f222

زندگی و مرگ سرگرد مارتین ، مردی که اصلاً وجود نداشت !

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، جنگ جهانی دوم بزرگترین و خونبارترین نبرد تاریخ بشریت بوده است. عوامل بسیاری در تعیین طرفهای برنده و بازنده در این جنگ نقش داشتند. یکی از این عوامل بحث جنگ های اطلاعاتی و حقه هایی بود که دو طرف برای فریب یکدیگر به کار می بردند. یکی از این حقه ها که تاثیر بسیار مهمی در تعیین سرنوشت جنگ دوم جهانی داشت ، عملیات " گوشت چرخ کرده " بود. در سال 1943 میلادی و در اوج جنگ دوم جهانی، متفقین بعد از پیروزی در شمال آفریقا هدف بعدی خود را جزیره سیسیل ایتالیا تعیین کردند. مشخص بود که استراتژیستهای آلمانی و ایتالیایی کاملا از وضعیت آگاهی داشتند.

متفقین می دانستند که در صورتی بخواهند به همین شکل به ایتالیا حمله کنند با تلفاتی گسترده رو به رو می شوند. سران متفقین به دنبال راهی بودند تا آلمانها بقبولانند که آنان قصد حمله به یونان و جزایر ساردینی در مدیترانه را دارند و قصدی برای حمله به ایتالیا ندارد. ویستون چرچیل نخست وزیر انگلستان در آن زمان گفته بود: هر کسی با کمی عقل هم می توانست بفهمد که هدف بعدی ما ایتالیا است.

در این جا متفقین باید راهی پیدا می کردند تا به آلمان ها بقبولانند که هدف بعدی آن ها یونان و جزایر ساردینی است. بر این اساس نقشه ای بسیار عجیب طراحی شد که در طی آن قرار شد تا یک جنازه در حالی که لباس یک افسر ارشد انگلیسی را به تن دارد و کیفی حاوی اسناد سری را به دستش بسته شده است را در سواحل کشور اسپانیا رها کنند. اسپانیا به صورت رسمی در جنگ اعلام بی طرفی کرده بود اما روابط بسیار نزدیکی با رژیم نازی داشت و بنا بر نظر اسناد تاریخی همکاری های پنهان فراوانی با حکومت های آلمان و ایتالیا در آن زمان داشت. اما باید جنازه ای پیدا می شد که وضعیت شبیه به کسی داشته باشد که پس از سقوط هواپیما در آب غرق شده است و چندین روز را بر روی آب باقی مانده است.

پس از جستجوی فراوان آنها جنازه یک مرد 34 ساله بیخانمان ولزی به نام " گلیندور میشل" را پیدا کردند که به وسیله مرگ موش خودکشی کرده بود. پس از معاینه جسد ، آسیب شناسان به ان نتیجه رسیدند که احتمالا این جسد به احتمال زیاد آلمان ها را گول خواهد زد. در مرحله بعدی عملیاتی هویتی جعلی برای این شخص درست شد. وی به سروان " ویلیام مارتین" که وظایفی با درجه سرگردی را در واحد تفنگداران دریایی سلطنتی انگلستان انجام می دهد تبدیل شد.

تاریخ تولد و والدین جعلی به همراه تمام مدارک شناسایی لازم برای ساختن هویت جلعی به وجود آمد. حتی نامه هایی عاشقانه که توسط یکی از مامورین سازمان امنیت داخلی انگلستان "MI5" به عنوان نامزد وی نوشته شده بود در کیف قرار گرفت. دو قطعه ته بلیط تئاتر و قبضی برای دریافت انگشترهای نامزدی مربوط به جواهر فروشی در لندن که همه و همه بر روی کاغذهای اصلی و با مهر و امضای واقعی به مانند یک جریان عادی پیش رفت.

[img]http://www.yjc.ir/image/image_gallery?uuid=7658b08c-2c96-4ce0-83d9-4676064c0493&groupId=103278&t=1335904877160[/img]
جسد مورد نظر در حال آماده سازی

[color=blue][/color][url=http://www.yjc.ir/image/image_gallery?uuid=7658b08c-2c96-4ce0-83d9-4676064c0493&groupId=103278&t=1335904877160]لینک تصویر[/url]

در کیف نامه های سری از فرماندهان انگلیسی خطاب به فرماندهان متفقین در منطقه شمال آفریقا نگاشته شده بود که در آنها به صراحت در مورد طرح حمله به یونان از شمال آفریقا صحبت شده بود. در روز 30 آوریل سال 1943 جنازه مذکور از یک زیردریایی انگلیسی که در نزدیکی سواحل اسپانیا به سطح آمده بود به آب انداخته شد. این درحالی بود که جلیقه نجات بر تن جنازه بوده و بعضی از وسایلی که پس از سقوط هواپیما در روی آب می ماند نیز توسط سرنشیانان زیر دریایی بر روی آب پخش شد.

باید گفت که فرماندهان متفقین تا پایان جنگ دوم جهانی و بازگشایی اسناد سری آلمان نازی به عمق موفقیت عملیات "گوشت چرخ کرده" پی نبردند. باید گفت اسناد جعلی مذکور پس از اینکه از طریق اسپانیایی ها به دست آلمانی ها رسید حتی به دست شخص "آدولف هیتلر" نیز می رسد. این اسناد هیتلر را متقاعد می کند که حمله اصلی به یونان و جزایر ساردینی است و ایتالیا هدف متفقین نیست. پس حجم زیادی از نیروهای آلمانی به یونان و جزایر ساردینی اعزام شدند و تنها زمانی که متفقین سر پل های خود را در سیسیل محکم کرده بوده و به عبارتی کار برای آلمان ها از کار گذشته بود به این حقه پی بردند. در حقیقت جسد یک مرد بی خانمان جان هزاران سرباز متفقین را نجات داد.
[align=left]
[color=blue][/color][url=http://www.yjc.ir/home/-/tagged_content/7duL/id/4800803/%D9%85%D8%B4%D9%87%D9%88%D8%B1%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86+%D8%AC%D8%B3%D8%AF+%D8%AC%D9%86%DA%AF+%D8%AF%D9%88%D9%85+%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C+%2B%D8%B9%DA%A9%D8%B3]منبع[/url][/align]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا این انگلیسیا موجودات خبیثی هستن شیطون بیاد بره جلوی اینا لنگ بندازه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خداییش این انگلیسی ها خیلی عوضی اند! خدا میدونه الان برای فریب دشمناشون چی کار میکنند؟ فک کنم یه صد سال دیگه معلوم بشه! [size=18][/size] icon_wink :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پیشنهاد می کنم دوستانی که می خوان در این زمینه کمی اطلاعات بگیرن و عمق خباثت انگلیسی هارو بفهمند ، کتاب "حصاری از دروغ ~آنتونی کیوبراون، محسن اشرفی (مترجم)" رو حتما مطالعه فرمایند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجبست!!
از نگاه دوستان عاشق نازي و يا ضد انگليسي، اين حربه‌ي خارق العاده‌ي جنگي مي‌شه خباثت!!

--------------------------------

علي الظاهر ما بايد به بازتعريف خيلي از واژگان بنشينيم!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اول این نکته رو ذکر کنم که من منکر این عملیات نمیشم

البته فکر کنم این انگلیسی ها یکم اغراق میکنند .اگه نقشه رو نگاه کنید سیسیل نزدیکترین نقطه یه خاک افریقاست وهر فرمانده نظامی باتوجه به این موقعیت / وجود باندهای پروازی برای پشتیبانی هوایی (اعم از ریختن چترباز-حملات هوایی- ارسال تدارکات)/دسترسی راحت نیروی دریایی با توجه به این بعد مسافت برای انتقال نیرو و پشتیبانی از آنها/ رعایت بهتر اصل غافلگیری /در صورت تصرف سیسیل ضربه کاری (بیشتر از بعد روانی)به ایتالیا وارد شده واحتمال خروج ان از اتحاد با آلمان میرفت و همچنین دسترسی به باند های پروازی سیسل برای بمباران خاک اصلی ایتالیاو همچنین کم کردن درگیری ها در منطقه مدیترانه وباز شدن جبهه ی دوم در اروپا آن هم در خاک ایتالیا مانع تمرکز بیشتر آلمان میشد / خود متفقین هم در مرحله اماده سازی این عملیات اقدام به بمباران ها گسترده مناطق مهم سیسیل کرده که این نیز یک علامت برای المانها بوده

حتی اگر انگلیسیها این عملیات رو انجام نمی دادند آلمان ها مجبور بودند نیرو های خود را به نقاط دیگر ارسال کند که با این عملیات حجم ارسال نیرو افزابش پیدا کرد

در یونان = ارتش 11 ایتالیا (تقریبا 300 هزار سریاز)+ لشگر 1 زرهی ورماخت

در خاک اصلی ایتالیا= ارتش 5 و 7 ایتالیا+ لشگر های 16 /20/26/29 آلمان

در سیسل=ارتش 6 ایتالیا+ لشگر های 9/15/1 آلمان

در ساردینا=لشگر 90 آلمان

در کورسیکا=لشگر 16 اس اس آلمان

در واقع علت اصلی سقوط سیسیل عدم جنگیدن نیروی ها ایتالیایی بیان شده که در حمله اول به سر پل ها (مناطق ساحلی ) که نیرو های ایتالیایی از آن دفاع کرده مقاومتی از خود نشان نداده و به سرعت تسلیم شده

بعضی از منابع اسرای ایتالیایی این نبرد را 160000 هزار نفر بیان کرده

تلفات متفقین (تعداد نیروها 8 لشگر 200000هزار نفر/250 کشتی جنگی و تدارکاتی/2000نفربر دریایی/ 2000توپ وتانک/ 14000وسیله نقلیه)

امریکا= 2527 کشته/5946 زخمی/ 1012 مفقود

انگلیس= 2072 ک/ 10122زخمی ومفقود

کانادا= 562 ک/1848 زخمی ومفقود

--------------------------------

جمع کل = 5161ک/ 18928 زخمی مفقود

تلفات المان 10000هزار کشته وزخمی و مفقود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این تروجان ها چیز جدیدی نیست...گاهی در شکل یک مجسمه اسب و گاهی جسد و گاهی شاید آر کیو 170 آدم باید حواسش به همه چیز جمع باشه. :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این سایت میلیتاری سایت خوبی است .من مدتی پیش در سنترال کلابز ضد انگلیس خبیث نظری دادم و بشدت مورد مواخذه مدیران سایت قرار گرفتم.
بهر تقدیر این انگلوساکسونها از زمانی که قدرتی گرفتند در اکثر جنگ های بشری نقش اساسی بازی کرده و یک پایه بزرگترین جنگها و کشتارهای تاریخ بوده اند و البته روی مغول را سفید کردند - ژست انساندوستی و تمدن را گرفتند و فساد و تباهی را در جهان نهادینه کردند .وهابیت و بهائیت و صهیونیسم و .........و اکثر پلیدی های جهان را بنیان گذاری کردند . بزرگترین جریان آدم دزدی و برده سازی و برده داری تاریخ را با ربودن افریقائی ها و برده کردن آنها راه انداختند. بزرگترین سرقت ثروت ها و منابع خدادادی و طبیعی و آثار باستانی ملتها از قبیل هند و ایران و خاور میانه و افریقا و امریکا را شکل دادند طوری که بیش از کل تاریخ بشر بود . و بدتر از همه از بین بردن فرهنگ و تمدن و ایجاد انحراف در آنها بود ،همان کاری که با تاریخ و سایر علوم ایران سعی کردند بکنند که تا حدودی موفق شدند و به لطف الهی انقلاب اسلامی رشته های آنان را پنبه کرد.
من تصور میکنم دجال همان امریکا و انگلیس (و صهیونیسم وفراماسونری) و به عبارتی لیبرالیسم و اومانیسم و.... است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم با نظر اون دوستمون در مورد بزرگ جلوه دادن موفقیتهای جناح مخالف آلمان موافقم
اصلا تا حالا چند تا فیلم دیدین یا مقاله حسابی خوندین که در مورد پیروزیهای آلمانها بر متفقین یا شکستهای متفقین باشه ؟
مگر همین آلمان نبود که نسخه خیلی از کشورها رو پیچیده بود و به نظر من اگر به جای حمله به روسیه به انگلستان حمله کرده بود الان تکلیف دنیا کلا متفاوت بود حداقل برای ما و آمریکا خیلی فرق میکرد ( ما که با توجه به دوستیمون و هم نژاد بودن و آمریکا هم بدلیل از بین رفتن دوستانش )
البته در هر صورت تکنیک جالبی بوده این تروجان به قول دوستمون
اما به نظر من خیلی بعیده که آلمانها با اون سطح تفکری و اطلاعاتی قدرتمند فقط به خاطر دریافت یه سر نخ نسبتا قابل قبول اون همه تغییر تو حرکت ارتششون انجام بدن و تحقیقاتی بیشتری در این زمینه نکن
تقریبا مثل حرکتهای امروز آمریکا و کشورهای غربیه که خودشون رو بت غیر قابل شکست نشون میدن در حالی که به ظاهر پابرهنه های ویتنام و فقرای افغان و شکست خوردگان عراقی اینچنین تا امروز به آمریکا و متحدینش ضرب شصت مناسبی نشون دادن
لازم نیست بیشتر به جزییات پرداخته بشه و دوستان اساتید بهتر از بنده نتایج این جنگها رو میدونن
ولی جدا میگم خیلی دلم میخواد یه فیلم جنگی ببینم که توش آلمان واقعی به نمایش در بیاد
درسته که آلمان در آخر شکست خورد اما با اون وسعت و جمعیت خوب تونست مدتها دول دیگر رو شکست بده و همون طور که عرض کردم به نظر من تنها اشتباه آلمان ورود به جبهه روسیه بود
به نظر من بد از شکست قطعی انگلستان باید به جنگ روسیه میرفت
البته حماقت ژاپن در حمله به آمریکا هم که موجب ورود آمریکا به صورت مستقیم به صحنه نبرد شد هم تاثیر کمی نداشت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درباره این مقاله هرچه فکر می کنم باور این مسئله بیشتر غیر ممکن به نظر می رسد !

[quote]
مگر همین آلمان نبود که نسخه خیلی از کشورها رو پیچیده بود و به نظر من اگر به جای حمله به روسیه به انگلستان حمله کرده بود الان تکلیف دنیا کلا متفاوت بود حداقل برای ما و آمریکا خیلی فرق میکرد ( ما که با توجه به دوستیمون و هم نژاد بودن و آمریکا هم بدلیل از بین رفتن دوستانش )[/quote]

حمله به روسیه اشتباه نبود جدای از جاه طلبی هیتلر و میل ذاتی اش برای حمله به روسیه که ناشی از باورها و کینه هاش بود برخورد این دو قدرت اجتناب ناپذیر بود و رفتار شوروی در حملات گسترده به لیتوانی و استونی و شرق لهستان و ..... {جدای از مفاد قرارداد عدم تعرض بین دو طرف } هیتلر و سازمانهای اطلاعاتی آلمان را در جدی گرفتن خطر شوروی تهییج کردحمله بارباروسا {حمله به شوروی } به نظر من 4 مشکل عمده داشت : تاخیر در اجرای عملیات ، برآورد نادرست از توانایی غیرنظامی و اعتقادی مردم شوروی ، تغییر اهداف اصلی عملیات و به انحراف کشاندن آن ، خودسری هیتلر که باعث خنثی شدن نبوغ نوابغی چون رونشتت و گودریان شد.

[quote]
به نظر من بد از شکست قطعی انگلستان باید به جنگ روسیه میرفت
[/quote]

محاصره انگلستان و در هم کوبیدن نیروی هوایی اون و بمباران گسترده آن تاثیر کافی را برجای گذاشت همان طور که گفتم در سال 1941 برخورد با شوروی اجتناب ناپذیر بود.

[quote]البته حماقت ژاپن در حمله به آمریکا هم که موجب ورود آمریکا به صورت مستقیم به صحنه نبرد شد هم تاثیر کمی نداشت[/quote]

دقیقا همین طور است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.