MR9

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش سوم ( از NOVEMBER 2016)

Recommended Posts

من بهتون توصیه میکنم تاریخ بیشتر بخونید تا فرق جوک و واقعیت بیشتر متوجه بشین. همین زمین سوریه که از قبل دست ما بود!! چرا روس ها وارد آسمانش شدن؟! جواب همین سوال پاراگراف اول شمارو کلا مجهول میکنه!!!! در تاریخ امثال سهیل حسن به قدرت رسیدن. برای آمریکا تخت و صندلی مهم نیست این که واضح و بدیهی هستش. اما برای مردم دنیا چرا. گهگاهی قبولاندن بعضی چیزها به مردم غیر ممکن میشه. چه بهتر که رو گزینه ای مثل سهیل حسن که زمانی داعش رو به سطوح آوارد و آوازه ی اسمش جهانی شد به عنوان یک استراتژی آینده تصور کنیم. در تاریخ یک هورم هب نامی بود که بعد ها قدرتمندترین ترین سلسله ی فراعنه ی مصر رو به وجود آوارد.داستان هورم هب بسیار شبیه سهیل حسن. البته من میگم باید برای حفظ بشار اسد تلاش کرد...

توصيه اى كنيد كه خودتون بهش عمل كنيد، بشار اسد ميتونست خيلى راحت با ارتجاع ببنده و خاتمه همه اين داستانها رو، ظاهرا هم شما يادتون نيست كه بعد از رفتن سردار سليمانى به روسيه و حضور پوتين در ايران بود كه حضور روسها جدى شد!

شما حافظه تون ضعيفه مشكل من نيست! بشار اسد هرگز توسط هيچ كسى جايگزين نميشه و اين چندسال مدام اين حرف تكرار شده اما هرگز عملى نشده و اتفاقا بعد از بشار اسد تجزيه سوريه راحت انجام ميشه.

اينكه شما ميخوايد جمهورى اسلامى رو دست كم بگيريد على رغم اينكه اينقدر خوب ايستاده جلوى اين هجمه جهانى رو من درك نميكنم...
  • Upvote 5
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام خدمت دوستان

طبق اعلام ارتش و مقاومت روستای شیخ سعید به تصرف ما درامده

نقشه با دقت عالی از تحولات جهان اسلام:
http://www.mediafire.com/convkey/bdbd/heh0sx040ho10cbzg.jpg

یکی از گره های نسبتا سخت جنوب حلب شرقی باز شد

اما در دمشق در این هفته 2500 دانشجوی از دانشکده افسری الامین حافط اسد فارغ تحصیل شدن و سانا در این مورد فیلم هم پخش کرد

دوستان بنده تازه واردم اگه فیلم یا عکس رو با لینک بفرستم مشکلیه؟؟ ویرایش شده در توسط Aliz45678
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام خدمت دوستان

طبق اعلام ارتش و مقاومت روستای شیخ سعید به تصرف ما درامده

یکی از گره های نسبتا سخت جنوب حلب شرقی باز شد

اما در دمشق در این هفته 2500 دانشجوی از دانشکده افسری الامین حافط اسد فارغ تحصیل شدن و سانا در این مورد فیلم هم پخش کرد

دوستان بنده تازه واردم اگه فیلم یا عکس رو با لینک بفرستم مشکلیه؟

خوش امدین برادر عزیز :rose:

لینکش را بگذارین استفاده کنیم

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در حال حاضر فرودگاه حلب فعال و عملیاتی هست یا بدلیل نا امن بودن و نزدیک بودن به محله های تحت اشغال جبهه اسلامی در داخل حلب غیر فعال؟ سابقا این فرودگاه یک فرودگاه نظامی هم بوده یا فقط تجاری؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

توصيه اى كنيد كه خودتون بهش عمل كنيد، بشار اسد ميتونست خيلى راحت با ارتجاع ببنده و خاتمه همه اين داستانها رو، ظاهرا هم شما يادتون نيست كه بعد از رفتن سردار سليمانى به روسيه و حضور پوتين در ايران بود كه حضور روسها جدى شد!

شما حافظه تون ضعيفه مشكل من نيست! بشار اسد هرگز توسط هيچ كسى جايگزين نميشه و اين چندسال مدام اين حرف تكرار شده اما هرگز عملى نشده و اتفاقا بعد از بشار اسد تجزيه سوريه راحت انجام ميشه.

اينكه شما ميخوايد جمهورى اسلامى رو دست كم بگيريد على رغم اينكه اينقدر خوب ايستاده جلوى اين هجمه جهانى رو من درك نميكنم...

کسی کشورشو دست کم نگرفته و نخواهد گرفت . این یک حرف منطقی هستش که میگیم . بشار اسد قرار انتخابات بر قرار کنه . حرف خودش همینه .بعد این همه سال جنگ قطعا یک تغییری باید انجام بده (حالا نه حتما در شخص اول سیاست بلکه در نحوه ی تشکیل دولت و امثالهم ...) .من میگم بر ماندن  بشاراسد باید   اصرار بشه ولی اگر زمانی مجبور شد بره و انتخباتی هم بر قرار شد سهیل حسن گزینه ی جدی می تونه باشه . نمی دونم شما چه مدلی حرفای بنده رو تفسیر می کنید !!!؟نه قصد نزاع هست نه چیزی فقط این یک حقیقت  که  باید قبول کرد . بازم میگم من کشورمو ضعیف تصور نمی کنم و نخواهم کرد اما .وقتی بلوک های شهری ادلب در کسری از روز سقوط می کردن وقتی پوشش هوایی چشم گیر وجود نداشت . وقتی جنگنده ها و پهپاد های ما نمی تونستند رو لاذقیه به راحتی مانور بدن و ما راهی جز شکست خوردن در  جبهه ی شمالی  نداشتیم . وجود روس ها حداقل در یک زمینه موثر بود  اونم این که این مجال رو به نیروهای ما داد که دیگه ترس اینو نداشته باشند وسط عملیات یک جنگنده ی ترک یا اسرائیلی با خیال راحت بیاد بمباران کنه و فرمانده بزنه  و مجبور شیم بی خیال باقی عملیات بشیم . این مجال به ما داد که با خیال راحت نیرو انتقال بدیم و کسی نتونه گیر بده و  علیه ما به سوریه نیرو اعزام کنه .  وگرنه اگه ما خیالمون راحت بود و حق وتو داشتیم و  رقیب منطقه ای نداشتیم که دلش از حمایت غرب  راحت  بود و هر روز برای ما مشکل نمی تراشید  و جرات عرض اندام نداشت در مقابل ما .دیگه چه نیاز به روسیه بود . خودمون بالاخره به طریقی حلب رو شخم میزدیم!!!

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مکانیزم سازمان ملل چطوریه؟چون الان فرانسه و ایالات متحده برای اتش بس فوری و رفع محاصره در حلب نشست تشکیل دادن این مکانیزمش چطوریه و چرا ما نمیتونیم برای رفع محاصره از مناطق تحت کنترل حوثی ها که هم وسعتش بیشتره و هم مردم غیرنظامی میلیونی داره همچین کاری انجام بدیم؟

ویرایش شده در توسط armagdon
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در حال حاضر فرودگاه حلب فعال و عملیاتی هست یا بدلیل نا امن بودن و نزدیک بودن به محله های تحت اشغال جبهه اسلامی در داخل حلب غیر فعال؟ سابقا این فرودگاه یک فرودگاه نظامی هم بوده یا فقط تجاری؟

به نظر کاملا؟ غیر عملیاتی هست. در بازه های مختلف که من توسط تصاویر ماهواره ای چک می کردم توسط سایتی که دوستان گذاشته بودند، تقریبا هیچ تغییری از لحاظ تجهیزات و تسلیحاتی درش وجود نداشت. فکر کنم لااقل در مقطعی پذیرای برخی پرنده های جنگی بود. برای همین به نظرم با تامین امنیت و بازگشاییش چه عمومی و چه جنگی باعث میشه وضعیت جبهات شمال بهتر بشه و تهدید که روی جاده خناصر هست کمتر جلوه کنه.

د ن: فرانسه چنان دست و پایی داره میزنه در شورای امنیت که بی نظیره! یک آتش بس 10 روزه میخواد فقط!! خیلی بهش احتیاج داره! بچه هاش رو آتیشند! ( ببخشید تو آتیشند ) / انصافا فرانسه و آمریکا در نشست امروز شورای امنیت برای النصره کم نزاشتند، بعید میدونم اگر یک شهر یا ایالت خود فرانسوی ها یا امریکایی ها بود اینطور خودشون را به آب و آتش میزدند و زجه میزدند. روسیه هم تحت فشار زیادی هست و سامانتا پاور در خط دهی به مجمع عمومی درخواست افزایش فشار به روسیه را داشت.

پ ن: متاسفانه خبرهای خوبی از پشت پرده سیاسی حلب نمیرسهً چند خبر عمدتا رسانه های ترکیه منتشر کردند:

یک. تماس تلفنی اردوغان و پوتین و مذاکره در مورد شرایط وخیم انسانی در حلب و ضرورت برای آتش بس در حلب.

دو. مذاکرات مقامات روسی با تروریستهای سوری در انکارا و توافق برای آتش بس در حلب با همون شرط و شرایط نماینده سازمان ملل یعنی خروج النصره از حلب و توقف عملیات ارتش سوریه ضد باقی مانده ی تروریستها.

فشار فرانسه و شورای امنیت هم که هست و ممکنه اتفاقی بیفته که در این مرحله برای ما یعنی خسران بزرگ. خارج کردن چند ده نفر مسلح به عنوان النصره در برابر توقف عملیات و احتمالا فرصت برای بازیابی جفش و در آینده عملیاتی بزرگ ضد حلب دوباره یعنی روز از نو روزی از نو.

جالبه روس ها باز اصرار کردند در 44 روز گذشته هیچ عملیات هوایی در حلب نداشتند.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

صحبح، اما پنج سال گذشت و نشانه ای از پایان جنگ دیده نمیشه.

سلام
ایران قطعا خواهان پیروزی و پایان جنگ در سوریه است اما سیاست کلی نظام پیروزی به دست مردم سوریه است طوری که عامل بیداری مردم و تولید قدرت برای سوریه و مقاومت باشه
فقط این نکته رو در گوشه ذهن داشته باشیم که با دخالت گسترده ایران تا سالها کشورمون با وجود تلفات زیاد در همه کشور های عربی محکوم به نسل کشی اعراب میشد .
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امروز خود نماینده سازمان ملل در سوریه اعتراف کرد که معارضان(مسلحین تروریست) نمی زارن مردم عادی از حلب شرقی خارج شن ( تا قبل از این می گفتن مردم خودشون نمی خوان بیان جالبه انگار سیل جمعیت مردم به سمت ارتش خیلی از حرف های دروغ تروریست ها و بزرگاشون رارو کرد)

حرف های دیمیستورا در شورای امنیت

«استفان دی‌میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه از طریق ویدیو کنفرانس در شواری امنیت اعلام کرد با اینکه تروریست‌ها و معارضان در شرق حلب به غیرنظامیان اجازه نمی‌دهند این مناطق را ترک کنند اما تا کنون 60هزار نفر موفق به خروج از طریق گذرگاه‌های انسانی شده‌اند.

و وزارت دفاع روسیه اعلام کرده از زمان اغاز عملیات ارتش در شرق حلب تا امروز 647مسلح خود را تسلیم کردند که630 نفر شامل عفو عمومی شدن

خدارو شکر مشکل بر طرف شد
فیلم خبر پست قبلیم فارغ تحصیلی دانشجو ها از دانشکده افسری الامین حافظ اسد

http://www.aparat.com/v/FcW7 ویرایش شده در توسط Aliz45678
  • Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گویا یکی از نیروهای فاطمیون در شیخ سعید توسط تروریستها ربوده شده. ( اسیر شده ) با تشییع شهدایی که از فاطمیون و البته زینبیون طی این دور روز داشتیم پس یکی از نیروهای مهم حاضر در حملات فاطمیون عزیز هستند. جنگ شهری و خانه و به خانه با این وضع خیلی خطرناک و غافلگیر کنندست، امیدوارم نیروها حواسشون حسابی جمع باشه.

با توجه به خبرها و اوضاع و البته تزریق وسیع! روحیه توسط رسانه های غربی و ترکی ( شورای امنیت، حمایت و حتی سخنان عجیب و غریب اردوغان ) هر چه زودتر حملات دامنه دار ادامه پیدا کنه بهتره. زمان خیلی مهمه. و البته این عجله میتونه زیان هایی را هم برای ما داشته باشه از حیث نیروها و آسیب ها و غافلگیری ها و اشتباهات.

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کسی کشورشو دست کم نگرفته و نخواهد گرفت . این یک حرف منطقی هستش که میگیم . بشار اسد قرار انتخابات بر قرار کنه . حرف خودش همینه .بعد این همه سال جنگ قطعا یک تغییری باید انجام بده (حالا نه حتما در شخص اول سیاست بلکه در نحوه ی تشکیل دولت و امثالهم ...) .من میگم بر ماندن بشاراسد باید اصرار بشه ولی اگر زمانی مجبور شد بره و انتخباتی هم بر قرار شد سهیل حسن گزینه ی جدی می تونه باشه . نمی دونم شما چه مدلی حرفای بنده رو تفسیر می کنید !!!؟نه قصد نزاع هست نه چیزی فقط این یک حقیقت که باید قبول کرد . بازم میگم من کشورمو ضعیف تصور نمی کنم و نخواهم کرد اما .وقتی بلوک های شهری ادلب در کسری از روز سقوط می کردن وقتی پوشش هوایی چشم گیر وجود نداشت . وقتی جنگنده ها و پهپاد های ما نمی تونستند رو لاذقیه به راحتی مانور بدن و ما راهی جز شکست خوردن در جبهه ی شمالی نداشتیم . وجود روس ها حداقل در یک زمینه موثر بود اونم این که این مجال رو به نیروهای ما داد که دیگه ترس اینو نداشته باشند وسط عملیات یک جنگنده ی ترک یا اسرائیلی با خیال راحت بیاد بمباران کنه و فرمانده بزنه و مجبور شیم بی خیال باقی عملیات بشیم . این مجال به ما داد که با خیال راحت نیرو انتقال بدیم و کسی نتونه گیر بده و علیه ما به سوریه نیرو اعزام کنه . وگرنه اگه ما خیالمون راحت بود و حق وتو داشتیم و رقیب منطقه ای نداشتیم که دلش از حمایت غرب راحت بود و هر روز برای ما مشکل نمی تراشید و جرات عرض اندام نداشت در مقابل ما .دیگه چه نیاز به روسیه بود . خودمون بالاخره به طریقی حلب رو شخم میزدیم!!!

صحبت سرفايده حضور روسها نيست كه صد البته فايده داشت اما علت حضور روسيه فقط يه چيز بود: حفظ موازنه نبرد، ايران حضور كاملش در سوريه ناگزير بود و قطعا هم با تركيه درگير نميشد و تركها هم جرات درگير شدن با ايران رو نداشتند بلكه مسئله اين بود كه حضور همه جانبه ايران يعنى درگيرى قطعى با اسراييل

چنانچه در حادثه ترور جهاد مغنيه و فرمانده هان ايرانى پاسخ داديم و اين يعنى حاضريم براى زدن اسراييل و واهمه اى در كار نيست

همه فرماندهان آمريكايى ميدونن ايران نه تركيه رو دشمن خودش ميدونه و نه تركيه يا قطر رو بلكه تنها كسى كه در صورت گستتده شدن نبرد هدف قرارميگيره اسراييل پايگاههاى آمريكاست و ايران هم به هيچ وجه سوريه رو خالى نميكنه، روسها فقط عقلانى انتخاب كردند و ترجيح دادن از متحدشون دفاع كنند و در عوض جلوى يه جنگ قريب الوقوع و گسترده رو بگيرن، جهان در لبه آشوبه
به قول جوكر فقيد :
It wasn't hard, see madness as you know is like gravity, was took a little push...
  • Upvote 7
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.