MR9

"سریع ترین شبح قرن بیستم"

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با تمام این اوصاف تمامی عملیات شناسایی برفراز عراق و تاسیسات اوسیراک (1981) به احتمال قریب به یقین ، توسط همین پرنده صورت گرفته است .

rf-4x.jpg

• Like 1
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

image_679.jpg

نمونه اولیه با غلاف G-139 (البته تصویر مبهم به نظر می آید)

با تشکر از شما احیانا در مورد برد موثر سامانه HIAC-1 اطلاعی ندارید؟

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام 

با تشکر از شما احیانا در مورد برد موثر سامانه HIAC-1 اطلاعی ندارید؟

در حقیقت تا جایی که جستجو کردم ، اطلاعات چندانی در خصوص این غلاف شناسایی نبود ، با این حال با توجه به شناسه فنی این تجهیزات (LORAP یاLONG-RANGE OBLIQUE  PHOTOGRAPHY مطمئناً نسبت به دوربین های استاندارد RF-4E قدرت وضوح بیشتری داشت . 

با این وجود ، ظاهراً فرماندهان وقت IAF زیاد از این غلاف شناسایی راضی نبودند ، چون به محض ورود فالکون ها ، یک غلاف شناسایی جدید را توسعه دادند که با شناسه کندور-2 شناخته می شود که یک دوربین الکترواپتیکال با وضوح بسیار بالا بشمار می رفت ( براساس اطلاعات مندرج در بولتن وزارت دفاع ، یک مخزن سوخت خارجی فالکون برای این منظور بطور کامل تغییر پیدا کرد ) 

• Like 1
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باسلام

جناب M R 9 با تشکراز شما   ،  بنده متوجه نشدم   فرجام پروازهای شناسایی روسها بر فراز  سرزمین های اشغالی چه شد ؟ آیا صهیونیستها موفق به متوقف کردن این پروازها شدن وعکس العمل  نهایی ایالات متحده  چه بود؟ 

ویرایش شده در توسط sadra91
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باسلام

جناب M R 9 با تشکراز شما   ،  بنده متوجه نشدم   فرجام پروازهای شناسایی روسها بر فراز  سرزمین های اشغالی چه شد ؟ آیا صهیونیستها موفق به متوفق کردن این پروازها شدن وعکس العمل  نهایی ایالات متحده  چه بود؟ 

با سلام

البته هدف نویسنده این متن از پرداختن به ماموریتهای شناسایی روسها ، توجیه علاقه IAF به یک پرنده رهگیر فراصوت در ارتفاع بالا و سپس تبدیل پروژه به ارتقاء این پرنده به گونه شناسایی بود . با این حال ، روسها با ارسال فاکس بتها ، به راحتی از پایگاه های نیروی هوایی مصر ، پروازهای شناسایی مورد نیاز ستاد ارتش مصر را انجام دادند و نتیجه این پرواز ها بخوبی خودش را در مراحل نخست جنگ 1973 نشان داد . که در این شکل ، دیگر نیازی به پرواز مستقیم از پایگاه های اتحاد شوروی ، پرواز طولانی و استهلاک پبیشرانه ها و خستگی مفرط خلبان نبود.

خفاش مکار در سرزمین مهاراجه

بطور مسلم پاسخ بخش دوم فرموده شما منفی هست . IAF به روشهای گوناگون ، سعی کرد تا جلوی این پروازها را بگیرد ولی علی الظاهر موفق نشد . بدین معنی که نه فانتوم ها موفق به رهگیری کامل شدند و نه آتشبارهای هاوک (MIM-23) توانایی جلوگیری از ورود بی پروای روسها به حریم سرزمین های اشغالی در صحرای سینا را داشتند.

در خصوص عکس العمل ایالات متحده هم با توجه به بخش سوم این متن :

" با آغاز ماه اوت 1970 ، دو فروند پرنده شناسایی یو-2 جمعی نیروی هوایی ارتش ایالات متحده ، درجریان بحران سوئز ، و باهدف اجرای ماموریت شناسایی ، از پایگاه نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا در قبرس ( پایگاه آکروتیری AKROTIRI) به پرواز در آمده و با عبور از حریم هوایی سرزمین های اشغالی ، ماموریت خود را به انجام رساندند .

اما پس از نخستین پرواز یو-2 ها ، موشه دایان ( وزیر وقت دفاع رژیم صهیونیستی ) با احضار سفیر وقت ایالات متحده در تل آویو ، از اینکه پرنده های شناسایی ارتش ایالات متحده ،  درحدود 5 کیلومتر از دالان مشخص شده بر فراز سرزمین های اشغالی ، منحرف شده است ، بشدت به وی اعتراض نمود و تهدید کرد که در صورت تکرار ، به رهگیرهای اف-4 نیروی هوایی ،  دستورشلیک به پرنده خاطی را خواهد داد"

بدلایل مختلف از جمله دلیل فوق الذکر  ، نسخه رهگیر این پرنده از دستور کار خارج شد و به جای آن ، حداقل 3 فروند نسخه بهبود یافته RF-4E به IAF تحویل شد که به احتمال زیاد در عملیات اوپرا ( شناسایی قبل و بعد از حمله ) هم حضور داشتند .

• Like 1
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باسلام

عذر خواهی می کنم بابت مطلب خارج از موضوع تاپیک ،در واقع می خواستم از نحوه واکنش ایالت متحده به رفتار شوروی با صهیونیستها، عکس العمل آمریکا   به کشور مون  رو   در درگیری احتمالی با  رژیم صهیونیستی  پیش بینی کنم ،خصوصا اگه صهیونیستها شروع کننده حمله باشن.فکر می کنم ایالات  متحده در بازه زمانی جنگ وبحران  سوئز در سال 1956 و ادامه اون در موضوع دستیابی رژیم صهیونیستی به دانش  وساخت سلاح هسته ای روابطش با این رژیم دچار بحران شد و حداقل به شکل ظاهری  حمایت از اونها رو کاهش داد،همینطور در موضوع مورد اشاره شما در این تاپیک ، هر چند شاید مقایسه روسها در موضع ابرقدرتی با ما   چندان صحیح نباشه ولی ما هم از مولفه های قدرت بی بهره نیستیم ،محتمل هست در صورت ماجراجویی صهیونیستها علیه ما ایالت متحده ولو به ظاهر هیچ حمایتی از این رژیم به عمل نیاره.   

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باسلام

عذر خواهی می کنم بابت مطلب خارج از موضوع تاپیک ،در واقع می خواستم از نحوه واکنش ایالت متحده به رفتار شوروی با صهیونیستها، عکس العمل آمریکا   به کشور مون  رو   در درگیری احتمالی با  رژیم صهیونیستی  پیش بینی کنم ،خصوصا اگه صهیونیستها شروع کننده حمله باشن.فکر می کنم ایالات  متحده در بازه زمانی جنگ وبحران  سوئز در سال 1956 و ادامه اون در موضوع دستیابی رژیم صهیونیستی به دانش  وساخت سلاح هسته ای روابطش با این رژیم دچار بحران شد و حداقل به شکل ظاهری  حمایت از اونها رو کاهش داد،همینطور در موضوع مورد اشاره شما در این تاپیک ، هر چند شاید مقایسه روسها در موضع ابرقدرتی با ما   چندان صحیح نباشه ولی ما هم از مولفه های قدرت بی بهره نیستیم ،محتمل هست در صورت ماجراجویی صهیونیستها علیه ما ایالت متحده ولو به ظاهر هیچ حمایتی از این رژیم به عمل نیاره.   

با سلام مجدد

البته این فرموده شما ارتباطی با تاپیک ندارد ، اما ماهیت واکنش واحدهای سیاسی به یک موضوع مشخص  در دوره های زمانی مختلف ، متفاوت خواهد بود . این را دقت بفرمایید که تعارفات دیپلماتیک با نحوه عمل در فضای واقعی ، متفاوت هستند . همه واحدهای سیاسی در سپهر بین المللی ، منافع ملی خودشون را با حداکثرقدرت دنبال می کنند ، بخصوص در زمان ما که منافع اقتصادی آنچنان سایر مسائل را تحت شعاع خودش قرار داده که در طول قرن گذشته ، بی سابقه بوده است . تمام فرموده شما به شکل مستقیم با نحوه عملکرد در فضای بین المللی ارتباط دارد . هرقدر رفتار در پیگیری منافع برحق خودمان ، هوشمندانه تر باشد ، به همان نسبت ، فضای مانور را برای دشمن تنگ تر می کنیم و گزینه های آنها برای عکس العمل محدودتر خواهد شد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درود

بنده لازمه پست قبلیم رو اصلاح کنم اما متاسفانه ویرایش نمیشه :/

تیمسار روح الدین ابوطالبی خودشون تامکتی هستن و من اشتباها نام ایشون رو آوردم :) چون این جریان رو از ایشون شنیده بودیم و بنده نام اون بزرگوار رو بخاطر نمیارم فعلا :(

لازم دیدم اصلاح کنم که باعث اشتباه نشه

مرسی :rose:

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.