Navard

نبرد نهایی (تحلیل ها و احتمالات جنگ ایران و ائتلاف عربی )

Recommended Posts

در جنگ اتی ایران با هر کشوری نبرد زمینی اجتناب نا پذیر خواهد بود.دلایل منطقی هم پشت این حرف هست .اولا که وقتی به ایران قرار باشه حمله بشه این جنگ ،جنگ ساده ای نخواهد بود و قطعا گروه مهاجم برنامه ریزی دقیقی خواهد داشت.بنبابراین خودشو درگیر نبردشهرها نمیکنه که از قبل می دونه پیروزش‌ ایران!!!
دوما این جنگ قطعا در گستره ی جغرافیایی محدود به یک مرز ما نخواهد ماند و درگیری گسترده تر و گسترده تر خواهد شد .غیر از این باشه با دشمن احمقی طرفیم.قطعا ما هم زمان شاهد یک جنگ نیابتی موازی با هجوم حمله کشور مهاجم خواهیم بود تا تمرکز قوا رو از ما بگیرند.
سوما جنگ بعدی در کار باشه قطعا بسوی عالم گیر شدن پیش میره و جنگ کل خاورمیانه رو به‌اتیش میکشه بنابراین انتظار نداشته باشید کشورهای درگیر جنگ برای کشور های منطقه حق حاکمیت قائل بشوند (مثلا برای اذربایجان و کویت و پاکستان و ...!!!
این نکته اهمیت داره که تا ابد جنگ در اسمان نمیمونه .مگر اینکه مهاجم یک هدف خرد و کوتاه مدت داشته باشه که البته این کوتاه مدت بودن برای دشمن ماست و گرنه ما سیاست تعقیب متجاوز رو داریم.و این سیاست ل قدرت تهاجمی می طلبه از جمله وجود یگان زرهی.دوستان کمی به تاریخ جنگ جهانی دوم توجه کنند.مخصوصا جبهه ی شرقی.وقتی نبرد برق اسا طرح ریزی شد یک اصل کلی در نظر گرفته شد .اونم وجود انبوه تانک و خودروی زرهی در هر حمله هست (در حالی که در تمامی جنگ های اخیر غیر ازجنگ خلیج فارس از انبوه تانک و تجهیزات پشتیبانی استفاده نشد بنابراین تصور اشتباه بوجود امد که عصر تانک تمام شده).اینکه بگیم تانک تلفات میده و باید بی خیالش بشیم خیلی خارج از واقعیت و عقل.جنگ بعدی اعداد و ارقامی شبیه جنگ جهانی خواهد داشت در تولید تجهیزات و البته تلفات .جنگ با ایران شبیه جنگ سوریه نخواهد بود که ده هزار نفر این سمت میدان بجنگند ده هزار نفر اون سمت بعد اسمشو بزارند نبرد بزرگ حلب!!!!این جنگ نوع و شدت قطعا متفاوت خواهد بود و ما باید انتظار نبرد زمینی رو داشته باشیم.اینکه بگیم که چون مرز زمینی نداریم با رژیم های عبری و عربی و... بنابراین جنگ زمینی اتفاق نمیوفاته این یک فکر ساده لوحانه بیشتر نیست.ما باید زمینه بدترین اتفاقات رو داشته باشیم.ما یک موضوع رو خودمون میدونیم و قبولش کردیم و اون ضعف نیروی هوایی ما بود .برای همین سراغ موشک رفتیم.نه به این علت که شهرهای دشمن بزنیم و یا پشتبانی نزدیک از نیروهامون کنیم بلکه توان هوایی و راداری و تولید دشمن رو هدف قرار بدیم (خودمون رو از بدست گرفتن برتری هوایی توسط دشمن نجات بدیم)پس دشمنی این توانش زیر سوال بره انتظار لوکس جنگیدن ازش نداشته باشید.بازم میگم نبرد زمینی در جنگ اتی حتمی خواهد بود .مخصوصا این انتظار رو حتما داشته باشید که از فناوری های نوین همچون بمب ای ام پی به تعداد زیاد استفاده شه و این یعنی غیر قابل استفاده شدن همه ی تجهیزات طرفین جنگ.!!!
اسم دیگه ی جنگ کارزار هست و حتما شنیدین .معنی کارزار مشخص .یعنی سخت ترین کار.از جنگ چیزی جز بدترین اتفاق حدس نباید زد.
در زمان جنگ خلیج فارس صدام همین فکر اشتباه کرد و زمان با ارزش حمله به عربستان و گرفتن پایگاه های ائتلاف رو از دست داد و اجازه داد صدها هزار نیروی ائتلاف وارد شبه جزیره بشن .تانک ها و جنگنده هاشو دفن کرد که زیر حملات هوایی سهمگین نابود نشن تا در دفاع ازشون استفاده کنه و جنگ به شهرهای خودش کشید.در حالی که ان روز ها اگر یک حمله ی مقتدرانه میکرد همه چیز عوض میشد و امریکا مجبور میشد در فکر یک d day (عملیات ایجاد سرپل در نورماندی)باشه.و این یعنی ماه ها عقب افتادن سقوط و حتی برگذاری نشست های دیپلماتیک برای اتش بس و به توافق رسیدن.
از قدیم گفتن حمله بهترین دفاع در جنگ اینده ما باید حمله ی زمینی پیش دستانه کنیم و بعضی نقاط حساس تسخیر کنیم .اینارو میگم تا در فکر ایجاد امکانش باشیم.

 

خذمت همه کاربران عزیر میلیتاری .بر ان داشتیم که تاپیکی به منظور احتمالات و تحیل های مربوط به درگیری احتمالی بین کشور عزیزمان و ائتلاف عربی وهابی ایجاد کنیم.
از این پس کاربران میتوانند تحلیل های خودشان را در این تاپیک ارسال نمایند.//rezatizi

 • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درود

شرایط امروز عربستان خیلی شبیه شرایط سال 1359 عراق است.

بدترین اتفاقی که افتاد این بود که عربستان در جنگ یمن خسارت خورد اما جنگیدن را هم آرام آرام یاد گرفت.

احتمال اینکه شش کشور عربی بعلاوه اسرائیل و آمریکا به ایران حمله بکنند بسیار زیاد هست.

تنها چیزی که تفاوت کرده این هست که مسئولین کشور ایران امروز بسیار با تجربه شده اند. امروز دیگر کسی در فکر پس دادن تامکت ها نیست و ... .

 

بگذارید واقع بینانه موضوع را بررسی بکنیم.

آمریکا بسیار موافق هست که عربستان ایران را گوشمالی بدهد اما موافق نیست که عربستان بر تنگه هرمز مسلط بشود و یا اینکه ایران را فتح بکند. فتح ایران توسط عربستان آنچنان توهم قدرتی در اینها ایجاد می کند که قطعا به فکر تکرار دوران خلافت و لشگر کشی به نصف دنیا می افتند و فقط با بمباران اتمی اینها را می شود ساکت کرد. همین الان سپاه محمد را تشکیل داده اند برای فتح ایران و عراق و سوریه فعلی (ایران و روم شرقی قدیم). بنابراین تهدید زمینی هم بسیار بسیار جدی هست.

 اما در مورد دفاع یک افرادی مثل رویوران مرتب طوری تحلیل می کنند که اعراب از ایران و قدرت نظامی او وحشت دارند و ... که شبیه تحلیل های مقامات زمان قبل از جتگ با عراق هست و اینها خیالاتی بیش نیست.

اعراب هرگز از ما نمی ترسند و وقتی که به ما می رسند، همه اینها مارادونا می شوند اما از آلمانی ها 8 تا 8 تا می خورند.

حالا برسیم به سناریوی تخیلی حمله عربستان به ما و دفاع بسیار خوش بینانه ما. شما هم سناریوهای خودتان را می توانید متصور باشید.

 

ساعت صفر: ائتلاف عربی با همه داشته هایش و حامیانش بعد از یک جنگ الکترونیک گسترده و حمله سایبری سنگین اقدام به کوبیدن پدافند ما در نوار مرزی و موشکباران مراکز مهم می کند. نیروی دریایی متفقین هم که از تحقیرهای سپاه خسته شده به دنبال تلافی هست و پرسنلش انگیزه شخصی هم دارند پشتیبانی خواهد کرد.

ساعت 1: دسته های 100 فروندی اقدام به تخریب زیرساخت ایران از روی بانک اهداف آمریکا می کنند.از اقدامات پدافندی ایران خبری به دست نمی رسد.

ساعت 2: کل حمل و نقل دریایی به ایران مختل شده و کشور در محاصره قرار گرفته است.

ساعت 3: موج دوم حمله هوایی و موشکباران شهرهای مهم و پایگاه های هوایی.

ساعت 4: موج سوم حمله هوایی کل پالایشگاه ها در حال سوختن هست و بنزین کافی برای حمل و نقل وجود ندارد.

ساعت 5: ایران به سازمان ملل شکایت می کند. اما همه مراکز مهم از جمله بیت رهبری بمباران شده است بسیاری از بمبها عمل نکرده اما آنهایی که عمل کرده اند خسارت شدیدی زده اند.

ساعت 6: آمریکا طرفین را به خویشتن داری فرا می خواند و از ایران می خواهد سرزمین های عربی اشغالی را تخلیه بکند و به تجاوزش به عربستان پایان بدهد.

ساعت  7: موجودیت نظام در خطر هست. صبر مقامات لبریز می شود اختلافات جناحی کنار گذاشته شده و اولتیماتوم می دهند به ائتلاف عربی

ساعت 8: عربستان در آسمان ایران به دنبال هدف می گردد و ضمن سرنگونی چند هواپیمای مسافر بری اروپایی عبوری ایران را مقصر اعلام می کند.

ساعت 9: شبکه برق برای مناطق حساس بازیابی می شود.

ساعت 10: رئیس ستاد کل در شبکه تلویزیونی ظاهر می شود و اعلام می کند که با تمام قوا دفاع می کنیم و متجاوز را ادب می کنیم.

ساعت 11: قیمت نفت به بشکه ای 200 دلار رسیده است.

ساعت 12: قرارگاه خاتم الانبیا اولین اعلامیه را صادر می کند.اما هنوز یک تیر موشک هم از طرف ایران پرتاب نشده است.

ساعت 13: یک موج سنگین بمباران دیگر رخ می دهد و عربستان تمام ذخیره موشکی خود را مصرف می کند در برخی نقاط از تسلیحات شیمیایی بر علیه ایران استفاده شده است.

ساعت 14: 5 پایتخت عربی اجاره نشینهای جنوبی خلیج فارس اعلام وقوع تحرکات عجیب در شهرهایشان می کنند.

ساعت 15: ایران اشتباه جنگ با عراق را تکرار نکرده و نیروهای ویژه واکنش سریع که معلوم نیست به کدام واحد وابسته هستند بدون تیر اندازی بیشتر مراکز حساس را در پایتختهای مفروض اشغال کرده وسران ائتلاف دستگیر یا متواری شده اند همچنین چموش ترین پایگاه هوایی ائتلاف عربی با موشک باران سنگین مواجه می شود و بقیه پایگاه ها ساکت می شوند.

ساعت 16: آمریکا فورا به ایران اولتیماتوم می دهد تا از این شهر ها خارج بشود اما کار از کار گذشته و ارتش های ائتلاف وحدت فرماندهی را از دست داده اند. لشگر 82 هوابرد آمریکا به سمت عربستان پرواز می کند.

ساعت 17: جامعه جهانی پیشنهاد صلح می دهد و ایران موافقت می کند. خسارات وارده به ایران بسیار زیاد است اما کشورهای عربی صدمه خاصی ندیده اند.

 • Upvote 24
 • Downvote 27

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درود

شرایط امروز عربستان خیلی شبیه شرایط سال 1359 عراق است.

با این تفاوت که ایران در شرایط سال 1359 نیست!  :winking: 

 • Upvote 9
 • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درود

شرایط امروز عربستان خیلی شبیه شرایط سال 1359 عراق است.

زیادی نخیلی بودش اما سناریو بنده چنین است.

 

ساعت صفر :  اتحادیه عرب با بیان بیانیه ای  از لبریز شدن صبر کشور های عربی در برابر سیاست های خصمانه ایران سخن می گوید و عملا  اعلان جنگ می کند.

 

ساعت 1 :  چندین موشک  به سکو های نفتی ایران اصابت میکند و بعد از چند دقبقه جلسه فوری توسط ستاد مشترک برگزار می شود

 

ساعت 2: وزیر دفاع ایران پشت تریبون زنده می رود و رسما از تهاجم اعراب سخن میگوید و بیان میکند که ایران با تمام نیرو  از خود دفاع میکند.

 

ساعت 3 : مسکو و پکن این اقدام کشور های خلیج فارس را محکوم میکنند و از طرفی امریکا و  انگلیس و فرانسه طرفین را به خیشتنداری جهت پیچیده نشدن اوضاع منطقه  دعوت میکنند.

 

ساعت 4 : یک گروه از جنگنده های ائتلاف عربی  به حریم هوایی ایران تجاوز میکنند و همان لحظه با واکنش پدافند  ایران مواجه میشوند و 3  جنگنده از 5 جنگنده توسط پدافند ساقط میشوند. و ما بقی جنگنده ها  پس از رویارویی با  اف 14 های ایران به علت نبود پشتیبان فرار میکنند.

 

ساعت 5 :  ده فروند موشک  شهاب 3 به فرودگاه الخلید اصابت میکند و عملا کار این فرودگاه مختل میشود..به طور همزمان فرمانده سپاه  تهدید به بستن تنگه هرمز میکند

 

ساعت 6: گفتگوی زنده روحانی با مردم از تلویزیون. رئیس جمهور قول تلافی سخت  را به مردم میدهد.

 

ساعت 7: تاسیسات نفتی ایران مورد حمله ائتلاف قرار میگیرد و نفت به 150 دلار میرسد

 

ساعت 8: ترکیه اعلام بی طرفی میکند و پاکستان و عمان  از طرفین تقاضا اتش بس دارد.

 

ساعت 9: جلسه ویژه شورای امنیت...امریکا و انگلیس مانع  محکوم کردن عربستان و ائتلاف می شوند...ایران  بیشتر فرودگاه های کشور های ائتلاف را تخریب کرده و چیزی از تاسیسات نفتی عربستان باقی نمانده..نفت 200 دلار میشود.

 

 

ساعت 10: مردم در بحرین  انقلاب میکنند در حالی که همگی مسلح هستند...عربستان برای کمک به بحرین نیرو میفرستد و  ایران هم از انقلابیون پشتیبانی نظامی میکند...ناوگان امریکا اعلام اماده باش میکند و هشدار میدهد با تمام توان از نیرو های خود دفاع میکند.

 

ساعت 11 :   چیزی از کشور های عربی  باقی نمانده بجز شهر های مجلل که با چند موشک به ویرانه  تبدیل میشوند.

 

ساعت 12 : شیراز و  اصفهان توسط موشک های عربستان  مورد هدف قرار میگیرند.....انصارالله  در مرز عربستان پیشروی میکند و  استان های شیعه نشین عربستان دست به انقلاب میزنند.

 

 

ساعت 13:  منامه سقوط میکند...قطر و امارات  از ائتلاف خارج میشوند و رسما  از جنگ کنار میکشند اما فرمانده سپاه طی بیانیه ای اعلام میکند تاوان این دو خاکشان است.

 

ساعت 14: زیر دریایی های دلفین اسرائیل به سمت  اقیانوس هند و دریای عمان روانه میشوند..یک اسکادران جنگنده اسرائیلی  کرمانشاه و بروجرد را بمباران میکنند...هشتاد  درصد جنگنده ها توسط پدافند اس 300 شکار میشوند.

 

ساعت 15 : حزب الله بلندی های جولان را پس میگیرد.. تل اویو و حیفا توسط موشک های حزب الله به جهنم تبدیل میشوند.400 موشک شهاب از خرم آباد شلیک می شود و به اهداف در اسرائیل  اصابت میکنند.

 

 

ساعت 16 : با  دخالت امریکا و روسیه . عملا جنگ جهانی سوم اغاز میشود.

 

 

بی شک در پایان جنگ ایران جز ویرانه نیست...حتی اگر تمام جهان رو بگیریم..

 

=============================================

 

پ .ن :  دوستان محترم در واقعیت  احتمال چنین رویداد هایی صفر درصد است و به جرات میگم همه شما الان میگید امکان نداره چنین بشه.

 

اما بنده از این میترسم که چنین بشه.

اما خداروشاکرم که این فقط یک رویا پردازی به یاد کودکیه و   انشالله هیچوقت وارد جنگی چنین نشویم

 • Upvote 4
 • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من خیلی در کار سناریو .... نیستم فقط یک سئوال، این موشکهایی که دوستان میفرمایند عربستان شلیک میکنه همون دانگ فنگ های عهد بوق با دقت چند کیلومتر هستند؟

دشمن رو نباید دست کم گرفت ولی ارتش و جامعه عربستان عرضه جنگ ندارن. اتکاء اونها به سلاح مدرنه و همین میزندشون زمین

البته در بیشعوری سعودیها شکی نیست ولی مدیران امنیت ملی ما هم از مقادیری شعور برخوردارند و اینطور نیست که بدون مقدمه و دفعتا با یک حمله اساسی مواجه بشیم و قبلش مطلع نباشبم. مطلع هم که بشیم دوستان میدونند چکار میکنیم
 • Upvote 7
 • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من خیلی در کار سناریو .... نیستم فقط یک سئوال، این موشکهایی که دوستان میفرمایند عربستان شلیک میکنه همون دانگ فنگ های عهد بوق با دقت چند کیلومتر هستند؟

دشمن رو نباید دست کم گرفت ولی ارتش و جامعه عربستان عرضه جنگ ندارن. اتکاء اونها به سلاح مدرنه و همین میزندشون زمین

البته در بیشعوری سعودیها شکی نیست ولی مدیران امنیت ملی ما هم از مقادیری شعور برخوردارند و اینطور نیست که بدون مقدمه و دفعتا با یک حمله اساسی مواجه بشیم و قبلش مطلع نباشبم. مطلع هم که بشیم دوستان میدونند چکار میکنیم

بنده به جرات میگم یک هفته قبل از حمله نیرو های ما میدونند و در کمینن

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نیروی هوایی قوی هست ولی نه دیگه اینقدر . فلسفه ی وجود ناوهای هواپیما بر مفهومی بود به نام فاصله ی موثر . برای درگیری طولانی مدت ( نه عملیات بزن دررو با سوختگیری هوایی و دیکوی و سکوت رادیویی و این داستانا ) شما نیاز به پایگاهی دارین که زیاد از هدفتون دور نباشه همچنین زیاد هم بهش نزدیک نباشه ! با داشته های فعلی ناوگان هوایی اعراب ؛ بدون درگیر کردن پاکستان یا عراق و استفاده از پایگاه های هواییشون امکان عملیات هوایی سنگین برعلیه اهدافی که سرشون به تنشون بیرزه در ا یران ندارن اعراب . اصل داستان عربستانه که باید از پایگاههای امارات یا قطر استفاده کنه اونهاهم به قدری به ما نزدیک و تحت رصدن که به محض بلند شدن اولین اسکادران در صورت وجود اراده ی سیاسی با خاک یکسان میشن . خود امارات هم در صورتی که بخواد عملیات جدی کنه باید هواپیماهاشو ببره پاکستان . بله امکان عملیاتی مثه نابود کردن نطنز رو به راحتی دارن ولی این چیزی نیست که اعراب بخوان . فلذا بیشتر از اعراب باید از اسرائیل نگران بود که هیچ وقت وارد جنگ با ما نخواهد شد ولی جسارت و سابقه ی عملیات محدود رو کاملا داره ...

موضوع اینکه که اصلا نباید به نطنز برسن.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

موضوع اینکه که اصلا نباید به نطنز برسن.

دقیقا کشوری عین عربستان که برسه به نطنز پس اسرائیل و امریکا تو تهران باید رژه برن....نباید اجازه نفوذ داد..اگه راحت نفوذ کنن اونی که بازنده جنگه ماییم

 • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

 نیروی هوایی قوی هست ولی نه دیگه اینقدر . فلسفه ی وجود ناوهای هواپیما بر مفهومی بود به نام فاصله ی موثر . برای درگیری طولانی مدت ( نه عملیات بزن دررو با سوختگیری هوایی و دیکوی و سکوت رادیویی و این داستانا ) شما نیاز به پایگاهی دارین که  زیاد از هدفتون دور نباشه همچنین زیاد هم بهش نزدیک نباشه ! با داشته های فعلی ناوگان هوایی اعراب ؛ بدون درگیر کردن پاکستان یا عراق و استفاده از پایگاه های هواییشون امکان عملیات هوایی سنگین برعلیه اهدافی که سرشون به تنشون بیرزه در ا یران ندارن اعراب . اصل داستان عربستانه که باید از پایگاههای  امارات یا قطر استفاده کنه اونهاهم به قدری به ما نزدیک و تحت رصدن که به محض بلند شدن اولین اسکادران در صورت وجود اراده ی سیاسی با خاک یکسان میشن . خود امارات هم در صورتی که بخواد عملیات جدی کنه باید هواپیماهاشو ببره پاکستان . بله امکان عملیاتی  مثه نابود کردن نطنز رو به راحتی دارن ولی این چیزی نیست که اعراب بخوان . فلذا بیشتر از اعراب باید از اسرائیل نگران بود که هیچ وقت وارد جنگ با ما نخواهد شد ولی جسارت و سابقه ی عملیات محدود رو کاملا داره ...

 

با فرمایشات شما کاملا موافقم

 

در صورتیکه کشوری قصد تعرض به ایران رو داشته باشه باید شبیه سر فصلهای حمله امریکا در 2003 رو عملیاتی کنه. چه امریکا و چه کشورهای عربی ناچار به این سرفصلها هستن.

سر فصلهایی که ما فرصت 13 ساله برای باز سازی و شبیه سازی اون داشتیم.

که مهمترین اونها انجام مانورهای مشترک ایران روسیه طی چند ماه اخیر بود ...........

 • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

 

ساعت 4 : یک گروه از جنگنده های ائتلاف عربی  به حریم هوایی ایران تجاوز میکنند و همان لحظه با واکنش پدافند  ایران مواجه میشوند و 3  جنگنده از 5 جنگنده توسط پدافند ساقط میشوند. و ما بقی جنگنده ها  پس از رویارویی با  اف 14 های ایران به علت نبود پشتیبان فرار میکنند.

سلام

کاری به سناریو که نوشتید ندارم اما با این قسمتش به شدت مشکل دارم.

نمیدونم به چه دلیلی پدافندی رو که ستون فقراتش سامانه های هاوک (مرصاد) واس200 هست رو در این حد قدرتمد فرض میکنید و هیچ توجهی به توان سرکوب پدافند هوایی بالای طرف مقابل ندارید ترکیب F-15 با بمب های دور ایستای هدایت ماهواره ای   اس دی بی برای هر پدافندی مرگباره  و فالکون های اماراتی و تایفون های سعودی هم از کمیت و هم کیفیت برتری مطلق بر فانتوم ها و تامکت های ایرانی دارند.

حالا زمانی که اس 300 و باور 373 و تلاش به طور کامل عملیاتی و جاگذین سامانه های قدیمی شدن شاید دردسر اعراب برای تسلط بر اسمان ایران بیشتر بشه.

در کل در چنین جنگی تنها شانس ما اینه که به سرعت و در ساعت اولیه جنگ تعداد زیادی موشک بالستیک به سمت پایگاه های هوایی اعراب شلیک کنیم تا جلوی حمله هوایی گسترده رو بگیریم . عملا هیچ گزینه دیگه در اختیار نداریم و اگه شکست نخوریم خسارت زیادی میبینیم.

 

در رابطه با بخش دوم نظرتون پیرامون زمان بندی یک حمله نظامی به ایران عقیده بنده این هست که حمله نظامی احتمالی به ایران بسیار کوتاه ،برق اسا و فاجعه بار برای کل کشورهای درگیر خواهد بود. جوریکه به شکایت سازمان ملل و اعلامیه و حقوق بشر نخواهد رسید......

 

پی نوشت : بسیار کوتاه ،برق اسا و فاجعه بار برای کل کشورهای درگیر+ اسرائیل خواهد بود

 

سلاح هسته ای؟!

تنها در صورتی که ما بمب اتم داشته باشیم و استفاده هم بکنیم این اتفاق میوفته اگه منظورتون این نیست خواهش میکنم یکم توضیح بدید.

 • Upvote 4
 • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نماییدورود به سیستم