mostafa_by

تاپیک جامع تهاجم به جمهوری اسلامی ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

44 minutes قبل , Ghalam گفت:

برادر من ، شما خیلی درگیر مسائل نظامی و ژئوپولتیک شدی ...

خبر مربوط به 16 اردیبهشت ماه هست ...

https://tejaratnews.com/آزادسازی-واردات-لپ‌-تاپ

خیلی راحت ، اول کالا و ثبت سفارش رو انجام دادن ، بعد به یکباره به خاطر اشتباه نرم افزاری یک تعدادی کالای اساسی رو ورودشون رو ممنوع کردند تا عملا در اواخر فروردین ثبت سفارشی انجام نشه و در اردیبهشت ماه هم واراداتی انجام نشه و با این کار لپ تاپی که با هر 1 درصد گران شدن دلار 5 درصد افزایش قیمت پیدا می کنه رو خیلی راحت 70 درصد گران کردند و طبق قانون پایستگی گرانی در ایران « چیزی که گران شد ، دیگه به قیمت قبلی خودش بر نمی گرده  ... »

مطمئن باشید که به خاطر کاغذ بازی های اداری ، به جزء افراد و نهاد های متصل هم دیگه کسی امکان واردات لپ تاپ و ترخیصش رو در خرداد ماه هم نداره .

خب پس همونطور که میشد حدس زد با توجه به این خبر و مشکلی که در وزارت صمت عنوان شده بود رخ داده و بعد هم مرتفع شد شما این پست را گذاشتید؟! اصل خبر را بهتر بود کامل قرار میدادید:

" فرجی افزود: در پی این اتفاق با مسئولان وزارت صمت صحبت کردیم و آنها به‌ دلیل وسعت دیدی که نسبت به این قضیه داشتند ممنوعیت واردات لپ‌ تاپ را سهوی عنوان کرده و آن را از لیست کالاهای ممنوعه وارداتی حذف کردند از این‌ رو به‌ دنبال آن دستور بازشدن ثبت سفارش این دستگاه را صادر کردند و هم‌اکنون ثبت سفارش واردات این کالا تأیید شده است. " (ایسنا)

نقل قول

معمولا ملت در اردیبهشت ماه و خرداد ماه ، لپ تاپ می خریدند ... حکومت ج.ا امسال به بهانه ی « تولید در داخل لپ تاپ » ، واردات لپ تاپ را ممنوع کرد ...

توی این کشور ، اگه مسئولین ج.ا پی ببرند توی قضای حاجت  هم می تونند پول بی دردسر بیارند در موردش 1000 تا قانون می نویسند تا انحصاریش کنند ...

اصولا ج.ا با کار تولیدی مشکل داره ... همه چیز باید وارد بشه تا

1- حکومت با تعرفه ازش سود کنه

2- با انحصاری کردنش ، عزیزان و وابستگان حکومت با فروش با چند برابر قیمت اصلی ازش سود کنند ...

فقط هم زمای از تولید داخل حمایت می کنه که شرکت مربوطه حق و حساب ج.ا و مسئولینش رو پرداخت کنه ... ایران خودرو و سایپا 

پس هم اصل ادعای شما درست یا کامل و دقیق نبوده ( جمهوری اسلامی به بهانه تولید داخل واردات لپ تاپ را ممنوع کرده ) و هم تمام جملات مجرم شماری! متعاقبش که با "جمهوری اسلامی" و "حکومت" شروع شده هم فرضیات و حدس و گمان و برداشتهای شما بوده از تصوراتتون نسبت به تعمیم دادن موضوعات بهم. خب در ابتدا کافی است صادقانه تنها به موضوع بپردازید و اصل ماجرا را بگید و بعد هم عنوان کنید من فکر میکنم ماجرا اینطور هست. کشف توطئه را هم یا عنوان کنید مبتنی بر برداشتهای بدون سند هست یا تجربیات گذشته.

اگر قرار به این نحو تحلیل و خبر رسانی باشه اصولا از خود همین انجمن شروع کنیم حتما هر کاربری به یک جایی وصله و داره پول میگیره که یک هدفی را پیاده کنه. اول از همه هم خود من ( احتمالا در باند همون آقازاده ) :)

حالا از این دست بحث ها زیاد میشه و شده در انجمن، چرا در این مورد خاص من تصمیم گرفتم وارد بحث بشم، به خاطر یک نکته تاریخی:

نمیدونم شما بودید در انجمن یا خیر، یا دوستان یادشون میاد یا خیر، زمانی که سایت هنوز چندان سیاست بهش راه پیدا نکرده بود و بحث ها بیشتر نظامی بود؛ دوستانی بودند در انجمن که خبرهای نظامی و تحلیل های تسلیحاتی خاصی خصوصا از توان داخل و پشت پرده ها داشتند. در یک دوره زمانی با کلید واژه هایی چون "بحث علمی" ، "سند و مدرک" ، "دلیل و منطق موثق" یک جو غلیظی ضدشون ایجاد شد که منجر شد نهایتا به سکوت یا کوچشون از انجمن. نهایتا هر چند بحث های جذاب و کاربرپسندی بود و حتی خود من هم از علاقه مندانش بودم در اون مقطع ولی به احترام عنوان انجمن به هر حال این استدلال که برای هر ادعایی باید یک سند معتبری وجود داشته باشه پذیرفته شد.

حالا هیچ تفاوتی نمیکنه، بله موضوعات اینستاگرامی و تلگرامی اینچنینی الان مد روز هست، کشف توطئه ها و آقازاده ها و حتی عدالت خواهی های اینستاگرامی سلبریتیستهای عدالت خواه بسیار هواخواه حتی میلیونی داره، فحش و ناسزا به حکومت و جمهوری اسلامی هم که اصطلاحا لایک خورش بالاست و سکه روز ...

ولی هم مدیران و هم دوستان بارها گفتند که برای این مسائل همون فضای مجازی وجود داره و فراخ هم هست، در انجمن به احترام همون موضع سابق لااقل و همون دوستانی که سکوت کردند یا پذیرفتند اصل و اساس استدلال مبتنی بر سند و مدرک و گمان موثق! را و همچنین عنوان "تخصصی" انجمن بهتر هست لااقل این کوچکترین تفاوت و تمایز را با فضای سطحی زده مجازی حفظ کنیم. اگر در این حوزه ولی تحلیل مبتنی بر شواهد غیرقابل انکاری وجود داره میتونه در قالب یک تاپیک ارائه بشه و قطعا استقبال هم میشه. 

ویرایش شده در توسط alala
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , worior گفت:

ممنون که بنده رو در حد یه برار قبول داری.

حرف بنده در مخالفت با مسئله فسادی که همه دارن در موردش فقط بحث میکنند، نیست در مورد میلیتاری هست و اینکه آنقدری مسئله برای صرفا حرف زدن هست که تا پایان تاریخ هم میشه در موردشون صحبت کرد.

بنابراین یه تفکیک قائل بشین و اینجا بخش نظامیش رو مطرح کنید که فیض ببریم. 

از بخش نظامیش هم اون قسمتی رو مطرح کنید که به یه سرانجام برای دست کم آخر عاقبت خودتون و خودمون وخودشون ختم بشه.

جایی نیست که بگیم ... این باقی مونده ی امیدمون به اصلاح هست ....  این ها آخرین فریادهامون قبل از نا امیدی کامل و سکوت هست .

بنده می خواستم یک مطلبی در بارهی Stryker MSL ترجمه کنم ، این هفته دوباره با این حقیقت رو به رو شدم سطح تفکر مسئولین و تصمیم گیران ما در حوزه ی نظامی اینه که بر اساس یک حدیث و روایت نا معتبر  « اگر کسی توی دریا شهید بشه ، اجرش 10 برابر اجر اون کسی هست که روی خشکی شهید شده »  .... به این نتیجه رسیدم برم همون مقاله ام در مورد Dependency Injection و یک مقاله ی دیگه در مورد Event Modeling رو تکمیل کنم ، سنگین ترم ...

من از MR9 خواستم دسترسی پست دادن من رو ببنده چون حرصی که اینجا می خوریم زیاده  وقتم هدر می ره ولی قبول نکرده و جدیدا من رو بن نمی کنه :( ... این مرضی شده در وجود بنده ، چندبار اکانت های قبلیم رو نابود کردم ولی باز برگشتم ...

• Like 1
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , Ghalam گفت:

جایی نیست که بگیم ... این باقی مونده ی امیدمون به اصلاح هست ....  این ها آخرین فریادهامون قبل از نا امیدی کامل و سکوت هست .

بنده می خواستم یک مطلبی در بارهی Stryker MSL ترجمه کنم ، این هفته دوباره با این حقیقت رو به رو شدم سطح تفکر مسئولین و تصمیم گیران ما در حوزه ی نظامی اینه که بر اساس یک حدیث و روایت نا معتبر  « اگر کسی توی دریا شهید بشه ، اجرش 10 برابر اجر اون کسی هست که روی خشکی شهید شده »  .... به این نتیجه رسیدم برم همون مقاله ام در مورد Dependency Injection و یک مقاله ی دیگه در مورد Event Modeling رو تکمیل کنم ، سنگین ترم ...

من از MR9 خواستم دسترسی پست دادن من رو ببنده چون حرصی که اینجا می خوریم زیاده  وقتم هدر می ره ولی قبول نکرده و جدیدا من رو بن نمی کنه :( ... این مرضی شده در وجود بنده ، چندبار اکانت های قبلیم رو نابود کردم ولی باز برگشتم ...

یخورده شعر بخوان، استاد بهار.

اول شکوه میکنه از قاجار و بعد آمدن پهلوی رو بدتر از قاجار میدونه وآخر سر میرسه به حرف خودش و کاری که در همه عمرش انجام داد:

حربست‌ زندگانی و اصحابش ... خون ‌خورده خوی کرده به خونخواری

خوار و اسیروار زید ناچار ... مردی که نیست حربی و پیکاری

کودک بپرور از پی آینده ... تا پر شود چو ماه ده و چاری

دولت بود به پرورش فردا ... قائم‌، نه فکر پاری و پیراری

کودک چو شد ز مدرسه در محفل ... پرسند ازو چه تازه و نو داری‌؟

دولت به جهد و همت پیش آید ... پاید سپس به نیکو رفتاری

زین حال نیست چاره به گیتی در ... کاین‌ حال‌ سنتی ‌است‌ چنین جاری

هر ملک را که داد بود بنیاد ... دیر ایستد چو کوه به ستواری

وان ملک را که ظلم بود بنیان ... زود اوفتد به مسکنت و خواری

شاهی به رایگان ندهد کس را ... این چرخ سالخوردهٔ زنگاری

• Like 1
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عزیزان ، شما اخبار این نفتکش رو توی یک تایپیک دنبال کنید ... در مبحث Event Sourcing می گند آخرین وضعیت باید از کنارهم گذاشتن تمامی رویدادهای قبلی به وجود بیاد ، اینجاست که با بررسی کردن رویدادهای قبلی می تونیم داده های ارزشمندی به دست بیاریم که ارزش افزوده ی اونها  گاها از داده های فعلی بیشتره ...

مثلا اون تایپیک های هسته ای ، اگه کسی از اول بخونه و تاریخ اخبار به همراه تاریخ پست ها رو کنار هم بگذاره ، می تونه اطلاعات ذی قیمتی به دست بیاره ...

با دنبال کردن بحث ها داخل استاتوس ، ارزش افزوده ی بحث هاتون نابود می شه و در نهایت اصلا چیزی از صحبت هاتون هم  باقی نمی مونه ...

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هر چقدر بر منبر شعار عالی داد سخن دهیم در میدان عمل چه نظامی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی حرفی برای گفتن نداریم. وقتی ما بی برنامه ایم و خود را جدی گرفته و ارزشی برای خود قائل نیستیم چه انتظاری از رقبا و یا دشمنانی می رود. بعد 40 سال ما هنوز در نیت و انگیزه فعالیت مشکل داریم و فقط هم و غم نیروها در داخل برای خنثی کردن همدیگر و تکیه زدن بر جایگاه قدرت است. وقتی ما به خود رحم نمی کنیم چطور انتظار داریم در این دنیای بی رحم دولت یا کسی به ما رحم کند؟ ما هنوز از تعریف یک ملت و تمدن پیشرو فرسنگ ها فاصله داریم. امید داشتم که کوچ غریبانه قاسم سلیمانی نه در ظاهر و شعار بلکه در معنا باعث بیدار شدن و به خود آمدن گروه های مختلفی شود که سالها تیشه به ریشه این ملت زده اند. اما افسوس...

• Like 2
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

موافقت پنتاگون با افزایش بودجه برنامه شناور بدون سرنشین Textron 

افزایش تهدیدات دریایی و خصوصا تهدیدات ناشی از مین ریزی گسترده دریایی  توسط کشورهایی نظیر  چین ایران  کره شمالی دپارتمان دفاعی امریکا را مصمم ساخته که با افزایش بودجه برنامه شناور دریایی بدون سرنشین Textron موافقت نماید. این افزایش بودجه برای انجام خدمات فنی و مهندسی لازم برای تولید محدود این شناور  تا اواخر سال جاری میلادی میباشد.این طرح برای بالا بردن قابلیت نیروی دریایی امریکا در شرایط چالش برانگیز نظیر مقابله با مین های دریایی پیشبینی شده است.به طور خاص تر  این شناور بدون سرنشین برای انجام ماموریت در کنار شناورهای خانواده LCS طراحی و ساخته خواهند شد.این شناور بدون سرنشین سبک   وظیفه حضور در مناطق پر خطر مین ریزی شده که وسعت نسبتا زیادی نیز دارند و شناسایی و نابودی انواع مین های ضد کشتی اکوستیکی و مغناطیسی و اکوستیک/مغناطیسی  را برعهده خواهد داشت.

common-unmanned-surface-vehicle-1200.jpg

6095376-750x480.jpg

ویرایش شده در توسط karmania20152015
  • Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امروز اتحادیه عرب با کلی سر و صدا بیانیه داده که چون یکی از فرماندهان سپاه در مراسمی بوده که پشتش پرچم گروه های مقاومت بوده پس این نشانه دخالت ایران در کشورهای عربی است و بعد هم کلی محکومیت و تکرار ادعاهای گذشته ضد ایران و در آخر متهم کردن ایران به اینکه حسن همجواری و رعایت حق امنیت همسایگان و ... را به جا نمیاره. و البته به نظر این بی شرمی ها ناشی از اینه که وقتی در کشورهاشون هرکدوم چند پایگاه در اختیار آمریکا گذاشتند که مدام ایران را تهدید میکنه، حتی عملیات ترور و نظامی ضد ایران از اونها انجام میده و دائم هم از مبدا این کشورها ناامنی و فشار و تهدید و تروریسم را ضد ایران گسترش میده، پاسخی دریافت نمیکنند.

حالا این بهانه ای است برای این موضوع که امیدوارم البته ایران مدت ها پیش صریحا روشن کرده باشه برای کشورهای خصوصا جنوبی خلیج فارس:

اینکه هرگونه حمله ای از مبدا پایگاهی از خاک یک کشور همسایه اون پایگاه را هدف مشروع قرار میده برای ایران ( حرفی در این نیست و طبیعی است ) ولی باید روشن شده باشه که اگر حملات به زیرساختهای ایران باشه، هرچند ایران به خاک ایالات متحده دسترسی نداره ( ولی این دیگه بیشتر مشکل کشور های عربی است )  زیرساختهای اونها در برابر زیرساختهای ما مورد حمله و هدف مشروع ایران خواهند بود. طبیعی است چون اگر اون کشور خاک و آسمانش را در اختیار آمریکا قرار نداده بود امکان حمله به زیرساختهای ما یا فراهم نبود یا اگر بود میدونستیم چطور مدیریتش کنیم. پس این موضوع مدت ها پیش قبل شروع جنگ برای کشورهای بی اراده ای خصوصا چون بحرین و کویت خصوصا باید روشن شده باشه.

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نقل قول

در همین راستا پایگاه اطلاع رسانی واللا نیز در گزارشی به نقل از آوی کوخافی رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد ، ارتش رژیم صهیونیستی تمامی امکانات و ابزار خود را برای واکنش به حمله سایبری مورد استفاده قرار خواهد داد.

رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی حملات سایبری روز گذشته علیه رژیمش را کمتر از حملات موشکی انجام گرفته علیه شهرها و شهرک های صهیونیست نشین ندانست و ادعا کرد به آن پاسخ داده خواهد شد.

من همچنان هم اصل حملات و هم واکنش های اینچنینی مقامات صهیونیست را مشکوک میدونم. بزرگنمایی اینگونه حملات که همیشه کم و بیش وجود داشته و وارد شدن مقامات بلندپایه نظامی و سیاسی و استفاده مدام از کلیدواژه "تلافی" همچنان به نظر در رویکرد برنامه های تهاجمی این رژیم قرار میگیره که به دنبال بهانه و توجیهی است برای عملیاتی کردنشون.

چیزی که در ظاهر دیده میشه توجیه و زمینه چینی برای حملات سایبری شدید ضد زیرساختهای ایران هست و یک قدم دیگه جلوتر اومدن این رژیم بعد از حملاتش در سوریه و عراق و تست واکنش ایران در مرحله ابتدایی با حملات سایبری.

مثل همیشه هم پیشنهاد میشه به شدت و اگر شده با روشهای متفاوت پاسخ چنین اقداماتی تا حد امکان سخت داده بشه تا یا متوقف بشه یا حداقل باعث نشه که جریتر بشه برای اینکه مسیر بازه برای اقدامات بیشتر علیه ایران. مسئولان باید هشدار جدی بدند به این بانیان و سردمداران تروریسم دولتی و توحش سیستماتیک که ساکت نخواهند نشست تا برنامه های آمریکا در فشار حداکثری را یک قدم دیگه به جلو هدایت کنند.

حمله به زیرساختهای انرژی ایران ( خصوصا صنعت برق و آب و احتمالا پتروشیمی (به خاطر صادرات استراتژیک غیرنفتی ) ) در تابستان پیش رو دیگه تنها یک تحلیل به نظر نمیرسه بلکه یک واقعیت مسلم فرض میشه. حمله به بنادر هم یک امر کمتر قابل پیش بینی بود که یعنی باید مراقب نقاط دیگه هم بود. و اگر در فرصت کوتاه ایمنی نسبتا کاملی نمیشه ایجاد کرد توان تهاجمی قابل قبولی تدارم دید که هر تهدیدی را در سطح خودش یا بیشتر در حد توان پاسخ متقابل بدیم.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پنتاگون جدیدا دوباره تعدادی اف-35 در امارات مستقر کرده. این رفت و برگشتها دقیقا مشخص نیست با حوادث منطقه ارتباط دارند یا مطلب یک چیز دیگه است.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , alala گفت:

پنتاگون جدیدا دوباره تعدادی اف-35 در امارات مستقر کرده. این رفت و برگشتها دقیقا مشخص نیست با حوادث منطقه ارتباط دارند یا مطلب یک چیز دیگه است.

شاید ترامپ میخواد آتیش رو با آتیش خاموش کنه

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از تنش زدایی صحبت شد که نتیجش شده این، تجاوزات و تحریکات مکرر آمریکا ضد ایران. مطمئن باشید در آبهای خلیج فارس هم* به همین شکل روزانه دارند برای نیروهای نظامی ما مزاحمت ایجاد میکنند و این تبدیل به یک رویه شده براشون. پاسخ ساقط کردن گلوبال هاوک هم مطمئنم بعد از کلی مدارا نهایتا تصمیم گرفته شد حرکتی بکنیم چون داشتند تجاوزات را گسترش میدادند و حالا هم در همون مسیر هستند به نظر:

fir.jpg

نوع پرنده قابل حدس هست با توجه به سرعت و ارتفاع؟ پهپاد یا جنگنده؟ الان کاملا در فضای FIR ایران قرار داره و با اینکه ایران این منطقه را بسته العام کرده بر روی پرنده های نظامی ولی میبینیم این تجاوز صورت گرفته.

* چند روز پیش امریکایی ها در خلیج فارس هواناوهاشون تمرین نظامی برگزار کردند، دیشب هم در عین الاسد تمرین جنگی با مهمات واقعی.

پ ن: با توجه به سرعتش احتمالا گلوبال هاوک باشه، هرچند در این ارتفاع باید یک دلیل اطلاعاتی/عملیاتی باشه پروازش ولی محتملتر هست. هرچند در بحرین آیا مستقر دارند؟

ویرایش شده در توسط alala
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وقتی افغانستان هم واسه ما شاخ و شونه میکشه دیگه آمریکا که جای خود دارد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
35 minutes قبل , h298989 گفت:

وقتی افغانستان هم واسه ما شاخ و شونه میکشه دیگه ...!

حتما” یک دلیلی دارد که اتفاقا” تابناک به آن اشاره کرده است:

https://www.tabnak.ir/fa/news/983247/قیمت-دلار-و-یورو-در-سومین-روز-هفته-دلار-صرافی-بانکی-در-کانال-۱۶-هزار-تومانی

بله! خودشه! خبر را درست خواندید! هر واحد پول افغانستان معادل ۵۴۳ واحد پول ایران ارزش پیدا کرده است!

ویرایش شده در توسط Brave_Heart
  • Like 1
  • Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.