MR9

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش سوم ( از NOVEMBER 2016)

Recommended Posts

3 hours قبل , anaKiN گفت:

کاربر ام آر 9 برای من هشدار نوشتند. جمله قرمز کردند که حرمت نگه دارید. در جمله من هیچ بی حرمتی نیست
ضمنا من سالهاست در این فروم عضو هستم. ولی روحیه من انقلابی و یک میهن  پرست هستم. اصلا هم برای من مهم نیست که عضو قدیمم یا جدیدم یا بن بشم یا غیره.
اینجونه ادبیات چاله میدانی و قلدر محابانه را برای خودتان نگه دارید. من هم تعارفی ندارم با شما. بن شدم که شدم. 1 ریال از دارایی من کم نمیشه بن بشم. چنانچه که عضویت من 1 ریال به آن اضافه نمی کند. لطفا تحدید قطع ارزاق از نوع پفک نمکنی نکنید. 

در نوشته‌هاتون هیچ توهینی نیست؟؟ توهین مونده که قوم کرد نکرده باشید؟؟ واقعا جای تاسفه اگه شما هموطن مایی که صد البته شکی ندارم خودتون رو اگرهم ایرانی باشید (در شناسنامه) ایرانی نمیدونید، لازمم نیست حاشا کنین کاملا مشخصه که تعلق خاطر به کدامین جریان و دو کشوری دارید، گفتنی برای کوبیدن قبله آمالتون، ترکیه و رژیمک باکو زیاد هست که از حوصله من خارج هستش بخوام با شخصی مثل شما دهن به دهن بشم.

دیروز قبل از سال تحویل ساعتی رو در خیابان با همسرم قدم می‌زدم، به مغازه آب میوه فروشی رفتیم و از لهجه فروشنده فهمیدم که کرمانشاهی نیست وقتی ازش پرسیدم اسم شهری رو آورد، بعد از خوش و بش به شوخی ازش پرسیدم راستی اگه یه کرمانشاهیم بیاد شهر شما بخواد کاسبی راه بندازه مشابه کاری که شما داری می‌کنی، ازش خرید می‌کنین یا باهاش جور دیگه‌ای رفتار می‌کنین؟، جوابش یه خنده بود فقط، میدونم که میدونی جور دیگه‌ای رفتار می‌کنین.

افتخار می‌کنم که مثل شما نژاد پرست نیستم و یک انسانم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 hours قبل , anaKiN گفت:

اردوغان هر چه هست 100 شرف دارد به مسولان ایران. دزد نیست/ دروغگو نیست / تو سریخور نیست / خود باخته نیست/ دنبال کدخدا هم نیست. فعلا هم که با دولت الوات آمریکا سر چپ افتاده. اتحاد با ترکها و روسها فعلا به سود ماست. کمی سیاست به خرج بدید

دل خوشی از مسولان ایران  ندارم.ولی .تشت رسوایی و دزدی .اقا پسرش و خاندان کوزو صداش گوش فلک را پر کرد..2..خودباختگی...اردوغان مگه خودی هم داره..که به بازه..هواپیمای روس را زد...بلا فاصله افتاد رو دست پای غربیها..محل..بش نگذاشتند..برگشت دست بوسی پوتین..چند وقت پیش هم رفت دست بوسی ملک سلمان..الان هم عربها خلیج محور شرارت بش لقب دادند..افتاب پرست پیش این باباکم میاره..  

از بی بتگی اردوغان همین بس..که کسایی را که خودش علم..کرده بوده....وقتی بدست مقاومت به زباله دانی میرفتند...روزه سکوت گرفت..حداقل مسولای ایران ..در اشل کلان..پشت دوستانشان را اینگونه خالی نکردند  

شما یا زیادی سر به زیری ..یا عینک خاصی بر چشم..داری..بنده زیاد ترکیه رفتم..توصیه میکنم..با یکی از افرادی که ازمایشگاه داره ارتباط بگیری..گوشی دست میاد ..که فیلم هاشون در واقع...همان وضع واقعی جامعه مدنیشونه...این را خودم دیدم..2 روزبگازکال  کار داشتم یه پسر ترک  جلو هتل بایکال زد زیر گوش یه دختر امریکایی..کل شهر را زیر و رو کردند تا این پسر را پیدا کنند... حس کردم..گویا اینجا کاپیتالاسیون جز بندهای قانون اساسیست  

ویرایش شده در توسط meysam62

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام علیکم 

سال نو خورشیدی هست و بنا ندارم وارد حاشیه شوم  ، همه کاربرانی حتی برای یکبار میلیتاری را از تیر سال 92 رصد کردند  ،با ادبیات بنده آشنایی دارند و اطلاع دارند که تا حد امکان سعی براین هست که همه نظرات دیده شود ولی همگی اطلاع دارند که توهین به چهره های شاخص ملّی ، توهین به ساختار حاکمیتی ( که قطعا با نقد متفاوت هست ) ، خط قرمز میلیتاری هست . 

چند توضیح:

1- حضور در میلیتاری انقدر جذاب هست که تعداد مشخصی از کاربرانی که قطع دسترسی شدند با اکانتهای مشابه هنوز حضور دارند و وضعیت همه انها هم مشخص هست ، که طبیعتاً عضویت در میلیتاری ، یک مزیت محسوب خواهد شد .  در نتیجه سعی کنید تا هویت اکانتی که دارید ، حفظ کنید . قطع دسترسی به معنای گرفتن این مزیت هست و از این بابت ، ارتباطی به کم شدن 1 ریال یا چند ریال ندارد .

2- تا حال حاضر ، سعی براین بوده که در چهارچوب قوانین ، همه صحبتها شنیده و نقد شود و استانه تحمل آن قدر زیاد بوده که برخی دوستان نسبت به این مساله بربنده اِشکال گرفتند .

3-  بطور قطع ، کسانی که با استفاده از جملاتی نظیر "اینجا مثل ایران نیست که جان انسان به مفت نیارزد" یا "نام کاربریت هم یک خائن وطن فروش باشه" قصد دارند سایرین را وادار به واکنش احساسی کنند ، باید از درک اجتماعی لازم برخوردار باشند که  جامعه ایرانی اگر چه ممکن هست نارضایتی هایی از عملکردها داشته باشد ولی هوشمندی آن ، انچنان هست که  اسطورهای ملی  و تاریخی خودش را با هیچ چیزی معامله نخواهد کرد ( سر قضیه عفرین در همین تاپیک مشاهده کردیم که واکنشهانسبت به تخریب بناها چه شکل بود ) . بنابراین قبل از تایپ کلمات ، به نتایج ان فکر کنید .

3- دیشب در همین تاپیک به جناب meysam62 تذکر داده شد و ایشان هم پذیرفتند که تند رفتند .( به شکل عمدی در حضور همه این کار انجام شد که بدانند مدیریت در میلیتاری قرار نیست حامی یک جریان فکری خاص باشد )

4- از همه دوستان ، اساتید ، کاربران خواهشمندم که در استفاده از واژه های تحریک آمیز دقت لازم را داشته باشند که مجبور نشویم دائما پستها را مخفی یا تذکر بدهیم  .سعی کنیم چهارچوبها را حفظ کنیم . 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 hours قبل , MR9 گفت:

سلام علیکم 

سال نو خورشیدی هست و بنا ندارم وارد حاشیه شوم  ، همه کاربرانی حتی برای یکبار میلیتاری را از تیر سال 92 رصد کردند  ،با ادبیات بنده آشنایی دارند و اطلاع دارند که تا حد امکان سعی براین هست که همه نظرات دیده شود ولی همگی اطلاع دارند که توهین به چهره های شاخص ملّی ، توهین به ساختار حاکمیتی ( که قطعا با نقد متفاوت هست ) ، خط قرمز میلیتاری هست . 

چند توضیح:

1- حضور در میلیتاری انقدر جذاب هست که تعداد مشخصی از کاربرانی که قطع دسترسی شدند با اکانتهای مشابه هنوز حضور دارند و وضعیت همه انها هم مشخص هست ، که طبیعتاً عضویت در میلیتاری ، یک مزیت محسوب خواهد شد .  در نتیجه سعی کنید تا هویت اکانتی که دارید ، حفظ کنید . قطع دسترسی به معنای گرفتن این مزیت هست و از این بابت ، ارتباطی به کم شدن 1 ریال یا چند ریال ندارد .

2- تا حال حاضر ، سعی براین بوده که در چهارچوب قوانین ، همه صحبتها شنیده و نقد شود و استانه تحمل آن قدر زیاد بوده که برخی دوستان نسبت به این مساله بربنده اِشکال گرفتند .

3-  بطور قطع ، کسانی که با استفاده از جملاتی نظیر "اینجا مثل ایران نیست که جان انسان به مفت نیارزد" یا "نام کاربریت هم یک خائن وطن فروش باشه" قصد دارند سایرین را وادار به واکنش احساسی کنند ، باید از درک اجتماعی لازم برخوردار باشند که  جامعه ایرانی اگر چه ممکن هست نارضایتی هایی از عملکردها داشته باشد ولی هوشمندی آن ، انچنان هست که  اسطورهای ملی  و تاریخی خودش را با هیچ چیزی معامله نخواهد کرد ( سر قضیه عفرین در همین تاپیک مشاهده کردیم که واکنشهانسبت به تخریب بناها چه شکل بود ) . بنابراین قبل از تایپ کلمات ، به نتایج ان فکر کنید .

3- دیشب در همین تاپیک به جناب meysam62 تذکر داده شد و ایشان هم پذیرفتند که تند رفتند .( به شکل عمدی در حضور همه این کار انجام شد که بدانند مدیریت در میلیتاری قرار نیست حامی یک جریان فکری خاص باشد )

4- از همه دوستان ، اساتید ، کاربران خواهشمندم که در استفاده از واژه های تحریک آمیز دقت لازم را داشته باشند که مجبور نشویم دائما پستها را مخفی یا تذکر بدهیم  .سعی کنیم چهارچوبها را حفظ کنیم . 

سلام

سال نو مبارک

یه سؤال: وضعیت انجمن قراره همنیطوری بمونه یا برای درست شدنش کاری هم داره انجام میشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 minutes قبل , Saeed7Star گفت:

سلام

سال نو مبارک

یه سؤال: وضعیت انجمن قراره همنیطوری بمونه یا برای درست شدنش کاری هم داره انجام میشه؟

سلام علیکم 

سال نو شما هم مبارک 

سعی براین هست که بتدریج مشکلات موجود را برطرف کنیم ، بنده همه مشکلات را لیست کرده و به مدیر محترم فنی انتقال دادم  و می دهم ، ایشان دسترسی های لازم را دارند و انشا... اصلاحات را انجام میدهند 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
15 minutes قبل , MR9 گفت:

سلام علیکم 

سال نو شما هم مبارک 

سعی براین هست که بتدریج مشکلات موجود را برطرف کنیم ، بنده همه مشکلات را لیست کرده و به مدیر محترم فنی انتقال دادم  و می دهم ، ایشان دسترسی های لازم را دارند و انشا... اصلاحات را انجام میدهند 

سلام

ظاهرا داستان این فروم و مشکلات آن هم شده عین همان پروژه های دولتی و بهره وری فوق العاده ! آنها که دوستان همیشه از این شکل مدیریت گلایه دارند :) .

برای این که اسپم نشه :

من فکر می کنم موضوع غوطه شرقی کند شده است یا واقعا موضوعات جدیدی در حال اتفاق افتادن است یا این که به هسته سخت موضوع رسیده ایم ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 minutes قبل , oldmagina گفت:

سلام

ظاهرا داستان این فروم و مشکلات آن هم شده عین همان پروژه های دولتی و بهره وری فوق العاده ! آنها که دوستان همیشه از این شکل مدیریت گلایه دارند :) .

برای این که اسپم نشه :

من فکر می کنم موضوع غوطه شرقی کند شده است یا واقعا موضوعات جدیدی در حال اتفاق افتادن است یا این که به هسته سخت موضوع رسیده ایم ؟

سلام علیکم 

چه عرض کنم ، اختیارات بنده دریک حد مشخصی هست ، فراتر از این اختیارات ، صرفا می توانم ، مشکلات و نواقص را به سطح مدیریتی مرتبط منتقل کنم  .( اصل تفکیک قوا ;))

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , oldmagina گفت:

سلام

برای این که اسپم نشه :

این کاهش سرعت تعمدی هست. اولا که مناطق جدید ازاد شده باید استحکامات و موانع دفاعی براش تعبیه بشه تا از پاتک جلوگیری بشه. بعد اینکه سعی در مصالحه و انتقال بخشی از اونها هست چون چند هزار تروریست،بیشتر در این قسمت غوطه متمرکز شدند و بنای سوریه برخلاف جوسازی امریکا و سازمان ملل نسل کشی نیست و گرنه میشد با شدت دادن بمباران ها کارو سرعت داد. مساله دیگه اینکه متاسفانه کردها عفرین رو براحتی تسلیم کردند و مقاومتی نکردند و همچنین از تحویل بعضی مناطق مثل تل رفعت سرباز زدند که واقعا حرکت اشتباه و ناجوانمردانه ای هست هم برای کلیت سوریه هم برای خود کردها و از همه مهمتر برای خیل اوارگان! الان کمی توجهات به اتفاقات اون منطقه هست و اخیرا ترکیه و سوریه مناطقی از یکدیگر رو خمپاره باران هم کردند. در واقع احتیاط میطلبه وضعیت. البته به نظر با تجدید و سازماندهی قوای سوری احتمالا دارن برای حمله همه جانبه به یکی از سه منطقه محاصره شده در غوطه اماده میشن. 

کاش پدافند هوایی در حلب مستقر کنند چون مسلما ریسک حمله به پرنده اسرائیل بیشتر از ترکیه بود و باید اسمون ناامن بشه

ان شالله غوطه سپس یرموک سپس حمص. این سه منطقه در عمق سوریه هستند و پس از پاکسازی اونها میشه به مسائلی مثل ادلب یا درعا و تقویت جبهه دیرالزور رسیدگی کرد. در خبر ها بوده که امریکا و متحدینش نیروهاشون رو در منطقه شرق دیرالزور تقویت کردند

ویرایش شده در توسط hamid5574
ایرادات نگارشی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
25 minutes قبل , hamid5574 گفت:

این کاهش سرعت تعمدی هست. اولا که مناطق جدید ازاد شده باید استحکامات و موانع دفاعی براش تعبیه بشه تا از پاتک جلوگیری بشه. بعد اینکه سعی در مصالحه و انتقال بخشی از اونها هست چون چند هزار تروریست،بیشتر در این قسمت غوطه متمرکز شدند و بنای سوریه برخلاف جوسازی امریکا و سازمان ملل نسل کشی نیست و گرنه میشد با شدت دادن بمباران ها کارو سرعت داد.

دقیقا. فیلم های خبری شبکه ANNA روسیه بسیار خوب هست در این مورد. مثلا فیلم اخیر که از سقبا هست نشون میده که پاکسازی خیابان های مملو از موانع برای عبور و مرور زرهی پر تعداد و خودروها و همچنین پاکسازی انبوه تونل ها و مقرهای زیر زمینی و تک تک آپارتمان های مشکوک چقدر داره با دقت و احتیاط انجام میشه. خصوصا شهرک هایی اینچنینی که در عمق بودند و با خیال راحت استحکامات متعددی درشون شکل گرفته.

از اون سمت انبوه غیرنظامیان همچنان با حضور ارتش در شهر هستند و یا دارند خارج میشند که خب حتی حرکت یک تانک در شرایط عادی را هم مختل میکنند چه برسه عملیات جنگی. و خب بدون پاکسازی چنین منطقه وحشتناکی هجوم به مناطق جدید یعنی خودکشی. از طرفی تحرکات و تهدیدات مدام آمریکا و بالا بردن دوز حساسیت ها هم هست و مشکلات متعدد دیگه که مثلا داعش در محله القدم دمشق ایجاد کرده و عملیات تروریستها در قلمون شرقی و ...

کار بسیار بسیار دشوار هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ارتش سوریه حزه رو هم ازاد کرده و درحال پیسروی در عین ترماست.

همزمان خبرهایی هست مبنی برمصالحه در حرستا.اتوبوس های سبز امادن که وحوش رو به سمت ادلب ببرن.با ازادی حرستا کمر دوما میشکنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم ا....

در حرستا  مسلحین در حال ترک این منطقه  بسوی ادلب هستن . دهها اتوبوس وارد حرستا شدن  و خروج غیر نظامیان و مسلحین شروع شده  برآورد شده 1500 فرد مسلح و 6000 غیر نظامی  از این منطقه خارج بشن . در صحنه میدانی هم ارتش موفق شده دره عین ترما رو به صورت کامل تصرف کنند  با این پیشروی نیروهای سوری وارد شهرک عین ترما و حزه شدن  در خود شهرک عین ترما کارگاه های صنعتی شهرک  و در حزه  مناطق جنوب شرقی پاکسازی شدن .

دو  ضد حمله تروریستها برای شکستن محاصره منطقه جنوبی غوطه در چهار روز اخیر با شکست مواجه شد .  مهاجمین قصد داشتن با  بازپسگیری شهرک مسرابا  جنوب و  شمال غوطه رو دوباره به هم  متصل کنند در این ضد حملات مناطق حومه ایی شهرک مسرابا سقوط کرد که با واکنش متقابل ارتش مسلحین مجبور به عقب نشینی شدن

DY48JqJVQAA5nOV_large.jpg

thumb_DY5RChgWAAEWAgv.jpgthumb_DY47QxYVQAIm1CQ.jpg

thumb_DY5ECUcVAAA-OkL.jpgthumb_DY5ECUDVwAAQvoQ.jpgthumb_DY5ECUNVQAAAhvy.jpg

حملات مخالفین به مسرابا و جسرین + درگیری بین زرهی ارتش و مخالفین در جبهه ریحان ( دوما)

thumb_DYgv734XcAAK81c.jpgthumb_DYv2UJ1W0AAmoaq.jpgthumb_DYgv8uzWAAElXun.jpgthumb_DYv2WmXWAAA8FsY.jpgthumb_DYv2Va2W0ActlO_.jpgthumb_DYy-953U8AAQQ8z.jpgthumb_DYgbB21WAAAevI_.jpgthumb_DYgbCyVWsAARBmf.jpgthumb_DY1UmFRW4AEjCbL.jpgthumb_DYgbAC6X4AEYtuu.jpg

در حمله خمپاره  تروریستها به بازار کشکول دمشق نزدیک 38 نفر کشته شدن

thumb_DYwMI3DX4AAlMSY.jpgthumb_DYyykTtXkAAxzMC.jpg

سرتیپ سهیل حسن  در غوطه

DYVOHATX0AEXCm-.jpg

مسلحین چند روز پیش با سامانه اوسا سام 9 یک بالگرد سوری رو در غوطه شرقی مورد هدف قرار دادن برخی  از اصابت موشک به بالگرد خبر دادن واکثر اخبار هم از  عدم اصابت . هرچی بود بالگرد موفق شد به پایگاه برگرده . مسلحین  از سال 2013 با تصرف پایگاه های دفاع هوایی در غوطه شرقی 5 سامانه اوسا در اختیار گرفتن و موفق شدن یک بالگرد سوری رو سرنگون و به دو پرنده دیگه سوری آسیب برسونند . با ورود روسها به عرصه نبرد در سوریه سامانه های فعال اوسا(احتملا دو دستگاه) در دوما مورد حمله روسها قرار گرفت و منهدم شد از دو سال پیش تا حالا خبر از این سامانه ها نبود تا چند روز پیش که این شلیک نا موفق ثبت شد

thumb_DYcNjdRWkAI9L78.jpgthumb_DYcNkUdX0AACrQO.jpg

داعش  تمام توانش رو گذاشته که  محله القدم  رو تصرف کنه در  این چند روز چندین سرباز سوری در درگیری با داعش کشته شدن

thumb_DYt5pLNWkAAjgWd.jpgthumb_DYwKXODWAAAo8OJ.jpg

در فوعه وکفریا هم مسلحین که از وضعیت دوستانشان در غوطه خبر دارن به تلافی دست به حمله به این مناطق رو زدن که با مقاومت مدافعین مجبور به عقب نشینی شدن . در این حملات 15 فرد مسلح کشته شدن(بنا بر آماری) اجساد سه تن از مسلحین در منطقه جا مانده . یک تن از مدافعین   هم به شهادت رسید

thumb_DYfuniMV4AAiFG7.jpgthumb_DYfunitUMAEEzQa.jpgthumb_DYfunizU0AEQGdJ.jpgthumb_DYfuniUU0AIdcg5.jpg

درگیری بین نیروهای   تحریرالشام وتحریر السوریه بصورت پراکنده در شمال غرب سوریه همچنان ادامه داره . نیروهای النصره (تحریر الشام) همچنان در حال دادن تلفات زرهی هستن + اسرای تحریر السوریه (احرار الشام و..)

thumb_DYazZDfVoAAiFll.jpgthumb_DYazZDBVAAAr3th.jpgthumb_DYazZDGUQAAeDWx.jpg

thumb_DYa1aMNW0AAxd4Q.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خبر فوری

عین ترما آزاد شد.

الله و اکبر

ظاهرا وحوش مستقر در عربین،زملکا و جوبر مصالحه و انتقال به ادلب رو پذیرفتن.انتقال وحوش از فردا آغاز میشه.

دوما آماده باش که دوران توهم اشغال دمشق تموم شده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خبر تکمیلی

مسلحین  از عین ترما و جوبر به سمت عربین عقب نشینی کردن ارتش واردعین ترما شده وبخش های گسترده از اون رو پاکسازی کرده مسلحین در جنوب غوطه شکست رو پذیرفتن و طبق توافق صورت گرفته اونها هم به ادلب میرن. در دوما هم مقدمات خروج مسلحین در حال آماده شدن . در حرستا شانزده فرد مسلح بر اثر درگیری بین گروهی کشته شدن درگیری بر سر تسلیم و عدم تسلیم شدن بوده

به هر حال کار غوطه عملا امروز پایان یافته و تا رسمی بشه چندین روز طول میکشه

....

بای بای غوطه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اردوغان اعلام کرده به زودی راهی منبج و ادلب! میشیم. قطعا برای ادلب برنامه هایی داره و حالا که شاید فعلا حلب سهمش نشد در فکر یک اقلیم مطیع در عمق مرزهای سوریه ( البته با پایگاه های نظامی ترکی دائمی ) است، با مزدورانی همیشه آماده برای خدمت به ترکیه در قبال پول و امکانات در عوض کشورگشایی ترک ها.

این ایده ارسال! تروریستها به ادلب در یک مجموعه با همه نقدها کارا به نظر رسید نهایتا با توجه به امکانات و نیروهای باقی مانده از ارتش سوریه که توان درگیری و جنگ فرسایشی را نداشتند در مناطق محاصره شده ولی کم کم هر چند یک دست نیستند ولی این توده همسان در ضدیت با دولت مرکزی سوریه در یک منطقه تجمیعشون در آینده خطرناک میتونه جلوه کنه لااقل در بحث تجزیه سوریه. برای ترک ها هم تجزیه سوریه بر مبنای اقلیم کردی هرچند خوشایند نیست ولی مبنا اگر تروریستهای تکفیری مدیون ترکها باشه چرا که نه؟ یک اقلیم مطیع، در قلب کشور همسایه که اون نوار ساحلی مدیترانه ترکها را گسترش بیشتری میده و تقریبا به طور کامل در همه ابعاد متکی و نیازمند به ترکیه است و پس هر خواسته ترک ها را میپذیره به مانند یک مستعمره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

روزنامه تایمز اسراییل به نقل از منابعی مدعی شده است ایران بعد از حملات اوریل گذشته اسراییل به پایگاه های ایرانی و سوری مراکز نظامی وابسته به خود را در نزدیکی مراکز نظامی روسیه بنا میکند و در طراحی انها استفاده از شکل و شمایل مراکز سکونتی معمولی و محلی  برای فریب هر چه بیشتر به کار گرفته است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.