hamed_713

بدون سرنشین آر.کیو-3 دارک استار ( RQ-3 Dark Star)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

800px-DarkStar_Tier_III.jpg

در سال 1995 شرکت لاکهیدمارتین و شرکت بوئینگ جزئیات طراحی و ساخت UAV خیلی محرمانه را با نام Dark Star منتشر کردند .
DarkStar با قابلیت پرواز در ارتفاع بالا ، حداقل سطح دید و حداکثر بقا و مداومت پروازی طراحی شد.این پهباد اولین پرواز خود را در تاریخ 29 مارس 1996 و در پایگاه هوایی ادواردز انجام داد و سیستم پروازی منحصر به فرد خود را با موفقیت آزمایش نمود.این سیستم قادر بود بدون دخالت عوامل انسانی و کاملا مستقل به انجام عملیات بپردازد.

EC95-43271-5.jpg

rq-3a-1.jpg

از جمله نظامهای طراحی در DarkStar شناسایی بسیار دقیق در دفاع از مناطق کم و با استفاده از ویژگیهای خاص آن منطقه است که در چارچوب ساختار کنونی قدرت نظامی،نظارت هوایی،ارتباطات،کامپیوتر و تجهیزات اطلاعاتی و جاسوسی عمل خواهد کرد.

rq-3a.jpg

این پهباد قابلیت نشستن و بلند شدن از روی ناو را داراست و می تواندفضای 500 کیلومتری مابین این ناوها را پوشش اطلاعاتی دهد.این پهباد قادر است در ارتفاع یک متری تا 19800 متری پرواز کند و بدون دخالت عوامل انسانی و فقط با استفاده از کامپیوتر پیشرفته و حسگرهای خود به انجام عملیات پرداخته و به پایگاه خود بازگردد. و در طول مدت زمان عملیات با استفاده از پیوند دیجیتالی اطلاعات خود را به طور مستقیم به ایستگاه زمینی یا ماهواره انتقال دهد و فرماندهان را به سرعت در جریان وقایع مورد نظر قرار دهد.

darkstar.gif

مشخصات :

طول : 4.57 متر

طول بال هاى هواپيما : 21.03 متر

بلندى(ارتفاع) : 1.52 متر

وزن : max 3900 kg

سرعت : 460 km/h

سقف پرواز: 19800 متر

پيشرانه (موتور):Williams F129 turbofan; 8.45 kN

نويسنده : hamed_713
استفاده از اين مطلب با درج منبع (سايت ميليتاري ) و نام نويسنده مانعي ندارد. :oops:

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خيلي جالب بود دستت درد نكنه

ميگم چقدر بزرگه شبيه آنتن تلويزيون ميمونه

قابل توجه واريور :oops:

راستي چرا قسمت دم در عكس اولي با عكسهاي ديگه فرق داره؟ :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حامد جان باز هم اومدی با تاپیک های بدرد بخور دستت درد نکنه :lol:

این بهپاد ها دیگه دارن اعصاب خورد میکنن باید صاحابشون که همون جی پی اس یا ماهواره است در کل یه جوری بلوک بشه یا نابود . باید روی لیزر ها و بلوکرهای ضد ماهواره کار اساسی کرد واگرنه ضربه سنگینی از این پرنده ها به راحتی میخوریم سقف پروازش از اف 16 بالاتره ابعاد کوچک زیرش هم مواد ضد رادار داره موتور با صدای کم و حفاظت شده از جهت مادون قرمز در گیر شدن با این اهداف کوچک خیلی سخته .باید برنامه ریخت اساسی!! :lol:
ارشیا جان منظورت چی بود داداش نفهمیدم :lol: :oops:
عکس اولی مال بهپاد مشابهی متعلق به BAE و انگلیسیه حامد جان فکر کنم اینطور باشه اگه اشتباه نکرده باشم چون تو متن گفته بوئینگ و لاکهید :mrgreen:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون حامد جان.

پهپاد قدرتمندی است و خطرناک! بدلیل کوچکی و سطح مقطع راداری کم و ارتفاع پرواز زیاد شناسایی آن به سختی انجام میشود!

واریو جان برای زدن ماهواره فکر کنم بتونیم از شکل تغییر یافته موشک شهاب3 استفاده کنیم. چین هم با موشک بالستیک تغییر یافته آزمایش ضد ماهواره انجام داد. ولی برای زدن ماهواره های جی پی اس که در ارتفاع خیلی زیاد قرار دارن کم هزینه ترین راه استفاده از لیزر هست. البته لیزر در خارج از جو شاید دچار واگرایی بشه یا انحراف داشته باشه که میشه بجاش از ذرات پر انرژی نوترون استفاده کرد.

باید فکری کرد. :oops:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعید جان خیلی وقته که به فکر توپ نوترونی هستم ولی تشکیل و کنترل نوترون بسیار سخت و خطرناکه شاید بشه گاما تولید کرد ولی شلیک پروتن فعلا کار بسیار دشوار یه
به غیر از لیزر چیزی که ما حتما توان ساختش رو میتونیم داشته باشیم میزر هست حتما میدونید که اکثراین ماهواره های از آنتن ها بشقابی استفاده میکنن که اگر با میزر یا همون ماکروویو لیزر هستش استفاده کنیم امکان خسارت زدن خیلی راحتتر و امکانپذیر تره!

در مورد لیزر هم اکثر این ماهواره ها از باطری های خورشیدی و یا تجهیزات حساس استفاده میکنن که امکان خراب شدنشون با لیزر زیاده

همون طور که گفتی برای ارتفاع پایین شهاب 3 یا مدلهای دیگه خوبه

برای هواپیماهایی که ارتفاع پروازی بالاتری دارن امکان بلوک کردن جی پی اس کمتر میشه !

به همین خاطر ما باید به فکر شبکه های گشت بهپاد های دورپرواز بصورت دائمی باشیم که امکان شلیک موشک و پرواز در ارتفاع بالا تا 80 هزار پایی رو داشته باشن اون موقع بلای بسیار بد و غافلگیر کننده ای سر مهاجم خواهد اومد - ضمن اینکه باید شبکه مشابهی از بهپاد ها یا بالن های حامل رادار داشته باشیم که بطور نامشخص و جابجا شونه تمام نقاط کور رو پوشش بدن !

در کل جنگ های آینده یعنی جنگ رباطها که بصرفه نیست بهای رباط آدم باشه !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته راهكارهاي فراواني براي نابودي اين نوع پهبادها وجود داره.

استفاده از ليزر و توپهاي نوتروني خيلي مطمن تر و دقيقتره.

اما براي رهگيري اين پهبادها استفاده از سنسورهاي بسيار حساس صوتي و حرارتي و رادارهاي قوي لازم است.

واريور عزيز از توضيحات شما ممنون. :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از پروتون نمیشه استفاده کرد! موقع خروج از جو منحرف میشه! بهترین گزینه نوترون هست.

نظرت چیه رو طرح ماهواره مداری در ارتفاع زیاد کار کنیم؟ ماهواره ای که با نزدیک شدن به ماهواره های دشمن منفجر بشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این روشها خیلی سختن حتی اگر جی پی اس هم از کار بندازیم احتمالا روش های جدید مثل خودکار شدن این پرنده بوجود خواهد آمد که باید یک فکر اساسی تر کرد مثل شبکه های فعال بهپاد های ردیاب با قابلیت کشف و انهدام خودکار پرنده های بدون سرنشین بهر حال میشه از یه رادار پسیو روی این بهپاد ها استفاده کرد چون دائما در حال ارسال اطلاعات هستند قابل رهگیری بوسیله انتن پسیو هستند که برد زیادی هم میتونه داشته باشه و محدودیت های درجه دید هم در حد رادار فعال نداره!

که فکر کنم موثر ترین استفاده از این سیستم و بکار گیری سیستم تشخیص دوست از دشمن روی شبکه بهپادیه خودمونه که در شرایط و مناطق جنگی به محظ رویت بهپاد یا هواگرد متخاصم اون رو مورد حمله قرار بده!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كسي از دوستان اطلاع داره كه خود امريكا براي اختلال و انهدام بهپاد از چه راه حلياستفاده ميكنه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حامد گرامی بسیار مفید بود.ممنون از شما. فقط چرا عکس اولی با بقیه عکسها فرق دارد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]كسي از دوستان اطلاع داره كه خود امريكا براي اختلال و انهدام بهپاد از چه راه حلياستفاده ميكنه؟[/quote]

مطمئنا هیچ راه حل مشخصی نداره چون اگه داشت ابابیل ما رو که ناو هواپیما برشون مخزن که هر گونه رادار اکتیو و پسیو بود رو به گند نمی کشوند :oops: :mrgreen:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حامد گرامی بسیار مفید بود.ممنون از شما. فقط چرا عکس اولی با بقیه عکسها فرق دارد؟[/quote]

دوستان عزيز با عرض پوزش من عكس اول رو اشتباها آپلود كرده بودم كه الان اصلاح شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب پس دايره المعارف پهباد هم مشخص شد

از اين به بعد هر كس سوالي در مورد پهباد داره از واريور بپرسه :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا اینقدر هزینه می کنین بابا!!2 تا مین فضایی من خودم براتون درست می کنم هر ماهواره ای بهش نزدیک شد می ترکه در مدار ماهواره ها هم قرار می گیره!! :oops:

هی حالا موشک می خواین بفرستین هوا بفرستین ولی دارای کلاهکی با 50 تا از این مین های 10 کیلو گرمی باشه و مانند ماهواره در محل مورد نظر در مدار

اونها قرار بگیرن.ماهواره ی بدبخت هم که نمی تونه جا خالی بده. :mrgreen:

(نگین که سرعت مدار زمین یکیه چون اینو خودم می دونم ولی نمی خوام طرز رفع این مشکل رو بگم تا لو نره.)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میگم سامان جان اینطوری تمام فضا رو باید مین گذاری کنیم فکر کنم آسمون تاریک میشه !

یه سوال شخصی اگه دوست داشتی جوابشو pm بده
با میکرو کنترلر کار کردی چقدر با دیجیتال واردی !؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.