mahdavi3d

تحلیل و پیگیری تحولات اتحادیه اروپا ( تروریستی ، تظاهرات ، حوادث و .. )

Recommended Posts

امیدوارم این کلید واژه نفوذ هم مثه کلید واژه فتنه گر نشه و کل ادبیات سیاسی مارو درو نکنه.
آخه عزیز من اینکه مردم برن و شمع روشن کنن کجاش به تهاجم فرهنگی تعبیر میشه؟ ینی شمع روشن کردن برای سوگواری یک نماد فرهنگی غربیه؟

اینکه یه عده نرفتن جلوی مثلا سفارت لبنان دلیل بر این نیست که جلوی سفارت فرانسه نرن.باید جلوی سفارت لبنان هم میرفتن.

یه عکاسی چند سال پیش اومده بود ایران 4 تا عکس از دخترای ایرانی تو خیابون گرفته بود کامنتهای ملت غربی رو زیر عکسا میخوندی شاخ درمیاوردی از تصور اونا در مورد ایران حالا چهارتا عکس هم در مورد همدردی ایرانیا با فرانسه پخش بشه تو فضای مجازی مگه تاثیر منفی داره؟

• Upvote 4
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
یکسری منابع خبری از شلیک 5000 گلوله در این حمله ی اخری برای کشتن ابا عود خبر دادن!
اگه عکسی دیدید، بگذارید ببینیم می شه باور کرد؟
...............
اما در مورد شمع بدستان جلوی سفارت
یکی از جنبه های انجام چنین کارهایی مبارزه منفی هست، یعنی همین که خیلی ها خوششان نمی اد از این تجمعات، باعث می شه عده ای به این سمت برن یا باهاش موافقت کنن
به نظر خودم چون انگیزه ها و زمینه های انجام چنین کارهایی جای دیگست، تقبیحش باعث پافشاری بیشتر روی اون خواهد شد
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بچه‌ها به نظرم بهتره بحث گریه‌های جلوی سفارت فرانسه رو از جهت دیگری نگاه کنیم:

این بندگان خدا ازشون انتظار نیست که برای مسلمانان لبنان یا هموطنان به حج رفته و خرد شده خودشان ابراز همدردی کنند چون اینها همان افراد « نه غزه نه لبنان» هستند و برای خودشون ارزشی قائل نیستند چه برسه به هموطن یا سایر مسلمین

اتفاقا من مشکل رو جای دیگری می‌بینم که کسی ازش حرف نمی‌زنه:

چرا جامعه افراد مکتبی و مسلمان ما در برابر حوادث لبنان و عراق و سوریه ساکته و مجلس عزا و تجمع و راهپیمایی براش برگزار نمی‌کنه؟ مطمئن هستید که قتل بیگاناهان در کشورهای اسلامی برای خود ما تکراری و طبیعی نشده؟

سلام. ضمن تشکر از نوشته شما باید عرض کنم که بنظرم راهپیمایی های روز قدس و مناسبتهای دیگر و شعارهای نمازجمعه و از آنها مهمتر و اساسی تر کمک ها و پشتیبانی های ما از لبنان و عراق وسوریه بخوبی نشان میدهد که چه کسی برای ما مهمتر است. البته تجمع وحمایت شفاهی و اینچنینی درمقابل درب سفارت لبنان ای کاش که انجام میشد تا هیچ شکی باقی نگذارد.  ولی آنها که باید بدانند میدانند که ما برادر چه کسانی هستیم و تا کجا حاضریم حمایت کنیم.

با اینهمه حتما لازم است که اشتباهی که از طرف مقام مسئول ما در فرستادن پیام با تاخیر برای لبنان انجام شد را جبران کنیم ومن پیشنهاد میکنم که قرار یک تجمع در مقابل درب سفارت لبنان برای حمایت از این ملت برادر در یکی از نماز جمعه ها گذاشته شود.آنهایی که در مقابل درب..

سفارت فرانسه جمع شدند و گریستند  به نظر من بهتر بود احساساتشان را به تساوی بین ملتها خرج میکردند و در ضمن به یاد میآوردند که فرانسوی ها هرگز برای ما چنین کاری نکرده اند. ولی اهمیت داشتن یا نداشتن کار آنها به میزان اثر گذاشتن این عمل آنها بر نگاه مطبوعات جهان به ایران برمیگردد. لطفا به کار این افراد به عنوان یک کار تبلیغاتی نگاه کنید. اگر موثر بوده پس نتیجه خوبی داشته (فارغ از نگاه عقیدتی) و البته این همان نگاهی است که غربی ها به هر مسئله ای دارند. کاملا ماشینی و نتیجه گرا. مثل مسئله طفلکی آیلان که غربی ها بجای آنکه انسانی نگاه کنند وبفهمند که ایجاد داعش حرامزاده توسط خودشان عامل این فاجعه بوده بدنبال موج خبری که ایجاد شد یک سری کارهای تسکینی انجام دادند. بنابراین در مقابل آنهاگاهی یک کمی "شو" تلویزیونی بد نیست. با تمام این حرفها همینجا اعلام میکنم که از نظر من قتل و آسیب به هر انسان بی گناهی چه در لبنان و چه در فرانسه محکوم است و غیر قابل توجیه میباشد. متشکرم. .  

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته این حرف شما رو باید تصحیح کنم که طبق نظرسنجی ، 80 درصد مردم بخش های خبری تلویزیون رو نگاه میکند که چندان بیراه هم نیست !

http://hodana.ir/fa/news/253102/%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-80-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%A8%D8%AE%D8%B4%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%A8%DB%8C%D9%86%D9%86%D8%AF

بابت تصحیح جمله و آوردن منبع تشکر می کنم 

بیشتر افرادی که پیرامون من هستند اخبار شبکه خوزستان که بیشتر محلی است را نگاه می کنند و سراغ شبکه های اصلی در زمینه خبر نمی روند 

حالا در مفهوم کلام بحث نیست

صدا و سیما خود را آمار و ارقامش به خواب زده و راه را برای دزدهای فرهنگی باز گذاشته است

بچه‌ها به نظرم بهتره بحث گریه‌های جلوی سفارت فرانسه رو از جهت دیگری نگاه کنیم:

این بندگان خدا ازشون انتظار نیست که برای مسلمانان لبنان یا هموطنان به حج رفته و خرد شده خودشان ابراز همدردی کنند چون اینها همان افراد « نه غزه نه لبنان» هستند و برای خودشون ارزشی قائل نیستند چه برسه به هموطن یا سایر مسلمین

اتفاقا من مشکل رو جای دیگری می‌بینم که کسی ازش حرف نمی‌زنه:

چرا جامعه افراد مکتبی و مسلمان ما در برابر حوادث لبنان و عراق و سوریه ساکته و مجلس عزا و تجمع و راهپیمایی براش برگزار نمی‌کنه؟ مطمئن هستید که قتل بیگاناهان در کشورهای اسلامی برای خود ما تکراری و طبیعی نشده؟!

جامعه را خودی و غیرخودی نگاه نکنید که خواست غربی ها هم همین است

و اگر بخواهیم برای اینکه برای گریه در مورد کشته شدن مردم در فرانسه کسی را ملامت کنیم به نتایج اشتباه می رسیم 

بحثی خود شما هم اشاره کرده اید 

این است که چرا این احساسات در مقابل کشته شده مردم در لبنان یا در حج ایجاد نشد ؟

علت فکر کنم خیلی ساده باشد از ماست که بر ماست 

در مورد حج این بهت و ناراحتی را خود من در ایران دیدم ، بویژه که در حین مسافرت بودم و دیدم مردم در روزهای مابین عید قربان و غدیر غم زده بودند 

در مورد حوادث عراق و لبنان علت را دو چیز می توان تعبیر کرد

1- تعداد زیاد این اتفاقات که باعث عادی شدن این حادثه می شود و گفته می شود دوباره تروریست ها اقدامی علیه مردم بیگناه انجام دادند و این حساسیت مردم را کم می کند

2- حضور بخش های دولتی و صحبت های دولتمردان که حرکت های مردمی که کوچک و پراکنده ولی قشنگ است را زیرسایه خود پنهان می کند 

خلاصه کلام نحوه پوشش دهی حملات در فرانسه و حملات در عراق و لبنان را در روزنامه های و رسانه ها نگاه کنید بخوبی فرق بزرگ را می بینید 

به قول دوستی تا زمانی که رسانه قوی نداشته باشیم باید چوب این ضعف را مدام بخوریم 

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته یک فرقی بین حوادث لبنان، عراق، افغانستان،پاکستان،... و حوادث فرانسه هست و اونم اینه که تو بمب گذاریهای خاورمیانه گروهی از مسلمانان ( یا به ظاهر مسلمان ) بر علیه گروه دیگری از مسلمانان تو کشور خودشون بمب گذاری میکنند و دلیلشم اختلافات مذهبیه و یه جوری آدم احساس میکنه دعوای خانوادگیه و به کسی دیگه ربط نداره ولی تو فرانسه مسلمانان بر ضد غیر مسلمانان این عملیات رو انجام دادند حالا درسته اکثر تروریست ها فرانسوی بودند ولی خب همشون مهاجرایی بودند که خودشون یا خونوادشون به اون کشورها مهاجرت کردند ولی هنوز فرهنگ خودشون رو حفظ کردند.... مثل حوادث تروریستی نروژ توسط آندرش بِرینگ بریویک که مسئله داخلی اوناست.... البته این یه نگاه عامیانه به موضوع بود....

• Upvote 2
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام
یکسری منابع خبری از شلیک 5000 گلوله در این حمله ی اخری برای کشتن ابا عود خبر دادن!
اگه عکسی دیدید، بگذارید ببینیم می شه باور کرد؟
...............
اما در مورد شمع بدستان جلوی سفارت
یکی از جنبه های انجام چنین کارهایی مبارزه منفی هست، یعنی همین که خیلی ها خوششان نمی اد از این تجمعات، باعث می شه عده ای به این سمت برن یا باهاش موافقت کنن
به نظر خودم چون انگیزه ها و زمینه های انجام چنین کارهایی جای دیگست، تقبیحش باعث پافشاری بیشتر روی اون خواهد شد

دادستان فرانسه تایید کرد
5000 گلوله شلیک شده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آخرین ویدئویی که در حال حاضر منتشر شده از حضور پلیس فرانسه در Saint Denis و محاصره منطقه.

http://www.aparat.com/v/brYyD

این هم حجم شلیک لحظه ای پلیس فرانسه هست که از خارج از منطقه حفاظت شده ضبط شده .

http://www.aparat.com/v/Bc1Nr

این هم حجم شلیک پلیس فرانسه هست که 13 دقیقه بی وقفه مشغول تیراندازی هستند و چندین بار انفجار صورت میگیره! جز تحرکات پلیس و شلیک چیز دیگه ای دیده نمیشه باید صبر کرد تا افراد بیشتری ویدئو هایی که ضبط کردند رو تو اینترنت منتشر کنن , اما کاملا وضعیت جنگی مشهوده . مطمئنن اگر منطقه مسکونی نبود ترجیح میدادند با یک C-4 ساختمون رو بیارن پایین کار رو یکسره کنند :/

ویرایش شده در توسط RezaPito
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان انقدر بحث رو پیچیده نکنید
بیاید بحث رو در سطح فردی بررسی کنیم
فرد فرد شمع بدستان ؛
هدفشان چه بوده ، نه در ظاهر بلکه در باطن
همدردی؟
جوری ازشون صحبت میکنید که انگار که نه انگار ما هم در این جامعه زندگی میکنیم
و با این جماعت بیگانه ایم
کمی به موضوع دقیق شید. ؛کلی نگری رو فراموش کنید
شخصی که شمع به دست گرفته و به سمت سفارت فرانسه میرود
چه در ذهنش میگذرد؟
از بابت حملات تروریستی خشمگین است؟برای قربانیان حادثه ناراحت است؟
با درصد اطمینان بالایی بعید میدانم
غم انگیز بودن حوادث اخیر غیرقابل انکار است
لیکن کشته شدن خارجی ها برای این شخص آنقدر دردناک بوده که این شخص گریه کند
آیا این افراد برای پانصد ایرانی فاجعه منا حتی در خانه خودشان گریه کرده اند؟
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان چند لحظه پیش ویدئویی از مغز متفکر حملات پاریس منتشر شد که در لحظه های آخر زیر آتیش شلیک پلیس فرانسه پیام ویدئویی رو برای هم کیشان خودش ضبط کرده 

Screenshot_10_.png

ویدئو با زیرنویس انگلیسی هست اما این نصف عربی صحبت میکنه نصف فرانسوی صحبت میکنه ! لطفا اگر امکانش هست صحبت هاش رو دوستان ترجمه کنند اما بصورت مفهومی مشخص هست داره چی میشه !

لینک ویدئو

http://www.aparat.com/v/rhqtW

کاربران سات میلیتاری اولین نفراتی هستند که این ویدئو رو میبینند , 10 دقیقه پیش منتشر شده . :rose:

با سلام - دوست عزیز ، تصاویر خارج از گالری بصورت لینک ارائه شود تا توسط مدیران به گالری منتقل گردد .

ویرایش شده در توسط MR9
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان چند لحظه پیش ویدئویی از مغز متفکر حملات پاریس منتشر شد که در لحظه های آخر زیر آتیش شلیک پلیس فرانسه پیام ویدئویی رو برای هم کیشان خودش ضبط کرده 

Screenshot_10_.png

ویدئو با زیرنویس انگلیسی هست اما این نصف عربی صحبت میکنه نصف فرانسوی صحبت میکنه ! لطفا اگر امکانش هست صحبت هاش رو دوستان ترجمه کنند اما بصورت مفهومی مشخص هست داره چی میشه !

لینک ویدئو

کاربران سات میلیتاری اولین نفراتی هستند که این ویدئو رو میبینند , 10 دقیقه پیش منتشر شده . :rose:

با سلام - دوست عزیز ، تصاویر خارج از گالری بصورت لینک ارائه شود تا توسط مدیران به گالری منتقل گردد .

ممنون 

میگه دوست دارم این پیام را به کسانی که سرجاشون نشسته اند بدهم 

برخیزید مثل فنر بجهید به سمت پیروزی 

آیا به همین زندگی که دارید راضی هستید ؟ به این زندی که در آن هستید راضی هستید؟

به این زندگی حقارت بار در اروپا و آفریقا و آمریکا راضی هستید؟

آیا به همین زندگی که دارید راضی هستید ؟

آیا به زندگی حقارت بار در جایی که خود را مسلمان معرفی می کنید راضی هستید؟

آیا هنوز خود را مسلمان می دانید؟

به دنبال غرور و افتخار بروید ( جست جو کنید) و شما آن را در مذهب خواهید یافت 

و شما آن را در مذهب و در جهاد خواهید یافت 

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

Screenshot_10_.png

لینک ویدئو

من فکر نمیکنم مربوط به فرانسه باشه احتمالا مال زمانی هست که سوریه بوده و مال نبرد های اونجاست

دقت کنید زمین رو کنده و توی سنگر هست دورش کیسه های شن هست قبضه ار پی جی هم کنارش هست!  نمیتونه فرانسه باشه!

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان انقدر بحث رو پیچیده نکنید
بیاید بحث رو در سطح فردی بررسی کنیم
فرد فرد شمع بدستان ؛
هدفشان چه بوده ، نه در ظاهر بلکه در باطن
همدردی؟
جوری ازشون صحبت میکنید که انگار که نه انگار ما هم در این جامعه زندگی میکنیم
و با این جماعت بیگانه ایم
کمی به موضوع دقیق شید. ؛کلی نگری رو فراموش کنید
شخصی که شمع به دست گرفته و به سمت سفارت فرانسه میرود
چه در ذهنش میگذرد؟
از بابت حملات تروریستی خشمگین است؟برای قربانیان حادثه ناراحت است؟
با درصد اطمینان بالایی بعید میدانم
غم انگیز بودن حوادث اخیر غیرقابل انکار است
لیکن کشته شدن خارجی ها برای این شخص آنقدر دردناک بوده که این شخص گریه کند
آیا این افراد برای پانصد ایرانی فاجعه منا حتی در خانه خودشان گریه کرده اند؟

ادم هایی که من می شناسم و مستعد این کارها هستند ( اگه تهران بودن می رفتند شمع می گذاشتند ) 

در حادثه منا شدیدا متاثر شدن و بعضی هایشان گریه کردند 

بعضی چیزها را بصورت مقایسه ای نباید نگاه کرد بلکه بصورت شکستن عادت باید نگاه کرد 

ولی سوال اصلی هنوز بی جواب مانده است 

چرا خود ما ( من و شما ) زمانی که لبنان بمبگذاری شد دم سفارت لبنان شمع نگذاشتیم ؟ ما خودمان به شخصه محکوم نکردیم؟

شاید ایراد از خود ماست نه آنها 

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من روز اول و یا دوم در استاتوس نوشته بودم ولی الان دیدم بحث همچنان هست پس یکبار هم اینجا می نویسم.

http://www.military.ir/forums/statuses/user/2717-ice-man/?status_id=138439

سوالی که چه آنروز و چه امروز بوده این هست که همین عزیزانی که در میلیتاری و سایر سایتها میگن چرا عده ای رفتن، حداقل بخشی ساکن تهران هستند، چرا خود این افراد به جلو سفارت لبنان نرفتند و شمع نگذاشتند؟ جواب این دوستان اکثرا این هست که شمع گذاشتن کار بیهوده ای هست و...

خدمت اون دوستان عزیز باید عرض کنم من و شما حق تحمیل نظر خود را به دیگران نداریم، عده ای شمع گذاشتن را مفید می دونند، اتفاقا همین عده ای که این کار را مهم می دونند علاقه دارند مقابل سفارت فرانسه شمع بگذارند تا سفارت لبنان، پس من و شمایی که اینار را بیهوده می دونیم و شمع نمی گذاریم نمی تونیم به دیگران خط بدیم.

عده ای این نظر را دارند که من نمی رم و از پشت سیستم کامپیوتر تکون نمی خورم، ولی اونهایی هم که رفتن جلو سفارت فرانسه اتشباه کردند و باید می رفتن جایی که من می خوام و من می گم.

همه قرار نیست مثل هم فکر کنند، برای مثال برای شخص من کشته شدن سالانه 22-23 هزار نفر در جاده های ایران به مراتب دردناکتر از حادثه منا هست، چون از نزدیک در موارد متعدد دیدم که آسیب هایی برای کشور و جامعه داشته و داره...

در ضمن من اثرات این کار را از نظر افکار عمومی جهان و... ننوشتم که اون مسایل هم جای بحث خود داره.

----------------------------------------

دیدن این عکسها هم خالی از لطف نیست:

http://www.irna.ir/fa/Photo/2986338/

http://mehrnews.com/photo/2971612/%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%B3

http://mehrnews.com/photo/2970374/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88%DB%8C-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%AD%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%84%DA%98%DB%8C%DA%A9

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ویدئو لحظه شلیک به مردم در فرانسه !

همینطور که از ویدئو پیداست تروریستهای داعش در قسمت ورودی مردم رو به رگبار میبندند و احتمالابعد وارد ساختمون میشند , نعدادی هم از ترس جونشون از پنجره به بیرون آویزون شدند :neutral: به قول منبع فرانسوی (+18)  :winking: 

parisattack.png

لینک ویدئو :

http://www.aparat.com/v/hGRsH

با سلام - دوست عزیز ، بریای بار دوم  ، تصاویر خارج از گالری بصورت لینک ارائه شود تا توسط مدیران به گالری منتقل گردد . از این به بعد در صورت عدم رعایت ، پستها مخفی خواهند شد 

مدیریت عزیز من متوجه منظورتون نمیشم  ! این لینک عکس http://s3.picofile.com/file/8223564576/Screenshot_10_.png تصاویر رو بصورت لینک قرار بدم ؟ یعنی بصورت نمایشی (حالتی که الان هست ) قرار ندم ؟  

:cry:
ویرایش شده در توسط RezaPito

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.