امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

نکته اینکه معمولا در این رونمایی ها هدف قرار گرفتن یک پهباد را نشان میدهند. تو این رو نمایی فقط شلیک نشان داده شد. 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
50 minutes قبل , worior گفت:

وقتی برد درگیری 260 کیلومتر هست و برد موشک 200 کیلومتر، موشک رو 60 کیلومتر دورتر از رادار رهگیر میگذارند. و این کار برای غافلگیر کردن قطعی هدف هست.

این کار رو هم برای به تله انداختن هواگرد های با ماموریت SEAD انجام میدن، مثلا وقتی موشکی از فاصله 150 کیلومتری به سمتشون شلیک میشه چاره از جز شلیک هارم و دور شدن و یا کاهش ارتفاع ندارند. در حالی که هواگرد فریب خورده و موشکی از فاصله ای 20 کیلومتری هم همزمان با همون رادار تعقیبش خواهد کرد.

نکته دیگه برد کشف 320 کیلومتری هست که امکان شلیک موشک با رادار فعال رو در فاصله 120 کیلومتری از رادار فراهم میکنه.

2 تا نکته وجود داره، اول اینکه بله برد نهایی موشک باید بیشتر باشه ولی برد قابل درگیری با اهداف مانور پذیر باس تو همون حدود 200 باشه، ولی یه پرنده بزرگ با سرعت و مانور پذیری کم رو میشه تو فاصله دورتر زد، غافل گیری اگر وجود داشته باشه تو اعداد اعلام شده نیست، تو اعداد اعلام نشده است! مثلا اینکه برد موشک علیه اهداف مانور پذیر 200 نباشه... 

در مورد سیکر فعال هم این سیکر ها 20،30 کیلومتر بیشتر برد ندارن،همچون حرکتی نمیشه باهاشون زد، برد کشف 320 کیلومتر هم در برابر میزان rcs مربوطه معنا میده

............ 

در اخر هم باس اضافه کنم که گند بگیرن در اون طویله نیروهای مسلح رو با این شوی سخیف مسخره ای که برای رونمایی از بزرگترین پروژه فناورانه تاریخ این مملکت به راه انداختن 

• Like 3
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با عرض سلام خدمت اساتید و بزرگان
سامانه بحمدلله رونمایی شد و ان شاءالله تحوبل هم خواهد شد چه بسا شاهد نسخه دریاپایه این سامانه در آینده هم باشیم

چندتا نکته به نظرم جای تامل دارد مثلا

thumb_lhqw_iai-elta-mmr.jpg

شباهت رادار درگیری سامانه باور373 با رادار ELM-2084 MMR ساخت اسرائیل هست

thumb_bf5y_9s15m_obzor-3_acquisition_rad

thumb_2fy5_060814_meads_mfcr_on_german_p

همینطور رادار رهگیری که به نظرم شبیه رادار 9s15m2 سامانه S300VM هستش یا رادارهای سامانه meads  هستش
thumb_s63i_unnamed.jpg

thumb_ik8d_meads_medium_extended_air_def

موشک صیاد4 هم ظاهرا بر مبنای 48h6e2 توسعه پیدا کرده که در سامانه های s300 و s400 هستش
.
thumb_7kr0_18235065435_3459e748cc_b.jpg

لانچر ها شبیه سامانه های meads و SAMP-T هستش اما کنیسترها باور373 بزرگتر هست تا حدودی هم شبیه سامانه های تایوانی DTI-1G
.
عرض بنده این هست، ممکنه سامانه باور با فناوری شرقی به ویژه سامانه HQ-9 یا نسخه صادراتیش FT2000 ساخته شده باشد (یا حتی KN06 کره شمالی)
اما در طراحی نگاه غربی به ویژه الگو برداری از سامانه meads وجود دارد
.
thumb_ls9v_hq-92Bhq-12-tel2Bengagement-r

ممکن مطالب بنده غلط باشد که قطعا اساتید تذکر خواهند داد
.
پینوشت:
من بلد نیستم تصاویر را در گالری بگذارم، از مدیران عذرخواهی می کنم
.
پینوشت دوم:
به نظرم با داشتن مشاوران نظامی فرانسوی و ایتالیایی و همینطور دسترسی به فناوری شرقی و بومی کردن آنها شاهد ظهور یک باور ملی بودیم

• Upvote 9
  • Downvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یعنی در حد کره شمالی رسوندی دانشمندها و محققین م را با این تحلیل. هر چیزش شبیه به دو تا سامانه کردی بعدم تمام تکنولوژی مرتبط به چین و کره شمالی خسته نباشی برادر

• Like 2
  • Upvote 12
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , jj66 گفت:

یعنی در حد کره شمالی رسوندی دانشمندها و محققین م را با این تحلیل. هر چیزش شبیه به دو تا سامانه کردی بعدم تمام تکنولوژی مرتبط به چین و کره شمالی خسته نباشی برادر

سلام، این تفسیر شما از مطلب بنده غلط هست
کشور ما با چین و ایتالیا روابط نظامی مطلوبی داشته و دارد
بنده عرض کردم الگو برداری از سامانه های غربی در کنار استفاده از فناوری های شرقی بومی شده!
تصاویرشم گذاشتم، چرا دوستان منفی می دهند نمی دانم اهمیتی برام ندارد، کاش به جای هوجی گری، نقد بفرمایید
کمااینکه وجود سامانه hq9 در کشور تایید شده
بحث دستگیری تجار سلاح ایتالیایی در چند سال قبل، من جمله خانم آناماریا فونتانا و شباهت بسیاری از تسلیحات ایرانی به ایتالیایی (بالگرد صبا اسلحه فاتح جنگنده برهان و..) نیز جای تامل دارد
من فرضیه ام را مطرح کردم،به سربازان وطنم هم توهین نکردم، شما قادر هستید نقد کنید

• Like 1
  • Upvote 5
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

hq 9 تو ایران من راستشو بخواین اینو اولین بار میشنوم مدرکی برای اثبات این حرف دارین تازه وقتی اس 300 هست چه نیاز به نسخه چینی هستش

• Like 1
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امشب تو گزارش ویژه‌ی خبری شبکه‌ی دو که مختص دستاورد‌های نظامی و بخصوص باور ۳۷۳ بود عنوان شد که یکی از رادارهای سامانه‌ی باور بیش از ده‌هزار المان داره که به‌واقع رقمی‌است بس هولناک! و دیگه این‌که گویا باور در زمینه‌ی مقابله با پرتابه‌های بالستیک هم دست بلندی داره (با توجه به گزارش به‌نظر می‌رسه تا سرعت‌ حداکثر ده ماخ رو احتمالا بتونه هدف قرار بده) و به عنوان قدم اول اصلا نمی‌شه دستکم گرفتش.

ویرایش شده در توسط Excalibur
  • Like 1
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام خدا

باور 373 ( اس 300 ایرانی) رونمایی شد

https://www.yjc.ir/fa/news/7044888/همه-چیز-درباره-سامانه-پدافند-هوایی-باور-۳۷۳-ایرانی-فیلم

برد 

در 300 کیلومتری رادار شناسایی میکند در 250کیلومتری شلیک میکند در 200 کیلومتری منفجر میشود

لانچر

لانچر 4 تایی عمودی است وازلحظه روشن شدن موتور موشک درون لانچر هست

thumb_3214597.jpg

موشک 

صیاد 4

thumb_3214585.jpg

نوع انفجار

انفجار مستقیم به هدف یا سر ترکش شونده

نوع هدف 

انواع موشک های کروز بالستیک بمب افکن هواپیمای رادار گریز

ویژگی

در هرنوع حمله ای شلیک انجام میشه از حمله الکترونیکی تا شیمیایی و هسته ای 

رادار 

به احتمال زیاد نجم 804 b 

thumb_3214594.jpg

قابلیت قفل 300 حدف وشلیک هم زمان 12 موشک

ساختار گردان باور

thumb_3214586.jpg

امیدوارم مفید واقع شده باشه:16:

• Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به عقیده من بیشتر رونمایی از صیاد چهار و لانچر منحصر به فردش بود که در نوع خودش عالیه وهمچنین رادار های کنترل آتش که بیشتر از حد انتظاره.

تمام باور این نيست....

خیلی راه باقی مانده یا رونمایی نشده

ویرایش شده در توسط FOCAL
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
13 hours قبل , mhstq گفت:

13 hours قبل , mhstq گفت:

چندتا نکته به نظرم جای تامل دارد مثلا

سلام

ما بین کرکس و قناری هم بهرحال شباهت‌هایی میبینیم! هر دو پرنده هستن و پرواز میکنن و بال دارند و احتمالا بازماندگان مستقیم دایناسورها ! 
اما هیچ‌کس کرکس و قناری رو یه گونه یا راستا قرار نمی‌ده !

بسیاری از نکاتی که گفتید ارتباط خاصی به وجود کشورهای نامبرده نداره ! اگرچه نمی‌شه با قاطعیت در مورد عدم استفاده از دانش ایشان خصوصا اسرائیل نظر داد. ( به این دلیل که اسرائیل در این زمینه کشور پیش‌رو و قدرتمندی هست برخلاف چین که کپی کار محض اس سیصد روسی بود، اسرائیل خودش طراح و سازنده هست ، بنابراین استفاده از دانش اون ریسک کمتری داره) اما باید توجه داشت که این پلت‌فرم ها ذ حقیقت الگوهای معتبر و موفق هستن و طبعا نتیجه‌ سالها تحقیق و تفرس و آزمون و خطا ! بنابراین منطقی هست که اغلب سلاح‌ها شباهت هایی بهم داشته باشند ! مثلاً شما به زعم استفاده از قالب استوانه‌ای نمی‌تونید مدعی بشید موشک هارپون و فونیکس یکی هستند !‌ یا چون شکل غالب رادارها مستطیلی بنابراین همشون یکی هستن !
در عمل عمده پیشرفت ها در زمینه تکنولوژی متوجه جوانب درونی سیستم منجمله نوع و ترکیبات سوختی و سامانه‌های الکترونیکی و نرم افزارها و... مواد بکار رفته و ... هست !!!‌ و پارامتر های تعیین کننده‌ مربوط به تکنولوژی بکار رفته هست نه صرفا شکل و شمایل ظاهری !!

ضمناً ایران خیلی هم در این زمینه کم‌تجربه نیست و همچنین کشور ۸۵ میلیونی پتانسیل های بالایی داره که اگر استفاده صحیحی ازش بشه می‌تونه پیشرفت کنه !‌

در آخرم اینکه استفاده از دانش های تثبیت شده اصلا بد نیست ! 

• Like 1
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از زمانیکه موشک سوم خرداد   پهپاد آمریکارو  هدف قرار داده  روی موشکهای ما خیلی حساب میکنن

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

احساس می کنم با صحبت هایی که قبل و بعد از رونمایی شد ، بیشتر گیج شدم ، یه جا گفته شد که تا ارتفاع 65 کیلومتر را پوشش می دهد :

<a href="https://www.farsnews.com/news/13980530000979/جزئیاتی-از-سامانه-پدافندی-باور۳۷۳-برد-باور-۳۰۰-کیلومتر-است">جزئیاتی از سامانه پدافندی «باور۳۷۳»/ برد باور ۳۰۰ کیلومتر است</a>

مشخصا جایی ذکر نشده که از نجم  804 استفاده می کنه ، موشک های صیاد 2 و 3 هم که عمود پرتاب نبودند ، خواهشمند است اجزای سامانه رو در کنار هم با شکل و جزئیات بیشتر یک بار بگذاریم و لااقل بهتر از رونمایی در صدا و سیما باشد.

ویرایش شده در توسط aliman32
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.