seyed_212

جنگنده F-16I Sufa

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ممنون بابت مقاله...

عوان مقاله هم جالبه...طوفان اسرائیل... چه غلطا... البته تجهیزات قوی ای داره اما وجودی ضعیف و حقیر... اصلا اسم این رژیم که میاد یاد جهنم میوفتم... 

ویرایش شده در توسط Argada

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
ممنون به خاطر مطالب  دست اول شما
چند صفحه از سایت رو دیدم
سایت بسیار زیبایی دارید..military.ir
قالب سایت هم خیلی زیباست
افتخار ما آشنایی با شماست
رسانه آگهی90
باسپاس

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یکی از دلایل برتری نظامی اسراییل بر اعراب علیرغم اینکه ارتش های عربی از همه لحاظ دست بالا رو داشتن(چه از حیث منابع مالی برتری مطلق عددی و کیفیت بالاتر جنگ افزارها)انتخاب دقیق همراه با وسواس در خرید جنگ افزار بود اونا بادقت سعی میکنن سلاحی رو برا ارتششون انتخاب کنن که بهترین گزینه باشه و در انتخاب اون شرایط منطقه ای نوع تهدید و همچنین سازگار بودن اون سلاح با شرایط و جغرافیاشون رو مد نظر قرار میدن مثال انتخاب جنگنده ایگل در مقابل تامکت که در همون موقع ترکیب تامکت و فونیکس یک سلاح کشند ه و وسوسه انگیز جهت انتخاب بود ولی اونا باتوجه به همه موارد نیاز ایگل رو انتخاب کردن که حالا مشخص شده چه انتخاب بجا و موثری بود جنگنده ای که از خیلی از موارد بر تامکت برتری داره و عامل دوم نوع اموزش و کیفیت بالای اموزش و همچنین استفاده موثر از تمام ظرفیت اون سلاح
من در یک مقاله خوندم که خلبانان امریکا از فانتوم و ایگل هاشون به ترتیب ۶۰و۷۰درصد کارایی اونا استفاده میکردن که این رقم برای خلبانان اسراییلی۱۰۲و۱۰۷درصد بوده یعنی به ترتیب ۲و۷درصد بیشتر ازسطح ظرفیت و کارایی تعریف شده این جنگنده ها توسط سازنده
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یکی از دلایل برتری نظامی اسراییل بر اعراب علیرغم اینکه ارتش های عربی از همه لحاظ دست بالا رو داشتن(چه از حیث منابع مالی برتری مطلق عددی و کیفیت بالاتر جنگ افزارها)انتخاب دقیق همراه با وسواس در خرید جنگ افزار بود اونا بادقت سعی میکنن سلاحی رو برا ارتششون انتخاب کنن که بهترین گزینه باشه و در انتخاب اون شرایط منطقه ای نوع تهدید و همچنین سازگار بودن اون سلاح با شرایط و جغرافیاشون رو مد نظر قرار میدن مثال انتخاب جنگنده ایگل در مقابل تامکت که در همون موقع ترکیب تامکت و فونیکس یک سلاح کشند ه و وسوسه انگیز جهت انتخاب بود ولی اونا باتوجه به همه موارد نیاز ایگل رو انتخاب کردن که حالا مشخص شده چه انتخاب بجا و موثری بود جنگنده ای که از خیلی از موارد بر تامکت برتری داره و عامل دوم نوع اموزش و کیفیت بالای اموزش و همچنین استفاده موثر از تمام ظرفیت اون سلاح
من در یک مقاله خوندم که خلبانان امریکا از فانتوم و ایگل هاشون به ترتیب ۶۰و۷۰درصد کارایی اونا استفاده میکردن که این رقم برای خلبانان اسراییلی۱۰۲و۱۰۷درصد بوده یعنی به ترتیب ۲و۷درصد بیشتر ازسطح ظرفیت و کارایی تعریف شده این جنگنده ها توسط سازنده

۱۰۲ و ۱۰۷ درصد؟!!!
از اون حرف ها بود ها...یعنی مثلا به جای نفربر استفاده میکردن از هواپیما هاشون.
ما که تا حالا بهره وری ۱۰۰ درصد هم نشنیدیم چه برسه به بالاتر...الله اعلم
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منبع !؟

دلیل برتری رژیم صهیونیستی خیانت توده نیروهای نظامی کشورهای متحد عرب بود... چهره ای که امروز اشکارتر شده... 

اسرائیل با شکست کشورهای عرب که عمدتا دارای حاکمان وابسته و دست نشانده بود (که بسیاری از مقامتش از قبل برای این نبرد با امریکا هماهنگ بودند!) وجهه کریح خودش رو مثلا رویین کرد تا در ذهن مردم منطقه یک رژیم شکست ناپذیر رو تداعی ببخشه...اما نمی دونست که همه مردم هم مثل خود و دست نشانده هاش انیستند... انشالله روزی این غده سرطانی را از بین خواهیم بردیم.

• Upvote 4
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احتمالا منبع رسانه های عبری زبان هست.
بهره وری بالای صد در صد، فکر کنم تا چند سال دیگه ایالات متحده هم از این رژیم عقب میمونه
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منبع !؟
دلیل برتری رژیم صهیونیستی خیانت توده نیروهای نظامی کشورهای متحد عرب بود... چهره ای که امروز اشکارتر شده...
اسرائیل با شکست کشورهای عرب که عمدتا دارای حاکمان وابسته و دست نشانده بود (که بسیاری از مقامتش از قبل برای این نبرد با امریکا هماهنگ بودند!) وجهه کریح خودش رو مثلا رویین کرد تا در ذهن مردم منطقه یک رژیم شکست ناپذیر رو تداعی ببخشه...اما نمی دونست که همه مردم هم مثل خود و دست نشانده هاش انیستند... انشالله روزی این غده سرطانی را از بین خواهیم بردیم.

با سلام خدمت شما برادر گرامی
در اینکه اسراییل دشمن ماست شکی نیست و در اینکه این رژیم برای بقاء خودش به هرجنایتی دست میزنه خوب اینهم حرفی نیست
ولی اینکه ما بگوییم کشورهای عربی بدستور امریکاییها و برای اثبات شکست ناپذیری اسراییل شکست خوردن خوب منطقی و معقولانه نیست کمااینکه این کشورها در اون موقع جزء اقمار شوروی بودن و انچنان رابطه ای با امریکا نداشتن ضمنا پیرو این نظریه خوب بعد از جنگ شش روزه خوب شکست ناپذیری اسراییل ثابت شده بود و دیگه چه نیازی به جنگهای دیگه بود از اون گذشته اسراییل تا قبل از جنگ۱۹۷۳رابطه خیلی گسترده ای با امریکا نداشت وعمده و ابستگی این رژیم به مصرو انگلستان بود و تامین کننده نیازهای تسلیحاتی این رژیم هم اون دو کشور استعماری بودن وامریکا هم بیشتر سعی میکرد نقش بینابینی ایفا کند و میاندار باشد مثال محکومیت حمله فرانسه و انگلیس به مصر و تاکید امریکا برپایان جنگ به دوکشور
واقعیت اینه که اسراییل همواره برنیروهای عربی برتری داشته و نمیشه این پیروزیها رو اتفاقی ویاشانسی قلمداد کرد
البته کاملا با حرفتون موافق هستم که براثر بی عرضگی اعراب این پیروزیها بدست اومد کما اینکه اعراب از همه نظر دست بالا رو داشتن و اتفاقا این طور شکست خوردن یکطرفه هم خودش هنری هست که فقط انحصارا در اختیار اعراب هستش

۱۰۲ و ۱۰۷ درصد؟!!!
از اون حرف ها بود ها...یعنی مثلا به جای نفربر استفاده میکردن از هواپیما هاشون.
ما که تا حالا بهره وری ۱۰۰ درصد هم نشنیدیم چه برسه به بالاتر...الله اعلم

والا منهم عرض کردم تو یک مقاله خوندم که درست بودن و غلط بودنش رو من تضمین نمیکنم البته مدتها قبل خوندم ولی سعی میکنم منبع رو پیدا و لینکش رو قرار بدم که البته با توجه به مهارت خلبانان اسراییلی و بهره گیری بالای اونا از جنگنده اشون معقول بنظر میاد
ضمنا برادر گرامی ای چیزها دیدن میخواد نه شنیدن کافیه کمی اونطرفترو دقیق تر نگاه کنین تا ببینین چطور اسراییل جنگنده شکاری ایگل رو تبدیل به یک جنگنده تهاجمی کرده خوب اسم اینکار چیه ایا بهره وری بیشتر نیست ایا جنگنده ای رو که سازنده بعنوان شکاری معرفی کرده رو تبدیل به یک همه کاره کردن اونم با سلاحها و الکترونیک بومی اسمش بهره وری بیشتر نیست؟
شما نگاهی به ارتقاهای تانکهای امریکایی در خدمت اسراییل بندازین حتی تانکهای تی۵۵اعراب تا ببینین چطور از حداقل امکاناتشون استفاده میکنن حتی تو جنگ اول اعراب با اسراییل چطور بدلیل تحریم ادوات غیر نظامی رو به سلاح تبدیل میکردن
من قصدم تعریف از اسراییل نیست ولی واقعیت اینه چه بخواهیم ببینیم چه نخواهیم در اصل واقعیت فرقی نداره چه عیب داره ما هم نقاط قوت دشمتانمون رو ببینیم وازش بنفع خودنون الگو برداری کنیم و گرنه با اینکه ما چشمامون رو بزاریم رو هم به خودمون خسارت زدیم

احتمالا منبع رسانه های عبری زبان هست.
بهره وری بالای صد در صد، فکر کنم تا چند سال دیگه ایالات متحده هم از این رژیم عقب میمونه

اتفاقا سایتش فارسی بود و فیلتر هم نبود و در مقایسه ایگل و تامکت و دلایل عدم بخدمت گرفتن تامکت توسط اسراییل نوشته بود ویرایش شده در توسط mina68
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت شما برادر گرامی
در اینکه اسراییل دشمن ماست شکی نیست و در اینکه این رژیم برای بقاء خودش به هرجنایتی دست میزنه خوب اینهم حرفی نیست
ولی اینکه ما بگوییم کشورهای عربی بدستور امریکاییها و برای اثبات شکست ناپذیری اسراییل شکست خوردن خوب منطقی و معقولانه نیست کمااینکه این کشورها در اون موقع جزء اقمار شوروی بودن و انچنان رابطه ای با امریکا نداشتن ضمنا پیرو این نظریه خوب بعد از جنگ شش روزه خوب شکست ناپذیری اسراییل ثابت شده بود و دیگه چه نیازی به جنگهای دیگه بود از اون گذشته اسراییل تا قبل از جنگ۱۹۷۳رابطه خیلی گسترده ای با امریکا نداشت وعمده و ابستگی این رژیم به مصرو انگلستان بود و تامین کننده نیازهای تسلیحاتی این رژیم هم اون دو کشور استعماری بودن وامریکا هم بیشتر سعی میکرد نقش بینابینی ایفا کند و میاندار باشد مثال محکومیت حمله فرانسه و انگلیس به مصر و تاکید امریکا برپایان جنگ به دوکشور
واقعیت اینه که اسراییل همواره برنیروهای عربی برتری داشته و نمیشه این پیروزیها رو اتفاقی ویاشانسی قلمداد کرد
البته کاملا با حرفتون موافق هستم که براثر بی عرضگی اعراب این پیروزیها بدست اومد کما اینکه اعراب از همه نظر دست بالا رو داشتن و اتفاقا این طور شکست خوردن یکطرفه هم خودش هنری هست که فقط انحصارا در اختیار اعراب هستش
والا منهم عرض کردم تو یک مقاله خوندم که درست بودن و غلط بودنش رو من تضمین نمیکنم البته مدتها قبل خوندم ولی سعی میکنم منبع رو پیدا و لینکش رو قرار بدم که البته با توجه به مهارت خلبانان اسراییلی و بهره گیری بالای اونا از جنگنده اشون معقول بنظر میاد
مگه واحد بهره گیری از توان سلاحها فرق میکنه؟مثلا برا جنگنده با نفربر ویا تانک فرق داره مگه؟ مثلا میگن این جنگنده از۵۰درصد توان اسمیش بهره گرفته برا نفربر و تانک از چه واحدی بجای درصد استفاده میکنن؟البته من اینو صادقانه برا اطلاع خودم میپرسم چون اولین باره شنیدم برا نفربر و هواپیما فرق میکنه

مسلما خلبانهای اسرائیلی با توجه به وضع خاصشون(و اموزش بهتری که می دیدند) مهارت بالاتری نسبت به اعراب داشتند...   icon_cheesygrin منتها خوب شما از اعداد و ارقام استفاده کردید که ما بدمون نمی اومد منبش رو بدونیم...

ببینید در خصوص شوروی و امریکا و صهیونیست بنده دیدگاه دیگری دارم... علت شروع شدن جنگ جهانی اول و دوم جنگ سرد و جنگ طلبی های غرب رو چیزی دگیری با هزاران جلد کتاب و منبع غربی می دونم... که اینجا شاید جاش نباشه توضیح بدم...

در ظاهر کشورهای عربی با اسرائیل جنگ کردند و بعد شکست خودرند و در نهایت سازش کردند... اما واقعیت چیز دیگری است... کشورهای عربی خود ساخته دست صهیونیست بودند... وهابیت را انگلیسیها 400 سال پیش در حجاز رواج دادند ... مصر و اردن دست نشانده یا وابسته بودند... این ها را نمیشود نادیده گرفت... 

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مسلما خلبانهای اسرائیلی با توجه به وضع خاصشون(و اموزش بهتری که می دیدند) مهارت بالاتری نسبت به اعراب داشتند... icon_cheesygrin منتها خوب شما از اعداد و ارقام استفادهکردید که ما بدمون می مد منبش رو بدونیم...

ببینید در خصوص شوروی و امریکا و صهیونیست بنده دیدگاه دیگری دارم... علت شروع شدن جنگ جهانی اول و دوم جنگ سرد و جنگ طلبی های غرب رو چیزی دگیری با هزاران جلد کتاب و منبع غربی می دونم... که اینجا شاید جاش نباشه توضیح بدم...
در ظاهر کشورهای عربی با اسرائیل جنگ کردند و بعد شکست خودرند و در نهایت سازش کردند... اما واقعیت چیز دیگری است... کشورهای عربی خود ساخته دست صهیونیست بودند... وهابیت را انگلیسیها 400 سال پیش در حجاز رواج دادند ... مصر و اردن دست نشانده یا وابسته بودند... این ها را نمیشود نادیده گرفت...

با عرض سلام دوباره خدمت شما برادر محترم
بله من هم با حرف شما کاملا موافقم ۶۰در صد علل پیروزی و شکست در کشورهای جهان سوم بیشتر از اونی که به مسائل نظامی مربوط باشه به عوامل سیاسی و دستهای پشت پرده مربوط میشه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.