Goebbels

اقارب ، آنچه که هست و آنچه که باید باشد

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

اقارب یحتمل کاردستی چندتا از بچه های پادگان زرهی بوده. تو کشور ما همچین چیزی رو تولید انبوه نمیکنند
  • Upvote 5
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از صحبت ها و مطالب کامل دوست خوبمان جناب گوبلز 

تنها دفاعی که ازاقارب می شود بحث استفاده از تجهیزات از رده خارج و قدیمی در نیروهای زرهی ارتش برای ورود مجدد به صحنه عملیات است 

این صحبت جای تامل دارد و نشان می دهد باید نسبت به اقارب با کمی دید اقتصادی نگاه کرد تا فنی 

چرا که بخش هایی که باید اوراق می شد دوباره به چرخه برگرداننده شده است که طبق مثل معروف کاچی بهتر از هیچی 

ولی سوالی که در این خصوص مطرح می شود این است که کاربرد این وسیله چیست ؟

جهت آموزش و بارگیری در واحدهای تمرینی ؟

جهت بکارگیری در واحدهای مرزی و دفاع در محدوده کوچک؟

جهت افزایش هدف کاذب در حمله دشمن و بالا بردن هزینه طرف مقابل در شلیک؟

----------------

البته راهکارهای بهتری هم برای بکارگیری این وسایل بود 

برای توپ ها نصب بروی بانکرهای مرزی مثل موارد زیر 

http://kap.ced.berkeley.edu/2000_images/gallery/longuesgrnd02.JPG

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d1/150mm_gun_in_M270_bunker.jpg

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRAqTF6U1pwoiTLB47McKvRyklIjqQh9OYp5cT8MqEp7j7z7F1x

و برای نفبر ها استفاده از بسته های ارتقا و فروش به واحدهای مرزی 

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ا

جناب حیدری در مورد کاچی بهتر از هیچی و ورود مجدد به عرصه عملیاتی این سوال رو باید پرسید که بازده و ارزش عملیاتیش چقدره؟؟

وگرنه با منطق کاچی بهتر از هیچی شما اگر تانک نداشتی میتونی چماق بگیری دستت! ولی چماق قطعا کار تانک رو انجام نمیده

ذکر کردم موارد ممکن برای استفاده را 

ولی سوالی که در این خصوص مطرح می شود این است که کاربرد این وسیله چیست ؟

جهت آموزش و بارگیری در واحدهای تمرینی ؟

جهت بکارگیری در واحدهای مرزی و دفاع در محدوده کوچک؟

جهت افزایش هدف کاذب در حمله دشمن و بالا بردن هزینه طرف مقابل در شلیک؟

ولی باز راه حل های بهتری برای استفاده از این تجهیزات است که عملکرد خود را ثابت کرده اند 

برای مثال نصب توپ ها روی برجک های بتونی مرزی که آتش خوبی برای این برجک ها در مقابل اشرار ایجاد می کند

این روش را هم آلمان در نرماندی و اسرائیل اجرا کرده است و موفق هم بوده است 

http://kap.ced.berke...nguesgrnd02.JPG

https://upload.wikim...M270_bunker.jpg

https://encrypted-tb...cT8MqEp7j7z7F1x

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط crazy-doctor، 8 آبان 1394 - ??????? ????? ?? ??? ??? ?? ?????
مخفی شده توسط crazy-doctor، 8 آبان 1394 - ??????? ????? ?? ??? ??? ?? ?????
دوستان بهتره منتظر باشیم ... انشالله خبرهای خوب هم میرسه !
  • Upvote 9
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط crazy-doctor، 8 آبان 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط crazy-doctor، 8 آبان 1394 - دلیلی ارایه نشده است

من دلم لک زده..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط crazy-doctor، 8 آبان 1394 - ??????? ????? ?? ??? ??? ?? ?????

خیلی جالب بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

اق یک سوال ذهن من مشغول کرده با توجه به عکس اول مخزن تیربارچی به برجک وصله اگه من اشتباه نکنم اینطوری فقط تیربارچی میتونه تو جهت برجک شلیک کنه و قابلیت شلیک جداگانه با توجه به نوع برجک نداره و اگه حمله از پشت صورت بگیره عملا تا زمان چرخش برجک تیربارچی بدون استفاده مییشه اگه اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن و منو روشن کنن با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من که الان سالهاست منتظرم ولی خبری نیست.
چیکار کنم
از هر نظر از صنایع دفاع ناامیدم.
لطفا نگید که نیروهای موشکیمون اینطورین و اونطوری... جنگ با موشکبالیستیک برده نمیشه اونم در زمانی که کشورت در محاصره سامانه های ضد موشکی هست.
نیرو دریاییمون که سیبل متحرکه. نیرو زمینی هم از زمان جنگ تحمیلی پیشرفت نکرده. واقعا عکس سی سال پیش و الان رو مقایسه کنید میبینید که تجهیزات انفرادی و زرهی تفاوت چندانی نداره و حتی پسرفت داشته چون اون موقع ام60 و چیفتن تازه از کارخونه دراومده بودند ولی الان سی چهل سال قدمت دارند.

در هر جمعی سعی میکنم از نیروهای مسلح کشورمون دفاع کنم ولی به یه جا که میرسم دهنم بسته میمونه. یادمه پارسال یه سر رفتم پاک دیفنس، بحث سر پروژه "سرباز امروز" بود. بنده خداها فکر میکردند تجهیزات استاندارد سربازان ما در حال حاضر هست. وقتی هم یه نفر بهشون گفت که فقط یگانهایی مثل صابرین از اینا دارند از خجالت آب شدم...
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

پرنده سیاه کی می پره؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

sepah  :rose:  :rose:  :rose:  :rose:  :rose:  :rose:  :rose:  :rose: 

• Upvote 2
  • Downvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط crazy-doctor، 8 آبان 1394 - ??????? ????? ?? ??? ??? ?? ?????

من که الان سالهاست منتظرم ولی خبری نیست.
چیکار کنم
از هر نظر از صنایع دفاع ناامیدم.
لطفا نگید که نیروهای موشکیمون اینطورین و اونطوری... جنگ با موشکبالیستیک برده نمیشه اونم در زمانی که کشورت در محاصره سامانه های ضد موشکی هست.
نیرو دریاییمون که سیبل متحرکه. نیرو زمینی هم از زمان جنگ تحمیلی پیشرفت نکرده. واقعا عکس سی سال پیش و الان رو مقایسه کنید میبینید که تجهیزات انفرادی و زرهی تفاوت چندانی نداره و حتی پسرفت داشته چون اون موقع ام60 و چیفتن تازه از کارخونه دراومده بودند ولی الان سی چهل سال قدمت دارند.

در هر جمعی سعی میکنم از نیروهای مسلح کشورمون دفاع کنم ولی به یه جا که میرسم دهنم بسته میمونه. یادمه پارسال یه سر رفتم پاک دیفنس، بحث سر پروژه "سرباز امروز" بود. بنده خداها فکر میکردند تجهیزات استاندارد سربازان ما در حال حاضر هست. وقتی هم یه نفر بهشون گفت که فقط یگانهایی مثل صابرین از اینا دارند از خجالت آب شدم...

صنایع دفاع در تولید اقارب که کاره ای نیس 

قبلنم هم گفتم هر طرحی که شما میبینین رونمایی شده از طرف سپاه یا ارتش

خودشون طرحش رو ریختن و برای تولید انبوه اگه شرایط لازم رو داشته باشه به وزارت دفاع سپرده میشه (اکثرا و نه همه طرح ها )( مثل سلاح فاتح که برای تولید انبوه به وزارت دفاع رفت ولی نزسا اونو طراحی کرد )

دقت کرده باشین تو این چند ساله سپاه یا رونمایی نکرده یا اگه کرده نمونه عملیاتی و پیشرفته رو رونمایی کرده 

ولی ارتش هر سرباز صفری که تخیلات دوران سربازیش رو بعنوان ایده مطرح کنه سریع میزاره تو چرخه ی تولید 

پس تمامی حرفاتون صحیح بوده ولی در مورد ارتش حکم میکنه نه سپاه و وزرات دفاع

منتظر منفی های برادران بسیجی هستم  icon_cheesygrin  icon_cheesygrin

ویرایش شده در توسط gen
  • Upvote 7
  • Downvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

در یک نبرد واقعی من نکته قوتی تو اقارب نمی بینم... برای مناطق مرزی و مرزبانی هم حتی خوب نیست... 

شاید برای نیروی ضد شورش در داخل شهر جهت مانور و نمایش دادن خوب باشه...البته ظاهر جالبی هم نداره اخه icon_cheesygrin

متاسفانه رشد پایین اقتصادی ما باعث شده روند توسعه علمی در همه زمینه ها کند بشه...

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.