MR9

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش سوم ( از NOVEMBER 2016)

Recommended Posts

روستای رسم الفالح در شرق دیر حافر ( که هنوز آزاد نشده ) ، توسط نیروهای ارتش ، آزاد شد

Untitled~13.jpg

دیر حافر مگه آزاد نشده؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد دیرحافر نمیشه قطعی نظر داد.ظاهرا دواعش حضور جدی در شهر ندارن اما ارتش سوریه هم به هر دلیلی کاملا وارد شهر نشده.چنتا منبع که دیروز دیرحافر رو ازاد شده زده بودن امروز هم دوباره گفتن دیرحافر ازاد شد که همین شک برانگیزه.البته تا حالا خبر نادرست از این منابع ندیده بودم.

جناب امینور گفتن حمله به قمحانه دفع شده که درسته اما امروز وحوش خط اول دفاعی رو شکستن و حتی وارد شهر هم شدن که خوشبختانه نیروهای بومی مقاومت کردن.سقوط قمحانه واقعا خطرناکه.
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دیر حافر مگه آزاد نشده؟

دوست عزیز

خیر ، آزاد نشده

دوستان در مورد خبر آزادی دیرحافر کمی عجله کردن

آزادی دیرحافر فقط مسئله ی زمانه

قطعأ به زودی آزاد می شه ولی فعلا آزاد نشده

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

:rose: :rose: دوستان مژده  :rose: :rose:

دیر حافر آزاد شد.

ارتش در حال پاکسازی شهر از مین ها و تله های انتحاری است :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose:

ویرایش شده در توسط MA5
  • Upvote 7
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آمریکاییها دو روز پیش یک عملیات هلی برن برای تصرف سد نزدیک رقه به نام طبقه (؟) داشتند.
در این عملیات 500 نفر از نیروهای sdf و مستشارهای ائتلاف هلی برن می شوند.
عملیات با پشتیبانی حملات هوایی، آپاچی ها و هویتزرهای M777 در پشت خطوط داعش صورت پذیرفته بود.
در چهار ماه گذشته نیروهای ائتلاف 300 حمله ی هوایی را در نزدیکی این سد انجام داده اند که در این حملات تعداد 200 استحکامات داعش و 50 خودروی آنها نابود شده بود.
به گفته این منابع خبری با تسخیر این سد در 35 کیلومتری رقه از سه طرف در محاصره قرار میگیرد و راه برای آزادسازی رقه هموارتر می شود.

برآوردهای اولیه نیروهای ائتلاف، حضور 4000 جنگجوی داعش در رقه را نشان می دهد.

(توانشون را 8000 جنگجو در نظر بگیرید)
http://edition.cnn.com/2017/03/22/politics/syria-tabqa-dam/

http://aranews.net/2017/03/us-backed-sdf-fighters-capture-tabqah-dam-near-raqqa-in-a-behind-enemy-lines-operation/ ویرایش شده در توسط warjo
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه مسئله غیر تایید شده هستش که من خودم تا دیروز رد میکردم ولی دیروز با دیدن یه سری خبر مبنی بر شرکت عده ای از اهل سنت ( در واقع وهابیت ) در عملیات های نظامی سوریه بر ضد محور مقاومت دارم به یقین میرسم

عموی من چند روز پیش قبل از عید گفت که توی شهر ما که یه شهر مرزی هستش نزدیک ترکیه یک عده دارن قاچاق آدم میکنن . انتقال افغانی ها برای پیوستن به صفوف تروریست ها

عموی من ادمی نیستش که نشه روی حرفش حساب باز کرد و عمری ازش گذشته ولی من جدی نگرفتم مطلب رو تا اینکه خبرای جدید رو دیدم

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد رقه حالا که sdf و ائتلاف قراره تصرفش کنند خیلی خوب میشه اگه راه فرار به جنوب رو ببندیم تا عناصر داعش به سمت دیرالزور و پالمیرا سرازیر نشوند ، دقیقا مثل موصل. در غیر این صورت به مشکل جدی بر میخوریم و کما اینکه بیابانهای مرکز و شرق سوریه رو کامل از دست بدیم (با توجه به فاصله کم sdf تا دیرالزور).

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امیدوارم شایعه باشه ولی نیرو های سوری انگار از تادف عقب نشینی کردند و بالطبع نیروهای سپر فرات واردش شدند و تصرفش کردند ، حالا نمی دونم دلیلش چی بوده کمبود نیرو در مناطق دیگه یا توافقاتی در پشت پرده در جریان بوده ولی خدا رو خوش نمیاد اینقدر راحت شهر رو تخلیه کنی و بسپاری دست دشمن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با عقب نشینی نیروهای مقاومت، تروریستهای سپر فرات وارد تادف (و شاید حتی روستای ابو طلطل) شدند.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.