mostafa_by

تاپیک جامع تهاجم به جمهوری اسلامی ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

1 ساعت پیش, 00amir گفت:

دوست عزیز من نگفتم ما هیچ کاری ازمون بر نمیاد گفتم ده تا بخوریم یکی میزنیم اولا که ما موشکی نداریم که بتونه ناو در حالت حرکت و از دو یا سه هزار کیلومتری بزنه اخرش هفصد کیلومتر بود که من شنیدم که تو اونم شک و شبه زیاده  دوما درمورد تمام شدن موشک های پدافندی و زیر دریایی ها و غیره باید بگم وقتی ما موشکامون تموم بشه چکار میکنیم میریم از زاغه یا جایی که انبار کردیم دوباره میاریم پر میکنیم دیگه خوب اوناهم هم تمام بشه مهماتشون  میرن داخل پایگاهای کشورهای دوست و برادرمون مثل عربستان پرش میکنن برمیگردن مگه اینکه بخواهیم  اون کشورها رو هم مورد حمله قرار بدیم که اونم میشه جنگ تمام دنیا با ما در ثانی اونا لازم نیست ناوهاشونو تو برد موشکهای ما بیارن میتونن از فاصله دور با موشک های کروز مارو هدف قرار بدن در مورد نیروی هوایی هم همین طور میتونن با سوخت گیری هوایی از روی ناوهای هواپیما بر و اسراییل به ما حمله کنن  شاید بتونیم فرودگاها رو بزنیم اما ناو در حال حرکت واز فاصله بیشتر از هفصد کیلومتر شک دارم مشکل اینجاست که ما به خاک امریکا دست رسی نداریم ولی اونا دارن

ده تا بخوریم یکی بزنیم؟ شما چطور حساب کردی برادر؟

من بار ها انتقادات زیادی علیه ساختار نظامیمون کردم اما دیگه اینجوری هم نیست جناب ، کل کشور های خلیج فارس باهم در جنگ روبرو علیه ما شانسی ندارند ، دلایلشم قبلا در تمامی تاپیک ها عرض کردم ،کل قدرت آمریکا اگر ۱۰۰ باشه ، امارات و بحرین و عربستان رو اضافه کنی فوقش بشن ۱۱۵ ، اعراب اگر قدرتی داشتند که التماس آمریکا رو نمی کردند.جنگ یمن ۴ ساله چیکار کردن؟

همین جنگ اخیر نوار غزه ، وقتی تو ۲۴ ساعت ۶۰۰ موشک روانه اسرائیل

میکنند  بنظرتون ایران چقدر میتونه؟

برادر اونجوری که شما میگید نیست.

شما حرف های عجیب غریبی میزنید

برادر من  ،  شما ظاهرا در مورد موشک های دریایی اطلاعاتی ندارید، اگر قرار باشه هدف ثابت باشه تا موشک بیاد بش بخوره خب ناو آمریکا رو با سجیل یا خرمشهر ۲۵۰۰ کیلومتر اونور تر میزنیم، پس فرق خلیج فارس با عماد اونوقت چیه؟ 

موشک های دریا پایه طراحی شدن برای اهداف متحرک در دریا  بزرگوار ، دقت بالا و قابلیت هدایت تا لحظه اخر و سرعت وحشتناک اون ها باعث میشه هر هدفی در حال حرکت هم باشه مورد اصابت قرار بگیره ، خیلی هم فرمول ساده ای میشه براش تعریف کرد ،مثلا فرمول مد نظر من اینه  با توجه به وسعت ناو آبراهام لینکلن فقط کافیه سرعت و مختصادش رو بفهمیم ، این موشک ظرف ۵ دقیقه به محل میرسه ، وقتی موشک قصد شیرجه داره به وسیله سرعت و زمان فرود و جهت حرکت تا لحظه اخر قابل هدایت هست، 

بعد شما میگی مهماتش تموم بشه پرش میکنند؟ برادر ناو هواپیما بر هست تفنگ آب پاش که نیست ، مهمات این ناو  به مقدار لازم نگهداری شده اما برای یک درگیری مناسب کافی نیست از جهتی بحث سر لجستیک هم هست ، آیا بعد جنگ جایی در عربستان باقی میمونه که راحت بیان مهمات ناو رو بارگیری کنند، دارید در مورد آبراهام لینکلن حرف میزنید نه دماوند که سر جمع ۱۰ تیر موشک داشته باشه .

حتی با استدلال شما مبنی بر پر کردنش !!! باز حین بار گذاری کاملا آسیب پذیر هست.

در بحث اینکه میگید ناو دورتر باشه نتونیم بزنیمش ، خب برادر من هرچقدر ناو دورتر باشه  رهگیری جنگنده ها توسط پدافند ما ساده تر میشه  و  عملیاتشون ریسکی تر میشه،  در بحث اسرائیل هم شما فکر کردید اسرائیل  میتونه در برابر موشک های حزب الله و حماس و نبرو های ما در سوریه  دوام بیاره؟ اسرائیل به سرعت وارد یک نبرد فرسایشی زمینی میشه که کابوس اسرائیله.

قضیه اونقدر ساده نیست عزیز من .

هر جنگی اگر صورت بگیره کل خاورمیانه آتیش میگیره ، کشور هایی به ضد ما میشن که فکرشو نمیکنی و کشور هایی حمایتت میکنن که انتظار نداری.

جنگ با یک ارتشی مثل ارتش ایران با این همه نفوذ  یک جنگ ساده نیست.

این جنگ دوتا ابرقدرت منطقه ای هست ، ایران درسته اقتصاد خوبی نداره اما اونقدر امکانات داره یک جهنم درست کنه.

سوریه و عراق رو کی پس گرفت؟ جلوی وحشی هایی که  انتحاری میشن.

در بخش زمینی آمریکا حرفی جلوی ما نداره ، در سایر قسمت ها هم اگر ده تا بزنه هشت تا میخوره ، شک نکن، اما اون شاید توان ۲۰ مشت داره اما ما ۱۰۰ مشت  ، چون ما داریم در کشورمون دفاع میکنیم اما اونا جایی ندارند که روش تعصبی داشته باشند .

جنگ آسون نیست، اما این خاله بازیی که شمام تصور میکنید نیست.

ما سالهاست داریم موشک میسازیم فقط برای چنین روزی ، اقتصاد رو فدای همین روز کردیم ، پس شک نکنید برای اون روز ما برنامه زیاد داریم.

شما بذار جنگ بشه، اینقدر این عشق جنگا تو داخل سناریو های عجیب بدن که بشه خود امریکارو هم زد چه برسه نیرو هاشو. 

ویرایش شده در توسط MA5
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
36 minutes قبل , MA5 گفت:

ده تا بخوریم یکی بزنیم؟ شما چطور حساب کردی برادر؟

من بار ها انتقادات زیادی علیه ساختار نظامیمون کردم اما دیگه اینجوری هم نیست جناب ، کل کشور های خلیج فارس باهم در جنگ روبرو علیه ما شانسی ندارند ، دلایلشم قبلا در تمامی تاپیک ها عرض کردم ،کل قدرت آمریکا اگر ۱۰۰ باشه ، امارات و بحرین و عربستان رو اضافه کنی فوقش بشن ۱۱۵ ، اعراب اگر قدرتی داشتند که التماس آمریکا رو نمی کردند.جنگ یمن ۴ ساله چیکار کردن؟

همین جنگ اخیر نوار غزه ، وقتی تو ۲۴ ساعت ۶۰۰ موشک روانه اسرائیل

میکنند  بنظرتون ایران چقدر میتونه؟

برادر اونجوری که شما میگید نیست.

شما حرف های عجیب غریبی میزنید

برادر من  ،  شما ظاهرا در مورد موشک های دریایی اطلاعاتی ندارید، اگر قرار باشه هدف ثابت باشه تا موشک بیاد بش بخوره خب ناو آمریکا رو با سجیل یا خرمشهر ۲۵۰۰ کیلومتر اونور تر میزنیم، پس فرق خلیج فارس با داداش      

خدمت شما بگم که اولا زیاد هرس نخور این یک بحث سادست سرنوشت جنگ و من وشما معلوم نمیکنیم ..در مورد اطلاعات و حرف های عجیب غریبم بله من ادعای اطلاعات بالایی ندارم (مثل شما )هر چی دیدم و شنیدم تو رسانه ها بوده ..تو همین رسانه ها دیدم اومدن گفتن موشک های ما زیر ده متر خطا داره بعد توسوریه اگه اشتباه نکنم هفت موشک زدن فیلم سه تاش فقط  پخش شد که یکیشم قشنگ خورد تو بیابون گفتن محل تجمع نیروهای داعش بوده ..تو همین رسانه دیدم گفتن به حزب کردستان عراق با موشک حمله کردن فیلم که ایندفعه نگرفتن بعد چندتا عکس نشون دادن که به نظر من البته بیشتر میخورد کار پهباد باشه تا موشک از نظر میزان تخریب تو عکسها میگم ..تو همین رسانه دیدم که گفتن اگر اسراییل دست از پا خطا کنه فلان میکنیمو چنان الان اسراییل بارها پایگاهای مارو بمباران کرده ولی ما جوابی درخور ندادیم هنوز بجز چند راکت پرانی از غزه  وکشته شدن چهار نفر اسراییلی که اونم بجاش دها شهید دادن از طرف غزه دوست عزیز حرف های شما درسته درصورتی که ادعای مقامات نظامی ما در مورد تجهیزاتشون درست باشه ..البته اوناهم من جایی نشنیدم ادعای شمارو در مورد هدف قراردادن یک ناو در حال حرکت از فاصله سه هزار کیلومتری و اونم با بالستیک داشته باشن (شاید گفتن من نشنیدم ) شما رو چه حساب میگی با عماد میشه ناو در حال حرکت و زد مگر چقدر قدرت مانور داره سر جگیش ؟؟درمورد کشورهای همسایه هم اصلا با شما موافق نیستم که اگر با امریکا دست به یکی کنن و وارد جنگ مستقیم بشن خیلی کار ما به مشکل میخوره ..فقط با قسمت جنگ های چریکی وناامن کردن منطقه (عراق و افغانستان ) برای نیروهای امریکایی توسط شبه نظامی ها و موشک های خودمون موافقم در هر حال بازم میگم من اطلاعاتم در حد دیدن اخبار و رسانه هست و دیگم در این مورد بحثی ندارم .. امیدوارم که حق با شما باشه وتجهیزات نظامی ما توان پاسخگویی مناسب و داشته باشن 

• Upvote 1
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 minutes قبل , 00amir گفت:

خدمت شما بگم که اولا زیاد هرس نخور این یک بحث سادست سرنوشت جنگ و من وشما معلوم نمیکنیم ..در مورد اطلاعات و حرف های عجیب غریبم بله من ادعای اطلاعات بالایی ندارم (مثل شما )هر چی دیدم و شنیدم تو رسانه ها بوده ..تو همین رسانه ها دیدم اومدن گفتن موشک های ما زیر ده متر خطا داره بعد توسوریه اگه اشتباه نکنم هفت موشک زدن فیلم سه تاش فقط  پخش شد که یکیشم قشنگ خورد تو بیابون گفتن محل تجمع نیروهای داعش بوده ..تو همین رسانه دیدم گفتن به حزب کردستان عراق با موشک حمله کردن فیلم که ایندفعه نگرفتن بعد چندتا عکس نشون دادن که به نظر من البته بیشتر میخورد کار پهباد باشه تا موشک از نظر میزان تخریب تو عکسها میگم ..تو همین رسانه دیدم که گفتن اگر اسراییل دست از پا خطا کنه فلان میکنیمو چنان الان اسراییل بارها پایگاهای مارو بمباران کرده ولی ما جوابی درخور ندادیم هنوز بجز چند راکت پرانی از غزه  وکشته شدن چهار نفر اسراییلی که اونم بجاش دها شهید دادن از طرف غزه دوست عزیز حرف های شما درسته درصورتی که ادعای مقامات نظامی ما در مورد تجهیزاتشون درست باشه ..البته اوناهم من جایی نشنیدم ادعای شمارو در مورد هدف قراردادن یک ناو در حال حرکت از فاصله سه هزار کیلومتری و اونم با بالستیک داشته باشن (شاید گفتن من نشنیدم ) شما رو چه حساب میگی با عماد میشه ناو در حال حرکت و زد مگر چقدر قدرت مانور داره سر جگیش ؟؟درمورد کشورهای همسایه هم اصلا با شما موافق نیستم که اگر با امریکا دست به یکی کنن و وارد جنگ مستقیم بشن خیلی کار ما به مشکل میخوره ..فقط با قسمت جنگ های چریکی وناامن کردن منطقه (عراق و افغانستان ) برای نیروهای امریکایی توسط شبه نظامی ها و موشک های خودمون موافقم در هر حال بازم میگم من اطلاعاتم در حد دیدن اخبار و رسانه هست و دیگم در این مورد بحثی ندارم .. امیدوارم که حق با شما باشه وتجهیزات نظامی ما توان پاسخگویی مناسب و داشته باشن 

جناب شما حرف های عجیبی میزنید واقعا،  اطلاعاتتون راجب مسائل صرفا رسانه های تصویریه که هر کدوم واقعیت رو نشون نمیدن ، در بحث  موشک های سوریه باید بگم طبیعیه در موشک ها گاهی این موارد پیش بیاد اما این خطاهارو  نمیشه پای همه گذاشت ، درضمن من گفتم با عماد بزنیم؟

گفتم اینجور که شما میگید هدف باید ثابت بمونه تا با موشک زده بشه پس فرق موشک خلیج فارس و عماد چیه؟  و عرض کردم موشک خلیج فارس ۳۰۰ کیلومتر هست ،  و میتونه اهداف دریایی رو برنه.

در مورد جنگ با همسایگان هم شما همون به صدای امریکا و بی بی سی و ایران ااینترنشنال استناد کن .

بنده هم ادعای اگاهی ندارم اما در حد خودم میدونم مسائل این حرفای عوامانه ی شما نیست. اگر ما اینجور که شما میگید بودیم امارات جزایر سه گانه رو تصرف میکرد با کمک اعراب  و عربستانم ایرانو میگرفت ، یمن هم همینطور.

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
13 minutes قبل , MA5 گفت:

جناب شما حرف های عجیبی میزنید واقعا،  اطلاعاتتون راجب مسائل صرفا رسانه های تصویریه که هر کدوم واقعیت رو نشون نمیدن ، در بحث  موشک های سوریه باید بگم طبیعیه در موشک ها گاهی این موارد پیش بیاد اما این خطاهارو  نمیشه پای همه گذاشت ، درضمن من گفتم با عماد بزنیم؟

گفتم اینجور که شما میگید هدف باید ثابت بمونه تا با موشک زده بشه پس فرق موشک خلیج فارس و عماد چیه؟  و عرض کردم موشک خلیج فارس ۳۰۰ کیلومتر هست ،  و میتونه اهداف دریایی رو برنه.

در مورد جنگ با همسایگان هم شما همون به صدای امریکا و بی بی سی و ایران ااینترنشنال استناد کن .

بنده هم ادعای اگاهی ندارم اما در حد خودم میدونم مسائل این حرفای عوامانه ی شما نیست. اگر ما اینجور که شما میگید بودیم امارات جزایر سه گانه رو تصرف میکرد با کمک اعراب  و عربستانم ایرانو میگرفت ، یمن هم همینطور.

هی میخوام وارد جزییات نشم هی ول نمیکنی من کی گفتم با چه نوع موشکی میزنیم که شما اسم سجیل و خلیج فارس و اوردی منم میدونم منظورت موشک بالستیک ضد ناو که خود مقامات ادعای هفتصد کیلومتریشو دارن شما سه هزار کیلومتریشو ..شما اطلاعاتت من دراوردیه منبعتم مشرق نیوز فارسه من میگم اولین نمایش موشکی ما تو شرایط جنگی اونم بدن سپر ضد موشکی و جنگ الکترونیک افتضاح شد دلیلم فیلمیه که خودشون پخش کردن فقط سه تا موشک نشون دادن برای چی ؟ یکی از اوناهم تو بیابون خورد عراق و چی میگی عکساشو دیدی قدرت تخریب اندازه خمپارست تابلو با پهباد زدن خودشونم گفتن پهباد هم شرکت داشته اما عکسی که نشون بده موشک بالستیک خورده من ندیدم شما رو چه حسابی میگی موشک های ما زیر ده متر خطا دارن کجا ثابت شده ؟ عماد یک موشک بالیستیک با سر هدایت شوندست اما نه انقدر که سر جنگیش راه بیفته دنبال یک ناو با سرعت  ۳۰ یا ۴۰ نات اوصلا موشک بالستیک برای اهداف ثابت زمینی ساخته شدن و حتی امریکا و روسیه ادعای ساخت بالستیک رهگیرو ندارن تازه اونا ماهواره و جی پی اس دارن برای موشکاشون که ما نداریم منم دلم برای وطنم جوش میزنه  ومثل شما دوست دارم کشورم سر بلند باشه اما از رویا بافی و دروغ تحویل مردم دادن خوشم نمیاد

• Upvote 4
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عرض کردم دوستان

وجهه آمریکا براش خیلی مهمه

به قول نوام چامسکی، آمریکا به کسی که بتونه بهش شلیک کنه حمله نمی‌کنه

در جنگ با ما بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ هزار تلفات میتونیم از آمریکا بگیریم

می‌تونیم به روشهای نامتقارن تا داخل واشنگتن را براشون ناامن کنیم

من اصلا فکر نمی‌کنم آمریکا اینقدر احمق باشه این ریسک را بکنه

بعدش هم عزیزان من، شرافت انسان بسیار بزرگتر از نان و آب است. خداوند تبارک و تعالی راه بسته جلوی ما نمی‌گذاره. از دشمن نترسید اصلا. باید از خشم خدا ترسید. آمریکا خر کیه! دشمن را دست کم نگیرید ولی ترس نشانه ضعف ایمان و نقطه امید دشمنه

به داخل کشور و محرومین همه باید برسیم

نباید اجازه بدیم دولت یک گند دیگر مثل برجام بزنه و این بار موشکها و جنش‌های مقاومت را قربانی کنه

آمریکا از عهده حوثی ها و حزب الله برنمیاد. در مقابل معتقدین به انقلاب اسلامی از پیش باخته است

• Like 1
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , 00amir گفت:

هی میخوام وارد جزییات نشم هی ول نمیکنی من کی گفتم با چه نوع موشکی میزنیم که شما اسم سجیل و خلیج فارس و اوردی منم میدونم منظورت موشک بالستیک ضد ناو که خود مقامات ادعای هفتصد کیلومتریشو دارن شما سه هزار کیلومتریشو ..شما اطلاعاتت من دراوردیه منبعتم مشرق نیوز فارسه من میگم اولین نمایش موشکی ما تو شرایط جنگی اونم بدن سپر ضد موشکی و جنگ الکترونیک افتضاح شد دلیلم فیلمیه که خودشون پخش کردن فقط سه تا موشک نشون دادن برای چی ؟ یکی از اوناهم تو بیابون خورد عراق و چی میگی عکساشو دیدی قدرت تخریب اندازه خمپارست تابلو با پهباد زدن خودشونم گفتن پهباد هم شرکت داشته اما عکسی که نشون بده موشک بالستیک خورده من ندیدم شما رو چه حسابی میگی موشک های ما زیر ده متر خطا دارن کجا ثابت شده ؟ عماد یک موشک بالیستیک با سر هدایت شوندست اما نه انقدر که سر جنگیش راه بیفته دنبال یک ناو با سرعت  ۳۰ یا ۴۰ نات اوصلا موشک بالستیک برای اهداف ثابت زمینی ساخته شدن و حتی امریکا و روسیه ادعای ساخت بالستیک رهگیرو ندارن تازه اونا ماهواره و جی پی اس دارن برای موشکاشون که ما نداریم منم دلم برای وطنم جوش میزنه  ومثل شما دوست دارم کشورم سر بلند باشه اما از رویا بافی و دروغ تحویل مردم دادن خوشم نمیاد

جناب ؛

شما مطمئن هستید با من دارید بحث میکنیم؟

من بالا گفتم برد موشک خلیج فارس ۳۰۰ کیلومتره ، بعد شما میگید که من گفتم ۳۰۰۰ کیلومتر .

بعد خودتون میگید بردش ۷۰۰ کیلومتره.icon_eek

شما میگید منبع من مشرق نیوز و خبرگزاری فارس هست بعد ۱۰ کلمه بعدتون به همین دوتا استناد کردید؟icon_eek

برادر خود آمریکایی ها میگن بیشینه سرعت آبراهام لینکلن ۳۵ نات هست بعد شما میگید در حالت عادی ۴۰ نات سرعت داره؟تازه اون بیشینه سرعت برای مانور دادنشهicon_eek

شما که گفتید اطلاعاتتون در حد رسانه هاست، جناب شما بی بی سی و منو تو زیاد دیدید. 

بذار من بهتون بگم ، خود آمریکا و روسیه  میان ماهواره بر میسازن که موشکش با تمام دقت تست میشه و چون همون یکی ساخته میشه بهترین مهندسین روش کار میکنند ، اون شکست بخوره اشتباه محاسباتی بوده بعد موشک هایی که در ایران تولید انبوه شده و هر تولید انبوهی بدون شک یه خطاهاییم داره اگر مشکل داشته باشه نشون از خرابی همشونه؟

سوال میکنم ازتون ، این موشک هایی که یمن میزنه از کجا اورده؟ یمن ۵۰ سال تو چتر حمایتی اعراب نتونست موشک بسازه ۲ سال تو فلاکت و جنگ یهویی راه صد ساله رو رفت و تولید کننده موشک چندصد کیلومتری با کلاهک بارشی شد؟ 

بعدشم مگر بارها تست موشک های ایرانی که زیر ده متر زدن رو ندیدیم؟

در رابطه با ماهواره و جی پی اس هم لابد فکرش شده ، و بنده قصد ندارم هر حرفی  رو در انجمن بزنم چون دیوار موش داره.

در رابطه با عماد که فرمودید، برادر شما داری جدی صحبت میکنی ؟ بنده پرسیدم با استدلال شما که تنها هدف دریایی باید ثابت باشه ما با عمادم میشه بزنیم(با استدلال شما).

من ساده عرض کردم موشک دریا پایه و سطح به سطح زمین پایه چه تفاوتی دارند.

ببخشید شما درست میگید بنده ام همون بقول شما مشرق نیوز رو میخونم.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
31 minutes قبل , hosm گفت:

عرض کردم دوستان

بعدش هم عزیزان من، شرافت انسان بسیار بزرگتر از نان و آب است. خداوند تبارک و تعالی راه بسته جلوی ما نمی‌گذاره. از دشمن نترسید اصلا. باید از خشم خدا ترسید. آمریکا خر کیه! دشمن را دست کم نگیرید ولی ترس نشانه ضعف ایمان و نقطه امید دشمنه

نباید اجازه بدیم دولت یک گند دیگر مثل برجام بزنه و این بار موشکها و جنش‌های مقاومت را قربانی کنه

آمریکا از عهده حوثی ها و حزب الله برنمیاد. در مقابل معتقدین به انقلاب اسلامی از پیش باخته است

بله بدون شک آمریکا هر جنگی تلفات چند هزار نفری یا شایدم چند ده هزار نفری رو دستش بذاره ، اما ترس من اینه آدمی مثل بولتون جرقه جنگ اتمی رو بزنه ،چون بارها خواهان بمباران اتمی شده.

بحث اینجاست هر جنگی در منطقه باعث نابودی پایگاه های آمریکا تا ۲۰۰۰ کیلومتری میشه اما بعدش چی؟

ما خیلی راحت میگیم تل آویو و حیفا رو با خاک یکسان میکنیم اما کسی نمیگه بعدش چی میشه و واکنش دشمن چیه.

تو سناریو های مقامات ما ، اینه بقیه میمونن ما میزنیم از ترس بدتر زدن جواب نمیدن.

شما فکر میکنی ۱۰۰۰ نفر آمریکایی بمیره تا ۲۰۰۰۰ نفر نکشن عقب میکشن؟ شده با بمب اتمی شده شیمیایی ، جنگ هم خطوط قرمزی داره ، اگر درگیری از کنترل خارج بشه چه تضمینی هست بولتون ترامپ رو مجاب به جنگ اتمی نکنه؟

عقل من میگه ، اعراب از ایران میترسند ، این ترس منبع درامد آمریکا و اروپا هست ، پس آمریکا حماقت نمیکنه این ترس رو از بین ببره، چون خوب میدونه حکام سعودی اگر قدرت بگیرند از ایران هم بدتر میشن، پس تفرقه بنداز حکومت کن، حسمم میگه در حال حاضر کشورای عربی قصد جنگ داشته چون مدام دارن از لفظ حمله به ما یا ((متحدینمان)) استفاده میکنند.

شاید ( تنها شاااید) کشور های عربی قصد یک حمله رو داشته باشند و آمریکا داره جوری وانمود میکنه که فکر حمله به آمریکایی ها در جواب به مغر ما خطور نکنه.

چون آمریکا هیییچ نیازی به جنگ نداره، دیوانه که نیست خرید میلیارد ها دلاری رو از دست بده  یا نفت ارزان رو .

چون اگر قرار بود کاری بکنه برای اعراب توی یمن کمکشون میکرد که اینطوری غرق نشن، فقط و فقط در یمن نقش یک مغازه رو اجرا میکنه که دارن ازش اسلحه میخرن.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
50 minutes قبل , hosm گفت:

عرض کردم دوستان

ای کاش یه مقدار از ایمان شما رو این مسئولین داشتن ای کاش اندازه سر سوزنی به خدا اعتقاد داشتن اما به تنها چیزی که اعتقاد دارن و براش نماز میخونن اون صندلی هستو پولهای نجومی که از بیت المال میبرن تو حساب سوئیسشون

• Like 1
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد وضع داخل کشور ، همین رو بگم که تنها راهش اینه که همه در برابر قانون یکسان باشند ....

در مورد نظامی هم آمریکا وجهه براش از همه مهمتر .... ما باید غیر قابل پیش بینی باشیم ....

مثلاً یک نفتکش قدیمی و کهنه ی ما که به خاطر تحریم ها فاقد تجهیزات مناسبه به صورت اتفاقی به یک نفتکش یا ناو آمریکایی یا حتی کشتی تجاری اعراب در تنگه هرمز برخورد کنه ...

خلیج فارس که فقط نفت نیست ، ریاض ، ابوظبی ، بحرین ، کویت ، امارات بیشتر شهرهای بندری هستن و حیاتشون به کشتیرانی در خلیج فارس بستگی داره ....

متاسفانه اهمیت نفتکش ها   در خلیج فارس رو زیاد بزرگ نمایی می کنند  ....

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
9 hours قبل , MA5 گفت:

بزرگوار اینکه شما بگی هرکسی یک نظری داره ، اونم در انجمن اینچنینی معنیی نداره.

اونا موشک کروز دارند ما هم سومار رو ساختیم که  تمام نشریات نظامی در موردش گفتن و سلاح کار آمدیه، اونا زیر دریایی دارند؟ در این جنگ به کارشون نمیاد چون عمق خلیج فارس کم هست از طرفی این زیر دریایی بی نهایت که موشک نداره و هرچقدر هم دورتر باشه رهگیری موشکاش ساده تر میشه، از جهتی این نیروی هوایی که شما میگی باید از جایی پرواز کنه خب، شما وقتی با ۲۰۰ فروند موشک قدر اف مثلا العدید رو بزنید ۵۰ تاش نمیخوره ؟  همین ۵۰ تا کافیه العدید بشه زمین خاکی.

یک ناو چقدر موشک برای دفاع هوایی داره؟ وقتی حجم زیادی موشک روانه ناو بشه بهترین ناو دنیام و بهترین پدافندم توانایی درگیری صد درصدی رو نداره، این ناو هواپیما بر یا باید  در خلیج فارس درگیر بشه که این اوج حماقته ، چون با وجود پایگاه های هوایی اعراب چرا ناو خودش رو به خطر بندازه!!! یا باید ۳ هزار کیلومتر دورتر باشه که موشک های ما بهش نرسه 

شما تو این پست گفتی باید ناوهاشون سه هزار کیلومتر با ما فاصله داشته باشن که موشکها بهش نرسه حالا عماد یا هر موشکی دیگه  که منظورتون هست این موشک از کجا اوردین که تو این فاصله یک هدف در حال حرکت و بتونه بزنه منم به اخبار و ادعای نظامیان خدمون استناد کردم نه بی بی سی ولی شما به چی استناد کردی که موشک سه هزار کیلومتری با این دقت و پیدا کردین 

• Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , 00amir گفت:

شما تو این پست گفتی باید ناوهاشون سه هزار کیلومتر با ما فاصله داشته باشن که موشکها بهش نرسه حالا عماد یا هر موشکی دیگه  که منظورتون هست این موشک از کجا اوردین که تو این فاصله یک هدف در حال حرکت و بتونه بزنه منم به اخبار و ادعای نظامیان خدمون استناد کردم نه بی بی سی ولی شما به چی استناد کردی که موشک سه هزار کیلومتری با این دقت و پیدا کردین 

شما یا ناو هواپیما بر ندیدی یا اونی که نشونت دادن ناو هواپیما بر نبوده .

۱- ناو هواپیما بر آمریکا انبار ذخیره سازی برای ۱۲۶۰۰۰۰وعده غذایی دارد و باوتوجه به حدود ۶ هزار ۳۰۰ نفر پرسنلش تنها ۷۸ روز توان دریانوردی در جنگ   و در وسط اقیانوس رو دارد.

۲- تا   در دهانه دریای سرخ و تنگه باب المندب ۲۰۰۰ کیلومتر فاصله هست، و با توجه با نابودی ناو عربستان توسط یمن و قایق های انتحاری متحد جنوبی ما آمریکا یا باید وارد جنگ فرسایشی با یمن و انصارلله بشه یا باید  از اونجا فاصله بگیره  .

۳- طول ناو آبراهام لینکلن ۳۳۳ متر هست یعنی ۳ برابر  و نیم ورزشگاه آزادی پس دقت در این حمله اصلا مهم نیست و تنها نفوذ به سامانه های دفاعیشون مطرحه.

درضمن ناو آبراهام لینکلن ارتفاع یک ساختمان  ۲۵ طبقه یعنی حدود ۷۸ متر رو داره.

پس شما در مورد یک پایگاه بزرگه متحرک صحبت میکنید 

۵-  بی صدا ترین و رادارگریز ترین نوع زیردریایی در آب های کم عمق منطقه ای همین غدیر خودمون هست که ما چند ده تا داریم  تا دریای سرخ ما توان پشتیبانی ازشون رو داریم پس دلیلی بر حرفم هم میشه

۶-  ناو آمریکایی هرجا که بخواد که نمیشه بمونه و عملیات اجرا کنه ، شما نمیتونید در حال حرکت باشید  اسمان پیش رو رو هم ممنوعه اعلام کنید، ناو باید یک جای معین  مستقر بشه تا در اون قسمت پرواز ممنوع اعلام کنه که به اشتباه هواپیما مسافر بری رو نزنه و در مسیر نفت کش ها و کشتی های تجاری نباشه  

۷- ناو هواپیمابر در هر بندری بخواد مستقر بشه   کاملا آسیب پذیر هست و برد موشک های ما تا کیلومتر ها پوشش میده .

۸- موشک خلیج فارس تمام خلیج فارس و  دریای عمان رو پوشش میدهد ، گزینه بعدی برای مستقر شدن یا نزدیکی یمن هست که خطر نیرو های یمن وجود دارد یا محتمل ترین نقطه یعنی دریای سرخ هست  که باز هم فاصله ۲۰۰۰ کیلومتری دارد.

۹- نظامیان رده بالای ما نمیگن موشک های ما سقوط کردن و مشکل دارند و اندازه خمپاره حجم انفجارشون بوده، اگرم گفتن احتمالا  رده پایین بودند و از اسرار خبر ندارند  عین هر سربازی، .

بنده نشنیدم مثلا سردار  حاجی زاده بگه ما موشکامون مشکل داشته که سقوط کردن و اصلا تو کویر سقوط کردند، اما شنیدم بی بی سی اینارو میگه.

ویرایش شده در توسط MA5
غلط املائی
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته در صورت حمله اتمی به ایران ساخت بمب های شیمیایی بسیار در دسترس و ساده هست . مخصوصا با تجربه ای که سوریه و عراق در اختیار ایران قرار خواهند داد (البته شایعات زیادی هم مبنی بر انتقال کلاهکهای شیمیایی عراق به ایران م وجود داشت ) .  در مورد زدن ناوها در فاصله 3000 کیلومتری هم اگه کیلوها بتونن با این اژدر های جدید که میاد رد پشت کشتی را دنبال میکنه و از فاصله های دوری هم شلیک میشه ناو را هدف قرار دهند بله زدنش از 3000 کیلومتری هم ممکن هست مخصوصا اگر زیردریایی موفق به پرتاب پهباد شناسایی هم بشود 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جوری که من دیدم انگار این هواپیمابرها هیچ وقت زیر آب نمیرن حتی در صورت آسیب دیدن

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, MA5 گفت:

درضمن ناو آبراهام لینکلن ارتفاع یک ساختمان  ۲۵ طبقه یعنی حدود ۷۸ متر رو داره.

پس شما در مورد یک پایگاه بزرگه متحرک صحبت میکنید 

مزید اطلاع شما ، این گروه ضربتی هواپیمابری که الان دارد بسمت خلیج پارس حرکت می کند ، تنها از یک حامل هواپیمابر تشکیل نشده 

این مجموعه که شناسه گروه ضربتی هواپیمابر شماره 12  را یدک می کشد ، شامل شناورهاو اسکادران های  زیر هست :

55555555.jpg

حالا صرف نظر از جنبه تبلیغاتی اعزام این ناوگروه ضربتی ، قبل از ایده پردازی ، یک مقدار جستجوی اولیه در حوزه قابلیتهای دفاعی این ناوگروه ها ، بد نیست .

پی نوشت :

والله دشمن را نباید دست کم گرفت و غیر حرفه ای  در خصوص آن صحبت کرد ، به سلامتی اینجا میلیتاری هست 

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.