیک خودرو زرهی چرخدار چینی هم عرض کردم بازم تشکر میکنم جناب گوبلز عزیز

خواهش میکنم ، لطف دارید

پاسخ این سوال رو در بخش انتهایی مقاله خواهید گرفت

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خيلى تاپيك كاملى بود.فقط از اين مدل چه تعداد توليد شده؟ قيمتش چقدر بود در زمان توليد؟ و نمونه غربى اين مدل(ها) ؟ وضعيت فعليشون در روسيه ى امروز؟ و زمان جنگ عراق از اين مدل نداشت ؟
خيلى تاپيك كاملى بود.فقط از اين مدل چه تعداد توليد شده؟ قيمتش چقدر بود در زمان توليد؟ و نمونه غربى اين مدل(ها) ؟ وضعيت فعليشون در روسيه ى امروز؟ و زمان جنگ عراق از اين مدل نداشت ؟
يه نكته خيلى مهم كه تو اين مقاله ى شما ديدم بخش بندى درست و مناسب بود كه از خستگى خواننده جلوگيرى مى كرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

.فقط از اين مدل چه تعداد توليد شده؟ قيمتش چقدر بود در زمان توليد؟ و نمونه غربى اين مدل(ها) ؟ وضعيت فعليشون در روسيه ى امروز؟ و زمان جنگ عراق از اين مدل نداشت ؟

تعداد دقیق تولید شده از این خودرو مشخص نیست ولی به صورت حدودی از زمان شروع تولید از اواسط دهه هشتاد تا اوایل دهه نود میلادی حدود 1500 الی 1700 دستگاه از این خودرو تولید شده

قیمتش در زمان تولید دقیقل مشخص نیست (یا حداقل بنده مورد قابل استنادی به صورت رسمی در این زمینه پیدا نکردم)

در حال حاضر حدود 800 دستگاه از این خودرو در روسیه در خدمت عملیاتی هست (یک تعداد البته جهت ارتقا از خدمت خارج شده) و مابقی به صورت رزرو نگهداری میشن

در اختیار عراق هم نبوده

---------------

یک موردی که فراموش کردم در متن بیارم و حالا در این پست بهش اشاره میکنم ظرفیت حمل مخزن سوخت و برد خودرو با توجه به میزان سوخت حمل شده توسط اون هست

خودروی BMD-2 دارای مخزن سوختی با ظرفیت 280 لیتر است که بردی در حدود 500 کیلومتر (در حرکت در جاده) را برای خودرو فراهم میکند

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.