iran_400

توافق ایران و پاکستان برای تشکیل نیروی ویژه نظامی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

رادیو پاکستان از توافق مقامات ارشد ایرانی برای تشکیل نیروی ویژه نظامی خبر داد.

به گزارش فارس، رادیو پاکستان امروز در گزارشی از توافق بین مقامات ارشد ایران و پاکستان به‌منظور ایجاد و راه اندازی نیروی ویژه نظامی خبر داد.

در گزارش رادیو پاکستان آمده است، «چودهری‌نثار‌علی‌خان» وزیر کشور پاکستان در ملاقات با «عبد الرضا رحمانی فضلی» همتای ایرانی خود برای تشکیل نیروی نظامی ویژه بین دو کشور به توافق رسید.

بر اساس این گزارش وزیر کشور پاکستان در ادامه ملاقات خود با وزیر کشور ایران برای تبادل اطلاعات محرمانه، برقراری نظم و هماهنگی بیشتر برای کنترل امور مرزی،جلوگیری از فعالیت‌های غیر قانونی در دو طرف مرز مشترک و جلوگیری از قاچاق انسان و مواد مخدر به توافق رسیدند.

این گزارش می‌افزاید نیروهای نظامی ویژه توسط وزرای کشور پاکستان و ایران مدیریت خواهد شد.

تنش‌های مرزی قابل توجهی در مرزهای مشترک ایران و پاکستان وجود دارد و گروه‌های تندرو مستقر در پاکستان نیروهای امنیتی ایران را هدف می‌گیرند؛ از سوی دیگر رقابت عربستان و ایران در کنار این تنش‌ها به اختلافات فرقه‌ای دامن زده است.

در سال‌های اخیر نیز حمله‌های متعددی علیه اقلیت شیعه در پاکستان انجام شده که مسئولیت این حملات با گروه های شبه‌نظامی تندرو بوده است.

 

گزارش تصویری/ دیدار با فرمانده کل ارتش پاکستان و دیگر فرماندهان عالی رتبه آن کشور

  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

طبیعتا گزینه هایی مثل قطع روابط دیپلماتیک و همکاری با هند برای محاصره سیاسی-اقتصادی پاکستان در شرایط فعلی کشور مناسب نیستند چون یک تهدید بالقوه از طرف "دولت پاکستان" را به یک خطر بالفعل تبدیل خواهند کرد.

عملیات ویژه در خاک پاکستان و در صورت لزوم (و عدم همکاری از طرف دولت پاکستان) حمله توپخانه ای و موشکی بنظر گزینه های خوبی میتوانند باشند.

  • Like 2
  • Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نزدیکی بیشتر با هند قطعا گزینه مهمی هست کما اینکه ایران چندین بار امتحان کرده اما از اونطرف عزم جدی در کارنیست متاسفانه تو بحث روابط سیاسی و خارجی ما بینهایت ایدولوژیک کار میکنیم  در حالیکه منافع ملی ما جای دیگه هست مثلا در مورد مصر بعد از پیروزی اخوان بر حکومت سکولار مبارک ما طرف اخوان رو گرفتیم ولی بقول بشار اسد اشتباه بزرگی بود اشتراکات دینی و مذهبی اگه در خدمت منافع ملی ایران نباشه کوچکترین اهمیتی نداره متاسفانه به علت شرایط بدی که داریم و ضعف مفرط دیپلماسی (هم دیپلماسی داخلی هم خارجی)از چالشهای منطقه ای مثلا بین هندو چین یا هند و پاکستان یا حتی آمریکا و روسیه و یا چین هیچ طرفی نتونیم برای خودمون ببندیم

ویرایش شده در توسط arjemandi
  • Like 2
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

متاسفانه بعد از انقلاب دیپلماسی  ما در حدو قواره و وزن کشور با سابقه ایی مثل ایران نبوده ما حتی بعد از عملیاتهای موفق دوران مقدس هم در عرصه دیپلماسی بازنده بودیم باید اعتراف کرد اعراب با فاصله زیاد نسبت به ما  بازی رو به مرور بسیار خوب یاد گرفتند ودر عرصه بین الملل موفق ظاهر میشن

ویرایش شده در توسط arjemandi
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نماییدورود به سیستم