overlord70

تاپیک جامع موشک هوابه هوای A-Darter

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام
با تشکر از شما

بر طبق قوانین منابع می بایست به صورت لینک فعال به صفحه ی مورد استفاده قرار بگیرند .

جهت انتقال اصلاح بفرمایید

سپاس از همکاری شما

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

hmdvcats4.jpg

با داشتن زاویه درگیری 180 درجه ای از محور افقی هواپیما و داشتن حافظه جانبی برای مقابله با دیکوهای حرارتی و تعیین هدف اصلی، تقریبن میشه این موشک قابل رو با نمونه پیشرفته آرچر قابل قیاس دونست. :rose:

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیلی دوست دارم چالشهای ساخت چنین موشکی رو از نظر فنی بدانم.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با داشتن زاویه درگیری 180 درجه ای از محور افقی هواپیما و داشتن حافظه جانبی برای مقابله با دیکوهای حرارتی و تعیین هدف اصلی، تقریبن میشه این موشک قابل رو با نمونه پیشرفته آرچر قابل قیاس دونست. :rose:

با تشکر  :rose:

اگر برنامه توسعه برد موشک حقیقت داشته باشه ! و یک بوستر به سبک R-73M برای مقابله با تغییرات سرعت به موشک اضافه بشه میتونه از لحاظ برد به آرچر خیلی نزدیک تر بشه.

ویرایش شده در توسط overlord70
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر برنامه توسعه برد موشک حقیقت داشته باشه ! و یک بوستر به سبک R-73M برای مقابله با تغییرات سرعت به موشک اضافه بشه میتونه از لحاظ برد به آرچر خیلی نزدیک تر بشه.

خیلی ممنون،
خیلی جالبه که افریفای جنوبی از توسعه موشک ماژیک در نهایت پس از سه نسل (v3-abc) به توسعه این موشک که انعطاف پذیری بسیار بالای داره رسید و جالب تر اینکه یکی از پیش زمینه های ظهور آ-دارتر همین موشک آرچر و فالکروم بوده است.
و از اینها جالبتر ردپای صنایع رافایل اسراییل در توسعه موشکهای هوا به هوای افریقای است، :)
در خصوص آرچر-ام، حداقل دو نمونه موشک با چنین مشخصه ای توسعه یافته ( حداقل از وجودشون خبر دارم) یکی نمونه بهبود یافته آرچر هست و دومی که صاحب یه بوستر کمکی، برای تهاجم عقب نگر ساخته شد و بوستر مورد نظر برای مقابله با تغغیرات سرعت منفی موشک بکار میره و ...

raqldkq15ljc7dwafnv4.jpg
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت دوستان آيا اشاره اى به سرعت اين موشك شده است يا خير ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیلی ممنون،
خیلی جالبه که افریفای جنوبی از توسعه موشک ماژیک در نهایت پس از سه ...

:rose: 
بله دقیقا همینطور هست که میفرمایید  V3A kukri نمونه ای از ماژیک هست  و در ادامه آپدیت های B ,C  در مورد همکاری رافایل با آفریقای جنوبی در پروژه (R-Darter (BVR missile که شدیدا شبیه Python Derby هست ! و همینطور برنامه ساخت و آپگرید چیتاها ...

با سلام خدمت دوستان آيا اشاره اى به سرعت اين موشك شده است يا خير ؟

متاسفانه با مراجعه به Denel dynamic هم مطلب مستندی پیدا نشد ولی به احتمال فراوان سرعت بین 2.5 تا 3 ماخ هست :rose:

خیلی دوست دارم چالشهای ساخت چنین موشکی رو از نظر فنی بدانم.

اگر مطلب کاملی پیدا شد حتما قرار میدم. :rose:

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشكر از دوست گرامى به علت توجه شما بنده مايلم بدانم علت سرمايه گزارى آفريقاى جنوبى در اين زمينه چيست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشكر از دوست گرامى به علت توجه شما بنده مايلم بدانم علت سرمايه گزارى آفريقاى جنوبى در اين زمينه چيست؟

خواهش میکنم

تا جایی که من خبر دارم اول از همه نیاز داخلی SAAF به موشک کوتاه برد نسل پنجم برای گریپن و اسکای هاوک, تعداد کم IRIS-T سفارش داده شده هم سفارشه موقتی بود برای گریپن تا اتمام پروژه داخلی . نیاز داخلی SAAFهم چندان گسترده نیست  پس هدف دوم هم میتونه در راستای ورود آفریقا به بازار موشک‌های هوا به هوا و رقابت با فناوری های مشابه درایالات متحده,اروپا,روسیه و چین باشه.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باتشكر از تاپيك خوب شما مثبت هام ته كشيد
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احسنت

موتور رو که با توجه به توانایی های راکتی بالا احتمالا بتونیم بسازیم

سنسور رو می ‌تونیم کمی از کیفیتش بی خیال بشیم و چینی بخریم

هدایت و کنترل مینیاتوری قطعا مشکلی برامون نیست

حالا چرا نمیسازیم؟

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احسنت

موتور رو که با توجه به توانایی های راکتی بالا احتمالا بتونیم بسازیم

سنسور رو می ‌تونیم کمی از کیفیتش بی خیال بشیم و چینی بخریم

هدایت و کنترل مینیاتوری قطعا مشکلی برامون نیست

حالا چرا نمیسازیم؟

خواهش میکنم . ببینید تمام این مواردی رو که اشاره فرمودید به صورت تئوری شدنی و انجام پذیر است ولی باید از خودمون بپرسیم که آیا کیفیت و کارایی مورد انتظار رو فراهم میکنه یا نه ؟

شما قطعاً بهتر از بنده میدونید که موشک های اِسپاروی خریداری شده توسط ما چه کارنامه بد و غیر قابل قبولی در جنگ تحمیلی داشتند . درصد بالای عدم موفقیت و از دست دادن هدف جزئی از خاطرات تکراریِ خلبانان نیروی هوایی ماست . نه تنها در کشور ما بلکه در خریداران دیگر این موشک هم چنین مواردی بسیار گزارش شده . 

حالا توجه بفرمایید که این موشک با بالاترین استانداردهای کیفی و سطح فناوری زمان خودش در دنیا و توسط آمریکا طراحی و ساخته شده بود . رفع ایرادات ذاتی و غلبه بر چالش های پیچیده و اکثراً غیر منتظره و غیر قابل پیش بینی چیزی نیست که به این راحتی و در مدت زمان کوتاهی به دست بیاد. 

ما باید از خودمون بپرسیم که آیا ما میتونیم موتور راکتی با درصد بالای اطمینان پذیری و عملکرد قابل اعتماد بسازیم که در یک نبرد داگفایت کار خودش رو درست انجام بده و جان پرنده چند ده میلیون دلاری ما رو نجات بده ؟

بر فرض که جستجوگر تصویر ساز فروسرخ رو از چین خریدیم ( که بنده غیر محتمل میدانم ) آیا ما از کیفیت و میزان شاخصه اطمینان پذیری اون آگاهی کامل داریم ؟ کیفیت محصولات چینی هیچ نیازی به توضیح و تفسیر بنده ندارد و دانستن همین نکته کافیست که استراتژی کلان نیروهای نظامی چین ، افزایش کمیت به میزان عظیم است تا ضعف کیفیت پوشیده شود.

در مورد رایانه هدایت و کنترل هم فقط همین نکته رو اشاره کنم که در موشک های آیریس-تی  آلمانی/ ایتالیایی / سوئدی / یونانی / کانادایی / نروژی ،  اَسرَم بریتانیایی و پیتون-5 اسرائیلی ، این سامانه توسط کمپانی های اکسِلیس و فرانتییِر آمریکا ساخته میشود . دیگه خودتون به عمق فاجعه پی ببرید.

حالا فکر میکنم ارزیابی دقیق تری از چرایی و دلیل عدم تولید چنین موشکی توسط ما خواهید داشت.

ویرایش شده در توسط naserr
  • Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بوم سازى ممكن نيست ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.