MR9

" حمله به قرارگاه شیطان "

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

شايد گفتن اين نكته هم خالي از لطف نباشد....

گفته مي شود در حمله موشكي سپاه كه پس از ترور سپهبد صياد شيرازي ( و البته با وجود مخالفت هاي شديد دولت وقت و اعضاي شوراي عالي امنيت ملي صورت گرفت) آخرين بار مسعود رجوي با سر و صورت خونين ديده شد..... و به احتمال زياد در طول همين حمله ....

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام 

بله این برداشت هم می شود از این جمله کرد . 

در حقیقت ، تا انجایی که اطلاع دارم  و اگر درست به خاطرم مانده باشد ، جناب نجفی در کتاب خاطرات خودشون ، (بعنوان یکی از پرتجربه ترین خلبانان تایگر ) تجربه پرواز رزمی را بر فراز خلیج پارس داشتند ( البته اگر اشتباه نکرده باشم ، در سالهای پس ازجنگ )  

د رمورد ورتیگو هم بعید می دونم ارتباطی به نوع جنگنده داشته باشد ، چنانکه تامکت دوشهید عزیز ،( جناب فصیحی و جناب کریمایی ) هم به همین دلیل از دست رفت . البته این مساله در خصوص تایگر بیشتر مصداق خواهد داشت . 

اتفاقا بحث روی نوع جنگنده است چنانچه در مستند نبردهای تامکت

اگردقت کنید یکی از خلبان های تامکت میگه اون زمان یه شورای هماهنگی تشکیل میشه که طرح الرت تایگر رو در بوشهر پیاده کنن اما مخالفت میشه به دلیل اینکه چون نیاز بود خلبان در ارتفاع پایین پرواز کنه (زیر صدپا)

و چون جنگنده تکنفره است احتمال دادن تلفات یعنی ایجاد حالت ورتیگو با ضریب بالاتری هستش

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همچنين من شنيدم شهيد احمد كاظمى با يه دسته وارد خاك عراق شدن و هدف رو براى اصابت دقيق موشكهاى شهاب سه نشانه گذارى كردن....اين ديالوگ هم يادم هست كه توى بيسيم قيمت هر دونه موشك رو ميپرسه احتمالا از خود حسن آقا تهرانى مقدم و ظاهرا ميگه حيفه اين موشكهاى گرون خرج اين ها بشه...

در ظاهر حمله موشكى سپاه عملا كلك اينها رو كند...
و اينكه موشكهاى بالتسيك ما اون زمان متونستن سيگنال نشانه گذارى رو دنبال كنند موضوعيه كه هنوز براى من حل نشده :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

اتفاقا بحث روی نوع جنگنده است چنانچه در مستند نبردهای تامکت

اگردقت کنید یکی از خلبان های تامکت میگه اون زمان یه شورای هماهنگی تشکیل میشه که طرح الرت تایگر رو در بوشهر پیاده کنن اما مخالفت میشه به دلیل اینکه چون نیاز بود خلبان در ارتفاع پایین پرواز کنه (زیر صدپا)

و چون جنگنده تکنفره است احتمال دادن تلفات یعنی ایجاد حالت ورتیگو با ضریب بالاتری هستش

والا بنده هم عرض کردم . "البته این مساله در خصوص تایگر بیشتر مصداق خواهد داشت "

همچنين من شنيدم شهيد احمد كاظمى با يه دسته وارد خاك عراق شدن و هدف رو براى اصابت دقيق موشكهاى شهاب سه نشانه گذارى كردن....اين ديالوگ هم يادم هست كه توى بيسيم قيمت هر دونه موشك رو ميپرسه احتمالا از خود حسن آقا تهرانى مقدم و ظاهرا ميگه حيفه اين موشكهاى گرون خرج اين ها بشه...

در ظاهر حمله موشكى سپاه عملا كلك اينها رو كند...
و اينكه موشكهاى بالتسيك ما اون زمان متونستن سيگنال نشانه گذارى رو دنبال كنند موضوعيه كه هنوز براى من حل نشده :)

این قضیه احتمالاً در خصوص گروهکهای ضد انقلاب  مستقر در منطقه کردستان عراق بود . سردار شهید حاج احمد کاظمی ، با یک ستون موتوری ، به شکل غافلگیرانه وارد خاک عراق می شوند ، قرارگاه اصلی این حضرات را محاصره می کنند و باقی ماجرا ....

در ارتباط با شلیک موشک به قرارگاه منافقین یکی دو مورد حادثه ناخوشایند (بدون تلفات انسانی ) هم رخ داده که خوب ، تا الان صحت و سقم آن مشخص نشده است .

پی نوشت :

در خصوص شلیکهای سال 1380 به این قرارگاه ، سردار سید رحیم صفوی ( فرمانده اسبق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ) تعداد موشکهای شلیک شده را 1000 فروند اعلام کردند که احتمالاً طیف متنوعی از راکتهای توپخانه ای را هم شامل می شد

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام مطبتون فوق العاده عالی بود استفاده کردیم

فقط یه سوال برام پیش اومده اینه که چطور هواپیماهای ایرانی به راحتی وارد حریم هوایی عراق شده و هدفی رو بمباران می کردند

دولت عراق متوجه نمی شد؟کاری نمی کرد؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشكر از مطالب مفيدتون چند تن از منافقين در اين قرار گاه به هلاكت رسيده اند ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

با تشكر از مطالب مفيدتون چند تن از منافقين در اين قرار گاه به هلاكت رسيده اند ؟

دوست عزیز

انصافاً درک نمی کنم که دلیل شما برای ارسال اسپم در تاپیکهای مختلف چیست ؟؟

پاسخ شما دراین پست داده شده

http://www.military.ir/forums/topic/29733-حمله-به-قرارگاه-شیطان/?p=486415

یک مقدار دقت بفرمایید و پستها را با صرف زمان مطالعه کنید ، به نظرم نیازی به تذکرات متعدد نخواهد بود .

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست گرامى بنده پست شما را مشاهده نكرده بودم و عذر مى خواهم
در رابطه بامانور pop-up توضيحى ميشه بديد ؟
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط MR9، 4 اسفند 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط MR9، 4 اسفند 1394 - دلیلی ارایه نشده است
از بابت ارسال دو پست متوالى از همگى عذر مى خواهم اما در رابطه با حمله موشكى سپاه به پايگاه منافقين دوستان مى توانند به اين تاپيك رجوع كنند : انجمن گفتگو - جنگ و تاريخ - general military discussion
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم