MR9

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش سوم ( از NOVEMBER 2016)

Recommended Posts

بر 1 شهریور 1396 در 16:04 , meisam1367 گفت:

احمد آقای عزیز ما بالاخره رخ نشون دادن

چه سعادتی امروز نصیب من شد

برادر و استاد عزیزم

فرمایش شما کاملا درسته

یه نکته ای رو فراموش نکنیم و اون اینکه وسط بازی بزرگان هستیم

بازی بزرگان قاعده و قانون خودش رو داره

یه لحظه تصور بفرمایید آمریکا اراده کنه و از محور جنوب غربی شدادی به سمت دیرزور حرکت کنه

به نظر شما با اون پشتیبانی هوایی که آمریکا انجام می ده و محیط بیایونی منطقه ، چقدر طول می کشه نیروهای تحت امرش به دروازه های دیرزور برسن ؟

اگه برسن ما می تونیم بیرونشون کنیم ؟

همین الان می تونیم از شمال سوریه بیرونشون کنیم ؟

اگه پیشروی های سابق ادامه پیدا می کرد ، به احتمال زیاد الان نیروهای تایگر در حوالی التبنی بودن و می تونستیم قسمتی از نیروها رو از فرات عبور بدیم و به سمت مرز عراق حرکت کنیم

اینطوری مسیر حرکت آمریکایی ها رو بند میاوردیم و خیالمون راحت می شد

ولی الان خیالمون راحته ؟

باید قبول کنیم هر نقطه ای به کنترل کردها در بیاد یعنی به کنترل آمریکایی ها دراومده

قبول کنیم بیرون کردنشون اگه غیر ممکن نباشه ، بسیار بسیار سخته و هزینه هاش بسیار گزافه 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب میثم عزیز و گرامی

لطفتان عالیست

بزرگواری فرمودید پاسخ دادید

چند نکته که بنظر میرسد را خدمتتان ارائه مینمایم

درمورد بازی بزرگان فرمودید

احتمالا سفر سردار باقری به ترکیه فراتر از مسائل مرز مشترک دو کشور بوده  هرچند طرف مقابل با رندی خاصی این بخش از مذاکرات را برجسته نمود و اصل مذاکرات هم محرمانه باقی ماند هم تحلیل خاصی روی آن صورت نگرفت

بنظرم آسیب استقلال کردستان عراق و سوریه و اتحاد آنها با یکدیگر برای ترکیه بسیار فراتر از ما میباشد

آنچنان که در نقشه ها مشخص میباشد در حالت فعلی در  شرق و مرکز سوریه ما سه جبهه فعال داریم که در حقیقت همچون ارواره ایی برای خرد کردن داعش متصور میباشند

East-Syria-22aug17-31mor96-copy-1024x497

شمال فرات از سمت عراق که در دست کردهاست بنظرم نقطه مشترکی که ما میتوانیم به آن تکیه کنیم جنوب بوکمال تا ایستگاه T2 میباشدکه هرچه سریعتر این بخش تکمیل گردد (فارق از خود شهر بوکمال )

ساخت یک مرز امن بین عراق و سوریه محتمل تر خواهد بود و سرعت هضم سیستم داعش در بین این فک ها با توجه به محاصره ایی که در آن قرار گرفته اند بیشتر میباشد

بنظرم بیشترین تمرکز ما در زمان فعلی باید بر افزایش مناطق تحت کنترل ما در مرز عراق و سوریه باشد چون این مرز برای ما اهمیت حیاتی دارد حتی بسیار مهمتر از حلب

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امروز خبری بود در مورد اینکه نیروهای دموکرات سوریه تحت فرماندهی ائتلاف آمریکایی اعلام کرده به زودی عملیاتش را برای آزادی استان دیرالزور آغاز میکنه.  آمریکا در مقابل کمک به کردها فعلا، وادارشون میکنه احتمالا عملیاتی را در این محور آغاز کنند و از اونجائیکه به نظر نمیرسه هدف اصلی اشغال این مناطق برای کردها باشه، هدف اشغال و تحویل دادن این مناطق به نیروهای عرب و تروریستهای ارتش آزاد محتمل هست که خودش هم جای پایی برای ارتش ازاد سوریه و تروریستهای به اصطلاح میانه فراهم میکنه در شرق سوریه که میتونن در مرزهای مشترک مهم عراق و سوریه اخلال ایجاد کنند در آینده و هم شاید فراهم کردن مکانی برای جامه ی عمل پوشاندن به پیشنهاد جولانی مبنی بر انتقال به شرق سوریه که ترکیه را هم بسیار راضی میکنه و شاید حتی روسیه هم موافق باشه و قطعا نیرویی مطمئن برای مقابله با محور مقاومت در مناطق مرزی عراق و سوریه میشه.

نیروهای کرد نه علاقه ای به اون مناطق میتونند داشته باشند با شرایط ویژشون و نه جایگاهی تاریخی ولی نیروهای عرب تحت حمایت تروریستها از اونجائیکه آمریکا بدون پشتوانه ی یک نیروی بومی پایگاهی نمیتونه موقت یا دائم داشته باشه برای کنترل مقاومت، ضروری هستند برای یک جای پا و برای همین شاید نیروهای فعلا درگیر در عملیات رقه با فشار آمریکا در همین حین جبهه ای هم به سمت دیرالزور و جنوب سوریه و مناطق مرزی عراق باز کنند تا از زمان استفاده کنند.

پ ن: موارد بالا و چند اتفاق و اظهار نظر هفته های گذشته ی چند مقام آمریکایی ائتلاف را بزارید در کنار این اظهارات ژنرال جونز ائتلاف در عراق که دیروز گفته: مردم سوریه SDF را به نظام سوریه و اسد ترجیح میدند. حالا منبع این نظر سنجی عمیق!! ژنرال که لابد در مناطق پرجمعیت تحت اداره ی نظام سوریه هم انجام شده(!) هم به کنار که چطور تشخیص دادند که اینطوره و ناگهان SDF انقدر محبوب شده! اون هم با این قدرت بی نظیرش که رقه را از زمین و آسمان با انبوه جنگنده و در زمین زرهی و انواع تجهیزات مدرن دارند چند ماهه میکوبند و غیرنظامیان را درو می کنند ولی هنوز موفق نشده هوس کل سوریه را کردند یکهو!!

یک نقشه ای از میزان بمباران های این چند مدت اخیر منتشر شده بود امروز که حجم بمباران ها در مقیاس کوچیک رقه اصلا قابل مقایسه با سایر مناطق نبوده.

ویرایش شده در توسط alala
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

روستاهای جنوبی رقه که از دیروز توسط داعش اشغال شده بود با بازگشت نیروهای نمر به دست ارتش افتاد 

در شمال تدمر هم چند روستا پاکسازی شد و به دست نیروهای ارتش افتاد 

و یکی از محاصره ها جواب داد وبا کمترین مقاومت از سمت داعش پاکسازی شد

در استان حما هم چند روستا پاکسازی شد

https://syria.liveuamap.com/en/2017/26-august-saa-capytured-in-homskhaseem-hamidat-jabal-alabud

https://syria.liveuamap.com/en/2017/26-august-tiger-forces-secure-ghanim-alali-in-southeast-raqqa

ویرایش شده در توسط hamidreza88
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پاکت دوم محاصره یعمی از غرب السخنه تا الشاعر به طور کامل ازاد شد.مساحتی نزدیک به ۲۰۰۰کیلومتر مربع.

دواعش هم در روزهای اخیر در مسیر برگشت به دیرالزور خیلی تلف شدن و یه سری هاشون هم قبل از محاصره خودشون رو به عقیربات رسونده بودن.

انشالله با پاکسازی عقیربات با تمام قوا به سمت دیرالزور میریم.

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اعلامیه  اعلام الحربی در راستای آزاد سازی بخش دوم محاصره

1~14.jpg

نقشه منطقه آزاد شده(ضربدر قرمز)

2~10.jpg

ستون تانک ها و ادوات در 25 کیلومتری سخنه به طرف دیرالزور

3~8.jpg

نیرو های روسی در مسیر حلب (روسیه لشکری به اسم فرعون بزرگ داره؟؟؟؟)

4~7.jpg

5~4.jpg

6~4.jpg

ویرایش شده در توسط GAHERRRR
  • Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نکته مهم و حیاتی شاید گرفتن اتوبان شماره 1 و 2 در مرز عراق باشد 

این جاده ارتباطی بین عراق و سوریه و در نزدیکی پایگاه های الولید است که در صورت تصرف بدست ما می تونیم خط ارتباطی تا مدیترانه داشته باشیم 

خطی بسیار خطرناک برای اسرائیل چون کامیون ها وماشین ها تعدادشون به قدری زیاد است تشخیص و دقت را نسبت به هزینه بسیار سنگین میکنه و عملا تدارکات حزب الله و ایجاد یک نیروی مقاومت سوری را بیش از پیش قوی میکنه 

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه سوال از دوستان وبزرگان و صاحب نظران چرا نمیشه از سمت مرز جنوبی به ابوکمال رسید باوجود فاصله کم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
28 minutes قبل , hamidreza88 گفت:

یه سوال از دوستان وبزرگان و صاحب نظران چرا نمیشه از سمت مرز جنوبی به ابوکمال رسید باوجود فاصله کم؟

میشه رسید ولی فعلا عملیات ها بر  پاکسازی کناره فرات و پاکسازی محاصره دوم هست بعد نیرو ها حمله خودشون رو به سمت دیرالزور وابوکمال میبرن

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هوالرئوف

1. در ادامه عملیات مقاومت وارتش سوریه در قلمون غربی در روز هفتم عملیات مناطق(ضليل الفاخورية/وادي الحمام در اطراف ارتفاع ضهور الخشن ) و( سرج القواميع /سهل مار طيسة/خربة مار طيسة/سهل الفاخورية) رو ازاد کردند

واما امروز در روز هشتم نبرد قلمون غربی از ساعت هفت صبح امروز اتش بسی  در قلمون غربی بر قرار شده و طرف ها دارند با داعش مذاکره می کنند  طبق اخرین اخبار رسیده

داعشی ها گفتند برای اجرای تمامی شروط مقاومت آماده اند 

اولین شرط حزب الله برای مذاکره روشن شدن سرنوشت اسرای ارتش لبنان بود که ۳ سال پیش به اسارت داعش درآمدند 

ظاهرا این اسرا مدتی قبل به شهادت رسیده و پیکرهایشان تا ساعاتی دیگر تحویل حزب الله خواهند شد ..

بعد از تحویل پیکر شهدا ؛ باقی مانده داعشی ها به شهر دیر الزور سوریه عقب نشینی خواهند کرد 

اخرین نقشه ها از قلمون غربی:

http://uupload.ir/files/2srk_photo_2017-08-27_12-20-46.jpg

http://iswnews.com/media/2017/08/West-Qalamoun-25aug17-3shahr96.jpg

فیلم درگیری های روز هفتم نبرد قلمون غربی:

https://youtu.be/fnBB6jW401o

2. درریف شرق حماه ارتش بعد شهرک (جنی العلباوي )شهرک ها وارتفاع(صليبة/المكيمن الشمالي/تل العلباوي) رو هم ازاد کرد

نقشه:http://uupload.ir/files/fos2_photo_2017-08-27_12-21-51.jpg

و همچنین همان طور خبر دارید محاصره دوم شرق سوریه پاکسازی شد مساحتی نزدیک به 2000 کیلومتر مربع اخرین گروه های داعشی در منطقه  در سلسله کوه های (الضاحك) محاصره وتا اخرین نفر به هلاکت رسیدند

نقشه از محور شرق( تمامی پیشروی ها در این نقشه لحاظ شده):

http://iswnews.com/media/2017/08/East-Syria-26aug17-4shahr96.jpg

نقشه اعلام الحربی از منطقه پاکسازی شده:http://uupload.ir/files/gzwk_photo_2017-08-27_12-20-08.jpg

فیلم محاصره دواعش در کوه های الضاحک و پاکسازی منطقه محاصره شده:

https://youtu.be/QTw0L9745vs

اینم فیلم  از اعلام الحربی ارتش سوریه در رابطه  پاکسازی محاصره دوم:

https://youtu.be/kHCox3yroGU

3. در بادیه دمشق ارتش بر پست های مرزی ۱۶۱،۱۶۲،۱۶۳ ومناطق وادی محمود و غدیر محمود مسلط شد

نقشه:https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1M-_ymjR9xwOK7KMikOcUFSAE1ac&hl=en&ll=32.95480856795405%2C37.57667541503906&z=10

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
42 minutes قبل , Aliz45678 گفت:

هوالرئوف

1. در ادامه عملیات مقاومت وارتش سوریه در قلمون غربی در روز هفتم عملیات مناطق(ضليل الفاخورية/وادي الحمام در اطراف ارتفاع ضهور الخشن ) و( سرج القواميع /سهل مار طيسة/خربة مار طيسة/سهل الفاخورية) رو ازاد کردند

واما امروز در روز هشتم نبرد قلمون غربی از ساعت هفت صبح امروز اتش بسی  در قلمون غربی بر قرار شده و طرف ها دارند با داعش مذاکره می کنند  طبق اخرین اخبار رسیده

داعشی ها گفتند برای اجرای تمامی شروط مقاومت آماده اند 

اولین شرط حزب الله برای مذاکره روشن شدن سرنوشت اسرای ارتش لبنان بود که ۳ سال پیش به اسارت داعش درآمدند 

ظاهرا این اسرا مدتی قبل به شهادت رسیده و پیکرهایشان تا ساعاتی دیگر تحویل حزب الله خواهند شد ..

بعد از تحویل پیکر شهدا ؛ باقی مانده داعشی ها به شهر دیر الزور سوریه عقب نشینی خواهند کرد 

اخرین نقشه ها از قلمون غربی:

http://uupload.ir/files/2srk_photo_2017-08-27_12-20-46.jpg

http://iswnews.com/media/2017/08/West-Qalamoun-25aug17-3shahr96.jpg

فیلم درگیری های روز هفتم نبرد قلمون غربی:

https://youtu.be/fnBB6jW401o

2. درریف شرق حماه ارتش بعد شهرک (جنی العلباوي )شهرک ها وارتفاع(صليبة/المكيمن الشمالي/تل العلباوي) رو هم ازاد کرد

نقشه:http://uupload.ir/files/fos2_photo_2017-08-27_12-21-51.jpg

و همچنین همان طور خبر دارید محاصره دوم شرق سوریه پاکسازی شد مساحتی نزدیک به 2000 کیلومتر مربع اخرین گروه های داعشی در منطقه  در سلسله کوه های (الضاحك) محاصره وتا اخرین نفر به هلاکت رسیدند

نقشه از محور شرق( تمامی پیشروی ها در این نقشه لحاظ شده):

http://iswnews.com/media/2017/08/East-Syria-26aug17-4shahr96.jpg

نقشه اعلام الحربی از منطقه پاکسازی شده:http://uupload.ir/files/gzwk_photo_2017-08-27_12-20-08.jpg

فیلم محاصره دواعش در کوه های الضاحک و پاکسازی منطقه محاصره شده:

https://youtu.be/QTw0L9745vs

اینم فیلم  از اعلام الحربی ارتش سوریه در رابطه  پاکسازی محاصره دوم:

https://youtu.be/kHCox3yroGU

3. در بادیه دمشق ارتش بر پست های مرزی ۱۶۱،۱۶۲،۱۶۳ ومناطق وادی محمود و غدیر محمود مسلط شد

نقشه:https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1M-_ymjR9xwOK7KMikOcUFSAE1ac&hl=en&ll=32.95480856795405%2C37.57667541503906&z=10

پیوست پست بالا:

4. تایگر ها  در کناره فرات شهرکغانم العلی رو پس گرفتن به نظر خودم تا تایگر هاشهر المعدان که موقعیت پدافندی خوبی داره رو نگیرن این حملات سیال داعش ادامه داره وهمه می دونن این حملات برای گرفتن زمین نیست برای گرفتن تلفاته

پ.ن :  ضمن تشکر از دوستی که فیلم دفاع بچه ها در مقابل حمله داعش در نزدیک مرز سوریه وعراق رو اپلود کردند ولی ایشون مباحثی رو باز کردند که کلا اشتباه بود

دوست من از سال 2013 به این طرف ساختار ارتش کلاسیک سوریه به پیشنهاد ما وبا  مستشار های ما از یک ارتش کلاسیک به یک ارتش چریکی تغییر پیدا کرد

در این منطقه داره پایگاه نظامی ساخته میشه واین حملات سیال داعشه که نمی زاره کار پایگاه  تموم بشه  وتمرکز نیرو ها رو می گیره مثل مقری که شهید حججی داخلش اسیر شد داخل فیلم دواعش ماشین الات راه سازی کاملا مشخص بود که نیرو ها در حال ساخت پایگاه بودند حتی در اون منطقه

واین وسایلی که دیدید موقتی هستند ولی قبول دارم که حتی از استتار درست برای چادر هاهم استفاده نکردند

اما در مورد لباس ها ومحافظت از جان نیرو 

بنده با افرادی در یگان صابرین وبعضی از اشخاص که در سوریه اموزش می دادند صحبت داشتم اونا تایید می  کردند به نیرو تجهیزات درست داده میشه از جلیقه تا محافظ گردن وشانه ولی وزن این وسایل خیلی بالاست وزنی که به من گفتند از 8 تا 10 کیلو متغییره

که این وزن برای نیرویی که داره چریک کار می کنه واصل چریک یعنی سرعت در تهاجم تعداد کم در مقابل تعداد بالا واین وزن اضافه اصلا قابل قبول نیست وبرای نیرو دست وپا گیره من حتی شنیدم که این دوستان می گفتن حتی حساس ترین افرادی که در جبهه هستند و داشتن این وسایل رو لازم میدونند هم نسبت به این تجهیزات که دو یا سه روز می پوشیدند زده می شدند واونو در میاروردند چون خیلی این وسایل سنگینه ونیرو رو خسته می کنه حالا حساب کنید نیرو بخواد مهمات هم با خودش همراه این لباس داشته باشه اونم توی محیط بیابانی

این جوری پدر نیرو در میاد 

من منکر استفاده کردن نیرو از وسایل حفاظت جان نیستم درسته کیفیت جلیقه های ضد گلوله بالاست ولی خیلی سنگینه واین معیار اونو از چشم نیرو میندازه

باید جلیقه های سبک تر تولید بشه برای همینه می گن جنگ سوریه درس بزرگی برای نیرو های ماست 

این خندقی هم که دیدید کار همون بیل های مکانیکی بچه های حشد است

ویرایش شده در توسط Aliz45678
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 minutes قبل , Aliz45678 گفت:

پیوست پست بالا:

پ.ن :  ضمن تشکر از دوستی که فیلم دفاع بچه ها در مقابل حمله داعش در نزدیک مرز سوریه وعراق رو اپلود کردند ولی ایشون مباحثی رو باز کردند که کلا اشتباه بود

دوست من از سال 2013 به این طرف ساختار ارتش کلاسیک سوریه به پیشنهاد ما وبا  مستشار های ما از یک ارتش کلاسیک به یک ارتش چریکی تغییر پیدا کرد

در این منطقه داره پایگاه نظامی ساخته میشه واین حملات سیال داعشه که نمی زاره کار پایگاه  تموم بشه  وتمرکز نیرو ها رو می گیره مثل مقری که شهید حججی داخلش اسیر شد داخل فیلم دواعش ماشین الات راه سازی کاملا مشخص بود که نیرو ها در حال ساخت پایگاه بودند حتی در اون منطقه

واین وسایلی که دیدید موقتی هستند ولی قبول دارم که حتی از استتار درست برای چادر هاهم استفاده نکردند اما در مورد لباس ها ومحافظت از جان نیرو 

بنده با افرادی در یگان صابرین وبعضی از اشخاص که در سوریه اموزش می دادند صحبت داشتم اونا تایید می  کردند به نیرو تجهیزات درست داده میشه از جلیقه تا محافظ گردن وشانه ولی وزن این وسایل خیلی بالاست وزنی که به من گفتند از 8 تا 10 کیلو متغییره

که این وزن برای نیرویی که داره چریک کار می کنه واصل چریک یعنی سرعت در تهاجم تعداد کم در مقابل تعداد بالا واین وزن اضافه اصلا قابل قبول نیست وبرای نیرو دست وپا گیره من حتی شنیدم که این دوستان می گفتن حتی حساس ترین افرادی که در جبهه هستند و داشتن این وسایل رو لازم میدونند هم نسبت به این تجهیزات که دو یا سه روز می پوشیدند زده می شدند واونو در میاروردند چون خیلی این وسایل سنگینه ونیرو رو خسته می کنه حالا حساب کنید نیرو بخواد مهمات هم با خودش همراه این لباس داشته باشه اونم توی محیط بیابانی

این جوری پدر نیرو در میاد 

من منکر استفاده کردن نیرو از وسایل حفاظت جان نیستم درسته کیفیت جلیقه های ضد گلوله بالاست وخیلی سنگینه واین معیار اونو از چشم نیرو میندازه

باید جلیقه های سبک تر تولید بشه برای همینه می گن جنگ سوریه درس بزرگی برای نیرو های ماست 

من از همون 2012 دارم روزانه تحولات سوریه را چک میکنم میشه ده ها مورد از این اشتباهات و خطاها شمرد همین فروم هم همش هستند باید بشینی دونه دونه در بیاری اینکه اون اوایل اشتباهات بود حرفی نیست ولی 4 سال تو بطن ی ماجرا باشی ولی باز همون اشتباه را بکنی جای تامل داره یادمون نرفته ی زمانی گونی تنه رزمنده ها می کردند و الا ماشالا از این دست چیزا ...در اون منطقه نیروهای ارتش سوری نبودند خودتون اخبارش میذارین بیشتر فاطمیون بودند و بسیج مردمی(سپاه پنجم اگه اشتباه نکنم)و داوطلبین ما پس ربطی ب چریکی شدن و کلاسیک بودن نداره در ضمن آفند نیست پدافنده و جالبتر اینکه قبل اینکه داعش برسه توسط پهپادها شناسایی شده ولی باز همون پدافندشم اصولی نیست جابه جایی های بیجا مشخصه انگار توجیه نشدن کی کجا سنگر بگیره همین بی نظمی ها باعث شکستن سریع خط دفاعی میشه من متخصص این حوزه نیستم از رو تجربه ک این سالها تحولات چک کردم میگم ولی ی دوست قبلا بود متخصص این حوزه بود و اتفاقات عقب نشینی از الحاظر را مو به مو تفسیر کرده بود همه حیرت زده بودند حتی سایه ها را هم تفسیر کرده بود همین فروم. کاش باشه ی تحلیلی هم رو این فیلم بزنه ...ی ذره از حزب الله یاد بگیرند ... اگر تجهیزاتم میدهند ولی نیرو استفاده نمیکنه بنظرم باید ی سازمان نظارتی باشه همون طور ک گفتم نماینده ی کشورند دارند می جنگند..8 یا ده کیلو برا ی سرباز چیزی نیست اونم وقتی داره دفاع میکنه ... همین فیلم حزب الله در قلمون ببینید کوله هایی ک حمل میکنند خیلی بیشتر از این چیزاست و اصول اولیه هم ب شدت مراعات میکنند ستونی با فاصله چن متر حرکت میکنند تجمع نسبت ب بقیه نیروها خیلی پاایینه وقتی آفند میزنند در یک خط حرکت می کنند و ... این تفاوت هاست که باعث شده هر کار ناممکن را ممکن کنند.

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , ayaran گفت:

من از همون 2012 دارم روزانه تحولات سوریه را چک میکنم میشه ده ها مورد از این اشتباهات و خطاها شمرد همین فروم هم همش هستند باید بشینی دونه دونه در بیاری اینکه اون اوایل اشتباهات بود حرفی نیست ولی 4 سال تو بطن ی ماجرا باشی ولی باز همون اشتباه را بکنی جای تامل داره یادمون نرفته ی زمانی گونی تنه رزمنده ها می کردند و الا ماشالا از این دست چیزا ...در اون منطقه نیروهای ارتش سوری نبودند خودتون اخبارش میذارین بیشتر فاطمیون بودند و بسیج مردمی(سپاه پنجم اگه اشتباه نکنم)و داوطلبین ما پس ربطی ب چریکی شدن و کلاسیک بودن نداره در ضمن آفند نیست پدافنده و جالبتر اینکه قبل اینکه داعش برسه توسط پهپادها شناسایی شده ولی باز همون پدافندشم اصولی نیست جابه جایی های بیجا مشخصه انگار توجیه نشدن کی کجا سنگر بگیره همین بی نظمی ها باعث شکستن سریع خط دفاعی میشه من متخصص این حوزه نیستم از رو تجربه ک این سالها تحولات چک کردم میگم ولی ی دوست قبلا بود متخصص این حوزه بود و اتفاقات عقب نشینی از الحاظر را مو به مو تفسیر کرده بود همه حیرت زده بودند حتی سایه ها را هم تفسیر کرده بود همین فروم. کاش باشه ی تحلیلی هم رو این فیلم بزنه ...ی ذره از حزب الله یاد بگیرند ... اگر تجهیزاتم میدهند ولی نیرو استفاده نمیکنه بنظرم باید ی سازمان نظارتی باشه همون طور ک گفتم نماینده ی کشورند دارند می جنگند..8 یا ده کیلو برا ی سرباز چیزی نیست اونم وقتی داره دفاع میکنه ... همین فیلم حزب الله در قلمون ببینید کوله هایی ک حمل میکنند خیلی بیشتر از این چیزاست و اصول اولیه هم ب شدت مراعات میکنند ستونی با فاصله چن متر حرکت میکنند تجمع نسبت ب بقیه نیروها خیلی پاایینه وقتی آفند میزنند در یک خط حرکت می کنند و ... این تفاوت هاست که باعث شده هر کار ناممکن را ممکن کنند.

اتفاقا  دقیقا راجب همین مسئله های ساده مثل درست خاکریز نزدن و اینکه چرا نیرو ها دسته جمعی حرکت می کنند

از همین بنده خدا ها پرسیدم جواب درستی هم ندادند

در ضمن شرایط قلمون با بادیه متفاوته وجنگیدن در هر کدوم وسایلوتجهیزات خودشو می خواد اون کوهستانه واین بیابان

8 تا 10 کیلو در حرف سادست ولی وقتی از نیرو های یگان صابرین سوالات رو می پرسیم 

خودشون هم گله مند بودند از این جلیقه ها و مثال زدند از عملیات ارتفاعات  جاسوسان که بقیش به ماند

مقایسه شما بین رزمنده حزب الله با اون ید طولانی در نبرد رو بارزمندگانی که دوره ای می جنگند رو با سرباز حزب اللهی که تجربه توی جنگ بودن رو داره و برای همچین روز هایی اماده شده کاملا اشتباهه سخنی که گفتم  در بالا توهینی ویا... به رزمندگان عزیز جبهه مقاومت چه عراقی وچه ایرانی وچه افغانی وچه سوری وچه لبنانی نیست  ولی معتقدم  وقتی  حزب الله  با اون تجربه در ملحیه سهماه جنگید  پیشروی نداشت ولی همین نیرویی که می گم سطح تجربش کمتر از حزب الله است چنان با جان جنگید وبرج های پنج قلوی ملیحه رو فتح کرد همه بزرگان اونجا از این نیرو تقدیر کردندواین رزمنده اموزش حزب الله رو نداشته ولی  در راه خدا جنگیده و عقیده ای رفته جلو  این اشتباهات  بی نظمی خط دفاعی ضعف فرماندهان میدانه نه سرباز  چون خط رو  فرمانده توجیح می کنه در ضمن ما نیرو های شیعه طرفدار محور رو اموزش چریکی میدیم اینو از فیلم هایی که واحد های رسانه ای محور می دادند کاملا مشخص بود وهست ونیرو هایی که اموزش دهنده بودند اموزش جنگ چریک دیده اند واموزش چریک هم خواهند داد

تاان جایی که حافظه یاری می کنه ما از الحاضر عقب نشینی نکردیم در 2 اردیبهشت 95 از تل العیس وبعد از العیس عقب نشستیم

بعد در11 ادریبهشت 95 حمله به خان طومان شروع و12 اردیبهشت 95 هم خالدیه وخان طومان سقوط کرد 13 اردیبهشت قراصی وخلصه از دست رفت به خاطر احتمال قیچی شدن نیرو ها در روستا های زیتان وبرنه 14 اردیبهشت این دو روستا تخلیه شد

ویرایش شده در توسط Aliz45678
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خبر فوری

ارتش سوریه در شرق شهر السخنةبرمناطق(كسرة فرج/تلة الكرام/وادي الوليج/ وادي نجيب) مسلط شدند و 9 کیلومتر از جاده السحنة به دیر الزور رو پاکسازی کردند

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خبر فوری 

در بادیه دمشق ارتش مناطق(روضة الشيخ/وادي الدريفة/روضة الصليبية/پست مرزی164) سیطره پیدا کرد مساحت ازاد شده چیزی حدود200 کیلومتر مربع است

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , Aliz45678 گفت:

اتفاقا  دقیقا راجب همین مسئله های ساده مثل درست خاکریز نزدن و اینکه چرا نیرو ها دسته جمعی حرکت می کنند

از همین بنده خدا ها پرسیدم جواب درستی هم ندادند

در ضمن شرایط قلمون با بادیه متفاوته وجنگیدن در هر کدوم وسایلوتجهیزات خودشو می خواد اون کوهستانه واین بیابان

8 تا 10 کیلو در حرف سادست ولی وقتی از نیرو های یگان صابرین سوالات رو می پرسیم 

خودشون هم گله مند بودند از این جلیقه ها و مثال زدند از عملیات ارتفاعات  جاسوسان که بقیش به ماند

مقایسه شما بین رزمنده حزب الله با اون ید طولانی در نبرد رو بارزمندگانی که دوره ای می جنگند رو با سرباز حزب اللهی که تجربه توی جنگ بودن رو داره و برای همچین روز هایی اماده شده کاملا اشتباهه سخنی که گفتم  در بالا توهینی ویا... به رزمندگان عزیز جبهه مقاومت چه عراقی وچه ایرانی وچه افغانی وچه سوری وچه لبنانی نیست  ولی معتقدم  وقتی  حزب الله  با اون تجربه در ملحیه سهماه جنگید  پیشروی نداشت ولی همین نیرویی که می گم سطح تجربش کمتر از حزب الله است چنان با جان جنگید وبرج های پنج قلوی ملیحه رو فتح کرد همه بزرگان اونجا از این نیرو تقدیر کردندواین رزمنده اموزش حزب الله رو نداشته ولی  در راه خدا جنگیده و عقیده ای رفته جلو  این اشتباهات  بی نظمی خط دفاعی ضعف فرماندهان میدانه نه سرباز  چون خط رو  فرمانده توجیح می کنه در ضمن ما نیرو های شیعه طرفدار محور رو اموزش چریکی میدیم اینو از فیلم هایی که واحد های رسانه ای محور می دادند کاملا مشخص بود وهست ونیرو هایی که اموزش دهنده بودند اموزش جنگ چریک دیده اند واموزش چریک هم خواهند داد

تاان جایی که حافظه یاری می کنه ما از الحاضر عقب نشینی نکردیم در 2 اردیبهشت 95 از تل العیس وبعد از العیس عقب نشستیم

بعد در11 ادریبهشت 95 حمله به خان طومان شروع و12 اردیبهشت 95 هم خالدیه وخان طومان سقوط کرد 13 اردیبهشت قراصی وخلصه از دست رفت به خاطر احتمال قیچی شدن نیرو ها در روستا های زیتان وبرنه 14 اردیبهشت این دو روستا تخلیه شد

ممنون منظور العیس بود ک ب اشتباه الحاظر گفتم تحلیل عقب نشینی ب الحاظر بود ... در کل ما مخلصم همه رزمندگان هستیم ولی وقتی ی اشتباه چن بار تکرار میشه دل آدم میگیره. فاطمیون هم نیروهای ما خیلی جاها جنگیدند موفقیت های شایانی داشتند یکیش همون بود ک فرمودید ولی وقتی اصول ساده نظامی رعایت نمیشه تلفات بالا میره و این دلخراشه حزب الله بیابان های تدمر هم بوده قیاس بی جا نکردم فقط خواستم بگم چقد خوب رعایت میکنند این فیلم اخر هم مثال زدم چون نزدیکترین تاریخ بود ی نیرویی ک 4سال داره میجنگه مطمنا به سطحی از توانمندی باید رسیده باشه که در شروع کار نداشته اما متاسفانه بعضا این توانمندی نمود پیدا نمیکنه و برجسته نیست. هنوزم میگم ده کیلو برا یک سرباز چیزی نیست مخصوصا اگه از صابرین باشه...ب امید موفقیت های بیشتر برای تمام رزمندگان...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.