mostafa_by

تاپیک جامع تهاجم به جمهوری اسلامی ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

از یکی از فرماندهان سپاه شنیدم که میگفت هر چقدر هم دشمن نیروی هوایی قویی داشته باشد بالاخره باید از روی زمین وارد خاک ما شود این یعنی اینکه ما باید روی نیروی زمینی مون حساب کنیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقای skywave شما که صاحب نظر هستید همچنین دوستان دیگه.از کجا می دونید فونیکس نیست؟یا هاوک ساخت داخل به درد امریکاییها نمی خوره؟یا اینکه در جنگ کارنامه موفقی نداشته؟عزیز من کمی بیشتر تحقیق کنید مطمئنا منابع شما کمی مشکل داشته.خدمت شما عرض کنم فونیکس حداقل به اندازه جوابگویی برای چند مرحله حمله هوایی هست و تامکت ها با اینکه هزینه زیادی در نگهداری دارن اما خدا رو شکر می شه روی اونها حساب کرد.میگها تغییرات قابل توجهی رو دیدن وغیره.شما شلیک هاوک داخل رو دید؟می دونی از چه راداری استفاده میکنه؟می دونی منطق پردازش هاوک های ایران چطوریه؟می دونی سیستم الکترونیک اون جلوی امریکاییها شکست میخوره یانه؟عزیز من شما و خیلی از دوستان فکر میکنید ایران رفته هاوک مدل بی رو برداشته مهندسی معکوس کرده؟اون عزیزی که می گن اس200با سام2 فرق نداره کمی مثل اینکه حواسشون پرت بوده چون ایران بیش از چیزی که شما فکر کنید تغییرات در سیستمهای پدافندی ایجاد کرده.اگه توانایی ورود به صنایع الکترونیک شیراز رو دارید یا کسی رو دارید که اونجا کار کنه بپرسید تا به شماها بگن.آقایون کشوری که داره رادار غیر فعال با برد های مختلف می سازه یا اینکه رادار ارایه فازی می سازه میاد هاوک های خودش رو طعمه امریکاییها کنه؟آیا نمی شه رادار غیرفعال رو مثلا به صورت یه شبکه برای چند سیستم هاوک در یه منطقه قرار داد؟یا اینکه پا رو فراتر گذاشت و اساسا سیستم شناسایی هاوک رو از نوع غیر فعال قرار داد؟در مورد جنگال،همین رزمایش سپاه که در جنوب انجام شد درسته چیز زیادی اعلام نشد اما همین کفایت که اخلال الکترونیکی در کل سیستمهای منطقه انجام شد حتی سیستمهای ناوهای امریکایی و این برای چندمین باره که انجام می شه و دفعه اول نیست و اخر هم نخواهد بود.مثل تمرین ناوهای ارتش در سال قبل که همین اتفاق دوباره افتاد. این مطلب در سایت گلوبال نوشته شده بود اما در داخل چیزی از جنگال اعلام نشد. شما که میای لطف میکنی و زحمت می کشی و این مطالب رو می گی کمی هم بیشتر مطالعه بفرمایید تا فروم بهتر و پربار باشه.این حماقت به معنای واقعی هست که ایران متکی به پدافند به جنگ امریکا بره. ایا شما که می گی فونیکس نیست پس پرواز با دو فونیکس در جنوب چه معنایی داره؟در ضمن شما نگران نباش به جز هاوک هواپرتاب موشک دیگه ای هم جایگزین فونیکس شده که برد خیلی خوبی داره و از هاوک بیشتره اما سرعتش یه مقدار کمی کمتر از فونیکس هست اما واقعا کارایی خودش رو نشون داده.میگها هم ارتقاء الکترونیکی خوبی داشتن. این رو من نمی گم یا فلان درجه دار و تکنیسین نگفته بلکه کسی گفته که اولا مطلع و دوما قابل اطمینان هستند ایشون.حالا شما داخل همون سناریوها یه چیز دیگه ای هم اضافه کنید اون هم حدود50 فروند رهگیر عملیاتی با توانایی های مطلوب(میگ29-تامکت)حالا فانتوم و تایگر و میراژ بماند من میگم اینها اصلا هیچ.حالا ایا باز هم ایران می مونه تا پرنده ها از لایه های پدافندی رد بشن بیان سایتها و هدفها رو بزنن و ماهم نگاه کنیم؟اره؟این خیلی ساده لوحی هست که اگه اینطوری فکر کنیم.من چیز زیادی نمی دونم اما با همین دانش محدود به این نتیجه رسیدم که اگه می خواستن میومدن می زدن نه اینکه مثل یه حیوون وحشی پارس کنن و جرات حمله هم نداشته باشن. از طرفی شما شک نکن ایران اس300که یونان و سوریه خریده رو نمی خره مثل اینکه یادتون رفته ارتش ما تجربه8سال جنگ با تجهیزات غربی و شرقی رو داره پس چیزی رو می خره که حداقل تا مدتی بیمه باشه نه یه سیستم از پیش باخته. در ضمن سیستمهای جدید کدینگ خاصی دارند و به راحتی جم نمی شن.موفق باشید و باز هم ممنون و نکته سنجی های همه شما دوستان قابل تقدیر و تشکر هست.

كامران جان ممنون از توضیحات اما لازمه كه این موارد رو برای شما توضیح بدم:
1-صرفنظر از اینكه موشكهای فونیكس به چه میزانی در اختیار ایران باشه و رادارهای اف 14 در چه حدی از آمادگی باشن مشكل اصلی در اینه كه رادار و سیستم هدفیابی این موشك برای آمریكاییها كه سازنده اون هستن شناخته شده است. مگر آنكه ما موفق شده باشیم یك رادار جدید و یك سیستم دیتا لینك جدید برای اف 14 و فونیكس ساخته باشیم. البته ممكنه روسها رادارهای اف 14 رو با مدلهای روسی عوض كرده باشن و یا موتورهای اون رو تغییر داده باشن. به لحاظ فنی موشك آر 33 كپی هندسی و مكانیزمی فونیكس هست و ممكنه از طریق روسها به این موشكها دست پیدا كرده باشیم.

2-سیستم دفاعی اس 200 ماهیتا" رهگیر هواگرد نیست خواهشا" انقدر اصرار نكنین. اس 200 صرفا" ارزشش به داشتن كلاهك هسته ای برای نابود كردن موشكهای بالیستیك بین قاره ای در فاز ترمینال هست. حالا اگه یك كلاهك متعارف 500 كیلویی!!!! هم داشته باشه باز هم بی فایده است. چون مانور پذیری در رهگیری هواگرد خیلی مهمه تا شعاع تخریب موشك.

3-متاسفانه روسها همكاری خوبی در مورد ارتقای میگهای29 انجام ندادند و بخشی از تغییرات از طریق اوكراین انجام شده ولی مشكل اصلی میگ 29 كه تا به حال مخفی مونده (ولی همه بهش آگاهی دارن!!!) موجب شده كه ایران هم تمایلی به خرید میگ 29 جدید و یا ارتقای اونها نداشته باشه.

4-رادار آرایه فازی و همچنین رادار غیر فعال!!!! به زعم شما اگر هم ساخته شده باشه قطعا" انتقال تكنولوژی شده چون فوق العاده های تك و پیشرفته است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از یکی از فرماندهان سپاه شنیدم که میگفت هر چقدر هم دشمن نیروی هوایی قویی داشته باشد بالاخره باید از روی زمین وارد خاک ما شود این یعنی اینکه ما باید روی نیروی زمینی مون حساب کنیم

در برنامه حمله آمریكا به ایران قطعا" حمله زمینی وجود نخواهد داشت. اونها خودشون از ما نسبت به وسعت و نوع تعامل ایران اگاه تر هستن...
مهم اینه كه حمله هوایی اونها میتونه ما رو 50 سال عقب بندازه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقاي صفاييان اگر فونيكس عملياتي اي باقي باشه باعث سعادت من و شماست. چه باشه و چه نباشه هيچ كس نه تاييد و نه تكذيب ميكنه و اينم باعث بالا رفتن ريسك عملياتي دشمن ميشه و به نفع ماست. ولي يك چيز قابل نتيجه گيريه و اونم اين كه وفتي از اواخر جنگ تحميلي شروع به تست پرتاب هاوك از تامكت كرديم كه در اون زمان ناموفق بود و الانه تونستيم هماهنگيشو ايجاد كنيم..يعني تعداد فونيكس هاي احتمالي بسيار اندك و فقط براي عمليات هاي خاص ميباشند. اعتراضم نسبت به سيستم هاوك هم بيان غير مستقيم فرماندهان جنگ در خصوص آمار موفقيت سيستم هاي پدافندي ديگر بودند كه در فيلم بازسازي سيستم اس 200 به تعداد جنگنده اي سرنگون شده توسط اين سيستم اشاره ميشه يا تعداد جنگنده هاي ساقط شده توسط تامكت آمارشون اعلام ميشه اما تا به حال آمار موثقي از عملكرد خوب هاوك در جنگ منتشر نشده .. حالا اگر ايران تونسته باشه چيزي فراتر از مهندسي معكوس انجام داده باشه و اون رو از نظر راداري و موشكي تقويت كرده باشه..بايد جدالشو با جنگنده هاي مدرن امروزي ببينيم. هاوك پدافند خوبيه براي ما با توجه به تعداد زيادي كه داريم اما به شرطي كه همون هاوكي نباشه كه همه دارندش. به هر حال من بازم نظرم اينه كه در صورت حمله ي گسترده ي دشمن ما نبايد اف 14 و موشك هاي زيرشو كه يك ذخيره ي حياتي برامون به حساب ميان از روي زمين بلند كنيم. چون ايران به اين تهاجم پاسخ خواهد داد و اون پرواز اونها آخرين پروازشون در آسمان ايران نخواهد بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از تمام دوستان عزیز و گرامی. skywave دوست گرامی نگرانی شما در مورد فونیکس به جا اما عرض کردم جایگزینی به غیر هاوک هم برای فونیکس هست که خیلی خیلی بهتر از هاوک عمل کرده اما اعلام نشده و به نوعی برای روز مبادا به صحنه خواهد آمد.حمید جان در مورد سیستم دیتا و الکترونیک فونیکس اینو فقط می تونم بگم که سیستم به صورت تقابل تغییر داده شده یعنی با علم به اینکه امریکا تمام فونیکس رو از زیر و بم می شناسه تغییراتی برای این کار داده شده.قفل راداری یکی از تامکتها از فاصله خیلی زیاد بر روی یکی از هواپیماهای غربی در خلیج فارس گویای این هست که تامکت ها دیگر تامکت امریکایی نیستند بلکه ایرانی هستند . دوست عزیز روسها تحت هیچ شرایطی حتی به لاشه تامکت هم دست پیدا نخواهند کرد این رو برای چند صدمین بار می گم.تغییرات هم اگر با سیستمهای روسی انجام شده توسط خود ایران بوده.موتورهای تغییری نکردند فقط عیوب اون رفع شده چون هنوز عمر خوبی برای عملیات دارند.در مور میگها کمی اشاره می کنم:مشکل برد کم میگها با مخازنی که خود ایارن ساخته تا حدودی زیاد حل شده-میگها توانایی سوخت گیری از تانکرهای نیروی هوایی رو دارند-رادار اونها با راداری با گرید بالا عوض شده که توانایی خیلی خوبی به میگها بخشیده-تسلیحاتی هم به جمع میگها اضافه شده.باز هم تاکید دارم که به خاطر یه سری مسائلی که از گفتنش معذورم ایران در بعد رهگیری اون هم در داخل مرزهای خودش به لطف خدا مشکل زیادی نداره.در بعد ضربتی هم به جاهای خوبی رسیدیم.همونطور هم که گفتم هاوک ها تغییرات اساسی رو دیدن و دیگه اصلا هاوکی که کشورهای دیگه دارن نیستند بلکه با اقلیم و شرایط توپولوژیکی ایران ساخته شدن.در مورد منیع موثق هم که فرمودید بله در مخزن های عمومی وجود نداره اما در مخزن های نظامی به خصوص نیروی هوایی منابع بسیار خوبی هستند که امار دقیقی هم دارند.من در یکی از کتابخانه های نیروی دریایی کتابی در این مورد خوندم که امار خیلی جالب و مستند و کاملی ارائه داده بود.در مورد اس200می گم که دوست عزیز عرض کردم که تغییرات عمده ای داده شده نه برای رهگیری هواپیما بلکه برای رهگیری پرنده هایی که براساس اونها اس200های ایران تغییر و یا ساخته شده اند.در مورد رادارها هم اینو خدمت شما بگم که چه انتقال باشه چه دستیابی به هر حال ما این تکنولوژی رو داریم و در حال ساخت این رادارها هستیم.خداوند پول نفت رو از ما نگیره چون جلوی هر کسی گذاشتیم رام شد.پس ناامید نباشیم اما مغرور و خودبزرگ بین هم نباشیم.موفق باشید. تا بعد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقای کامران صافعیان من چند وقت پیش از یک منبع به قول شما موثق شنیدم که ایران موتور تامکت رو تونسته بسازه من باور نکردم ولی طرف به شدت مسر بود و حتی گفت این باعث شگفتی امریکاییها شده حالا از شما میخواهم بپرسم ایا این واقعیت داره؟ این هم که گفتید روسها به لاشه تامکت دسترسی ندارند با شما موافقم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست من بنده حقیر در حیطه خودم اطلاعات محدودی دارم ولی نخیر ایران نساخته اما کاری کرده که تمام دنیا انگشت به دهان مونده ایران به کمک متخصصین داخلی و صدالبته لطف خدای بزرگ تونسته عیوب موتور رو کاملا برطرف کنه و در برخی موارد حتی قطعات رو به نوعی بهسازی کرده البته تخصص من مکانیک نیست اما تا جایی که می دونم تامکت های ما از امنیت پرواز خیلی خوب هستند نمی دونم بگم چند درصد از تامکت در ایران ساخته می شه اما می تونم بگم قطعات بسیار حساسی که سالها از بازار سیاه با کیفیت نه چندان خوب به دست میومد در حال حاضر با کیفیت مطلوب در داخل می سازه این اشتباه بزرگی هست که بگم مثلا 20تامکت عملیاتی داریم اما می تونم بگم تعدادشون به اندازه ای هست که ایران حریفی دست و پا بسته نباشه حالا چه تعداد واقعا نمی دونم هر کس هم بگه دروغ گفته این مطالب رو زمانی که اصفهان یا شیراز می رفتم دوستانم در بین صحبت ها می گفتن البته منظور از دوستان متخصصین هستند نه افراد عادی .اطلاعات پرنده های ایران از اطلاعات برنامه هسته ای با ارزش تر نباشه کمتر نیست.اما قدرت هوایی بیش از اونچه برخی فکر می کنن بیشتره البته دوست من شما لطف داری اما بزرگانی چون سعید باید به سوالات شما پاسخ گو باشن چون بیشتر از من می دونن ولی من در محدوده توان در خدمت شما و بقیه دوستان هستم.موفق باشید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اقای کامران صافعیان
من چند وقت پیش از یک منبع به قول شما موثق شنیدم که ایران موتور تامکت رو تونسته بسازه من باور نکردم ولی طرف به شدت مسر بود و حتی گفت این باعث شگفتی امریکاییها شده حالا از شما میخواهم بپرسم ایا این واقعیت داره؟
این هم که گفتید روسها به لاشه تامکت دسترسی ندارند با شما موافقم

هواپیمایی كه متعلق به عهد تیركمون شاه هست الان چه ارزشی برای روسها میتونه داشته باشه؟
من متوجه علتش نشدم!!!؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست من بنده حقیر در حیطه خودم اطلاعات محدودی دارم ولی نخیر ایران نساخته اما کاری کرده که تمام دنیا انگشت به دهان مونده ایران به کمک متخصصین داخلی و صدالبته لطف خدای بزرگ تونسته عیوب موتور رو کاملا برطرف کنه و در برخی موارد حتی قطعات رو به نوعی بهسازی کرده البته تخصص من مکانیک نیست اما تا جایی که می دونم تامکت های ما از امنیت پرواز خیلی خوب هستند نمی دونم بگم چند درصد از تامکت در ایران ساخته می شه اما می تونم بگم قطعات بسیار حساسی که سالها از بازار سیاه با کیفیت نه چندان خوب به دست میومد در حال حاضر با کیفیت مطلوب در داخل می سازه این اشتباه بزرگی هست که بگم مثلا 20تامکت عملیاتی داریم اما می تونم بگم تعدادشون به اندازه ای هست که ایران حریفی دست و پا بسته نباشه حالا چه تعداد واقعا نمی دونم هر کس هم بگه دروغ گفته این مطالب رو زمانی که اصفهان یا شیراز می رفتم دوستانم در بین صحبت ها می گفتن البته منظور از دوستان متخصصین هستند نه افراد عادی .اطلاعات پرنده های ایران از اطلاعات برنامه هسته ای با ارزش تر نباشه کمتر نیست.اما قدرت هوایی بیش از اونچه برخی فکر می کنن بیشتره البته دوست من شما لطف داری اما بزرگانی چون سعید باید به سوالات شما پاسخ گو باشن چون بیشتر از من می دونن ولی من در محدوده توان در خدمت شما و بقیه دوستان هستم.موفق باشید.

به نظر میرسه در هر شرایطی اگه تعداد رهگیرهای درست و حسابی ما كمتر از 80 فروند (تقریب) باشه فكر نمی كنم بتونیم كار خاصی در برابر حمله انجام بدهیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام. ببخشيد فرض مثال تونستيم دفاع خوبي رو در مقابل هواپيما هاي دشمن انجام بديم. اما هنوز موضع دفاع موشكهايي مثل كروز مونده. توي تاپيك هم دوست عزيز عنوان كردن كه چه وضعيتيه. ناوچه هاي موشك انداز آمريكا كه به تازگي به خليج وارد شدن تعدادشون به نظر بيشتر از اون چيزي ميرسه كه بشه مقاومت كرد. البته دوستان من درست نميدونم.خوشحال ميشم راهنمايي كنيد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست من ایران سامانه های ضد کروزی به غیر از توپهای سماوات و هاوک و غیره هم داره و هم تولید می کنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[ به نظر من آمريكا قبل از هر كاري تمام فرودگاههاي ما بعلاوه هواپيماهاي موجود در فرودگاههارو با موشك هاي هدايت شونده نابود خواهد كرد و وقتي ما فرودگاهي نداشته باشيم و هواپيمايي هم نداشته باشيم داشتن يا نداشتن موشك فونيكس يا ميگ 29 آپگريد شده و..به چه درد ما ميخوره؟؟ بنظر شما اين كار را نخواهد كرد؟؟ وقتي تعداد زيادي موشك هدايت شونده به سمت پايگاههاي شكاري ما شليك بشه از پدافند ما چكاري بر مياد؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم جنگ عراق ثابت کرد که تنها دفاع از روی زمین ممکنه باعث ناتودی همون موشک های زمین به هوا بشه یعنی اون موشک ها نتونن کار چندانی انجام بدن کشور ما دارای شرایط اقلیمی هست که در ان نقاطی مثل کوهستان یافت می شه که فکر می کنم رادارای زمینی دچار مشکل می شن اگر منظور دوستان دفاع سطحی بله شاید این تعداد S300 و TORM1 و دیگر سامانه ی ایران بتوانند ضرباتی را به دشمن وارد کنند اما اگر منظور شما دفاع همه جانبه است موصوع باید جدی بررسی کنیم برای دفاع از کشوری مثل ایران به نظر من نیاز به ماهواره به تعداد کافی هست ما نیاز به هواپیماهای آواکس داریم رهگیر ها باید با نمونه های جدید عوض بشن و تعداد کافی وارد کنیم لایه های دفاعی مناسب از پدافند ها ایجاد شود حتی باید ذخیره سازی سیستم های پدافندی نیز انجام شود نیاز به رادار و سیستم های جنگ الکترونیک هست به خدمه ی آموزش دیده نیاز داریم شاید هزینه ای این کار زیاد باشد بعضی از شما بگویید با این پول ها کار اقتصادی می شه انجام داد اما به این نکته توجه کنید همین نیروگاه بوشهر چند سال ساختش طول کشیده هزینه های زیادی داشته اما امکان داره با یک حمله ی هوایی در عرض چند دقیقه نابود شود اون موقع ضرر بیشتر می شه در مورد سیستم هایی مثل هاوک یا F14 به نظر من نباید زیاد روشون حساب باز کرد البته از هاوک برای ایجاد آتشه گسترده می شه استفاده کرد که ارزش زیادی نداره این که بعضی از دوستان در مورد بهسازی این سیستم ها می گویند اما به این نکته توجه باید کرد که هواپیما های رقیب در ده ی ساخت هاوک نمودن به رادار گریزی و جنگ الکترونیکی اونها توجه کنید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام به دوستان يك استراتژي قديمي وجود داره كه ميگه جابلقا را محاصره کن تا جابلسا را نجات دهی. هنگامی که دشمن بسیار قوی است و مستقیم حمله می کند، به جایی که برایش مهم است حمله ببر. بدان که وی نمی تواند در همه چیز برتر باشد. در جایی، شکافی در زره وجود دارد، در عوض می توان به یک نقطه ضعف حمله کرد. به عبارتی دیگر، ممکن است که سعی کنی به خویشاوندان حمله کنی تا روحیه وی را تضعیف کنی. بر پايه همين استراتژي كه ممكن است نقاط فعلي اتمي ما براي دشمن روشن ديگه روي اين تاسيسات ما سرمايه گذاري آنچناني صورت نديم و تاسيسات و سيستمهاي حساس رو به جاي ديگه انتقال بديم و اين نقاط فقط يك كمينگاه خيلي خوب براي شكار نيروهاي دشمن اهم از هوايي و نيروهاي كماندويي دشمن كه قصد رخنه كردن و ضربه زدن رو دارند شايد هم اصلا وانمود كنيم كه در اولين حمله دشمن تمام تاسيسات نابود شدند البته همه اينها يك ايده هستند ولي با توجه به سكوت دولت و عدم سرمايه گذاري در بخش پدافند هوايي و نيروي هوايي با توجه به تحريمهاي موجود بهترين راه حل موجود چو ن ارزانتر براي كشور تمام ميشه ضمنا همه هواپيماهاي موجود ما از رده خارجند و پدافند موجود هم اگه بتونه كاري بكنه براي مدت زمان محدودي ميتونه پوشش بده بايد قبول كنيم كه آمريكا ازلحاظ تكنولژي و نظامي از ما قوي تر تنها برتي ما اين كه كشور ما خيلي وسيع و ما ازلحاظ جمعيت جوان ذخيره خيلي خوبي داريم و مردم ما ازلحاظ فرهنگي پذيراي دشمن و نيروي اشغال گر نيست و در منطقه هم ممكن دوستان زيادي نداشته باشيم ولي دشمني هم نداريم واين براي آمريكا يعني يك ويتنام يا به عبارتي چاله اسكندرون (گرداب اسكندر ) به نظر ميايد اونا عاقل تراز آن باشند كه خودشونو بخطر بياندازند لذا هردو دولت سعي ميكنند از درگيري جلو گيري كنند اميدوارم كه جنگ نشه و اين دشمني خاتمه پيدا كنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.