senaps

بررسی موردی عملیات‌ نیروهای متحد ما در جنگ سوریه

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

احتمالا ارتش هم در اینده به جای نیروی اموزش دیده ،مثل سپاه که بسیجی ها و هزاره های افغانی رو میفرسته، نیرو های غیر حرفه ای مثلا سربازارو بفرسته تا سمفونی کاملا هماهنگ بشه.

برای تاپیک هم به شما خدا قوت میگم.به قول ما مشهدی ها نکات زیادی یاد گرفتم

ویرایش شده در توسط ak2
  • Upvote 4
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خدا قوت برادر فشاری که به شما اومده واسه این مطلب به جمیع حضرات موجود در تصور نیومده 

icon_cheesygrin  :rose:  :rose:

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1000 مثبت برای این مطلب کمه. اجرتان با خدا

ایده ای دارم،
همین سناریوها و سناربوی مطلوب رو شبیه سازی کامپیوتری کنیم و برای نیروهای مسلح لز طرف میلیتاری ارسال کنیم، شاید با دیدن شبیه سازی و لمس اثر بخشی تاکتیک درست، استفاده کردند
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حاجی دستت درد نکنه . کلا نه اعصاب خوندن خرابکاری رو دارم نه دلش رو . خدا افسردگی رو نصیب گرگ بیابون نکنه . خیلی بده حاجی . از یه چیزی که ناراحت میشی ، تا عمق جانت نفوذ میکنه . اصلا آدم ذوب میشه . بگذریم . معمولا پست های مختصر و مفید و بدون روضه و حاوی نکات آموزنده بیشتر به کار میاد . البته بنده که به کلی مخالف آموزش نظامی ( منظورم ارائه تحلیل و ابتکاراته ) در اینترنت هستم ولی دیگه حالا که معتاد شدیم رفته . خودم که تا بتوانم نم پس نمیدهم و از نم دوستان استفاده میکنم :D

ویرایش شده در توسط mahdiarmy
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون از دوستان بابت توجهشون به تاپیک....

حقیقتا همون بار اول که فیلم رو دیدم، این نکات رو با دوستان در شبکه‌های اجتماعی به بررسی گذاشتم، و فک کردم بهتره تاپیکش هم بکنم که به خاطر قطع بودن اینترنت، تقریبا ۳-۴ روز طول کشید تا مطلب انلاین بشه...

مطلب رو هم چند بار ویرایش کردم و می‌فرستادم که به دلیل ایراد در اینترنت، ارسال نمی‌شد و می‌پرید که هر بار یادم می‌رفت کپی کنم بنابراین متن خام و ویرایش نشده رو ارسال کردم که بابتش عذرخواهی میکنم از دوستان(مخصوصا که قول داده بودم که لحن نوشتارم رو اصلاح کنم)...

امیدوارم که کمال هم‌نشینی اثر کنه و نیروهای عمل کننده در جنوب، از نیروهای عمل کننده در شمال شهر قدری نظم رو یاد بگیرن و به تمرین بذارن، قطعا کمک میکنه که جان‌های بیشتری حفظ بشه در طول عملیات ها...

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب سیناپس عزیز
عالی عالی عالی
فوق العاده بود الحق و الانصاف یه کلاس کامل آموزشی بود
لطفا ادامه بدین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نام خدا
با تشکر از آقا میثم...حسی که موقع خوندن متن بهم دست داد مثل نشستن در اتاق توجیه عملیات بود،لذت بردم.کارت خیلی جالب بود راستش فکر نمیکردم کلیپ 2 دقیقه باشه،فکر کردم یه نیم ساعتی کلیپ بوده...مشخصا روش وقت و انرژی گذاشتی که بسیار قابل تقدیره
...قدر خودتو بدون،نه به خاطر اینکه کار حرفه ایه(که انصافا هست)بیشتر به خاطر اینکه واسه کاری که کردی ارزش قایلی و استعدادشو داری و با علاقه کار میکنی.
ایشاالله موفق باشی
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از زحمات حضرتعالی واقعا سخته باور کنم  حرفهای  شما  رو(من نه از نیروی هوایی سر در می‌اورم، نه دریایی و نه موشکی و نه زمینی! تنها چیزی که در مباحث نظامی من از ان سر در می‌اورم، خود عملیات است)

چون سخت ترین مسئله استراتژی جنگ و تجزیه تحلیل ان هست

اگر واقعا شما نطامی نباشید یک استراتژیست مادر زاد هستید

واقعا پس از خواندن مطالب فوق  و مشاهده فیلم  از تک تک لحظات لذت بردم

کاش فیلم رو با صدای خودتون دوبله میکردید

اگر کسی غیر از شما این کار را انجام بدهد چندان مناسب نیس یه چورایی بی احترامی به زحمات شماست

نمیدونم چرا اما بی اختیار یاد کتاب “هنر جنگ”اثز سان تزو افتادم

2000 سال پیش مردی به نام “سان تزو” تصمیم میگیرد تمام تعالیم جنگی اش را مکتوب کند. او کتابی مینویسد و به پادشاه وقت پیشکش میکند و نام اش را “هنر جنگ” مینامد و این کتاب تبدیل به کتاب شماره یک تاریخی در حوزه جنگاوری دنیا میشود که حتی در حوزه موفقیت, کسب و کار و تجارت نیز بسط داده میشود…

کتاب هنر جنگ یک کتاب کوچک و ساده با 13 فصل است. در هر فصلی استراتژی و تاکتیک های جنگی گنجانده شده است که باید فرمانده نیروی زمینی از آن پیروی کند تا بر دشمن پیروز شود. این کتاب برای اولین بار از چینی به فرانسوی ترجمه شد و سپس توجه فرماندهان انگلیسی را جلب کرد و در سال 1905 به انگلیسی نیز ترجمه شد.

سان تزو معتقد بود جنگ باعث ضرر اقتصادی میشود و حد الامکان نباید وارد جنگ شد مگر برای پیروزی و به گفته خودش

” پادشاهی که در 100 جنگ 100 بار پیروز شده کاری مضحک انجام داده. هر فرماندهی باید قبل ازینکه دشمن برایش تهدیدی به حساب بیاید نابودش کند… ”  __سان تزو

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با عرض سلام خدمت جناب senaps که با مطلب ارزشسمندشون  و تحلیل های خوبشون که در آن به نکات بسیار ریز و دقیقی اشاره و آنها را تحلیل کردند ، اما یک نکته که بنده را حیرت زده کرده این است که چطور شما با این همه دانشتان به موضوع بسیار مهمی که در این دو کلیب وجود داشت که در اصل شما باید روی آن کار میکردید هیچ اشاره ای نکردید؟

موضوع عقب نشینی نیرو های فاطمیون است !

بهتر است تا ما به تاریخچه ی فاطمیون اشاره داشته باشیم و بدانیم این نیرو ها همان هایی هستند که در سخت ترین شرایط ، کم ترین تعداد و مهمات، با شجاعت در برابر سیل عظیمی از دشمنان مبارزه کردند و پیروزی های زیادی به دست آوردند و کار هایی کردند نیرو های بسیاری توان انجام آن را نداشت، این نیرو ها باید همان حزب الله هی بشوند که از دل نبرد های قدس به وجود آمد ، حالا سوال بنده این است که چرا این نیرو ها با خونسردی و آرامش تمام عقب نشینی میکنند و خبری از آن ایستادگی ها و رشادت ها نیست؟

آیا اتفاقی افتاده است که موجب دلسردی مدافعان حرم شده؟

پیشنهاد میکنم دوستان روی این موضوع بیشتر بحث کنند بیشتر روش های جنگ نرم دشمن رو برسی کنند و فکر کنند و ببینند که آیا ما کاری نکردیم تا به نفع دشمن تموم بشه؟

در ضمن برای سردار سلیمانی هم از صمیم قلب آرزوی سلامتی میکنیم ، ایشان که مورد احترام نیروهای فاطمیون هستند در این اواخر خیلی کم در سوریه حضور داشتند و بیشتر در عراق بودند ، که در نبود ایشان در سوریه تحولات رخ داد که کمی ناخوشایند بود 

ویرایش شده در توسط ali111
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

متاسفانه باید بگم که پهپاد های جبهته النصره همشون تجاری هستن و میشه اون هارو با قیمت کم تر از سه ملیون تومن از بازار تهیه کرد  که این موضوع نشون میده که ما در سوریه حتی یه جمر کوچولو نداریم که بتونیم آین آشغال ها رو شکار کنیم اما داعش و جبهته النصره در کمال ناباوری تونستن موشک ها و حتی پهپاد های نظامی ما رو جمینگ کنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عالی بود میثم جان

بررسی خوبی ارائه کردی، خیلی جذاب بود.

دوستان وقت بذارید و کامل بخونید.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببخشید بنده پست قبلیم رو کمی ویرایش کردم!

اگر جناب senaps این نیرو ها رو از دید دوربین یک پهپاد دیدند باید عرض کنم که بنده از روی زمین و فاصله نزدیک آنها را دیدم و با هم درد دل هم کرده ایم !

زیاد در مورد تاکتیک جنگی که گفتید با شما موافق نیستم ، نه این که عقب نشینی نباید اتفاق می افتاد بلکه دلیل عدم ایستادگی چیزی بیشتر از یک تاکتیک جنگی بود

اما در مورد غرور بیجا ی فرماندهامون هم با شما موافقم و باید بگم موضوع جدی تر از این حرف هاست و اگرهمینطور ادامه پیدا کند احتمالا ضربه ی سختی خواهیم خورد و زحماتی را که کشیدیم به باد خواهد رفت.

• Upvote 2
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.