saman_777

تاپیک جامع سلاح های انفرادی بومی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

شرمنده. لینک ویدئو در پست قبلی ارسال نشده.

http://www.liveleak.com/view?i=3e7_1307984223

خوب اگه M4 سلاح قابل اطمینانی نیست، دلیل قانع کننده برای این ادعا چیه؟ یا لزوم استفاده از یک فناوری پیچیده تر و گرانتر چیه؟

=============

ویرایش شد . لینک سایت های فیلتر شده را به صورت  کد قرار بدین  crazy-doctor

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آزمایش ژ-3 ایرانی در امریکا

https://youtu.be/TVhf0uKhfds

سلاح سازمانی ایرانی چطور سر از آمریکا در آورده؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام ، خواهش می کنم
جسارتا شما کل تاپیک بنده رو مطالعه فرمودین یا بخش مربوط به لوله رو ؟

دو نوع لوله داریم ، یکی با استاندارد نظامی و کروم اندود شده و دیگری استاندارد مسابقه ای که کروم اندود نیست ...
اما تفادت در چیه
لوله ها با استاندارد نظامی کروم اندود هستن ( کلا تمامی ارتش ها لوله ی کروم اندود دوست دارن ) به دلیل این که این لوله ها عمر بسیار بالایی دارن ، بقاپذیری بالایی دارن و در برابر خوردگی مقاوم هستن ، به راحتی تمیز میشن و قابلیت شلیک تمام اتومات رو دارا هستن .
و ...................

من میگم نر و ماده گوسفند رو نمیشه از شاخش تشخیص داد شما از وضعیت دمش صحبت می کنید.

اخوی، به جز برخی موارد باقی حدس هستند، از روی حدس نمیشه تحلیل کرد. آلیاژ رو از عکس نمیشه تشخیص داد، لوله ممکنه مثل جنسای الان اصلا فلزی نباشه و طرح فلز باشه :mrgreen: حالا ما بیایم در مورد خان کاری، جنس و ... صحبت بکنیم چه فایده وقتی حرف ما روی هوا هستش.

استیل 416 چطوره برای ساخت لوله؟

خوبه اما گرون نیست؟ دلیل اینکه لوله استیل 416 رو کروم اندود نمی کنند چیه؟

مشخصا دقت بالاتری به سلاح میده.

----

با اینکه دست عزیزانی رو که در این عرصه تلاش می کنند رو می بوسم و از زحماتشون تقدیم و تشکر میکنم اما از نظر من این طرح ها چرت هستند کلا. هنوز در این رده ما طرح پدر و مادر دار ندیدم.

• Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوبه اما گرون نیست؟ دلیل اینکه لوله استیل 416 رو کروم اندود نمی کنند چیه؟

مشخصا دقت بالاتری به سلاح میده.

درسته. اکثرا لوله های مچ گرید رو با استیل 416 درست می کنن. همیشه برام سوال بوده که این فولاد ضد زنگ در مقابل زنگ زدگی کاملا مقاوم هست؟ یا تا حدی بیشتر؟

چرا کروم اندود می کنن. برای مثال لوله ACR از همین جنس ساخته می شه و کروم اندود هم می کنن.

ممنون می شم در مورد مقاومت این آلیاژ کمی راهنمایی کنید. اگر بدون محافظت در معرض رطوبت قرار بگیره بعد از گذشت چند سال دچار آسیب نمی شه؟ کاملا مقاومه؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من میگم نر و ماده گوسفند رو نمیشه از شاخش تشخیص داد شما از وضعیت دمش صحبت می کنید.

اخوی، به جز برخی موارد باقی حدس هستند، از روی حدس نمیشه تحلیل کرد. آلیاژ رو از عکس نمیشه تشخیص داد، لوله ممکنه مثل جنسای الان اصلا فلزی نباشه و طرح فلز باشه  :mrgreen: حالا ما بیایم در مورد خان کاری، جنس و ... صحبت بکنیم چه فایده وقتی حرف ما روی هوا هستش.

حرف داری بزن ، نداری ترول نکن خودم ترولیستم
لوله های نظامی گرید و نوعشون مشخصه ، ایران هم تمام سعیش رو می کنه که طبق استاندارد ها لوله بسازه ، اما از پیستول تا اسنایپش دچار خانزدگی میشن بعد مدت کوتاه
 نیاز نیست شاخ گوسفندُ نگاه کنین ، فقط کافیه نیم نگاهی به دنبلانش بندازین برای تعیین جنسیت 

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درسته. اکثرا لوله های مچ گرید رو با استیل 416 درست می کنن. همیشه برام سوال بوده که این فولاد ضد زنگ در مقابل زنگ زدگی کاملا مقاوم هست؟ یا تا حدی بیشتر؟

چرا کروم اندود می کنن. برای مثال لوله ACR از همین جنس ساخته می شه و کروم اندود هم می کنن.

ممنون می شم در مورد مقاومت این آلیاژ کمی راهنمایی کنید. اگر بدون محافظت در معرض رطوبت قرار بگیره بعد از گذشت چند سال دچار آسیب نمی شه؟ کاملا مقاومه؟

از سری های کارخانه ای چنین موردی ندیده بودم. ممکنه تولید کارگاهی باشه، 416 ماشین کاری راحت تر و تمیز تری داره و بعضی از کارگاه های کوچیک برای تولید لوله با کیفیت از این استیل استفاده می کنند.

موضوع علمی نیست اما وقتی کروم اندود میکنید دقت لوله میاد پایین، چون درآوردن یک لایه یکسان و همتراز در درون لوله کار سختیه و به همین دلیل بعیده کسی بیاد 416 رو که یک مزیت اصلیش بالا بردن دقت هستش کروم اندود بکنه.

در مورد ضد زنگ بودن این آلیاژ اطلاع دقیقی ندارم اما غالبا وقتی بحث ضد زنگ به میان میاد منظور 416 است و بس.

حرف داری بزن ، نداری ترول نکن سید خودم ترولیستم
لوله های نظامی گرید و نوعشون مشخصه ، ایران هم تمام سعیش رو می کنه که طبق استاندارد ها لوله بسازه ، اما از پیستول تا اسنایپش دچار خانزدگی میشن بعد مدت کوتاه
 نیاز نیست شاخ گوسفندُ نگاه کنین ، فقط کافیه نیم نگاهی به دنبلانش بندازین برای تعیین جنسیت 

همینه دیگه، دوست عزیز نمیگیرید من چی میگم. شما دارید در مورد ایران صحبت می کنید من دارم در مورد این سلاحی که رونمایی شده صحبت می کنم که مشخص نیست چطوری و کجا ساخته شده. شما میگید این چینیه، این ایرانیه، این اله این بله . یکم دقت نمی کنید که برای ساختن یک چیز هزار جور راه است. هر گردی گردو نیست. همین لوله ای که شما می فرمایید رو میشه به صورت یک کار تجاری از بهترین کارخانه های دنیا سفارش داد. از کجا معلوم این لوله تولید بوش مستر نیست؟ اصلا راین متال خودش برامون لوله زده.

یکم با دید وسیع تر نگاه بکنید، از ابتدای تاپیک و مطالبتون، با این دیدگاه که جنس ایرانی بد هستش رفتید به بررسی سلاحی که دو سه تا تصویر بیشتر ازش نیست، این کار اشتباهه. ممکنه سلاح از چیزی که شما میگین بدتر هم باشه اما مطمئنا نگاه یک «میلیتاریست» به دهن ها و گفته ها و دیده ها نیست. ما الزاما هر چیزی همونطوری که هست نمی بینیم . این که کلاشهای ایرانی بد هستند، اینکه متالوژی چین ضعیفه، این که فلان چیز اونطوره رو وقتی خودشون اعلام میکنند ما با شک و تردید قبول میکنیم چه برسه به اینکه بیایم حدس بزنیم و از روی حدس تعمیم بدیم و تحلیل بکنیم. این که من در پست اول سعی کردم سوال بپرسم برای این بود که خود شما تحلیلتون رو اصلاح بکنید، وگرنه نیازی به سوال پرسیدن نبود. چون تحلیل شما بی اساس هست با هر ادعایی اعتبارش زیر سوال میره. من میگم لوله سلاح رو در اصفهان با آلیاژ 416 ساختن. شما بیا از روی توصیف، همون اساس تحلیلتون، رد بکن این موضوع رو. بگو اینجا فلانی گفته تولید کرمان. اینجای لوله زده 4140. نوچ نمیشه. این تحلیل یک میلیتاریست نیست.

به هر حال موفق و موید باشید.

• Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلاح سازمانی ایرانی چطور سر از آمریکا در آورده؟

از عراق.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آزمایش ژ-3 ایرانی در امریکا

https://youtu.be/TVhf0uKhfds

اگر میشه به لینک قابل مشاهده منتقل شه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنده دیگه این تاپیکُ ادامه نمیدم ...
ان شاء الله اگر عمرمون قد داد و این سلاح ها تولید انبوه شدن و تونستیم توی دستمون بگیریم نقدشون می کنم 

• Upvote 6
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنده دیگه این تاپیکُ ادامه نمیدم ...
ان شاء الله اگر عمرمون قد داد و این سلاح ها تولید انبوه شدن و تونستیم توی دستمون بگیریم نقدشون می کنم 

ای بابا..........این همه از کاربران منتظر ادامه تایپک بودن حالا سر هیچ میخوایی ختمش اعلام کنی

تو پی ام هم بهت گفتم 94 تا لایک خوردی......حالا سر حرف چند نفر باید تصمیم احساسی بگیری

ویرایش شده در توسط Thundar
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بابت این مقاله ممنون... هر چند دیدم با بحثهای پیش امده ظاهرا دیگه تاپیک جلو نمیره

این سلاح ها تقریبا هیچ کدوم عملیاتی نشدند(البته بعضا بصورت محدود استفاده میشن) ... دلایلش هم مشخصه که مهمترین اونها حمایت و توجه و بودجه هست... خیلی از دوستان تو مقالتشون صنایع دفاعی ایران رو با پنتاگون اشتباه می گیرن... 

در خصوص خود مقاله هم هر چند نویسنده با اطلاعاتی که داشته نسبت به نقد تصاویر این سلاح ها کرده اما خوب مشخصا در برخی موارد نقد صحیح نیست...البته  نه همه جاش... 

مثلا  در بخش سلاح فاتح  به بحث مشکلات متالوژی در چین و کپی سلاح ایران از امریکا پرداخته میشه و کلی ایراد از سلاح گرفته میشه اونم با یه سری اطلاعات کلی و از برخی جملات غیر حرفه ای استفاده میشه که خودش جای تامل زیادی در مورد صحت اطلاعات داره... برای صحت ادعا منبعی هم که در کار نیست! می خواستم چند مورد رو نقل قول کنم اما چون نویسنده بیان کرده تاپیک رو ادام نمیده بنده هم صرف نظر می کنم به تنها یک مورد:

که البته هممون میدونیم سلاح های ایرانی یمین یسار میزنن در حالت عاد

با کمال احترام باید بپرسم که ایا شما همه سلاحهای ایرانی رو امتحان کردید!؟. ایا دانش تخصیصی در زمینه مهندسی تسلیحات دارید!  ایا با سلاح های روز جهان کار کردید!؟ الان این جمله ای که به کار بردید  تخصصی و علمی هست!؟

همانطور که نویسنده از انتقاد طرف مقابل نسبت به متن تاپیک ناراحت میشه بنده هم نسبت به زیر سوال بردن تجهیزات اون هم با اطلاعات ناقص ناراحت می شم.

ویرایش شده در توسط Argada
  • Upvote 10
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.