پرش به


تصویر
* * * * * 3 رای

فلسطین و جنگ داخلی سوریه


 • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
27 پاسخ برای این موضوع

#1 OFFLINE   amirarsalankhan

amirarsalankhan

  Master Sergeant

 • Members
 • Others: Approved Posting
 • 1,565 ارسال

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 12 اكتبر 2016 - 01:08

*
پست محبوب

بسمه تعالی

 

قسمت اول - حماس

 

 

flag_of_hamas.jpg

نشان رسمی حرک مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بر گرفته از نشان رسمی سازمان اخوان المسلمین

 

رییس جمهوری سوریه، بشار اسد مدت هاست که حماس را به تجهیز و آموزش شورشیان مسلح در جریان جنگ داخلی این کشور متهم می کند، او در مصاحبه با روزنامه سوئدی Expressen تا به آنجا پیش می رود که حماس را رسما یکی از حامیان جبهه النصره ( شاخه رسمی سازمان القاعده در شام ) می نامد و بیان می کند که " هرگز بار دیگر به آنها اعتماد نخواهد کرد".

 

در همین زمان نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو نیز حماس را به داشتن رابطه با داعش متهم می سازد و رهبران جهان را مورد خطاب قرار می دهد که " متوجه نیستند که حماس و داعش شاخه های یک درخت سمی هستند".

 

برای درک اینکه چگونه اسرائیل و سوریه ( دو دشمن قدیمی ) به طور همزمان حرکت مقاومت اسلامی فلسطین را به حمایت از گروه های تروریستی متهم می سازند باید کمی به عقب برگردیم

 

در سال 1999 میلادی اردن رهبران حماس را به انجام فعالیت های غیر قانونی متهم و خالد مشعل و دیگر رهبران مقاومت اسلامی فلسطین را از آن کشور اخراج نمود. در این زمان دولت اسد با آغوش باز از رهبران حماس استقبال کرد و به قول تلویزیون دولتی سوریه " مشعل مانند یتیمی در میان کشورهای عربی به این طرف و آن طرف می رفت و همه درها به رویش بسته بود که سوریه او را پناه داد".

 

با مستقر شدن دفتر سیاسی حماس در سوریه ، دو طرف بر پایه دشمنی مشترک با اسرائیل پیمان اتحاد بستند ولی یک مشکل بزرگ باقی مانده بود : اختلافات ایدئولوژیک

 

پارادوکسی بزرگ میان حکومت سکولار و قوم گرای بعث سوریه با حرکت مقاومت اسلامی فلسطین که خود شاخه ای از جریان فکری اخوان المسلمین به شمار می آید. ( حکومت بعث سوریه شورش بزرگ اخوان المسلیمن را با کشتن هزاران نفر از اعضای آنها در سال 1982 پایان داد )

با وجود این تاریخچه خونین میان طرفین ، حکومت بعث سوریه حمایت همه جانبه ای را از حماس و دیگر گروه های جهادی فلسطینی در خاک خود به عمل آورد و امکانات فراوانی را جهت مبارزه با اسرائیل در اختیار آنها قرار داد.  

 

normal_esad-mesal.jpg

دیدار خالد مشعل و بشار اسد در پی پیروزی حماس در انتخابات مجلس قانون گذاری فلسطین (2005)

 

بهار عربی

با آغاز بهار عربی در سوریه و شروع درگیرهای مسلحانه در داخل این کشور رابطه میان حماس و حکومت بعث سوریه به یکباره دچار گسست شد. خالد مشعل در ابتدای شروع بحران سعی نمود روابط مثبت خود را همزمان هم با دولت اسد و هم سازمان اخوان المسلمین حفظ کرده و چشم به خاموش شدن سریع این بحران داشته باشد هر چند از بخت بد او و مردم سوریه دامنه های این بحران هر روز گسترده شد و او در وضعیت سیاسی بدی قرار گرفت.

 

مشعل در این زمان بر سر یک دو راهی سرنوشت ساز قرار داشت ، او از یک سو به شدت از سوی حزب ا.. لبنان و دولت سوریه به جهت عدم اعلام حمایت از حکومت بعث تحت فشار بود و از سوی دیگر نیز تحت فشار فزاینده افکار عمومی جهان عرب و دولت های قطر و ترکیه ( حامیان اصلی اخوان المسلیمن ) قرار گرفته بود تا با فاصله گرفتن از دولت اسد به حمایت از مخالفان حکومت در این کشور بپردازد.

 

11117.jpg

بیلبورد اتحاد رهبران حماس با امیران قطر و رییس جمهور ترکیه در غزه

 

او و دیگر رهبران حماس در نهایت تصمیم گرفتند با ترک بی سر و صدای سوریه در مصر( دوران ریاست جمهوری محمد مرسی ) و قطر ساکن شده و با این حرکت خود عملا متحدان پیشینشان را ترک بگویند.

 

با گسسته شدن رابطه میان حماس و دولت اسد ، حکومت سوریه و حزب ا... لبنان به تقویت هر چه بیشتر گروه های چپ گرای فلسطینی که ماهیتی مارکسیستی – لنینیستی دارند پرداختند. جبهه مردمی برای آزادی فلسطین (PFLP) و شاخه های آن و ارتش آزادی بخش فلسطین ( PLA ) از جمله این گروه ها هستند.

 

normal_11113~0.jpg

سرلشکر طارق الخضراء فرمانده نیروهای PLA در سوریه

 

با گسترش دامنه درگیری ها در سوریه ، حماس در کنار ارتش آزاد سوریه و گروه های جهادی قرار گرفته و گروه های چپ گرا نیز تقریبا به طور کامل به صفوف ارتش سوریه ملحق شدند. اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت حماس در فلسطین نیز در سال 2012 به همه ملت های عرب درگیر در بهار عربی درود فرستاده و از " مردم قهرمان سوریه که در حال تلاش برای آزادی، دموکراسی و اصلاحات " هستند تجلیل نمود.

 

11115.jpg

خالد مشعل و اسماعیل هنیه در جریان جشن های 25 امین سالگرد تاسیس حماس پرچم مخالفان دولت سوریه را در دست گرفته اند.

 

 

normal_11119.jpg

اسماعیل هنیه به همراه پرچم مخالفان حکومت سوریه

 

 

هر چند حماس به طور رسمی هرگونه ارتباط نظامی با شورشیان مسلح سوری را رد می کند ولی شواهد نشان می دهد که کارشناسان خبره نظامی این گروه با حضور در سوریه به آموزش مخالفان دولت سوریه می پردازند.

 

normal_hamas-bodyguard-mohamed-az-zaghmo

ابو احمد المشیر از محافظان سابق خالد مشعل و از فرماندهان نیروهای فلسطینی مخالف دولت در اردوگاه یرموک

 

 

 

normal_11112~0.jpg  normal_11120.jpg

محمد احمد قنیطه از فرماندهان شاخه نظامی حماس و از نزدیکان خالد مشعل که در نبردهای سال 2012 سوریه کشته شد

 

از جمله بارزترین این آموزش ها یاد دادن چگونگی حفر تونل با روش های سنتی هست. ابومصعب از فرماندهان میدانی گروه احرار الشام در این باره می گوید " زمین در اینجا ( منطقه جبل الاربعین ادلب) مرطوب بوده و بر روی ما فرو می ریخت و چند تن از جوانان ما در داخل این تونل ها به دام افتادند، ما نیاز داشتیم با کسانی صحبت کنیم که در این زمینه خبره باشند، پس برادرانی از غزه با ما صحبت کردند و به ما آموختند چگونه تونل ها را از ریزش حفظ کنیم و چوب بست ها را چگونه قرار دهیم"

 

normal_11111~0.jpg

ابومصعب از فرماندهان میدانی احرار الشام از راهنمایی های برادران فلسطینی در حفر تونل ها تشکر می کند.

 

 

انفجار تونل در زیر حاجز الفنار در منطقه جبل الاربعین

https://www.youtube.com/watch?v=vWDfo-2klUc

نکته جالب در این میان این موضوع بود که نیروهای حماس خود این روش ها تونل کنی را از نیروهای حزب ا.. لبنان فرا گرفته بودند با فراگیر شدن روش های تونل کنی در جبهه های جنگ و انفجار آنها در زیر خطوط دفاعی ارتش سوریه ، تلفات سنگینی بر پیکره نیروهای دولتی در نقاط مختلف سوریه وارد آمد.

 

11114.jpg

فراگیر شدن استفاده از روش های تونل کنی با چوب بست در خاک های ریزشی

 

 

با علنی شدن این اقدامات و تبادل اتهامات میان حماس و دولت سوریه ، مقاومت اسلامی فلسطین دست نیروهای سلفی جهادی غزه را برای پیوستن به گروه های داعش و جبهه النصره در سوریه باز گذاشت و بسیاری از این سلفی ها به صفوف گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره در شام پیوستند که بعدها و با شروع نبرد میان داعش و جبهه النصره بسیاری از آنها با خروج از گروه های خود جند الاقصی را در جنوب ادلب پایه گذاری کردند.

 

  normal_photo_2016-10-12_11-56-02.jpg  normal_photo_2016-10-12_11-57-26.jpg

جوانان فلسطینی در صف نیروهای داعش

 

photo_2016-10-12_11-54-37.jpg

شادی مردم رفح از پیروزهای گروه داعش در عراق

 

در آن سو نیروهای ارتش سوریه نیز با مسلح کردن فلسطینی های حامی خود در حلب و دمشق آنها را در ذیل نام نیروهای دفاع وطنی سازماندهی کردند  که از مهم ترین انها می توان به گروه لواء القدس در حومه حلب اشاره کرد.

 

normal_11116.jpg

محمد سعید فرمانده لوا القدس در میان نیروهایش در حومه حلب

 

 

با این وجود و بعد از گدشت 5 سال از جنگ داخلی سوریه تنها چیزی که می توان با قاطعیت گفت این است که نمی توان اسلام سلفی اخوان المسلمین را با سکولاریسم قوم گرای حزب بعث در یک کاسه گرد آورد و اتحادهای سیاسی اینچنینی با نسیمی فرو خواهند پاشید.

 

=================================

 

تقدیم به ارواح طیبه شهدای مرزبانی سرزمین عزیزم ایران

 

ترجمه ، تهیه و تنظیم : امیر ارسلان رهسپار،   پاییز 1395

 

منابع :

 http://www.sana.sy/?p=192505

http://www.theguardi...-poisonous-tree

http://www.reuters.c...E8910WX20121002

http://www.maannews.....aspx?id=760573

http://www.arabi21.c...ة-الأنفاق-فيديو

http://www.mugtama.c...ة-في-سورية.html

http://www.raialyoum.com/?p=192772


 • 74

#2 OFFLINE   jj66

jj66

  Master Sergeant

 • Members
 • 241 ارسال

ارسالی 12 اكتبر 2016 - 02:16

بعد این حماس با تمام وقاحت ادم میفرستن به ایران کمک میخوان اینا را اصلا نباید راه داد به جاش باید از سایر گروههای فلسطینی حمایت کرد کم جنایت نکردن نیروهای حماس علیه شیعه ها در سوریه


 • 1

#3 OFFLINE   saeghe_1

saeghe_1

  Master Sergeant

 • Members
 • 1,100 ارسال
 • (سرزمین فدائیان مهدی(عج

ارسالی 12 اكتبر 2016 - 02:26

بسیار عالی بود دوست عزیز

.پیشاپیش بابت قسمتهای بعدی هم تشکر میکنم

 

:rose:  :rose:  :rose:

نه اینکه ما  بی اطلاع بودیم عزیزجان و پیشبینی نمیکردیم 

هم برای آگاهی و بیداری امت اسلامی هم برای تاکید بر دشمنی واحد 

و البته سند تارخی  ومثال بارز

 

منفعت ما در این امر خیلی بیشتر ازضرر ما هست


ویرایش شده توسط saeghe_1 12 اكتبر 2016 - 02:32 .

 • 1

#4 OFFLINE   151crows

151crows

  1st Sergeant

 • Members
 • 76 ارسال
 • پشت کامپیوتر

ارسالی 12 اكتبر 2016 - 06:11

سلام

پس با این اوصاف باید ضعیف شدن مقاومت ها در فلسطین را هم به منفعت هایی که اسرائیل از این جنگ میبرد اضافه کنیم. یکی از تاریخ و مذاهب خاورمیانه خبر نداشته باشه با این جنگها فکر میکنه در خاور میانه  ملت مسلمان گوش به فرمان اسرائیل دارند همدیگر را می کشند. بی جیریه و مواجب.

با این شیب کند فهمیده شدن احاد مردم و سران  در این اقلیم نفت خیز ، تفرقه بنداز و حکومت کن  حداقل سه هزاره دیگه تو خاور میانه جواب میده . البته من فکر می کنم در بعضی موارد کار اونا هم نیست خود به خود به خاطر بی فکری میفتند به جون همدیگر و به ناچار ما هم این وسط باید از خودمون دفاع کنیم. 


 • 0

#5 OFFLINE   hamidrt

hamidrt

  1st Sergeant

 • Members
 • 64 ارسال

ارسالی 13 اكتبر 2016 - 12:11

 

 

با گسسته شدن رابطه میان حماس و دولت اسد ، حکومت سوریه و حزب ا... لبنان به تقویت هر چه بیشتر گروه های چپ گرای فلسطینی که ماهیتی مارکسیستی – لنینیستی دارند پرداختند. جبهه مردمی برای آزادی فلسطین (PFLP) و شاخه های آن و ارتش آزادی بخش فلسطین ( PLA ) از جمله این گروه ها هستند.

 

 

 

این هم طنز روزگاره که با حمایت از سازمانهای چپ گرای فلسطینی با یکی از معدود گروهایی که هنوز در فلسطین اسراییل رو به رسمیت نشناخته داریم میجنگیم


 • 0

#6 OFFLINE   senaps

senaps

  Master Sergeant

 • Members
 • 4,100 ارسال
 • خونمون

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 13 اكتبر 2016 - 08:34

*
پست محبوب

گروه تروریستی حماس، توسط ما پر و بال گرفت به نظر من، بهترین کار این هست که به عنوان حسن نیت، امار و اطلاعات کامل نیروهای اینها، شیوه‌های عملیاتی، نیروهای مخفی و حساب‌های بانکی مخفی اینها رو در اختیار "جامعه جهانی" بذاریم تا باهاشون برخوردی در خور صورت بگیره.

اینها مشتی تروریست بیش نیستند که جانها بسیاری از مردم ما و دوستان ما رو گرفتن...

 

تا مدتها کسی دوست نداشت اعتراف بکنه، ولی این روزها تکلیف ها و جبهه ها کاملا مشخص هست برای جریان‌های فلسطینی


 • 14

#7 OFFLINE   hosm

hosm

  01- جنگ آور

 • Members
 • Others: VIP
 • 1,479 ارسال
 • الاسلام وطن المسلم

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 13 اكتبر 2016 - 02:47

مشکل عمده مردم فلسطین و له طور اعم امت اسلام، کم شعوری است. ۷۰ سال است که رهبران فلسطین بر پایه خون جوانان آن، برای خودشان در پاریس و برن ویلا میخرند و مردم هنوز نتوانسته اند جدای از تعصبات قبیله ای و مذهبی، صلاح خود را تشخیص دهند. استضعاف عمده مردم فلسطین فکری است
 • 7

#8 OFFLINE   Thundar

Thundar

  Master Sergeant

 • Members
 • 1,949 ارسال

ارسالی 14 اكتبر 2016 - 08:08

گروه تروریستی حماس، توسط ما پر و بال گرفت به نظر من، بهترین کار این هست که به عنوان حسن نیت، امار و اطلاعات کامل نیروهای اینها، شیوه‌های عملیاتی، نیروهای مخفی و حساب‌های بانکی مخفی اینها رو در اختیار "جامعه جهانی" بذاریم تا باهاشون برخوردی در خور صورت بگیره.

اینها مشتی تروریست بیش نیستند که جانها بسیاری از مردم ما و دوستان ما رو گرفتن...

 

تا مدتها کسی دوست نداشت اعتراف بکنه، ولی این روزها تکلیف ها و جبهه ها کاملا مشخص هست برای جریان‌های فلسطینی

 

 

گروه تروریستی حماس..............بهترین کار در قبال این حرامیان خوارج مسلک اینکه تمام اطلاعات اینا تمام و کمال بصورت غیرمستقیم در اختیار غرب قرار داده بشه


 • 1

#9 OFFLINE   rastinrastini

rastinrastini

  1st Sergeant

 • Members
 • 72 ارسال

ارسالی 14 اكتبر 2016 - 09:14

گروه تروریستی حماس..............بهترین کار در قبال این حرامیان خوارج مسلک اینکه تمام اطلاعات اینا تمام و کمال بصورت غیرمستقیم در اختیار غرب قرار داده بشه

سلام

ببخشید اما اونوقت گروه های غیر شیعه دیگه به ایران میتونن اعتماد کنن؟ شاید یکجایی به تداخل منافع خوردن. اینطوری از ترس آینده ممکنه همکاری هایی را نکنن که عملا به ضرر ما بیشتر بشه.

شاید بهتر باشه ما گروه هایی که با ما بیشتر همراه هستن را سعی کنیم گسترش پیدا کنن.

موفق باشید.


 • 2

#10 OFFLINE   patak

patak

  Master Sergeant

 • Members
 • 928 ارسال

ارسالی 14 اكتبر 2016 - 09:31

ما از قبل بحران سوریه شروع کردیم به چرخش طرف ءروه های معتدل تر و نزدیک تری مثل جهاد اسلامی.این تفکرات اخوانی و بعضا سلفی باعث کور شدن حماس شده و صد البته اگر اسراییل دوباره به غزه حمله کنه حواسشون سر جاشون میاد که ایران کجا و عربستان و قطر و ترکیه کجا..

نکته مهم اما اینه که به اعتقاد من ما یکم دیر فهمیدیم حماس قابل اعتماد نیست و جنبشی مثل جهاد اسلامی خیلی به ما نزدیک تره.
 • 2

#11 OFFLINE   rastinrastini

rastinrastini

  1st Sergeant

 • Members
 • 72 ارسال

ارسالی 14 اكتبر 2016 - 10:29

ما از قبل بحران سوریه شروع کردیم به چرخش طرف ءروه های معتدل تر و نزدیک تری مثل جهاد اسلامی.این تفکرات اخوانی و بعضا سلفی باعث کور شدن حماس شده و صد البته اگر اسراییل دوباره به غزه حمله کنه حواسشون سر جاشون میاد که ایران کجا و عربستان و قطر و ترکیه کجا..

نکته مهم اما اینه که به اعتقاد من ما یکم دیر فهمیدیم حماس قابل اعتماد نیست و جنبشی مثل جهاد اسلامی خیلی به ما نزدیک تره.

دوستان اگر اطلاع دارن میشه بفرمایند که چیزی که در ذهنم هست اینه که جهاد اسلامی در مقابل حماس هنوز خیلی کوچک هستش درسته؟

اطلاعاتی در این زمینه کسی داره؟

آیا شیعه هم در فلسطین گفته شده که هست یا نه؟


 • 0

#12 OFFLINE   ammar313

ammar313

  1st Private

 • Members
 • 18 ارسال

ارسالی 14 اكتبر 2016 - 10:36

سلام

جدای از بحث نزدیک شدن جهاد اسلامی به ایران و عدم کمک به حماس و اعتراف خودشون

نکته ای که هست وجود جنبش شیعی در غزه میباشه
جنبش شیعی مسلح به نام صابرین
که بدلایلی که خودتون میدونید چراغ خاموش فعالیت میکنند
در جنگ با صهیونیست ها شهید هم دادند.

نباید خلط موضوع کنیم اون کمک هایی هم که شد به حماس سر اسراییل رو چند وقت گرم کرد با خودش به همین راحتی!!!
دیگه نیازی به شیون و واویلا نداره که چرا به اونا کمک میکنیم یا کردیم.
 • 3

#13 OFFLINE   patak

patak

  Master Sergeant

 • Members
 • 928 ارسال

ارسالی 14 اكتبر 2016 - 11:31

جهاد اسلامی از نظر سیاسی شاید در سطح حماس نباشه اما اخیرا از نظر نظامی خیلی پیشرفت کردن با توجه به کمک ها...
در مورد گروه های شیعی یه نکته مهم اینه که خیلیا معتقدن رهبران جهاد اسلامی شیعه هستن.از فتحی شقاقی گرفته تا رهبران کنونی.حداقل تحت تاثیر تفکرات شیعه بودن و نسبت به حماس چند لول بالاترن از لحاظ فکری و خشک مغزی حماس رو هم ندارن.
با همه اینها چه خوشمون بیاد چه نیاد حماس برای ما هم بی فایده نبوده.یه دشمن قدرتمند بغل گوش اسراییل به نفع ماست.چه سلفی باشه چه سکولار چه شیعه.البته با توجه به حجم کمک های ما انتظارمون از حماس در بحران سوریه این نبود اما واقعیت تفکرات سلفی و اخوانی امثال حماس همینه.انعطاف پذیر نیستن.سیاست ندارن و عقلشون هم نمیرسه یک متحد غیر مذهبی مثل بشار شرف داره به چهارتا سلفی که تا خرخره تو بغل امریکا و عربستان و ترکیه هستن و در نتیجه در بغل اسراییل.
رفته رفته حماس هم فهمید که خوابی که دیده چپ بوده،حماس احتمالا انتظار داشت به زودی چند صد هزار جنگجوی سلفی و مومن بعد از سقوط بشار به سمت اسراییل هچوم میارن اما در عمل دید که یه آب دهان هم به سمت اسراییل پرتاب نکردن این جماعت سلفی.
 • 5

#14 OFFLINE   MR9

MR9

  ANY TIME BABY

 • Forum Admins
 • Others: Approved Posting, Editorial Board, Members, Scientific Pal, VIP
 • 3,680 ارسال
 • Forum Admins

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 17 اكتبر 2016 - 08:51

*
پست محبوب

اما رواج همین نگاه بدبینانه خودش در بدبین کردن شیعه وسنی به یکدیگر بسیار موثره و متاسفانه مدیران این اجمن هم خواسته یا ناخواسته بدون داشتن نگاه درست اجازه میدن کسانی مثل آقای میثم سیناپس به راحتی حماس رو تروریست خطاب کنند. اون هم حماسی که همین الان هم داره توسط جمهوری اسلامی ایران تسلیح میشه و این صحه گذاری بر ادعای حمایت رسمی جمهوری اسلامی ایران از تروریسمه.البته از پان کردهای دلبسته استقلال کردستان بزرگ بیش از این هم انتظار نمیره...

 

جنابعالی اگر دغدغه این شکل مسائل را دارید ، به جای فرافکنی ، نظر خودتان را محترمانه بفرمایید ، نیازی به نیت خوانی و زیرسئوال بردن صلاحیت و شیوه کار و نظر دیگران ، نیست . تاپیک باز هست ، همه هم دسترسی دارند . 

 

----

 

در این انجمن ، هرکس مسئول گفته ها و نظر خودش هست و در حال حاضر شیوه کار براین هست که همه کاربران در صورتی که قوانین را رعایت کنند و در چهارچوب اخلاق فعالیت کنند ، مشکلی برای اظهار نظر ندارند . 

 

اگر استدلال منطقی دارید ، یا ا....  ، والا با بافتن آسمان و ریسمان به هم ، انتظار نداشته باشید برای منطق شما ، خریداری وجود داشته باشد 


 • 16

#15 OFFLINE   senaps

senaps

  Master Sergeant

 • Members
 • 4,100 ارسال
 • خونمون

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 18 اكتبر 2016 - 09:39

اما رواج همین نگاه بدبینانه خودش در بدبین کردن شیعه وسنی به یکدیگر بسیار موثره و متاسفانه مدیران این اجمن هم خواسته یا ناخواسته بدون داشتن نگاه درست اجازه میدن کسانی مثل آقای میثم سیناپس به راحتی حماس رو تروریست خطاب کنند. اون هم حماسی که همین الان هم داره توسط جمهوری اسلامی ایران تسلیح میشه و این صحه گذاری بر ادعای حمایت رسمی جمهوری اسلامی ایران از تروریسمه.البته از پان کردهای دلبسته استقلال کردستان بزرگ بیش از این هم انتظار نمیره...

 

 

ایران ما همین الان، ارتباط خودش رو به صورت کامل با حضرات قطع کرده! چند بار اومدن ایران چیزی دستشون رو نگرفت و رفتن...

این اقایون رسما دارن بچه‌های ایرانی و لبنانی رو به شهادت می‌رسونن و امثال شما همچنان دارید از اینها پشتیبانی میکنید...

 

امام موسی صدر زمانی فرمودند با شیطان همکلام میشیم علیه اسرائيل، که ما خودمون توان نظامی نداشتیم!! الان که به گواه سخنان فرماندهان نظامی کشور، ما در کمتر از ۹ دقیقه میتونیم اسرائيل رو نابود کنیم. بنابراین مشخصا ما دیگه قصد نداریم اسرائيل رو نابود کنیم چون صدها هزار موشک با دقت میلیمتری و قدرت فراوان به سمت هدف، هدف گرفته شده. فقط ۹ دقیقه تا پاک شدنش از روی زمین و نیازی هم به یه عده تروریست حماس نداریم.

من فکر میکنم این صحبت‌های شما در خصوص تداوم نیاز ما به همکاری با دیگران برای نابودی اسرائیل، توهین به خون شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای هسته ای و شهید تهرانی مقدم هستش که نتیجه‌ٔ زحمات و رشادت‌هاشون در میدان جنگ و میدان علم، باعث ایجاد توانایی نابودی اسرائيل در ۸ دقیقه به صورت بومی در کشور شده...

تا کی امثال شما میخوان توانایی های بلفعل و بالقوه کشور رو زیر سوال ببرند؟ چه دشمنیی با این مملکت دارید که زیر سوالش می‌برید؟ از کی خط میگیرید؟؟؟


 • 8


0 کاربر در حال بازدید از این انجمن است

0 عضو, 0 مهمان, 0 کاربر مخفی