saman_777

تاپیک جامع سلاح های انفرادی بومی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

كمتر حرف مفت بزن...

برادر حالا ایشون نظرشو گفت چه غلط چه درست.لحنتون بی حرمتی بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چین که فناوری فضایی داره چطوری صنعت متالورژی ضعیفی داره مگه میشه بدون صنعت متالورژی قوی صنعت فضایی در حد چین داشت؟

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این سلاح فاتح به نظر بنده آینده ندارد.

نه برای اینکه این اسلحه دارای ایراداتی است. برای اینکه مسئولین ما عادت دارند پول خرج کنند و جنس خارجی بخرند.

برای مثال کلاش های مدرنیزه سپاه که همگی را از روسیه خریده و برای بروزرسانی هم از روس ها کمک گرفته.

بجای کلاش های نو بهتر نبود فاتح تولید انبوه میشد؟؟تولید انبوه فاتح باعث میشد ارتش و سپاه ما بیشتر به شعار ما می توانیم جامع عمل بپوشانند.

ما ادعا میکنیم سامانه ای برابر با اس 300 و تانکی برابر تی 90 و جنگنده هایی برابر اف 18 و اف 22 میسازیم یا پهپاد ارکیو و از آن بهتر میسازیم.

اما عادی ترین سلاح جنگ که سلاح انفرادی است  را ما از روس ها میگیریم..سلاح های ما یا کلاش های  ده ها سال پیش هستند و یا ژ3 های بسیار سنگین با لگد بالای آلمان که خط تولید آن باید  به میراث فرهنگی داده شود.

=======================================================================

سخنی با مسئولان:

وقتی دیوار کج باشد تا ثریا هم کج میرود.

بیایید به معنای واقعی از اول شروع کنیم.از نقطه صفر.

برای شروع کار نظرتان در مورد تولید یک اسلحه بومی چیست؟

• Upvote 3
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برای مثال کلاش های مدرنیزه سپاه که همگی را از روسیه خریده و برای بروزرسانی هم از روس ها کمک گرفته.

بجای کلاش های نو بهتر نبود فاتح تولید انبوه میشد؟؟تولید انبوه فاتح باعث میشد ارتش و سپاه ما بیشتر به شعار ما می توانیم جامع عمل بپوشانند.

ما ادعا میکنیم سامانه ای برابر با اس 300 و تانکی برابر تی 90 و جنگنده هایی برابر اف 18 و اف 22 میسازیم یا پهپاد ارکیو و از آن بهتر میسازیم.

البته لازم به ذکره که دردنیا بغیر از یکی دو کشور ابرقدرت، کشوری نداریم که تمام نیازهای دفاعی خودش رو خودش طراحی و تولید کنه.

دستیابی به دانش طراحی و تولید جنگ افزارهای مختلف زمینی؛ دریایی و هوایی سرمایه گذاری بالایی رو در زمینه های مختلف علمی و صنعتی میطلبه که از توان هر اقتصادی بر نمیاد. برای مثال همین 4 روز پیش فرانسه با آن زیربنای صنعتی و علمی تصمیم گرفت برای جایگزینی FAMAS از H&K آلمان HK416 بخره، دلیلش رو هم رسما اعلام کردن چون کمپانی فرانسوی که بتونه در مدت زمان مناسب توانایی طراحی و تولید جایگزین کارآمدی برای FAMAS رو داشته باشه در فرانسه ندارند.

داریم در مورد فرانسه ای صحبت می کنیم که ناوهواپیمابر میسازه؛ رافال رو ساخته و موشک های اتمی M51 رو داره. در کنار بحث توانایی علمی و صنعتی، بحث صرفه اقتصادی هم هست که عموماً کاربرای عادی در نظر نمیگیرن و انتظار دارن یه کشور از گلوله عادی تا جنگنده اش رو خودش بسازه.

باید با واقعیات کنار اومد، بودجه، بضاعت علمی و صنعتی و بحث زمان لازم تا رسیدن به محصول مورد نیاز رو هم در نظر گرفت... این میشه که گاهی خرید از کشور خارجی معقول تر و مناسب تر میشه.

ویرایش شده در توسط Armanmodern
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باید با واقعیات کنار اومد، بودجه، بضاعت علمی و صنعتی و بحث زمان لازم تا رسیدن به محصول مورد نیاز رو هم در نظر گرفت... این میشه که گاهی خرید از کشور خارجی معقول تر و مناسب تر میشه.

بنده هم دارم در مورد ایرانی صحبت میکنم که هر لحظه خطر جنگ داره و با توجه به نداشتن متحد قابل ااعتماد هر لحظه امکان تحریم و محاصره همه جانبه رو داره.

دوست عزیز فرانسه درسته سمت اون اسلحه آلمانی رفت اما بنظر شما خط تولید خود اسلحه هاشو میخوابونه؟؟

واقع بینانه اینه که ما باور رو داریم میسازیم و در عین حال اس 300 هم خریدیم..چون وقت و هزینش کمتره..پس بهتر نیست اول یک خط تولید سلاح ایرانی داشته باشیم بعد حتی اگه خواستن از ایتالیا و روسیه و چین سلاح بخرند.

نیاز های ارتش و سپاه ما با خریدچند صد قبضه یا چند هزارتا برطرف نمیشن که..فقطم ارتش و سپاه نیست...حزب الله ..سوریه..فلسطین..یمن..اینا میخوان با سنگ بجنگند؟؟بالاخره تا کی خریداری کنیم؟شاید پس فردا عده ای اومدن راس ایران و برجامو پاره کردند و تحریم همه جانبه شدیم و مرگ موشم بهمون روسیه نداد..اون موقع چی؟

ویرایش شده در توسط MA5
  • Upvote 1
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنده هم دارم در مورد ایرانی صحبت میکنم که هر لحظه خطر جنگ داره و با توجه به نداشتن متحد قابل ااعتماد هر لحظه امکان تحریم و محاصره همه جانبه رو داره.

دوباره که برگشتید سر خونه اول!

اگر بخواهیم فقط با این دید نگاه کنیم و واقعیاتی چون محدودیت بودجه، توان صنعتی نه چندان مناسب و مدت زمان بالا تا رسیدن به یک اسلحه مناسب رو نادیده بگیریم، پس باید همه چیز رو خودمون بسازیم که مبادا اگه یه روز دوباره تحریم شدیم مشکلی پیش نیاد. بنده کلی روضه خوندم که کمتر کشوری در دنیاست که بتونه تمام نیازهای دفاعی خودش رو خودش به تنهایی تامین کنه. اما طبق همون واقعیات نظیر محدودیت بودجه،توان علمی و زیرساخت های صنعتی و زمان وامثالهم و اینکه ما مدیریت درست و حسابی هم نداریم عملاً ساخت همه چیز ممکن نیست و ناچاراً باید اولویت بندی کنیم و بودجه و توانمون رو بر روی تسلیحات با اولویت بالاتر متمرکز کنیم، بر همین اساسه که سوئد موشک ضد کشتی RBS-15 رو میسازه؛ جنگنده گریپن میسازه، ناوچه های کلاس ویسبی رو طراحی میکنه اما برای تانک به سراغ آلمان میره...

ویرایش شده در توسط Armanmodern
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوباره که برگشتید سر خونه اول!

اگر بخواهیم فقط با این دید نگاه کنیم و واقعیاتی چون محدودیت بودجه، توان صنعتی نه چندان مناسب و مدت زمان بالا تا رسیدن به یک اسلحه مناسب رو نادیده بگیریم، پس باید همه چیز رو خودمون بسازیم که مبادا اگه یه روز دوباره تحریم شدیم مشکلی پیش نیاد. بنده کلی روضه خوندم که کمتر کشوری در دنیاست که بتونه تمام نیازهای دفاعی خودش رو خودش به تنهایی تامین کنه. اما طبق همون واقعیات نظیر محدودیت بودجه،توان علمی و زیرساخت های صنعتی و زمان وامثالهم و اینکه ما مدیریت درست و حسابی هم نداریم عملاً ساخت همه چیز ممکن نیست و ناچاراً باید اولویت بندی کنیم و بودجه و توانمون رو بر روی تسلیحات با اولویت بالاتر متمرکز کنیم، بر همین اساسه که سوئد موشک ضد کشتی RBS-15 رو میسازه؛ جنگنده گریپن میسازه، ناوچه های کلاس ویسبی رو طراحی میکنه اما برای تانک به سراغ آلمان میره...

رفیق باز حرفتو تکرار کردی...سوئد رو با ایران مقایسه نکن...ایران رو حتی با ارمنستانم مقایسه نکن..ما شرایطی مشابه کره شمالی داریم .

کی گفته علمش تو ایران نیست؟؟جدیدا مد شده هر چیزی میشه میگیم علمش نیست..ما باور میسازیم بعد تو ساخت یک سلاح میلنگیم؟؟؟

دایی من از فرماندهان جنگ در آخرین بازدید ایشون از یک مرکز در استان مرکزی ایشون گفتن یکی از صنایع اونجا سلاحی ساخته که در زیر آب یا روی آب براش فرق نداره و به یک سلاح تمام عیاره.

علمش هست..اما  اراده نیست.

• Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رفیق باز حرفتو تکرار کردی...سوئد رو با ایران مقایسه نکن...ایران رو حتی با ارمنستانم مقایسه نکن..ما شرایطی مشابه کره شمالی داریم .

کی گفته علمش تو ایران نیست؟؟جدیدا مد شده هر چیزی میشه میگیم علمش نیست..ما باور میسازیم بعد تو ساخت یک سلاح میلنگیم؟؟؟

دایی من از فرماندهان جنگ در آخرین بازدید ایشون از یک مرکز در استان مرکزی ایشون گفتن یکی از صنایع اونجا سلاحی ساخته که در زیر آب یا روی آب براش فرق نداره و به یک سلاح تمام عیاره.

علمش هست..اما  اراده نیست.

متاسفانه ادامه ی این بحث نتیجه ای نخواهد داشت و من از ادامه دادن اون اجتناب می کنم، چون شما به دلیل عدم اشراف به جوانب مختلف قضیه فقط حرف خودتون رو تکرار می کنید.

از دوستان دیگر عذر میخوام.

شب خوش

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون از محمد عزیز بابت زحمتی کشیدن

خیلی ساده بگم  ، در زمینه سلاح انفرادی تولید به نفع ما نیست وقتی بزرگان صنعت دنیا در این زمینه گاها به مشکل برمیخورند برای ما این وضعیت بسیار بدتر خواهد بود

بهترین راهکار خرید امتیاز تولید یک سلاح مدرن روسی یا اروپایی (خوشبین باشیم مثلا...) و تهیه متریال ساخت همون سلاح از کشور صاحب امتیاز و نظارت کارشناسان تولید همان کشور بر سلاح تولیدی

تولید داخل هم گران در خواهد امد هم کیفیت لازمه رو نخواهد داشت

ak-12  برای نیروهای بیشتر اموزش داده شده مثل یگان های تکاوری ، ak-103 برای نیروهای عادی

pkp به عنوان تیربار سبک و kord هم به عنوان تیربار سنگین (در این زمینه استثنائا تیربار w-85 چین هم خوب از کار دراومده )

برای ارتش با کالیبر ناتو فکری به ذهنم نمیرسه

• Upvote 12
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

متاسفانه ادامه ی این بحث نتیجه ای نخواهد داشت و من از ادامه دادن اون اجتناب می کنم، چون شما به دلیل عدم اشراف به جوانب مختلف قضیه فقط حرف خودتون رو تکرار می کنید.

از دوستان دیگر عذر میخوام.

شب خوش

نمیخام بحث رو منحرف کنم .اما دوست عزیز

اگر شما صرفا یک کاربر اینترنتی علاقمند به بحث نظامی هستید بنده موهای سرم با سیاست و ارتش و سپاه سفید شده و  هم در صنایع دفاع هم در ارتش و سپاه و وزارت خارجه فامیل  درجه یک و رفیق دارم.

دقیقا بحث بی فایدست وقتی کوچک ترین اطلاعی از شرایط ایران ندارید.

==============================================================================

پ.ن.: هرجا رو نگاه میکنیم مافیا هست..یاد گرفتم تو این انجمن عده ای هستند که خلاف اونا نظر بدی یک سری میان منفی بارونت میکنند فقط برای اینکه حرف هم باندشونو ثابت کنند.

اونایی که منفی دادند یا بی سوادید یا هم باند ...دلیل منفی دادن رو میتونید بیان کنید.

برای ارتش با کالیبر ناتو فکری به ذهنم نمیرسه

شما میگید قدرت های بزرگ توی ساخت اسلحه میلنگند ..پس در این صورت چطور ما باید از طرح هایی که بقول شما میلنگند خط تولید بگیریم؟؟؟

چرا کیفیتش نیس؟؟روز اول کلاش به این کیفیت سال 2013 بود؟؟خیر عزیز .

همین فاتح رو بیان اصلاح کنند و تغییرات جزئی روش انجام بدن نیازی به التماس روسیه نیست.

حتما برای اون کشور های غربی سود آوره که خط تولیدشو  نگه داشتند.

ما که نمیتونیم یک ونیم میلیون سلاح بخریم برای نیرو های نظامیمون...میخایید تجربه جنگ تکرار بشه که دشمن رو که نابود میکردند میرفتند خشاب هاشونو ور میداشتند برای اینکه مهمات نبود.

تا کی مصرف کننده باشیم؟؟ما هم یک  سلاح استاندارد برای روز مبادا بسازیم ..خط تولیدشو سوریه و عراق و لبنان بدون شک میگیرند.

پس سود دهی هم داره.

• Upvote 1
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اونایی که منفی دادند یا بی سوادید یا هم باند ...دلیل منفی دادن رو میتونید بیان کنید.
---------------------------------

یا شاید کلاغ بیسواد بیشناسنامه اند

این چه جور صحبتی دلیل نمیشه که فامیل من فلان جایه من از کل سیاست های دفاعی مملکت خبر دار بشم

لطفا به نحوه ی نوشتار خودتون توجه فرمایید و مثل بعضی ها دست بالا به کسی نگاه نکنید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.