Recommended Posts

به نظر بنده هم سوژه مورد نظر فطرسه یا شاهد ۱۲۹. روسها فکر کنم چنین چیزی ندارند

ندارن اما تکنولوژی ساختشو دارن فکرم نکنم شاهد یا فطرس پیچیدگیه فنی داشته باشن که روسها  بخوان از ما بگیرن

ویرایش شده در توسط ldmdff
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درسته ما خیلی کار کردیم در زمینه پهپاد ولی روسها اینقدر ها دست و پا بسته نیستن 

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e8/Dozor-600_UAV_Maks-2009.jpg/800px-Dozor-600_UAV_Maks-2009.jpg

عملیاتیه دکتر جان؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من همیشه وقتی جنگده هارو میبینم یه سوال ذهنمو مشغول می کنه و اون اینه که شکل دماغه هوا پیماها چرا انقد رو ب پایینه و ایا روی ایرودینامیک تاثییر نداره ؟

شبیه این thumb_0_136670_525ba753_XL.jpg

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عملیاتیه دکتر جان؟

تحت توسعه است .عکس از  ماکس 2009 هست ولی ظاهرا تست پروازش را 2014 انجام داده 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من همیشه وقتی جنگده هارو میبینم یه سوال ذهنمو مشغول می کنه و اون اینه که شکل دماغه هوا پیماها چرا انقد رو ب پایینه و ایا روی ایرودینامیک تاثییر نداره ؟

شبیه این thumb_0_136670_525ba753_XL.jpg

عزیز این که جنگنده نیست بعدم این کار رو برای دید خلبان کردن!

وقتی هواپیما روی باند هست برای دید بهتر خلبان دماغه پایینه و وقتی هواپیما بلند میشه برمیگرده سر جاش.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیالتون راحت روسیه همچین هواپیمایی نمیسازه.هواپیماهای روسی حتما! باید ورودی های هواش از ریز هوا پیما آویزون باشه و بینشون هم خالی باشه. یه تیکه از پوسته موتور هم حتما باید با رنگ تیره از استتار پشت هواپیما بیرون زده باشه.

اتفاقا ایده جالبی است و دقیقا تا دیدمش یا میگ 21 افتادم و قدرت مانور فوق العاده آن در زمان خودش

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عزیز این که جنگنده نیست بعدم این کار رو برای دید خلبان کردن!

وقتی هواپیما روی باند هست برای دید بهتر خلبان دماغه پایینه و وقتی هواپیما بلند میشه برمیگرده سر جاش.

میدونم جنگنده نیست انقد که بی سواد نیستم منتها اینو چون بهتر منظورمو میرسوند گذاشتم

من یه سوال دیگه داشتم اگه لینکی واسم بزارید ممنون میشم و اون این که ایا ایران تکنولوژی ساخت چیپ ها و سنسورهارو داره یا مونتاژ میکنه ؟ تو ساخت موشک ها از چه چیپ هایی استفاده می کنن از چیپ های مخصوص استفاده میشه یا از arm , fpga dsp استفاده میشه ؟ ایا توان تولید سنسور های دوربین دیجیتال برای پهباد ها و دوربین های ترمال در داخل داریم یا وارد میشه ؟ کلا از توان الکترونیک ایران به غیر از رادارها لینک یا توضیحی دارید برام بزارید

معذرت بخاطر سوال زیاد و نابجا....جدیدا به مطالب نظامی علاقه مند شدم و سوالای زیادی دارم ممنون

معذرت

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان مسئله اصلی اینه که کاری مخدص یک نظامی با تجربست رو دادن به محقق با سواد بالا . قصد تحقیر یا تمسخر کسی رو ندارم ولی بهتر نبود بجای آقایان سیاست مدارو محقق یک نظامی با تجربه رو بفرستن.

معلوم هست که روسها دست باز گذاشتن اگر ایران از این فرصت استفاده نکنه ممکن هست تا 10 ها سال بعد یک همچین فرصتی پیش رو کشورمون قرار نگیره .

چه فناوری هایی که میشه از این روسیه کشید بیرون و در صدر همه خط تولید هست .از عکس ها برمیاد که دوستان روس کفگیرشون خورده ته دیگ که دیگه برهموس رو هم گذاشتن برای معامله.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میدونم جنگنده نیست انقد که بی سواد نیستم منتها اینو چون بهتر منظورمو میرسوند گذاشتم

من یه سوال دیگه داشتم اگه لینکی واسم بزارید ممنون میشم و اون این که ایا ایران تکنولوژی ساخت چیپ ها و سنسورهارو داره یا مونتاژ میکنه ؟ تو ساخت موشک ها از چه چیپ هایی استفاده می کنن از چیپ های مخصوص استفاده میشه یا از arm , fpga dsp استفاده میشه ؟ ایا توان تولید سنسور های دوربین دیجیتال برای پهباد ها و دوربین های ترمال در داخل داریم یا وارد میشه ؟ کلا از توان الکترونیک ایران به غیر از رادارها لینک یا توضیحی دارید برام بزارید

معذرت بخاطر سوال زیاد و نابجا....جدیدا به مطالب نظامی علاقه مند شدم و سوالای زیادی دارم ممنون

معذرت

در ایران توانایی ساخت چیپ ها و غیره وجود نداره حتی روسیه هم الان تو این قسمت لنگ می زنه در مورد سنسور ها رو نمی دونم ولی چیز دندون گیری نشنیده ام . در ساخت تجهازات از قطعات موجود در بازار جهانی استفاده میشه  و اکثر اوقات همین ها کافی اند و نیازی به قطعات اختصاصی نیست اما در قطعات اختصاصی تا حدی میشع از کشور هایی مثل بلاروس و برادران چشم بادامی تهیه کرد

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنظر ایرانی میاد

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1394/6/4/1189498_853.jpg

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/458856/%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%88-2015

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/459339/%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-

%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%86-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%B0%D8%A7%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%B4%D8%AF

اگه این مطالب درست باشه باید گفت : اخه چرا سوخو30 خوب چرا سوخو35 نه اشتباهست اشتباهی بزرگ

و البته چرا سوپرجت 100 خود روسا از این هواپیماهاشون میترسن ما چرا از اینا بخریم. این که هنوز نیومده که گند زد 

http://www.logisticsnews.ir/fa/news/599/%D9%85%D8%B3%D9%83%D9%88-%D9%88-%D8%B4%D9%88%D9%83-%D9%86%D8%A7%D8%B4%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%82%D9%88%D8%B7-%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%AE%D9%88%DB%8C-100

و یه سئوال اون موشکی که اون یارو داشت اون جوری نمیدونم به چیش نگاه می کرد چیه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از ميگ ٣١ چه خبر احتمال اينكه جنگنده درخواستي ايران باشه چقدره ولي اي كاش اگه خواستن بمب افكن بگيرن سر su-34 به توافق برسن واقعا پادشاه كلاس مولتي رول و تهاجمي ها هستش با اون رادار و قدرت مانور فوق العاده اي كه داره و واقعا با ابهت هستش
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.