saman_777

تاپیک جامع سلاح های انفرادی بومی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

به نظرم شاید یکی از دلایلی تلفات بالای صابرین استفاده از این اسلحه ی نه چندان قوی در برخورد با استحکامات بوده باشه

شاید اگر کلاشنیکف های مدرن نه این کلاشنیکف های دوره ی میشا خدابیامرز :mrgreen: رو استفاده می کردند که مثل همین ام 16 پودمان پذیر هست و سایت های اپتیکی روش نصب میشه تلفات بیشتری از پژاک می گرفتن

البته اینها نظر شخصی بنده هست و ممکنه غلط باشه :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

تا منظور از تلفات بالا چی باشه ؟؟؟

صابرین سه ماه تمام عملیات انجام داد داداش .... بهترین عملیات ها رو هم انجام داد

12 نفری بری رو ارتفاعات بدون زخمی و شهید بگیری ش کم حرفی نیست عزیز

تلفات اصلی صابرین از برای مهمترین ارتفاعات کل منطقه مدیا کوچک یا قندیل کوچک بود و بس ...یعنی ارتفاعات جاسوسان یا جعفرخان فعلی

فعلا که بازم بچه ها دارند ازش استفاده میکنند و این شاید خودش یعنی راضی هستند !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

نه ادیب خان منظور من این نیست که عملیات صابرین بد بوده و یا از این دست حرف ها

میگم شاید بهتر بود توی محیط خشن کوهستانهای غرب کشور ، اسلحه ای رو برای عملیات انتخاب می کردن که قدرت آتش بیشتری در اختیار بچه های صابرین قرار می داد

من از کیفیت ساخت نمونه های ایرانی و چینی ام 16 خبر ندارم ولی قاعدتا نباید به پای ساخت غربی ها برسه و حتی شاید ما تجهیزات کافی برای پودمان پذیری این سلاح ها رو نداشته باشیم مثل ریل پیکاتینی و ....

بله گویا نیروهای صابرین علاقه ی خاصی به این اسلحه دارند ویرایش شده در توسط maverick100

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

خوب برای پشتیبانی آتش ترجیحا از تیم های حرفه ای تیربار استفاده کردند و میکنند و اگر فیلم تسلیحات بچه های صابرین که دست پژاکیون لعنت الله علیه هم افتاده ببینی گرینوف ریخته !

باید دقت داشت در هنرهای نظامی ، بین شوروی و امریکا و غرب و شرق تفاوت هایی هست

فکری که پشت سر ساخت ام 16 بود مبنی بر دقت آتش به علاوه نرخ آتش مناسب بود و هست ولی کلاش برعکس

بچه های صابرین به دلیل مهارت بالا در تیراندازی بیشتر نیازمند سلاحی هستند که وقتی یک تیر میزنند حداقل یک هدف رو بندازه براشون

به عبارت بهتر چون دقت تیر برای بچه های صابرین حرف اول رو میزنه اولویت رو میدن به ام16 ولی خوب با کلاش و بقیه تسلیحات هم مثل چی ! تیراندازی خوب میکنند

البته شکی نیست نیروهای مسلح به دنبال سلاح های بهتر هستند و خواهند بود ولی ام 16 در حال حاضر از هیچی خیلی بهتره !

مخلصیم
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

متاسفانه کلیپ های این پژاک بی صفت رو ندیدم :(

خب پس اگر تیم های پشتیبانی آتش با PKM داشتند که هیچ

تا اونجایی که بنده اطلاع ام 16 بیشتر برای از کار انداختن هدف مناسب تره و در نفوذ به استحکامات ضعیفه و خب گویا بچه های صابرین خواستند تلفات سنگینی به پژاک وارد کنند

والا تا اونجایی که من تیراندازیشون رو دیدم البته نمیدونم طرف صابرینی بود و یا خیر :mrgreen: با یک کلاشنیکف قراضه :laughing: دو تیر رو زد یه یک نقطه :)

امیدوارم که وضع تسلیحات سبک و سلاح های انفرادی بهتر بشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سپاهی ها از نمونه ی وطنی g3 استفاده نمی کنند !؟

چون همین چند ماه پیش با یک ارتشی صحبت می کردم ، می گفت حدود 3-4 سال پیش ( 88-89) برامون ژ3 ایرانی آوردند تا تست کنیم و نظر بدهیم ، باهاش تیر زدیم و بعد که گذاشتیمش توی سطل آب لوله ی اسلحه مثل گُل شکوفه زد ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

دیگه این سوالات رو باید از مسئولین پرسید نه ما ! میدونستیم هم نمیگفتیم شمام نگین ! چشمک :rose: :blushing:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='blender' timestamp='1407576729' post='400379']
سپاهی ها از نمونه ی وطنی g3 استفاده نمی کنند !؟

چون همین چند ماه پیش با یک ارتشی صحبت می کردم ، می گفت حدود 3-4 سال پیش ( 88-89) برامون ژ3 ایرانی آوردند تا تست کنیم و نظر بدهیم ، باهاش تیر زدیم و بعد که گذاشتیمش توی سطل آب لوله ی اسلحه مثل گُل شکوفه زد ...
[/quote]

قربونت برم ژ3 های ما دیگه الان اکثرشون وطنی هستن. یعنی چی 4 سال پیش تازه برای تست آوردن؟
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Aspahbod' timestamp='1407580932' post='400419']
قربونت برم ژ3 های ما دیگه الان اکثرشون وطنی هستن. یعنی چی 4 سال پیش تازه برای تست آوردن؟
[/quote]
نقل قول کردم ...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تاپیک بسیار خوبیه...واقعا جاش تو میلیتاری خالی بود.

برای من هم واقعا جای سواله، یعنی ما سیستم پیستون گازی کورس کوتاه طراحی کردیم؟!

در باب مزیت ها و فواید این سیستم واقعا نمیشه نگفت. مطمئن و قابل اعتماد در شرایط سخت.

بنظرم بزرگترین مشکل این سلاح ارگونومی اونه... گرچه در ظاهر از الگوی AR15‌ بسیار الهام گرفته شده اما در جزییات و قواره سلاح که دقت کنید چند مورد شدیداً تو ذوق میزنه.

اما نظر شخصی خودم؛ با توجه به اینکه همه میدونیم در آینده هم ده تا طرح اینچنینی با رنگ و لعاب  و اسامی گوناگون تنها برای بخش های خبری و چنین روزهایی (جهاد خودکفایی من، جهاذ خودکفایی تو؛ جهاد خودکفایی داداشم اینا...) معرفی میشه و جدای از معایب و مشکلات هر طرح، هرگز هیچکدومشون به تولید انبوه نمیرسه؛ بنظرم بهترین کار گرفتن امتیاز تولید تحت لیسانس G38‌ یا همون HK416 هست. با توجه به اینکه سابقه مونتاژ محصول دیگر همین کمپانی رو داریم و گمان نمیکنم خرید سلاح انفرادی مشمول برجام و امثالهم بشه با کمی مدیریت منابع و چانه زنی سیاسی میشه از H&K امتیاز تولید گرفت، بخصوص اینکه تعداد کمی هم مد نظر نیست و برای آلمانها هم منبع درآمد خوبیه. در دراز مدت 300,000 قبضه لازمه.

• Upvote 15
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

تشکر بابت تاپیک ارزشمند و انتخاب موضوع خوب شما.

به نظر من مشکل ما در علم مواد خیلی هست و فقط هم مربوط به صنعت جنگ افزارهامون نمیشه. من به شخصه مشکل رو در این زمینه نبود مدیریت خوب یک پروژه بلند مدت میدونن. یعنی یه گروه از متخصصین اگه لازم باشه مثلا 10 سال روی یه پروژه کار بکنن و یک آلیاژ خوب تولید بشه عملا در این شرایط ناشدنی است. شما  فرض کن در شرایط عالی چند سال یه پروژه تحقیقاتی رو به روال میره بعدش یا بودجه کم میشه یا سیاست ها عوض میشه . خودتون حتما تا حالا درگیر یه همچنین چیزایی بودید یا شنیدید دیگه چی بگم. یه عده هم فکر میکنن خم رنگ ریزی 6 ماهه باید جواب بگیرید.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام علیکم واقعا ممنونم
چند وقته مقاله علمی درست از نزدیک ندیده بودیم که چشممان به جمال نوشته ی برادر عزیزمون روشن شد.

به خودی خود نفس پیشرفت و توجه داشتن به محصولات روز خوبه و خدا کنه به تولید مورد نیاز برسونن ...

سواد ما که قد نمیده ولی خواهش میکنم ویژگی های یک سلاح رو با توجه به شرایط جغرافیایی و اب و هوایی ایران بگید البته منظورم سلاحی که تولید داخل باشه

ترکیبی بین اطمینان پذیری شرقی و دقت و کیفیت غربی

ممنون
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام....

به نظر میرسه که ما مثل انواع ماشین، داریم اسلحه می‌سازیم؟؟؟

یعنی همون پلتفرم AR بنجل خودمون رو اوردیم با ظاهری جدید به عنوان جنس جدید ارائه میکنیم؟؟؟

با این حال، در بحث های قبلیی هم که داشتیم، به نظر میرسه چه از لحاظ ارگونومی(و اموزش های نیروهای ما برای به کار گیری سلاح) و چه از لحاظ کاربری تجهیزات، مثل سایت نشانه روی اسلحه، واقعا اسلحه ضعیف هست و حتی اگر کیفیتش هم بالا باشه، باز نوع ساخت و مهندسیی که پشتش هست باز هم به درد ما نمی‌خوره...

• Upvote 15
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام....
به نظر میرسه که ما مثل انواع ماشین، داریم اسلحه می‌سازیم؟؟؟
یعنی همون پلتفرم AR بنجل خودمون رو اوردیم با ظاهری جدید به عنوان جنس جدید ارائه میکنیم؟؟؟

با این حال، در بحث های قبلیی هم که داشتیم، به نظر میرسه چه از لحاظ ارگونومی(و اموزش های نیروهای ما برای به کار گیری سلاح) و چه از لحاظ کاربری تجهیزات، مثل سایت نشانه روی اسلحه، واقعا اسلحه ضعیف هست و حتی اگر کیفیتش هم بالا باشه، باز نوع ساخت و مهندسیی که پشتش هست باز هم به درد ما نمی‌خوره...

كمتر حرف مفت بزن...
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.