امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

خسته نباشید مطلب خوبی بود. شوروی هم با تغییر  t-62 همچین چیزایی ساخت البته اون برجکش متحرک بود فکر کنم. من اصلا تانک بدون برجک رو درک نمی کنم چون هم مجبورن برای زدن اهداف بچرن و باید بین توپچی و راننده هماهنگی خوبی باشه اما مهم ترین مشکلش اینه که موقع حرکت نمیتونه شلیک کنه که واقعا اشکال بزرگیه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

زره کوب های اینچنینی از جنگ جهانی حضور داشتن اما منظور من رقیب Raketenjagdpanzer یعنی IT-1 بود که البته شاید هم نشه رقیب محسوبش کرد چون ظاهرا فقط 2 سال عملیاتی بوده :thinking:

با این حال متشکرم بابت وقتی که برای پاسخ گویی گذاشتید

http://s3.picofile.com/file/8228803376/Screenshot_2015_09_17_14_25_01.jpeg

http://s3.picofile.com/file/8228798726/Screenshot_2015_09_17_14_25_01_2.jpeg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خسته نباشید مطلب خوبی بود. شوروی هم با تغییر  t-62 همچین چیزایی ساخت البته اون برجکش متحرک بود فکر کنم. من اصلا تانک بدون برجک رو درک نمی کنم چون هم مجبورن برای زدن اهداف بچرن و باید بین توپچی و راننده هماهنگی خوبی باشه اما مهم ترین مشکلش اینه که موقع حرکت نمیتونه شلیک کنه که واقعا اشکال بزرگیه

زره کوب های اینچنینی از جنگ جهانی حضور داشتن اما منظور من رقیب Raketenjagdpanzer یعنی IT-1 بود که البته شاید هم نشه رقیب محسوبش کرد چون ظاهرا فقط 2 سال عملیاتی بوده :thinking:

با این حال متشکرم بابت وقتی که برای پاسخ گویی گذاشتید

http://s3.picofile.com/file/8228803376/Screenshot_2015_09_17_14_25_01.jpeg

http://s3.picofile.com/file/8228798726/Screenshot_2015_09_17_14_25_01_2.jpeg

پس شما با توجه به دو پست قبلیتون اشاره کردید ضد تانک های Raketenjagdpanzer  برای نابود کردن اهداف نیاز دارند که خودرو زرهی بچرخد تا بتواند اهدف را بزنند در صورتی این طور نیست در خانواده Raketenjagdpanzer پرتابگر موشک ضد زره توانایی چرخش زیادی را داشته اند ( مثلا در مدل RakJPz2 با دوپرتابگر  حدود 180 درجه را پوشش می داده است ). نه تنها در تمامی نمونه های خانواده Raketenjagdpanzer  بلکه در بیشتر خودرو های مجهز به موشک های ضد زره به خاطر نوع پرتابگر، محل قرار گیری اپراتور و یا محدودیت در چرخش اپتیک این محدودیت در گردش لانچر ایجاد میشود . البته در جنگ  کلاسیک یک پوشش در حدود 180 درجه پوشش مناسب است که برای نابود اهداف کار آمد می باشد. اما خب این نقص در خودرو های ضد زره این چنینی وجود داشته است و ارتش ها متوجه نقص نیز بودند و در صدد رسیدن به یک پوشش 360 بودند مثلا ارتش ایالات متحده با ساختن یک ماژول رزمی و نصب آن بروی نفربر ام 113 و استرایکر  این پوشش 360 را ایجاد کردند.

thumb_m113_tow_antitank_missile_system_u thumb_usmc_tow_missile_mounted_with_jeep

نصب موشک ضد زره تاو بروی مدل های مختلف جیپ مثل ام 151 و نفربر ام 113 با وجود نداشت یک پوشش 360 درجه اما اثر بخشی زیادی داشتند و عملکرد مثبت انها در 8 سال دفاع مقدس به عنوان یک کارزار واقعی تست شده است.

thumb_m1134_01.jpg

با این وجود ارتش های دنیا به دنبال  رسیدن یک پوشش 360 درجه برای موشک های ضد زره هستند.

نمونه ی آن استرایکر ام  1134 ارتش ایالات متحده آمریکا

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نصب موشک ضد زره تاو بروی مدل های مختلف جیپ مثل ام 151 و نفربر ام 113 با وجود نداشت یک پوشش 360 درجه اما اثر بخشی زیادی داشتند و عملکرد مثبت انها در 8 سال دفاع مقدس به عنوان یک کارزار واقعی تست شده است.

نکته ی جالب قضیه اینجاست که هیچ موشک توفان 5 روی جیپ های سفیر فرستاده شده به عراق و سوریه وجود نداره ... نیروهای نظامی ما در این زمینه هم پسرفت قابل ملاحظه ای داشتند !!!

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پس شما با توجه به دو پست قبلیتون اشاره کردید ضد تانک های Raketenjagdpanzer  برای نابود کردن اهداف نیاز دارند که خودرو زرهی بچرخد تا بتواند اهدف را بزنند در صورتی این طور نیست در خانواده Raketenjagdpanzer پرتابگر موشک ضد زره توانایی چرخش زیادی را داشته اند ( مثلا در مدل RakJPz2 با دوپرتابگر  حدود 180 درجه را پوشش می داده است ). نه تنها در تمامی نمونه های خانواده Raketenjagdpanzer  بلکه در بیشتر خودرو های مجهز به موشک های ضد زره به خاطر نوع پرتابگر، محل قرار گیری اپراتور و یا محدودیت در چرخش اپتیک این محدودیت در گردش لانچر ایجاد میشود .

خیلی ممنون فکر میکردم لانچر موشک مثل نمونه ی هوا به سطح روی بدنه بدون مفصل نصب شده

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اصلا تانک بدون برجک رو درک نمی کنم چون هم مجبورن برای زدن اهداف بچرن و باید بین توپچی و راننده هماهنگی خوبی باشه اما مهم ترین مشکلش اینه که موقع حرکت نمیتونه شلیک کنه که واقعا اشکال بزرگیه

استفاده از این نوع ادوات زرهی در ارتش المان در جنگ جهانی دوم نتیجه ی خیلی خوبی برجای گذاشت و ورماخت با تکیه بر هتزرهایش در جبهه ی شرق بارها موی دماغ زرهی روسها شد

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.