senaps

بررسی موردی عملیات‌ نیروهای متحد ما در جنگ سوریه

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ارسال شده در · مخفی شده توسط seyedmohammad، 4 اردیبهشت 1395 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط seyedmohammad، 4 اردیبهشت 1395 - دلیلی ارایه نشده است

دوست عزیز همین الان دارم مشاهده میکنم علائم رو.

اول اینکه من افغان نیستم و ایرانیم و عرض کردم که ما هزاره ایرانی هم داریم که در مشهد ساکن هستند و جمعیتشان از 500000 نفر هم تجاوز میکندو در مشهد به نام خاوری مشهور شدند و از قضا به دلیل همین نژاد پرستی شناخته شده نیستند.

دوم اینکه من مولتی اکانت نیستم و احتیاجی به این مسائل ندارم.

سوم اینکه بحث خود بینی نیست و واقعیتی هست که وجود دارد که فاطمیون شدند گوشت دم توپ برای فرماندهان ایرانی

چهارم این جمله اخر شما من رو یاد عملیات کربلای 4 می اندازد.

اولا که جمله ی نقل قول شده فقط سربرگش متعلق به شما بود و متن جمله از اون یکی اکانتتون کپی شده بود . دوما که رکب خوردید . سوما که دیگه بسه . 

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

دوست عزیز جای اینگونه مچ گیری ها اینجا نیست و شاید اگه توی استاتوس باشه بهتره

در ضمن عرض کردم من همین یک اکانت رو دارم.

مهمترین مشکل نیرو های فاطمیون عدم اموزش هست که به دلیل هزینه پایین تر و تبعات کمتر پس از شهادت برای نظام متاسفانه بهش توجه نمیشه...

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

زمانی بود که مدیران انجمنها مراقب انحراف تاپیک از موضوع اصلی بودن که ظاهرا اونها خسته هستن ، خیلی هم خسته هستن .....

از صبح دوستان از من خواسته بودن که این مسئله تاپیک و حاشیه رفتنش رو کنترل کنم، کم‌کاری از خود من بوده متاسفانه...
خواستم ببینم تا کجا داستان میتونه بره :)

به هر صورت، خوشحالم که تاپیکم به این صورت مورد توجه قرار گرفته و رفت کنار دو سه تاپیک‌ دیگه‌ای که زحمت زیادی روشون کشیده شده بوده... و من هم مثبل دوستان نویسنده‌ٔ خوب سایت، حالا تو لیست پر امتیاز ترین مطالب سایت، ۳-۴ تا تاپیک دارم! :)

امیدوارم پاکسازی تاپیک به زودی و به صورت مناسبی صورت بگیره تا تاپیک تر و تمیز بشه :)
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط MR9، 5 اردیبهشت 1395 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط MR9، 5 اردیبهشت 1395 - دلیلی ارایه نشده است

بهتره موضوع تموم بشه و پاکسازی...

با توجه به جو عمومی سایت ممنون بابت تذکر.

• Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

سلام و علیکم 

البته انحراف تایپیک تاسف بار است اما باید دید که این انحراف به کدام سو میرو د و شاید این انحراف از موضوع  از خود تایپیک با اهمیت تر باشد، بهر حال بنده به مدیران انجمن خسته نباشید میگم و ازشون میخوام جلوی تایپیک های نژاد پرستانه که باعث کشت تخم تفرقه بین شیعیان میشود را بگیرند،

برادر عزیز sedmamad جان اگر سید هستید پس ای به قربان جدتان ، این تفکر و لحن شما برای بنده آشناست و خیلی ها هم هستند که مثل شما فکر میکنند اما این تفکر از شمایی که سید هستید و در پروفایلتان به آقا امام رضا و آن طوفان شن اشاره کردید بسیار ناپسند و بعید است، بنده یک ایرانی وطن پرست و معتقد هستم و افغانستانی ها را هم برادر خود میدانم و به آنها احترام میگذارم چون شایسته ی احترامند ، بهتر است بدانید این نوع تفکر و لحنی که شما دارید موجب بد بینی دیگر برادرانمان به ما و سادات محترم میشود و تخم نفاق و کینه هم شروعش از چنین تفکرات نژاد پرستانه افراطی و بی ادبانه خواهد بود

فکر اعطای تابعیت از ابتدا هم اشتباه بود .

دوست مولتی اکانت افغان ! لطفا بیش از این جو ندین . حاج قاسم به دلیل اینکه از زمان فرماندهی سپاه ثارا لله با افغان ها کار میکرد و همون زمان هم در حد یک تیپ در کرمان نیروی افغان داشت ، اونها رو وارد سوریه کرد . ستون اصلی و فرعی مقاومت ، نفس حق امام زمان روحی فداه هست . دچار خودبینی هایی که بعضا دیگران میشن ، نشید .  فاطمیون و غیر فاطمیون وقتی نظامی هستن باید به دستورات فرمانده گوش کنن . باقی حرفها اضافه است . 

اگر سردار حاج قاسم سلیمانی هم چنین تفکراتی مثل شما میداشت و همچون لحن بی ادبانه شما سخن میراند ، آنوقت نه فاطمیونی وجود داشت و نه سوریه ای ، دوم اینکه همه به این موضوع واقفند که اگر لطف و عنایات حضرت ولی عصر (عج) و بی بی زینب (س) نبود ما با تمامی قوایمان قادر به دفاع از حریم ولایت نبودیم ، اما در اصل موضوع این است که وقتی از سوی ائمه و امامان به ما عنایاتی میرسد که ما سرباز جان برکف با ایمان داشته با شیم هرچند اگر اندک باشند ، که همه ای عالم هم شاهد این سربازان با ایمان بودند 
توصیه بنده به آقای sedmamad این است که اول یاد بگیرند با ادب و احترام حرف بزنند و نیم نگاهی هم به سیره اخلاقی پیامبر(ص) و امام علی (ع) داشته باشند و به این فکر کنند که پیامبر با چه ابزاری توانست صاحب دل انسان های کثیری در تاریخ شود ، (بنده با بودن در حضور سردار سلیمانی و مشاهده ی اخلاق ایشان ، علت شکل گیری نیرو های فاطمیون و احترام و مهبت این نیروها به سردار را فهمیدم)

دوم آقای sedmamad ایمانشان را بسنجند ، بروند سوریه  و در جبه ها در مقابل کفار بجنگند تا ببینند دل و ایمانی دارند که بتوانند همچون فاطمیون مدافع حرم باشند؟

از جناب senaps هم بابت تایپیک پر محتواشون که باعث شد بحث های خوبی در آن صورت بگیرد هم تشکر فراوان دارم .

ویرایش شده در توسط ali111
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط MR9، 6 اردیبهشت 1395 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط MR9، 6 اردیبهشت 1395 - دلیلی ارایه نشده است

بهتره موضوع تموم بشه و پاکسازی...

با توجه به جو عمومی سایت ممنون بابت تذکر.

ببخشید منظورتون از جو عمومی سایت چیه؟

چرا باید این موضوع تموم بشه؟ اتفاقا این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخورداره ، شاید این اولین باره که به جای نظردادن سر چیزای بیخود داریم به یه موضوع مهم میپردازیم.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

فاطميون افت كردن؟ مستنداتتون چيه؟

همونطور که در پست های قبل اشاره کردم سردار سلیمانی در این اواخر کم تر در سوریه حضور داشتند یعنی اگه بهتر بگم ما که اصلا ندیدیم ایشون رو و تو همین مدت که سردار در سوریه نبود اتفاقاتی افتاد که واقعا ناخوشایند بود و این اتفاقات همون خواسته های دشمن بود تا فاطمیون را از دور خارج کنند که برخی از افراد  بی بصیرت با افکار های نژاد پرستانه و به دور از اسلام ، تو زمین دشمن بازی کردند ، و خواسته های دشمن رو عملی کردن

سر بسته بهتون میگم ( کارایی صورت گرفته که چیزی نمونده تا بین ما و فاطمیون شکاف بزرگی صورت بگیره) ، نمیدونم حضرت آقا از این جریانات چقدر باخبر هستند ، دارم به این فکر میکنم که به حضرت آقا نامه بدم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط MR9، 6 اردیبهشت 1395 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط MR9، 6 اردیبهشت 1395 - دلیلی ارایه نشده است

ببخشید منظورتون از جو عمومی سایت چیه؟

چرا باید این موضوع تموم بشه؟ اتفاقا این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخورداره ، شاید این اولین باره که به جای نظردادن سر چیزای بیخود داریم به یه موضوع مهم میپردازیم.

متتاسفانه این حقیقت در مورد نژاد پرستی وجود داره.

عکسی از فرزند شهید توسلی دیدم که برای روز پدر بود.با خودم فکر کردم هنوز هم اگر این اقازاده بخواد مسافرت بین شهری کنه احتمالا در اولین پاسگاه بین راهی با توهین از اتوبوس پیاده میکنندش و جستجوی بدنی والی اخر... و در انتها احتمالا از مسافرتشون جلوگیری میکنند چو پسر این شهید بزرگوار ایرانی نیستمد و از طرفی چهره ایشون هم مثل سایر هزاره ها و خاوری ها تابلو هست. اما افغانی های غیر هزاره که اکثرا اهل سنت هستند و بعضا خطرناک و تند رو به راحتی بین مردم پنهان شده و فساد میکنند و کسی هم با انها کار ندارد چون چهره انها شبیه ایرانی ها هست.

به هر حال این موضوع ممکن هست سبب ایجاد بحث های نژاد پرستانه شود.

البته من به رسم نژاد پرست ها ادعای برتری هزاره ها نسبت به دیگران رو ندارم و فقط معتقد هستم همه انسان ها برابر هستد که متاسفانه ...

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

هیچ ربطی نداشت . جدول Swot برای بررسی در سطح راهبردی هست . بحث ایشون در سطح راه کنشی بود .  

مأموریت،هدف،استراتژی،تاکتیک،تکنیک

تقسیم بندی های جالبی هستند ولی موقعی که به مرحله تصمیم گیری میرسیم باید تشخیص بدیم تصمیم گیرنده در چه سطحی قرار داره؟

سلاح انفرادی یک ابزار هستش و در حوزه تکنیک جای میگیره اما چون گستره سازمانی رو شامل میشه تصمیم گیری در خصوص تعویض سلاح سازمانی نیروهای مسلح باید با توجه به مأموریت و هدف در سطح راهبردی صورت بپذیره.

هدف از استفاده از ابزار های تحلیل سیستمتیک افزایش برد تأثیر گذاری و تصحیح خودکار برخی اشتباهات و دوری از حواشی هستش.

در اینجا هم استفاده از لباس کار طرح ACU یا DDPM یا Multi Cam در حوزه تکنیکی قرارداره ولی چون نتیجه تحلیل ما در کل سیستم وارد هستش، سیستماتیک کردن تحلیل و ارائه نتیجه به صورت شفاف موجب مشخص شدن نیازمندی ها و کاستی های تحلیل در ابعاد جزئی تر هم می شود. تحلیل درست این نیست که ای سی یو بهتر از ام تی پی هستش یا نه، تحلیل درست اینه که اولا در سطح سازمانی به استتار از بالا توجه چندانی نشده وبه همین دلیل طرح ماکرو استتار های ما فاقد عملکرد مناسب در مقابل دوربین های دید در روز پهپاد های تجاری هستند.در تحلیل غیر سیستمی برخی از اصلاحات توسط خود ما و بر اساس دانسته های ما صورت می پذیره، وقتی به اجرای آتش توپخانه روی روستا اشاره میکنیم، هیچ کسی انتظار نداره سیستم های کانتر فایر ما به اجرای آتش متقابل بپردازند و یا هیچ کسی منتظر پشتیبانی پردیتور ها نیست چون میدونند ما این تسلیحات رو در اختیار ندارم ( در سطح سازمانی )، در حالی که خود این اصلاحات هم مضر هستش و دامنه انتخاب های سازمانی رو کاهش میده چون اطلاعات مدیریت همیشه به روز تر از دانسته های فرد است.

به هر حال اگر کمی کیبورد فرسایی بکنید و دوستان و منجمله بنده رو با شیوه های تحلیل علمی آشنا بکنید ثواب منبر چند هزار نفره رو می کنید انشاءالله.

در خصوص برادران افغان و نگاه امنیتی حاکم بر آنها در ایران،

سیستم امنیتی راهکار بسیار ساده ای داره، اگر فردا بگن دو تا خانم با مانتو صورتی و کفش سبز و کوله آبی حامل بمب هستند، نیروهای امنیتی تمام افرادی رو که شبیه به جعبه مداد رنگی باشند رو تحت نظر قرار خواهند داد.

در مقابل طیف کم و ناچیز شیعیان افغانستان، گستره وسیعی از گروه های وهابی وجود داره که با کمی تهییج هر کاری رو انجام میدن، مشکل نگاه امنیتی به افغان ها ناشی از خودشون نیست، بلکه از جایی که اومدن نشأت میگیره. اینها برادران ما هستند و امنیت ایران هم برای ما است و هم برای خودشان.

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در خصوص برادران افغان و نگاه امنیتی حاکم بر آنها در ایران،

سیستم امنیتی راهکار بسیار ساده ای داره، اگر فردا بگن دو تا خانم با مانتو صورتی و کفش سبز و کوله آبی حامل بمب هستند، نیروهای امنیتی تمام افرادی رو که شبیه به جعبه مداد رنگی باشند رو تحت نظر قرار خواهند داد.

در مقابل طیف کم و ناچیز شیعیان افغانستان، گستره وسیعی از گروه های وهابی وجود داره که با کمی تهییج هر کاری رو انجام میدن، مشکل نگاه امنیتی به افغان ها ناشی از خودشون نیست، بلکه از جایی که اومدن نشأت میگیره. اینها برادران ما هستند و امنیت ایران هم برای ما است و هم برای خودشان.

نکته اینجاست که هزاره ها شیعه هستند و در حال جهاد در سوریه و در افغانستان هم به انها ظلم می شود(به دلیل چهره متفاوت).وهابی ها و داعش در افغانستان هیچکدام هزاره نیستند و از قضا شباهت ظاهری به ایرانی ها دارند.حال ما در ایران افغانستانی های هزاره را مورد فشار و توهین و... قرار می دهیم و از طرفی به همین وهابی ها که از طرف عربستان پشتیبانی می شوند به اسم وحدت کاری نداریم و احترام هم میگذاریم و اجازه کار و کسب در ایران را می دهیم.

جالب است بدانید در جنگ عاشورا در افغانستان شیعیان دیگر نژاد ها درون توده مردم اهل سنت پنهان شده و خود را سنی معرفی میکردند و فقط شیعیان هزاره بودند ایستادگی کرده و جهاد کردند و قتل و عام شدند.

همین حالا هم اگر میشنوید که در کویته پاکستان یا افغانستان شیعیان به دست طالبان یا هر گروه دیگری کشتار می شوند در جریان باشید که فقط هزاره ها هستند که به دلیل شیعه بودن در حال قتل و عام شدن هستند.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نکته اینجاست که هزاره ها شیعه هستند و در حال جهاد در سوریه و در افغانستان هم به انها ظلم می شود(به دلیل چهره متفاوت).وهابی ها و داعش در افغانستان هیچکدام هزاره نیستند و از قضا شباهت ظاهری به ایرانی ها دارند.حال ما در ایران افغانستانی های هزاره را مورد فشار و توهین و... قرار می دهیم و از طرفی به همین وهابی ها که از طرف عربستان پشتیبانی می شوند به اسم وحدت کاری نداریم و احترام هم میگذاریم و اجازه کار و کسب در ایران را می دهیم.

جالب است بدانید در جنگ عاشورا در افغانستان شیعیان دیگر نژاد ها درون توده مردم اهل سنت پنهان شده و خود را سنی معرفی میکردند و فقط شیعیان هزاره بودند ایستادگی کرده و جهاد کردند و قتل و عام شدند.

همین حالا هم اگر میشنوید که در کویته پاکستان یا افغانستان شیعیان به دست طالبان یا هر گروه دیگری کشتار می شوند در جریان باشید که فقط هزاره ها هستند که به دلیل شیعه بودن در حال قتل و عام شدن هستند.

درود خدا بر این عزیزان جان برکف ، عزیزان زحمتکش و بی ادعا ، خداوند پشت و پناه و یاورتان باشد انشالله

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

االبته جنگهای بین قومیت های افغانستان ساده نیس و ریشه تاریخی داره، نمیشه گفت بدلیل مذهب، چرا که کشتار وجود داشته، ولی الان زیر لوای مذهب انجام میشه. باید بررسی دقیق صورت بگیره، یک زمانی شاه محمود غزنوی انگشت در جهان میکرد و شیعه میجست که بکشه!!! اما از معجزات ائمه ماست که نوادگان و نسلش و قومش شیعه شدن!!!!

در پای کار بودنشون بحثی نیست، اما درگیریهای افغانستان و مشکلاتشون بیشتر جنبه قومی و مشکلات قومی قبیله ای داره و رنگ مذهب هم روش خورده!!!!

واسه این باید خیلی محتاط بود و همه جانبه بررسی کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از دوستان درخواست میکنم که بحث افغانستان و مسائل مربوط به اون رو پایان بدن و اگر بحثی هست، در خصوص سوریه و جنگ سوریه صحبت بکنن...

برای ما اهمیت چندانی نداره که کی به چه دلیلی رفته سوریه و در جهنم حلب داره می‌جنگه! این تاپیک محل بررسی تاکتیک های رزمی هستش.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کشور به طور سیستماتیک مشکل داره تبعه افغان متولد ایرانو ایرانی نمیدونن..حتی عراقیام ایرانین و  بعضا چی میگیم راجبشون..فاطمیون به شدت افت کرده و دلیل هم داره ظاهرا جذبشون به کل عوض شده..

این رو نمیشه اسمشو گذاشت مشکل سیستماتیک.به طور کل دو سیستم برای تابعیت در دنیا هست سیستم کشور ما سیستم خون هستش یعنی فرزند یک ایرانی در هر جای دنیا که متولد بشه ایرانی شناخته میشه حتی اگه ی بار هم پاشو تو ایران نزاشته باشه.و ب عکس متولدین اتباع بیگانه که در ایران متولد بشن ایرانی شناخته نمیشن.سیستم دوم سیستم خاک هستش که ملاک تابعیت رو خاک میدونه مثل امریکا.یعنی اگه شما برای ی مدت بری امریکا و بچتون اونجا به دنیا باید دولت امریکا اونو ی امریکایی میدونه و اگر بچه یک امریکایی در خارج از امریکا متولد بشه امریکایی محسوبش نمیکنه.عذر می خوام که به تاپیک مرتبط نیست اما برای اطلاع دوستان عرض کردم.

ویرایش شده در توسط hamoun
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.