Babak96

نگاهی اجمالی بر برنامه موشکی هند

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ارسال شده در · مخفی شده توسط mahdavi3d، 7 دی 1394 - ???????...
مخفی شده توسط mahdavi3d، 7 دی 1394 - ???????...

هند یک کشور نصبتا فقیره...شما به دهلی یا بمبیی نگاه نکنید ...درکل کل کشورو باید ببینید...به نظر من سپاه باید تجدید نظر کنه تو راهبردش و موشک های قاره پیما تولید کنه چون واقعا از هر طرف تهدید بیخ گوشمونه..پس فرداهمین هندم میشه ابر قدرت و برا ما تعیین تکلیف میکنه..حالا ببین کی گفتم

میشه منو راهنمایی کنید که چطور تاپیک بزنم؟

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

هند یک کشور نصبتا فقیره...شما به دهلی یا بمبیی نگاه نکنید ...درکل کل کشورو باید ببینید...به نظر من سپاه باید تجدید نظر کنه تو راهبردش و موشک های قاره پیما تولید کنه چون واقعا از هر طرف تهدید بیخ گوشمونه..پس فرداهمین هندم میشه ابر قدرت و برا ما تعیین تکلیف میکنه..حالا ببین کی گفتم

نیازی به ساخت موشک قاره پیما برای تهدید هند نیست؛ همین الان هم موشک های دوهزار کیلومتری ما اگر از شرق کشور شلیک بشن قادر به پوشش تمام هند هستند ؛ در مورد ایجاد تاپیک هم در انتهای صفحه مربوط به هر بخش یک گزینه send topic هست از اونجا می تونید بفرستید
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

هند هفتمین اقتصاد برتر جهان هست... جمعیت زیادی داره و سرانه کل دارمدش کمه  وگرنه اقتصاد بسیار قوی تری نسبت به ایران داره... تحریم نیست و دارای متحدان و شرکای مختلفی هست... اقتصادش وابسته به نفت نیست ... البته مشکلات خاص خودش رو هم داره...

در هر حال اصلا قابل مقایسه با ایران نیست... اگر ما این امکان رو داشتیم و این قدر تحت فشار نبودیم و اقتصادمون کمی بهتر بود مطمعن باشید در زمینه تجهیرات نظامی خیلی می تونستیم قوی تر باشیم...

فراموش نکنیم در کشور ما یک جوان ابله فقط با 50 هزار دلار حق الزحمه!  یک دانشمند هسته ای طراز اول در سطح جهان رو ترور کرد! به همین راحتی... نمیدونم دانمنشد رو چقدر ارزش باید براش بزارم اما با 50 هزار دلار حداقلا 50 میلیون دلار ضرر زده... مثلا هند این موارد رو نداشته! 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

هند درکل کشور بسیار قدرتمندیه, هم از نظر اقتصادی, هم از نظر تکنولوژی.
به نظرم اینکه ما خودمون رو از نظر نظامی با هند مقایسه کنیم غلطه, ما میتونیم خودمون رو با پاکستان مقایسه کنیم, که در برابر پاکستان هم در خیلی از موارد ضعیفتریم.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
سوال چطور که ابعاد موشک های بالستیک ما بزرگتر است اما برد کمتری دارد!!؟!؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

از تهیه کننده تاپیک تشکر میکنم . هر چند میدونم که جای مناسبی برای مطرح کردن این موضوع نیست ولی برای مقایسه میان درجه و سطح فناوری کشورهای مختلف ، میتونه بسیار مفید و آموزنده باشه.

ویدیوی آزمایش صحت عملکرد و دقت موشک مینتمن-3 در سال 1989 رو میذارم تا یه نگاهی بهش بیندازیم :

این موشک مینتمن-3 از پایگاه وَندِربِرگ کالیفرنیا پرتاب میشه و پس از طی مسافت 8000 کیلومتر به نقطه از پیش تعیین شده در جزیره " ایلِ گینی " واقع در مجمع الجزایر " کواجالِین " در کشور جزایر مارشال برخورد میکنه. در دقیقه 6:00 ویدیو به خوبی دیده میشه که سرجنگی در فاصله بسیار کمی از نقطه هدف مورد نظر که به اندازه یک زمین فوتبال انتخاب شده اصابت میکنه.

هدف مورد نظر ، یک ساختمان متروکه هست که در کنار باند فرود هلیکوپتر قرار داره و 2 عدد سرجنگی مینتمن به فاصله چند ثانیه در یک نقطه و در فاصله بسیار نزدیکی از ساختمان به زمین برخورد میکنند.

[aparat]fDb0I[/aparat]

حالا با خواندن اعداد و ارقام دقت (CEP) موشک های هندی در سال 2015 میتونیم درک و تحلیل بهتری از فاصله های تکنولوژیک داشته باشیم.

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا موشک های بالستیک هند انقدر کوچکن؟؟
یا من اینطور احساس میکنم!؟!؟اما انصافا دقت خوبی
دارن!...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با توجه به فاصله سه دهه ایی پیشرفت قابل ملاحظه ای کردند اگه توجه داشته باشین کیفیت تکنولوژیکی خیلی خوبی دارن .حرکت هند مستمر وبا شتاب خوب پیش میره تولیدات قابل اعتمادی داره بعضی از پرتابهای ماهواره ایی کشور های غربی رو نیز انجام میده من به شخصه از موشک آگنی3خیلی خوشم میاد به نظر نقطه عطفی در صنایع موشکی هند بود.راستی بعد از شهادت آقای تهرانی مقدم خبری از موشک بدون باله ما نشد؟؟؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

موشک سام دو ساخت شوروی سابق ساخته شده و از دو موتور سوخت مایع مورد استفاده در این موشک بهره میبرد

جل الخالق! سام دوی بالستیک

در کل دقتشون برای حمل کلاهک هسته ای خوبه. حالا 30-40 متر این ور اون ور خیلی نباید فرقی داشته باشه

از طرفی کا-15 میتونی کلی معادلات رو برای چین و پاکستان به هم بریزه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من تا وقتی که این تاپیک نخونده بودم فکر میکرد تنها موشک بالستیک بدون بالک دنیا قیام خودمونه!!؟
بغیر از هند و ایران کدام کشور ها دارای این نوع موشک(بدون بالک) هستن
و ایا هند برنامه ای برای صادرات داره!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بغیر از هند و ایران کدام کشور ها دارای این نوع موشک(بدون بالک) هستن
و ایا هند برنامه ای برای صادرات داره!!

آمریکا ، روسیه ، چین ، فرانسه ، اسرائیل .

تا اونجایی که بنده اطلاع دارم در جریان یک توافق نظامی میان آمریکا و هند ، هندی ها قبول کردند تا فناوری موشکی بالستیک خودشون رو به هیچ کشور خارجی صادر نکنند.

ویرایش شده در توسط naserr
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.