mostafa_by

تاپیک جامع تهاجم به جمهوری اسلامی ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

14 minutes قبل , aminf14 گفت:

بله اگه ما به سمت نقد بریم همیشه اون نقد توهین محسوب میشه، 

بنده عادت دارم وضعیت را از دریچه دید دشمن ببینم ، کاری که یک زمانی تابو بود و کسی جرات حرف زدن درباره ان را نداشت و هنوز هم ندارند  

استراتژی نبرد هوا- زمینی

" به هر ترتیب ، جنگ ،یک کنش زنده علیه یک توده مرده نیست ، بلکه درگیری همیشه میان دو نیروی زنده است ( اصولا" اگر مقاومتی نباشد ، جنگی درجریان نخواهد بود ).به دیگر سخن ، جنگ یک تعامل بشمار می رود . اگر دشمن خود را از میدان به در نکنیم ، باید از آن بترسیم که او این کار را با ما بکند . بنابراین ، کنترل کاملا" دست ما نیست ، او ، همانقدر که شرایط را بر ما تحمیل می کند ، که ما بر او تحمیل می کنیم . بطور مسلم ، قدرت آتش ( یکی از نقاط قوت ارتش ایالات متحده )  بلحاظ تاثیراتش می تواند دشمن را زمین گیر کند ، اما تاثیرات فلج کننده آن قطعا" زود گذر خواهد بود و دشمن می تواند در طول "زمان" خود را با آن وفق داده و حتی قادر خواهد با تا راه های سازنده ای برای کاهش تاثیرات مخرب آن نیز بیابد .

طور کلی برآورد ارتش ایالات متحده از دشمنان احتمالی اش تا سال 2025، بر فرض های ذیل استوار است :

1- دشمنان ایالات متحده "سعی نمی کنند" تا مجددا" جهان دو قطبی جنگ سرد را احیاء کنند

2- دشمنان ایالات متحده "تلاش نمی کنند " تا بلحاظ سیستمهای تسلیحاتی با آمریکا رقابت کنند ( این یعنی ایجاد برابری کمی و  سخت افزاری غیر قابل تصور خواهد بود ،

سرلشکر رابرت. اچ . اسکیلز 

پی نوشت : 

قطعا این بنده خدا هم نه معصوم هست ( العیاذ با... ) و نه مورد پسند دوستان ، ولی خوب هست که دشمنان ایالات متحده را از دریچه دید کسانی ببینیم که  سالهاست دارند برنامه ریزی می کنند 

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, MR9 گفت:

خیر ، نقد مستدل همیشه جذاب هست ، به شرطی که شباهتش به ادبیات جاری و مخالف پسند ، به کمترین حد خودش برسد ، تفاوت میلیتاری با جاهای دیگر این هست که بیشتر نقد مستدل داریم تا تمجید ولی همین نقد نباید تبدیل به  سیاه نمایی و دست کم گرفتن توان خودی بشود ، جاهای دیگر هم ، هر روندی که دارند ، بخودشان مربوط هست ، شیوه عمل ما در میلیتاری متفاوت هست و همین ، انجمن را به یک محیط خاص تبدیل کرده ،

ما در اینجا نقد داریم ولی تحقیر خودی ، به هیچ عنوان ، همانطور که دفاع هم می کنیم سرجای خودش ولی هرگز گرفتار تمجیدهای چاپلوسانه مورد پسند نمی شویم 

جسارت نشه برادر. من براتون احترام قائلم ولی  به سمت نوعی از ادبیات نرید که خوشایند نیست . اینکه اصولا به سمتی بریم که کسی رو که نمی شناسیم با عده ای که اصلا با اون شخص سنخیتی نداره جمع ببندیم. میلیتاری جایی نیست والا شما در مقام قاضی نیستید که بخواهید نقد رو بهش نمره بدید یا اون رو تایید کنید یا افتراق بدید که سیاه نمایی هست یا نقد مستدل یا بفرموده عزیزی انتقاد سازنده. هر کسی آزاده نظرشو بده و اینجا در حال تبادل اطلاعات برای هم افزایی هستیم. به عنوان برادر کوچیک تر عرض میکنم مقداری ادبیاتتون با فروتنی همراه بشه و اینقدر بحث ها رو شخصی و به سمت قضاوت در مورد کسی که نمی شناسید نبرید. مورد ساده ای که من گفتم در اوایل پست آذر 93  شما هست ( نمیدونم فرمایش خود شما هست یا نقل قول کردید). اون بحث رجزخوانی هم نظر بنده اینه که تحلیل نیست و رجز خوانیه. حالا کلی بحث شد ولی دلیلی ندیدم که نظرم عوض بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, aminf14 گفت:

جسارت نشه برادر. من براتون احترام قائلم ولی  به سمت نوعی از ادبیات نرید که خوشایند نیست . 

جسارتی نیست ، تصور می کنم نخست جنابعالی بحث سویس و سوئد  را مطرح فرمودید ، اگر ادبیات مقداری تلخ شد ، احتمالا بازتاب همون جمله است که معنی مشخصی را به ذهن متبادر می کند ..

2 minutes قبل , aminf14 گفت:

میلیتاری جایی نیست والا شما در مقام قاضی نیستید که بخواهید نقد رو بهش نمره بدید یا اون رو تایید کنید یا افتراق بدید که سیاه نمایی هست یا نقد مستدل 

بنده نمره ای ندادم ولی دقیق همانند شما ، نظر شخصی را عرض کردم 

3 minutes قبل , aminf14 گفت:

مقداری ادبیاتتون با فروتنی همراه بشه 

صرفا" ارائه نظر بود ، سعی بنده این هست که پاسخ ها متناسب با پستها باشد ، ادعایی هم ندارم ، ولی وقتی صحبتی شده ، باید انتظار نقد جدی و نه تعارف را داشت . مخصوصا زمانی که اکثر قریب به اتفاق رسانه ها ، آماده دست کم گرفتن خودی هستند 

5 minutes قبل , aminf14 گفت:

اینکه اصولا به سمتی بریم که کسی رو که نمی شناسیم با عده ای که اصلا با اون شخص سنخیتی نداره جمع ببندیم.

جمعی بسته نشد ، استدلالی شد ، پاسخی داده شده ، مقداری با چاشنی جدیت 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
12 minutes قبل , MR9 گفت:

بنده عادت دارم وضعیت را از دریچه دید دشمن ببینم ، کاری که یک زمانی تابو بود و کسی جرات حرف زدن درباره ان را نداشت و هنوز هم ندارند  

والا امشب جلوی چشم شمارو خون گرفته، بعید نمیدونم اگه کمی دیگه به نقدم ادامه بدم اعلام جهاد کنید و خون بنده رو مباح .

در مورد اینکه مقاومتی نباشه جنگی در جریان  نخواهد بود به نظرم اینجا خلط مبحث اتفاق افتاده . ما باید یه تفریق بین جنگ و دفاع قائل باشیم 

اگه صحبت از دفاع بشه دفاع یه امر واجبه حالا به هر دلیلی اون تجاوز صورت گرفته باشه یا اینکه اصلا دفاع ما موثر است  یا نه. ما وظیفمون دفاعه . یاد سخن صادق زیبا کلام میفتم که کتابشو تقدیم به شهیدان باکری و همت کرده که بر تحلیل ها خندیدند و رفتند. وقتی سخن از دفاع باشه ما باید به سمت دفاع بریم و فکر نکنیم این دفاع منجر به پیروزی میشه یا نه. چون در مقابل تهاجم هر عملی بجز دفاع باید بی آبرویی و حسرته . و اما نکته جاییه که ما گاهی دچار تفکر اشتباه و دست بالا گرفتن خودمون میشیم. این امر باعث میشه ما فرصت جبران ضعف رو نداشته باشیم و از اون ناحیه ضربه بخوریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 minutes قبل , aminf14 گفت:

اون بحث رجزخوانی هم نظر بنده اینه که تحلیل نیست و رجز خوانیه. حالا کلی بحث شد ولی دلیلی ندیدم که نظرم عوض بشه.

قصدی برای عوض شدن نظر شما نبوده و نیست ، فقط مقداری جدی صحبت کردیم 

هم اکنون, aminf14 گفت:

والا امشب جلوی چشم شمارو خون گرفته

میلیتاری باید بلحاظ تحلیل همیشه در وضعیت بالانس و تعادل باشد تا یک چیزی بشود یاد گرفت ، سنگین شدن وزنه به سمت یکطرف ، باعث می شود مقداری صحبتها جدی بشود تا تعادل برگردد 

اتفاقا جای شما خالی ، دارم آش نذری را میل می کنم ، با آرامش تمام هم این کامنتها ارسال می شود 

اما نکته جاییه که ما گاهی دچار تفکر اشتباه و دست بالا گرفتن خودمون میشیم. این امر باعث میشه ما فرصت جبران ضعف رو نداشته باشیم و از اون ناحیه ضربه بخوریم.

تا جایی که یادم هست ، ما در 99.99 درصد موارد ، مشغول بولد کردن  نقاط ضعف و مشکلات هستیم ، در نتیجه مقداری  دفاع از عملکردها ، به نظرم مطلوب هست و باعث تعادل تحلیل می شود 

یاد سخن صادق زیبا کلام میفتم که کتابشو تقدیم به شهیدان باکری و همت کرده که بر تحلیل ها خندیدند و رفتند. 

والا الان بنده باید به شما عرض کنم که رفتار امثال زیباکلام برای بنده حجت و مصداق نیست . 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
8 minutes قبل , MR9 گفت:

جسارتی نیست ، تصور می کنم نخست جنابعالی بحث سویس و سوئد  را مطرح فرمودید ، اگر ادبیات مقداری تلخ شد ، احتمالا بازتاب همون جمله است که معنی مشخصی را به ذهن متبادر می کند ..

بنده نمره ای ندادم ولی دقیق همانند شما ، نظر شخصی را عرض کردم 

صرفا" ارائه نظر بود ، سعی بنده این هست که پاسخ ها متناسب با پستها باشد ، ادعایی هم ندارم ، ولی وقتی صحبتی شده ، باید انتظار نقد جدی و نه تعارف را داشت . مخصوصا زمانی که اکثر قریب به اتفاق رسانه ها ، آماده دست کم گرفتن خودی هستند 

جمعی بسته نشد ، استدلالی شد ، پاسخی داده شده ، مقداری با چاشنی جدیت 

امشب حسابی عجولی برادر. وقتی حرف از سوئد شد ، اشاره به تاپیکی بود که در اون در مورد سناریوی برخورد احتمالی سوئد و روسیه سخن به میان اومده بود. مثال مشابهی بود از برخورد احتمالی ما با ایالات متحده. وقتی این به اصطلاح جدیت و تلخی شما اینه دیگه چه انتظاری از عده ای میره که این موارد رو با مقادیری حواشی همراه نکنند و الخ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , aminf14 گفت:

امشب حسابی عجولی برادر. وقتی حرف از سوئد شد ،

اشاره به این فرموده شما ..... سوئیس 

3 hours قبل , aminf14 گفت:

عزیز برادر شما انگار سوئیس زندگی میکنی نه ایران. 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

هر چی صبر کردم  محتوای بحث  از محور قرار دادن تکنولوژی به سمت مباحث پایه ای و اصولی تر برود و  فضای علمی نقد ایجاد شود به نظر می رسد که نگاه تاریخ محور و تکنولوژی محور اجازه این موضوع را نمی دهد . ای کاش صحبت ها وارد مباحثی مانند نمودار زیر 

strategy.jpg

و یا در حوزه نبرد وارد مفاهیمی مانند سیستم اطلاعات ، مانور ، پدافند ، فرماندهی و کنترل ، تحرک و ضد تحرک و ...  بشود تا ما هم بهره وافی و کافی ببریم ، هر چقدر شکیبایی کردم  ره به جایی نبردم :( . 

اما در کل به نظرم آمریکایی ها در هیچ جنگ عمومی و در حالت خاص ایران در هیچ جنگ محدودی به پیروزی دست نخواهد یافت (از منظر جنگ های سنتی)  اما در وادی مفاهیم نوین منازعه و برخورد آیندگان قضاوت خواهند کرد . 

:rose: 

• Like 1
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
12 minutes قبل , MR9 گفت:

قصدی برای عوض شدن نظر شما نبوده و نیست ، فقط مقداری جدی صحبت کردیم 

میلیتاری باید بلحاظ تحلیل همیشه در وضعیت بالانس و تعادل باشد تا یک چیزی بشود یاد گرفت ، سنگین شدن وزنه به سمت یکطرف ، باعث می شود مقداری صحبتها جدی بشود تا تعادل برگردد 

اتفاقا جای شما خالی ، دارم آش نذری را میل می کنم ، با آرامش تمام هم این کامنتها ارسال می شود 

تا جایی که یادم هست ، ما در 99.99 درصد موارد ، مشغول بولد کردن  نقاط ضعف و مشکلات هستیم ، در نتیجه مقداری  دفاع از عملکردها ، به نظرم مطلوب هست و باعث تعادل تحلیل می شود 

والا الان بنده باید به شما عرض کنم که رفتار امثال زیباکلام برای بنده حجت و مصداق نیست . 

خب چون شما منطقی یا استدلالی ارائه نکردیم. مگه شما کفه ترازو هستی که بالانس یا عدم بالانسو تشخیص بدی؟ اصلا بحثی از میلیتاری مطرح نیست  بلکه منظور کسانیه که با تفکر یکدستشون دارن رویه موجود رو پیش می برن. در تفکر اونها نیروی هوایی یا توسعه متوازن نیروهای مسلح و... معنایی نداره بدلایلی که گفتم. من کاری به شخص زیباکلام ندارم هرچند از نظر من فرد منطقی و اهل پژوهشی هست. شما باید منظور رو بگیرید که در دفاع دیگه تحلیل و تحلیل  اینکه اصلا این دفاع باعث پیروزی میشه یا نه به کناری میره. در اونها جهاد و دفاع از وطن قصده و فرد از خونه و زندگیش میگذره تا این هدفو انجام بده. در دفاع همه شرکت می کنند. ولی نقد برای اینه ما زمانو از دست ندیم که در خیلی مواقع  از دست دادیم.

ویرایش شده در توسط aminf14
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وقتی این به اصطلاح جدیت و تلخی شما اینه دیگه چه انتظاری از عده ای میره که این موارد رو با مقادیری حواشی همراه نکنند و الخ...

یک  تجربه ای بعد از 5 سال سرو کله زدن در میلیتاری  و چندین سال حضور در دانشگاه و ...  وجود دارد ،  وقتی بحث جدی هست و نه از روی رفع تکلیف و دو طرف ، محکم صحبت می کنند ، بقیه دوستان نظاره گر هستند بر روند ماجرا ، بنده مباحث بسیار محکمتری را در فضای واقعی با دوستان داشتیم و داریم ، حتی با عزیزان بازنشسته نیروهای مختلف ،  ولی نهایش یک چیزی از بحث بیرون آمد . نقد اصولی ، هرگز خسته کننده نیست و حاشیه ندارد ، به شرطی که قوانین دیالوگ رعایت بشود . 

• Like 1
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , aminf14 گفت:

خب چون شما منطقی یا استدلالی ارائه نکردیم. مگه شما کفه ترازو هستی که بالانس یا عدم بالانسو تشخیص بدی؟

همین طور استدلالی بر عدم دفاع آبرومندانه از شما رصد نکردیم 

مگر اینکه  شما قصد داشته باشید کفه ترازو را تعیین کنید !!!!

اصلا بحثی از میلیتاری مطرح نیست 

ما داریم در میلیتاری صحبت می کنیم و نه در جای دیگر ، قوانین دیالوگ در میلیتاری مشخص هست 

در تفکر اونها نیروی هوایی یا توسعه متوازن نیروهای مسلح و... معنایی نداره بدلایلی که گفتم.

والا تحلیل بنده را دارید به خود بنده تحویل میدهید ؟؟؟؟ برید بررسی کنید  در میلیتاری چه کسی توسعه متوازن نظامی را مطرح کرد و  چه کسی 4 سال برای آن مطلب نوشت و تحلیل کرد 

4 minutes قبل , aminf14 گفت:

شما باید منظور رو بگیرید که در دفاع دیگه تحلیل و تحلیل اینکه اینکه اصلا این دفاع باعث پیروزی میشه یا نه به کناری میره. در اونها جهاد و دفاع از وطن قصده و فرد از خونه و زندگیش میگذره تا این هدفو انجام بده. در دفاع همه شرکت می کنند. ولی نقد برای اینه ما زمانو از دست ندیم که در خیلی مواقع  از دست دادیم.

اینها همه ترجمه  5 سال تحلیل های بنده در میلیتاری هست ، طبیعتا ، تحلیلی که در جای جای میلیتاری توسط بنده ارائه شده ، بیشتر تایید کننده نظرات بنده است تا چیز دیگری برادر عزیز 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 minutes قبل , MR9 گفت:

اشاره به این فرموده شما ..... سوئیس 

خب شما این سخن رو مطرح کردید  و این فرمایش شما ظرفیتی مثل کشور سوئیس و آزادی بیان و احترام در برخورد با فرد مخالف رو می طلبه نه جدیت و تلخی بیان.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خب شما این سخن رو مطرح کردید  و این فرمایش شما ظرفیتی مثل کشور سوئیس و آزادی بیان و احترام در برخورد با فرد مخالف رو می طلبه نه جدیت و تلخی بیان.

میلیتاری در مقایسه با رسانه های مشابه موجود و تعطیل شده بر اثر افراط و تفریط و نقض قوانین جمهوری اسلامی ، یک مجموعه باز برای نقد هست و این مساله اثبات شده و نیازی به اثبات مجدد هم ندارد ، هزینه اش را هم مدیران با سپر شدن در برابر فحاشی های دیگران پرداختند و می پردازند ، ولی خط قرمز میلیتاری در نقد وضعیت ، از گذشته معلوم بوده و همه موظف به رعایت آن هستند . 

یک ادعایی شد ، طبیعتا باید منتظر جواب و نقد ان هم بود ، هم برای شما و هم برای بنده ... تصور می کنم واضح این مساله عرض شد . همه کامنتها موجود هست برای کاربران . خودشون تحلیل می کنند 

• Like 1
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
17 minutes قبل , MR9 گفت:

همین طور استدلالی بر عدم دفاع آبرومندانه از شما رصد نکردیم 

مگر اینکه  شما قصد داشته باشید کفه ترازو را تعیین کنید !!!!

ما داریم در میلیتاری صحبت می کنیم و نه در جای دیگر ، قوانین دیالوگ در میلیتاری مشخص هست 

والا تحلیل بنده را دارید به خود بنده تحویل میدهید ؟؟؟؟ برید بررسی کنید  در میلیتاری چه کسی توسعه متوازن نظامی را مطرح کرد و  چه کسی 4 سال برای آن مطلب نوشت و تحلیل کرد 

اینها همه ترجمه  5 سال تحلیل های بنده در میلیتاری هست ، طبیعتا ، تحلیلی که در جای جای میلیتاری توسط بنده ارائه شده ، بیشتر تایید کننده نظرات بنده است تا چیز دیگری برادر عزیز 

وقتی بحث به سمت  دو قطبی میره معمولا اینطور میشه. فکر کنم جایی که بنده عرض کردم نظر شما محترم و ارزشمنده پایان بحث بود ولی خب شما براساس اون دیدگاه جدی و تلخ که از پست قبل  ادامه دادید  و این مسلما باعث رنجش فرد مقابل و بحث های دفاعی و نه پیش برنده میشه. نه بحث و اهمیت نقد برای اصلاح جامعه است و سخن از میلیتاری نیست. جمله رو بنده رو فکر کنم بد برداشت کردید. بحث پیچید چون این فرض تقابل خیلی احتمالش بالا نیست. اگه بشه بحث تقابل احتمالی ایران با اسرائیل یا عربستان و به خصوص این سیاست زیرکانه بیسمارکی رو ادامه داد جالب تر میشه

ویرایش شده در توسط aminf14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این مسلما باعث رنجش فرد مقابل و بحث های دفاعی و نه پیش برنده میشه.

قطعا" رنجش متقابل بوده که واکنشها مقداری جدی شد 

همان اول عرض شد که بحث ما به شکل بنیادین اختلاف دارد 

3 hours قبل , MR9 گفت:

خوب ، ظاهرا از بنیاد اختلاف نظر داریم  

• Like 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.