mostafa_by

تاپیک جامع تهاجم به جمهوری اسلامی ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

56 minutes قبل , MR9 گفت:

سلام علیکم 

حالا با توجه به این که موضوع تاپیک ، بمب نیست ، وارد این مبحث نمیشوم  ، با یک هدفی اتحاد شوروی را مثال زدم ، از اواسط دهه 50 ، آمریکایی ها دو تا راه کار برای ضربه به روسها می شناختند ، اول ، راهکار نظامی و دوم راه کار اقتصادی ، تا میانه دهه 60 بین این دو دسته در آمریکا اختلاف بود ولی از این زمان به بعد ، آمریکایی ها ، نم نم و آهسته ، اقتصاد شوروی را که خودش از دهه 30 بیمار بود را تحت فشار گذاشتند تا این برنامه  در ابتدای دهه 90 بالاخره جواب داد . 

ما الان درگیر یک جنگ ترکیبی هستیم که نشانه های آن از میانه دهه 80 شمسی رصد شد ، ولی  کسی گوشش بدهکار این قضیه نبود و طبق عادت مالوف ، اینقدر این دمل چرکین را گذاشتیم تا تبدیل شد به یک زخم ، حالا باید صدها برابر توانی که میشد دمل قبلی را درمان کرد ، صرف کنیم تا این زخم عمیق درمان شود .

به صراحت عرض کنم ، بازدارندگی ما در حوزه سخت افزاری ، افتان و خیزان ، بالاخره جلو میرود ، چون چاره ای نداریم  ، ولی درگیر کردن این اقتصاد نحیف زخم خورده از جنگ و تحریم ، در فرآیندی که انتهای آن مشخص نیست ، عقلانی به نظر نمی رسد 

چیزی که میخواستم بگم این بود که آمریکایی ها با وجود بمب اتم، موشک های بلند برد، برتری نهایی در جنگ دوم، تسلط بر نیمی از دنیا، بالاترین درآمد سرانه و ...

این احساس رو داشتند که راهشون رو دارند گم میکنند! اونم با وجود سرآمدی در همه ابزار ها و اما چرا؟ چون بهینه گی و چرایی زندگی رو فراموش کرده بودند و چسبیده بودند به رقابت چشم بسته با شوروی، آمریکایی ها بسرعت بیدار شدند و تمارض به رقابت کردند و در عمل رفتند سراغ سایر کیفیت های زندگی و بهینه سازی فناوری و اقتصاد و همین اتفاقی افتاد که بدرستی اشاره کردید...

• Like 2
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
12 minutes قبل , arminheidari گفت:

باید دوباره این سوال را مطرح کنیم که اگر آمریکا به خواهد حمله کند به کجا حمله خواهد کرد و در چه سطح و چطور؟؟

به نظرم اولین پرسش این هست 

دلیل یا دلایل یک عملیات تهاجمی بر علیه ما احتمالا چه ماهیتی دارد ؟؟ بقیه مواردی  که فرمودید را بعد از این باید پاسخ داد 

بعنوان مثال ، جنگ 1990 ، دلیلش در ظاهر امر حمله صدام به کویت بود ، جنگ 2003 ، بحثهای مربوط به تسلیحات wmd و ....  ، به افغانستان حمله کردند برای قضیه القاعده و ... ، 

حالا نقشه آنها برای ما چی هست ؟؟؟ چهارچوب این  را مشخص کنیم ، میشود یک تحلیل جامع برای مراحل بعدی را بدست آورد 

• Like 1
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
35 minutes قبل , MR9 گفت:

دلیل یا دلایل یک عملیات تهاجمی بر علیه ما احتمالا چه ماهیتی دارد ؟؟ بقیه مواردی  که فرمودید را بعد از این باید پاسخ داد 

بعنوان مثال ، جنگ 1990 ، دلیلش در ظاهر امر حمله صدام به کویت بود ، جنگ 2003 ، بحثهای مربوط به تسلیحات wmd و ....  ، به افغانستان حمله کردند برای قضیه القاعده و ... ، 

حالا نقشه آنها برای ما چی هست ؟؟؟ چهارچوب این  را مشخص کنیم ، میشود یک تحلیل جامع برای مراحل بعدی را بدست آورد 

1- فشار برای خروج ایران از برجام و به فاصله چند سال اتهام مبنی بر دستیابی ایران به سلاح اتمی

2- تحریک ایران برای انجام عملیات نظامی علیه نظامیان و منافع آمریکا (با تروریستی اعلام کردن سپاه این مورد تسهیل شده) مثلا درگیری در خلیج فارس

3- ایجاد آشوب و تظاهرات جدی در کشور و حمله به بهانه حمایت از مردم

ویرایش شده در توسط zAa9
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

- امریکا به ایران حمله نمیکنه. 

دلایل

1-وجود ایران و وجود جمهوری اسلامی به  نفع امریکا واسراییل است. زیرا ایران با تهدید کشورهای عربی باعث نزدیک شدن اعراب به اسراییل و شکستن اتحاد اعراب علیه اسراییل شد. در دهه 70 میلادی چندجنگ بزرگ بین اعراب و اسراییل اتفاق افتاد. در دهه 80 اعراب اسراییل را رها و متوجه تهدید جدید یعنی ایران شدند و این کاملا امنیت اسراییل را تامین کرد.

2- ایران با تهدید اعراب باعث عقد قراردادهای دهها میلیارد دلاری بابت خرید سلاح از امریکا با چند برابر قیمت واقعی شده است. اخرین مورد گفته میشود در سفر ترامپ به عربستان 180 میلیارد دلار قرار داد امضا شد.

مشکل اسراییل و امریکا با ایران این است که انها میخواهند ایران باشد و تهدید اعراب باشد اما تهدید اسراییل نباشد. انها 3 مشکل با ایران دارند.

1- حضور ایران در سوریه کنار اسراییل و مرز اسراییل

2- هنوز خیالشان بابت اتمی کاملا احت نشده.

3- میخواهند موشک های ایران به کشورهای عربی برسد ولی به اسراییل نرسد.  مثلا اگر برد موشک های ایران زیر 700 کیلومتر باشد از نظر انها کاملا اوکی است. حتی حاضر  خواهنذ شد به ایران اجازه خرید هواپیمای جنگی مثلا میگ 35 که برد کمی دارد بدهند. 

ترامپ اهل جنگ نیست ولی میخواهد قبل انتخابات بعدی ایران را با تهدید وادار به مصالحه کند ولی ایران با قول های جان کری منتظر انتخابات است تا دموکرات ها به قدرت برگردند.

البته دموکرات ها هم همان درخواست ها یعنی ترک سوریه و برجام موشکی را پیگیری خواهند کرد ولی با روش خودشان.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
25 minutes قبل , sasasasa گفت:

3- میخواهند موشک های ایران به کشورهای عربی برسد ولی به اسراییل نرسد.  مثلا اگر برد موشک های ایران زیر 700 کیلومتر باشد از نظر انها کاملا اوکی است. حتی حاضر  خواهنذ شد به ایران اجازه خرید هواپیمای جنگی مثلا میگ 35 که برد کمی دارد بدهند. 

حالا یک نکته در این خصوص ، بحث آمریکایی ها در اصل قضیه خودش ، ماهیت توان موشکی هست و نه برد آن 

اگر به یاد داشته باشید ، سازمان ملل ، آنسکام و ایالات متحده بعد از جنگ 1990 ، یک محدودیت قابل توجهی را برای موشکهای بالستیک عراقی گذاشتند که طراحی ، تولید و تست موشکهای بالای 150 کیلومتر ، کامل ممنوع می شد 

Al-Samoud-Fired.jpg

به محض تست موشک سوخت جامد  الثمود-2 با برد 180 کیلومتر  از سمت عراقی ها (2001) ، بلافاصله هجمه شد و تمامی سخت افزار مربوطه را کشف و از بین بردند ( هر چند ظاهرا"  20 تیر موشک اسمبل شد در سال 2003 )  اگر مبناء تحلیل ما این رفتار باشد ، فرض بر بازگشت به عقب ما در حوزه برد موشکی ، از بین برنده تهدید احتمالی نیست ، به نظرم  بیشتر آنها را تحریک میکند که یک اقدامی در صورت فراهم شدن سایر شرایط انجام بدهند .

حالا این را بگذارید در کنار مشکلات عراق برای خرید قطعات پرنده های کشاورزی از لهستان یا چک ( تصور میکنم شرکت pzl بوده باشد ) یا قطعات برای بالگردها  ( کمااینکه فرانسویها  8-4 تا میراژ باقی مانده را هرگز به نیروی هوایی این کشور تحویل ندادند ) 

• Like 1
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, MR9 گفت:

دلیل حمله به ایران ملغمه ایی از موارد که فرمودین هست به اضافه مسایل حقوق بشری در طول این سالها به طور سیستماتیک تمامی  اتهامات رو متوجه ایران کردند هم تسلیحات اتمی هم مسایل مربوط به بحث تروریسم و هم مسایل حقوق بشری به نظر من با این وضع دیپلماسی ما در صورت خواست جنگ از طرف آمریکا اجماع قدرتها کار ساد ه ایی باشه فقط باید خیال اروپا رو از هجوم پناه جوها راحت کنه

ویرایش شده در توسط arjemandi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
12 minutes قبل , MR9 گفت:

حالا یک نکته در این خصوص ، بحث آمریکایی ها در اصل قضیه خودش ، ماهیت توان موشکی هست و نه برد آن 

اگر به یاد داشته باشید ، سازمان ملل ، آنسکام و ایالات متحده بعد از جنگ 1990 ، یک محدودیت قابل توجهی را برای موشکهای بالستیک عراقی گذاشتند که طراحی ، تولید و تست موشکهای بالای 150 کیلومتر ، کامل ممنوع می شد 

Al-Samoud-Fired.jpg

به محض تست موشک سوخت جامد  الثمود-2 با برد 180 کیلومتر  از سمت عراقی ها (2001) ، بلافاصله هجمه شد و تمامی سخت افزار مربوطه را کشف و از بین بردند ( هر چند ظاهرا"  20 تیر موشک اسمبل شد در سال 2003 )  اگر مبناء تحلیل ما این رفتار باشد ، فرض بر بازگشت به عقب ما در حوزه برد موشکی ، از بین برنده تهدید احتمالی نیست ، به نظرم  بیشتر آنها را تحریک میکند که یک اقدامی در صورت فراهم شدن سایر شرایط انجام بدهند .

حالا این را بگذارید در کنار مشکلات عراق برای خرید قطعات پرنده های کشاورزی از لهستان یا چک ( تصور میکنم شرکت pzl بوده باشد ) یا قطعات برای بالگردها  ( کمااینکه فرانسویها هرگز 8-4 تا میراژ باقی مانده را هرگز به نیروی هوایی این کشور تحویل ندادند ) 

ایران با عراق متفاوت است.  بحث موشک با برد 150 کیلومتر مطرح نبود بلکه این بحث بود که در همان سال 90 امریکایی ها در حال  ایجاد مقدمات حمله به عراق و اتمام صدام حسین بودند. بنابراین دنبال بهانه گیری بودند

من نگفتم که ما به  عقب برگردیم و سلاح ها مون رو نابود کنیم. من گفتم فکر نمی کنم نابودی ایران و جمهوری اسلامی ایران جزو برنامه امریکا باشد. انها میخواهند ما باشیم ولی به صورت کنترل شده. 

همین الان توجیه امریکا برای حضور در خلیج فارس و به عبارتی اشغال این منطقه با پول اعراب وجود ایران است. ایران نقش لولو خور خوره اعراب را بازی میکند. انها میخواهند این نظام باشد ولی کنترل شده. یعنی با قدرت محدود.

ویرایش شده در توسط sasasasa
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
20 minutes قبل , sasasasa گفت:

ایران با عراق متفاوت است.  بحث موشک با برد 150 کیلومتر مطرح نبود بلکه این بحث بود که در همان سال 90 امریکایی ها در حال  ایجاد مقدمات حمله به عراق و اتمام صدام حسین بودند. بنابراین دنبال بهانه گیری بودند

من نگفتم که ما به  عقب برگردیم و سلاح ها مون رو نابود کنیم. من گفتم فکر نمی کنم نابودی ایران و جمهوری اسلامی ایران جزو برنامه امریکا باشد. انها میخواهند ما باشیم ولی به صورت کنترل شده. 

همین الان توجیه امریکا برای حضور در خلیج فارس و به عبارتی اشغال این منطقه با پول اعراب وجود ایران است. ایران نقش لولو خور خوره اعراب را بازی میکند. انها میخواهند این نظام باشد ولی کنترل شده. یعنی با قدرت محدود.

اگر فرض شما درست باشه ایران با این وضع داغون فعلیش دیگه نمیتونه بحران آفرین باشه نه بمب اتم داره نه اقتصاد و سیاست درست و حسابی داره نه ارتش کلاسیک به روز داره و نه متحد گردن کلفت.  به نظ من ظرفیت بحران سازی ایران  دیگه تمومه الان هم که سپاه تروریستی اعلام شد تیر خلاص رو زدند اگر صرفا فرضیه لولو بودن ایران درست باشه دیگه کار کردشو از دست داده پس بنابراین گزینه آخر جنگ هست گفتم با فرض صحیح بودن تحلیل شما 

ویرایش شده در توسط arjemandi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
25 minutes قبل , sasasasa گفت:

سلام

یعنی الان ایران نباشد اعراب آمریکا را از خلیج فارس بیرون می کنند . اتفاقا الان حضور ایران هزینه های آمریکایی ها را بالا برده و  منابعی که آمریکایی ها می توانند در جای دیگری  هزینه کنند در این منطقه در حال خرج کردن هستند . به نظرتون در اختیار داشتن منابع ایران و تسلط بر موقعیت جغرافیایی ایران و کم شدن بسیاری از هزینه های آنها مهمتر است یا کسب رضایت یکسری دولت بی پایه عربی که به راحتی می توانند سرنگونشون کنند .  در ضمن نظام ایران هم نباشد به راحتی می توانند یک جایگزین کم دردسر تر برای ترساندن اعراب جور نمایند . 

موفق باشید

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 minutes قبل , HRA گفت:

سلام

یعنی الان ایران نباشد اعراب آمریکا را از خلیج فارس بیرون می کنند . اتفاقا الان حضور ایران هزینه های آمریکایی ها را بالا برده و  منابعی که آمریکایی ها می توانند در جای دیگری  هزینه کنند در این منطقه در حال خرج کردن هستند . به نظرتون در اختیار داشتن منابع ایران و تسلط بر موقعیت جغرافیایی ایران و کم شدن بسیاری از هزینه های آنها مهمتر است یا کسب رضایت یکسری دولت بی پایه عربی که به راحتی می توانند سرنگونشون کنند .  در ضمن نظام ایران هم نباشد به راحتی می توانند یک جایگزین کم دردسر تر برای ترساندن اعراب جور نمایند . 

موفق باشید

امریکا در منطقه حضور داره و به نظر من تا اخرین دلار هزینه هاش رو از اعراب میگیره.. یعنی با خرج اعراب مرکز نفتی جهان را اشغال کرده. اگر ایران نباشه این حضور توجیه نداره. کی بهتر از ایران میتونه اعراب رو بترسونه؟؟؟؟؟ قرار دادهایی که برای فروش سلاح میبنده چند برابر قیمت های جهانی است. 

به نظر من ایران برای امریکا خیلی مفید است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
16 minutes قبل , arjemandi گفت:

اگر فرض شما درست باشه ایران با این وضع داغون فعلیش دیگه نمیتونه بحران آفرین باشه نه بمب اتم داره نه اقتصاد و سیاست درست و حسابی داره نه ارتش کلاسیک به روز داره و نه متحد گردن کلفت.  به نظ من ظرفیت بحران سازی ایران  دیگه تمومه الان هم که سپاه تروریستی اعلام شد تیر خلاص رو زدند اگر صرفا فرضیه لولو بودن ایران درست باشه دیگه کار کردشو از دست داده پس بنابراین گزینه آخر جنگ هست گفتم با فرض صحیح بودن تحلیل شما 

شاید. ولی نه به خاطر از دست دادن توان. شاید فقط پروژه نزدیک کردن اعراب به اسراییل از ترس  ایران تمام شده باشد. زیرا الان اعراب کاملا اسراییل را پذیرفته اند. وگرنه ایران هنوز قوی است. 

ویرایش شده در توسط sasasasa

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ترامپ با سیاستی که بازی کرد اصلاح طلبی و میانه روی را در ایران نابود کرد. قطعا در دور بعدی انتخابات یک دولت تند رو در ایران بر سر کار می اید. بعید است این کار ترامپ ناخواسته و ندانسته باشد. باید دید هدف او از این سیاست چیست؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, arjemandi گفت:

بحران سازی !؟ اقداماتی هم که تا به الان انجام شده صرفا یه رجز خونی ساده بوده تا حریف بتونه سبک سنگین کنه قبل از اینکه وارد stage بحران بشه ، حتی اندیمشمندان آمریکایی هم در مورد ما اینجوری فکر نمیکنن ، تا زمانی هم که چماغ موشک و نفوذ منطقه ای دست ایران باشه همچنان همون لولو خرخره است و خللی تو این موضوع به وجود نمیاد بقیه آس هایی که تا به الان رو نشده جای خود دارد دلیل اینکه تا به الان هم مردد هستن بابت همین موضوعه
شاید این مورد سیگنال خوبی باشه:
https://ir.sputniknews.com/world/201904104638323-آمریکا-ایران-روسیه-ونزوئلا-مایک-پنس/1

البته ارتباطی هم بین آخرین تست موشکی و عکس العمل مایک پمپئو نسبت به اون تست آخر هم وجود داره
و البته ثانیه 52 این ویدئو https://youtu.be/SiaayjCmETA?t=52

ویرایش شده در توسط LegendaryAegis
  • Like 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مشکل اساسی ما اینه که اونقدر قوی نیستیم که بگیم : « اگه حمله کردن ، دفعشون می کنیم » ...

ما داریم خودمون رو با  حدس های انتزاعی مثل ترس دشمن ، گرفتاریش ، اینکه برای دشمن نمی ارزه که به ما حمله کنه و امثالهم فریب می دهیم ...

این دیدگاه قدرت آفرین نیست ، نشون می ده که ما برتری مطلق دشمن رو در پس زمینه ی فکریمون قبول کردیم و آینده ی خودمون و موجودیت خودمون رو به تصمیم دشمنانمون گره زده ایم ... 

• Like 1
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
16 minutes قبل , Ghalam گفت:

مشکل اساسی ما اینه که اونقدر قوی نیستیم که بگیم : « اگه حمله کردن ، دفعشون می کنیم » ...

ما داریم خودمون رو با  حدس های انتزاعی مثل ترس دشمن ، گرفتاریش ، اینکه برای دشمن نمی ارزه که به ما حمله کنه و امثالهم فریب می دهیم ...

این دیدگاه قدرت آفرین نیست ، نشون می ده که ما برتری مطلق دشمن رو در پس زمینه ی فکریمون قبول کردیم و آینده ی خودمون و موجودیت خودمون رو به تصمیم دشمنانمون گره زده ایم ... 

طالبان یک سوم تجهیزات دفاعی ما رو داشت نصف چین دو سوم ایران و یک سوم روسیه رو میگرفت،...

• Like 2
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.