امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

والبته این کلاس از شناور و  قابلیت استفاده و نصب موتور جت

http://uupload.ir/files/b8fu_shnwr_tndrw_shhyd_nzry5b28002913292016-09-13-14-39-545d.jpg

دوستان من اشتباه دیدم یا واقعا موتور جت نصب شده روی این شناور؟ والا من تخصصی ندارم در این زمینه، یعنی واقعا اینقدر عادیه نصب موتور جت روی یک شناور این شکلی؟؟؟ ظاهرا سایر دوستان خیلی ساده و  خونسرد از کنارش رد شدن!!

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بیانیه:

پر واضح است قرار دادن لینک اخبار، مانند انچه مشرق درباره انهدام جنگنده اسراییلی مقاله کرده بود.بیان کننده داشتن هم سویی یا درست قلمداد کردن مقاله نیست.
صرفا نیت اطلاع رسانی است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا چرا سپاه به دنبال ساخت شناورها بگی بزرگه خودش یه سوال بزرگه ؟
ولی سوال واقعی اینجا پیش میاد که چرا موازی کاری تو این اوضاع بد اقتصادی که نیروی دریایی ارتش با کم بودن بودجه داره درجا میزنه هر 5 سال یک بار یه شناور از رده خارج به نیروهاش الحاق میکنه و اینجوری که باید شاید نمیتونه به فکر طرح های جدید باشه ولی سپاه به فکر توسعه و انبوه سازی شناور های سنگین و حضور در آب های آزاده !!!!!!!!!
ساخت چنین شناور هایی خیلی خوبه ولی بهتره کمی هم بودجه به سمت نیرو دریایی ارتش سرازیر بشه تا پروژه عقب افتاده به اتمام برسه تا به فکر انبوه سازی نوع دیگری از شناور ها باشیم
  • Upvote 10
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ساخت چنین شناور هایی خیلی خوبه ولی بهتره کمی هم بودجه به سمت نیرو دریایی ارتش سرازیر بشه تا پروژه عقب افتاده به اتمام برسه تا به فکر انبوه سازی نوع دیگری از شناور ها باشیم

یک نگاه به بودجه سپاه  و ارتش بکنید تا دلیل عقب موندگی ارتش را درک کنید

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کسی.عکسی از الگویی احتمالی صبا 114 داره?

صبا 114 احتمالا باید چیزی شبیه HSV-1 و HSV-2 نیرو دریایی آمریکا باشه، این دو تا جفتشون ساخت شرکت incat ان و همونطور که سردار فدوی گفتن هم کاربرد نظامی و هم لیر نظامی دارن، در کل بنظر من کاربرد صبا 114 بیشتر در حمل ونقل سریع نیرو ها می باشه.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Incat

https://en.m.wikipedia.org/wiki/HMAS_Jervis_Bay_(AKR_45)

https://en.m.wikipedia.org/wiki/HSC_Manannan

https://en.m.wikipedia.org/wiki/HSV-2_Swift ویرایش شده در توسط MTN1917
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این فوتوشاپه کار خودمن هم هست و من هرگز ادعا نکردم  واقعیه و فقط مشکل اینجا بود که من نگفتم فتوشاپه

فقط میخواستم در تخیلات کودکانه :winking:  خودم به دوستان متخصص بگم که عایا میشه روی این نوع شناورها و یا اصلا شناورهای دریایی موتور جت نصب کرد یا نه

که مثلا در مواقع اورژانسی و اضطراری با روشن کردن ان موتور گرامی با سرعتی بالاتر به انجام ماموریت بپردازند یا نه ...عایا ..

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام و عرض ادب خدمت همه آقایان
در تکمیل صحبت یکی از عزیزان در خصوص این شناور بایستی عرض کنم فکر میکنم پارسال بود که در یکی از بخشهای خبری اشاره ای به این شناور شد و در اون سازندگان که دقیقا خاطرم نیست متولی چه نهادی بود گلایه داشتند که این شناور بروز رو برای حمل مسافر ساخته شده ولی سرمایه گذاری نیست که بیاد و بتونند تکمیلش کنند.خاطرم میاد که حتی دستی بروی شناور کشیدن و گرد و خاک زیادی روشو گرفته بود.
از شما چه پنهان از اون موقع ببعد منتظر بودم که سپاه اونو تصاحب کرده باشه تا اینکه چند روز پیش خبرش اومد بیرون.
حتما عزیزان اطلاع دارید از این نوع شناور بیشتر در خدمات حمل مسافر استفاده میشه و اطلاع دارم اکثر شناورهای حمل مسافر در ترکیه از این دسته هستند.
بنظر بنده این موازی کاریها در این برهه که نیروی دریایی ارتش با کمبود منابع روبرو هست در تکمیل شناورهاش اصلا فایده ای نخواهد داشت و نشون میده باز هم مثل روال گذشته در حق ارتش اجحاف داره میشه و خرجهای اینچنینی رو میتونن در تکمیل پروژه های نیمه کاره ارتش صرف کنند.
و از اون جاییکه بنا نبوده سپاه شناورهای رزمی سنگین داشته باشه هیچ توجیه منطقی در اتلاف منابع به این طریق از طرف سپاه توجیح نخواهد داشت.چونکه تا جاییکه همگی میدونیم پروژه های سپاه پاسداران بر روی شناورهای تند رو متمرکز بوده و هست و خدا رو شکر به نتایج مثبتی هم رسیده اند.
  • Upvote 11
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این فوتوشاپه کار خودمن هم هست و من هرگز ادعا نکردم  واقعیه و فقط مشکل اینجا بود که من نگفتم فتوشاپه

فقط میخواستم در تخیلات کودکانه :winking:  خودم به دوستان متخصص بگم که عایا میشه روی این نوع شناورها و یا اصلا شناورهای دریایی موتور جت نصب کرد یا نه

که مثلا در مواقع اورژانسی و اضطراری با روشن کردن ان موتور گرامی با سرعتی بالاتر به انجام ماموریت بپردازند یا نه ...عایا ..

سلام علیکم 

خوب بود این را در پست قبل خودتون ذکر میکردید که برای سایر کاربران شائبه ایجاد نشه ...

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اعتقاد بنده بر این است تا زمانی که خط تولید انبوه این گونه شناورها در کشور راه اندازی نشود و به صورت گسترده و عملیاتی تحت کنترل قرار نگیرند، نمی توان اظهار نظر درستی کرد.

طرح هایی مانند شناور تندروی شهید ناظری طرح های بسیار خوبیست اما بیشتر اثبات گر فناوری هستند و هنوز جای کار دارند. امیدوارم در آینده شاهد طیف انبوهی از شناورهای مدرن و خوفناک در نداجا و نداسا باشیم.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خسته نباشین !

اخبار همینطور ساخته میشن !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.