MR9

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش سوم ( از NOVEMBER 2016)

Recommended Posts

با اینکه خروج وحوش از دوما ادامه داره اما هنوز بین وحوش دوما اختلاف نظر هست.یکی دوتا ترور درون گروهی هم داشتن امروز.

به نظرم غرب و عربستان میخوان به هر قیمتی از توافق دمشق و غوطه شرقی جلوگیری کنن.اما بدنه تروریستها در دوما میخوان از محاصره خارج بشن هرچند فرماندهانشون نخوان.

دوستان جوری از اقتصاد ضعیف روسها حرف میزنن که انگار امریکا و فرانسه در بهترین وضعیت اقتصادی ان.درسته باز هم چندین برابر وضعیتشون بهتره اما فراموش نکنید روسها جا پای محکمی در سوریه دارن و یک قدرت اتمی مطلق هستن و روند حرکتیشون در این چند سال نشون داده شاید گاها امتیازاتی بدن و عقب بکشن اما در حد جزیی بوده مثل بمباران قبلی تیاس توسط تمریکا که روسها خبردار شده بودن و کاری نکردن.اون حمله نهایتا سه چهارتا جنگنده و مخزن سوختو نابود کرد.حالا هم ممکنه به همچین حمله ای ازجانب غرب تن بدن اما حمله همه جانبه هرگز.

فعلا تحرکات روسها نشون دهنده عقب نشینی نیست.ما روی زمین قدرت داریم اما روی میز مذاکره و چانه زنی ها و تهدیدات فعلا متاسفانه باید به روسها تکیه کنیم.

انشالله پراکنده کردن نیروها رو اغاز کرده باشیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این جور مواقع هست که سلاحی مثل زیردریایی به کار میاد . البته سوریه اگه اشتباه نکنم 3 تا زیردریایی از کلاس رومئو داشت که فکر کنم غیر عملیاتی هستند و قرار بود از روسیه زیر دریایی کلاس لادا بخره که نمیدونم تکلیفش چی شد ولی حتی اگه همین رومئو ها هم عملیاتی بودن میشد با ایجاد کمین یه حمله به ناو های آمریکایی کرد در مورد روسیه اگه از پدافند اس300 و دیگر پدافندهاش استفاده نکنه ولو اینکه پول شلیک موشکهاش رو ما بدیم باید یه فکر اساسی  در موردش کرد

پاینده باد ایران

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 minutes قبل , sezar گفت:

این جور مواقع هست که سلاحی مثل زیردریایی به کار میاد . البته سوریه اگه اشتباه نکنم 3 تا زیردریایی از کلاس رومئو داشت که فکر کنم غیر عملیاتی هستند و قرار بود از روسیه زیر دریایی کلاس لادا بخره که نمیدونم تکلیفش چی شد ولی حتی اگه همین رومئو ها هم عملیاتی بودن میشد با ایجاد کمین یه حمله به ناو های آمریکایی کرد در مورد روسیه اگه از پدافند اس300 و دیگر پدافندهاش استفاده نکنه ولو اینکه پول شلیک موشکهاش رو ما بدیم باید یه فکر اساسی  در موردش کرد

پاینده باد ایران

دوست عزیز . به این سادگی ها که تصور میکنید نیست .همین امروز هواگرد های p3و p8 در اطراف سوریه پرواز کردن .برای تقابل با همین امری که شما گفتین!!!و اینقدر ها هم کار سختی نیست براشون که یک زیر دریایی با تکنولوژی چند دهه پیش رو شناسایی کنند .

در مورد اس ۳۰۰ هم که باید گفت به هیچ عنوان جلو دار یک حمله همه جانبه نیست .همینطور که از ۸ موشک کروز اسرائیل سه تاشم عبور کرده باشه(فرض)بازم کافیه تا در حملات شدید تر و پی در پی فاتحه ی پدافند یک منطقه رو بخونند .تازه موشک کروز یک بخش قضیه هست .خلاصه جنگ سختی خواهد بود .و تنها راه شرایط مشابه جنگ سال ۲۰۰۶ هستش که البته زیاد قابل اتکا نیست .چون ما اسمان رو به دشمن خواهیم باخت و از انجا که امریکا و ائتلاف مثل اسرائیل نیستند که پنجاه روز نهایتا بجنگند بیخیال بشن.پس دشواری کار بسیار خواهد بود.به نظرم تنها امید ترس از رخ دادن جنگ جهانی است که مانع جنگ خواهد شد .ولی ما ایمن نیستیم از حملات سنگین !

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شمارش معکوس برای تبدیل کاخ سفید به حسینیه و اختصاص یک طبقه به بسیج دانشجویی واشنگتن ....

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 minutes قبل , Navard گفت:

و تنها راه شرایط مشابه جنگ سال ۲۰۰۶ هستش که البته زیاد قابل اتکا نیست .

۲۰۰۶ جنگ همه جانبه بود . حمله محدود که نبود حمله محدود پاسخ محدود هم میخواد مثلا اوندفعه که اسرائیل چنتا نیروی حزب الله با سردار ایرانی رو  زد حزب الله هم جوابشو داد 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , GAHERRRR گفت:

۲۰۰۶ جنگ همه جانبه بود . حمله محدود که نبود حمله محدود پاسخ محدود هم میخواد مثلا اوندفعه که اسرائیل چنتا نیروی حزب الله با سردار ایرانی رو  زد حزب الله هم جوابشو داد 

بحث جنگ سال ۲۰۰۶ فقط بابت تاکتیک عملکردی نیروهامون در  زیر سایه حملات هوایی دشمن نه بیشتر(مثال فقط) . خب در این شرایط زیر ساخت های سوریه کاملا نابود میشه و هزاران کشته گردنمون میاد . و البته میتونیم موشک بزنیم .اما خب با این هماهنگی که این چند سال کسب کردن دشمنان ما .شاید تاثیر موشک بالستیک هم کمتر شده باشه .البته قیاس جغرفیایی و شرایط ژئوپلوتیکی جنگ اتی سوریه  با جنگ تموز ۲۰۰۶ بسیار بسیار  تفاوت  داره که نیازی به توضیح نیست .

خلاصه خدا کنه جنگ نشه .چون هر نبرد تمام عیار یا ما باید عقب نشینی کنیم از مواضعمون که خیلی بد و عاقبت این عقب نشینی دمینو وار به خاک اصلی ایران میکشه .یا اینکه مجبوریم درگیر یک جنگ شبه جنگ جهانی  بشیم که بازم خطرناک و رعب اور

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
46 minutes قبل , Navard گفت:

مشکل اینه که با این کارها امریکا و باقی قدرت های غربی و حتی عربستان رو قانع میکنه برای حملات دنباله دار به خود سوریه و حتی خاک اصلی ایران .این تصور پیش میاد که ما واقعا توان تقابل نداریم و به هر قیمتی شده در فکرگریز و فرار هستیم .جواب ندادن به حملات اسرائیل در سال های گذشته کار رو به جایی رسوند که هر روز سریال ساختگی سلاح شیمیایی از رسانه های غرب پخش میشه و ما فرداش باید شاهد حمله ی سنگین تر از دیروز باشیم .من نمیگم الان بریم همشونو بزنیم  که در نتیجه اونا هم مارو میزنند .من میگم باید از این فرصت استفاده میکردیم یکم توان تاکتیکی و تکنولوژیکی رو در سوریه بالا می بردیم .شاید یکم جولان دادن ائتلاف غربی و اسرائیل کمتر می شد .الان یکم دیر به نظر میرسه .مشکل ما اینه که اسمان رو تمام کمال به روس ها و سوری ها سپردیم .در حالی که اهداف حملات امریکا و اسرائیل ما هستیم نه روسیه یا حتی سوریه!!!

نه می خوای با اف 5 و میگ 23 مقابله کنیم با ارتش آمریکا .... اگه فردا حرم رضوی رو هم با خاک یکسان کنند ، جمهوری اسلامی توان مقابله نداره .... مهم آقازاده های لندن نشین و کانادا نشین هستن ....  نظر من رو در امضام می بینید ...

-------

ویرایش شد . 

ویرایش شده در توسط Ghalam

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
10 minutes قبل , Navard گفت:

در مورد اس ۳۰۰ هم که باید گفت به هیچ عنوان جلو دار یک حمله همه جانبه نیست

بله ولی مطمئن هستم کسی نمیاد به روسیه ضربه بزنه و همین که از شدت  حملات کم کنه کلی ارزش داره و تازه میتونه با رادارهاش هشدار زودهنگام بده و سمت هدف رو اعلام کنه و نیروها بتونن پناه بگیرن  حالا اگه نگیم با هواپیماش موشکهای کروز رو بزنه عاقل باشیم میتونیم دیدبانهای بصری با پدمن هم مستقر کنیم تا با کروزها درگیر بشن که در صورتی که اطلاعات هدف 2 دقیقه قبلش بهشون مخابره بشه در صورت امکان خیلی موثرتر میتونن درگیر بشن 

12 minutes قبل , Navard گفت:

همین امروز هواگرد های p3و p8 در اطراف سوریه پرواز کردن .برای تقابل با همین امری که شما گفتین!!!و اینقدر ها هم کار سختی نیست براشون که یک زیر دریایی با تکنولوژی چند دهه پیش رو شناسایی کنند

حرفتون تقریبا درست هست ولی اگه زیردریایی مثل کیلو یا لادا داشتند بحث فرق میکرد هرچند که با همین زیردریایی رومئو هم اگه منطقه تقریبی هدف رو بدونی و از قبل براش برنام ریزی کرده باشی (سکوت رادیویی رو برقرار کنی و اگه بتونی کف نشینی یا اگه نه حرکت با حداقل دورموتور و یا ایست کامل خیلی خیلی احتمال کشف پایین میاد البته این شرایط رو خیلی سخت و محدود میشه اجرا کرد ولی شدنی هست با توجه به کار تقریبا روتینی که امریکا در مدیترانه انجام میده )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
14 minutes قبل , Ghalam گفت:

توان تقابلمون رو اون بنده خدا « حرام شرعی » اعلان کرد ....

30 سال هزینه کردن کشور و 10 سال تحریم سنگین با یک « حرام شرعی » و یک « کامیون بتن » سر و ته ش تمام شد ...

نه می خوای با اف 5 و میگ 23 مقابله کنیم با ارتش آمریکا ....

اگه فردا حرم رضوی رو هم با خاک یکسان کنند ، جمهوری اسلامی توان مقابله نداره .... مهم آقازاده های لندن نشین و کانادا نشین هستن .... 

سلام

دوست گرامی ظاهرا مثل این که تاپیک سوریه در سایت میلیتاری رو با جای دیگه ای اشتباه گرفته اید . آدرسهایی که میدید کمی نابجا است . 

متاسفم و نمی خوام موضوع رو ادامه بدهم چون آدرس جمله اون زیر نوشته هاتون : " ما باید سلاح هسته ای داشته باشیم " کاملا واضح است .

:angry:

ویرایش شده در توسط oldmagina
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تکمیلی/
ماکرون: ظرف چند روز آینده درباره اقدام نظامی در سوریه تصمیم‌گیری می‌کنیم. در صورتی که حمله‌ای صورت گیرد، علیه توانمندی‌های شیمیایی سوریه خواهد بود، نه متحدان دمشق.
فارس

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
20 minutes قبل , oldmagina گفت:

سلام

دوست گرامی ظاهرا مثل این که تاپیک سوریه در سایت میلیتاری رو با جای دیگه ای اشتباه گرفته اید . آدرسهایی که میدید کمی نابجا است . 

متاسفم و نمی خوام موضوع رو ادامه بدهم چون آدرس جمله اون زیر نوشته هاتون : " ما باید سلاح هسته ای داشته باشیم " کاملا واضح است .

:angry:

آدرسم درسته ، بار قبلی 4 تا رو کشتن ، این بار 7 تا رو ، بار بعدی هم احتمالا 14 تا بعدش هم 28 تا رو الی آخر ...

یک روز همین روس ها حرم رضوی رو به توپ بستن ، دولت قاجار چه غلطی تونست بکنه !؟ هیچی ، چون توانش رو نداشت ... آیا جمهوری اسلامی از لحاظ نظامی توان پاسخ دادن به حمله به خاک ایران رو داره !؟ نه !!! وگرنه امثال بن سلمان و امارات برای ما شاخ و شونه نمی کشیدن ...

همونطور که نیروی هوایی نسبتا مدرن ولی زخمی ما در اوایل جنگ پدر ارتش عراق رو در آورد ، نیروی هوایی دشمنان هم همین کار رو سر ما میاره ... تنها راه حفاظت از خودمون رو من در مسلح بودن به سلاح هسته ای می دونم که مانع از یک جنگ گسترده نظامی بشه وگرنه جنگیدن به سبک حزب الله و یمن که کل زیرساخت هاشون از بین رفت ، برای یک کشوری مثل ایران ، هنر نیست ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
33 minutes قبل , Ghalam گفت:

نه می خوای با اف 5 و میگ 23 مقابله کنیم با ارتش آمریکا .... اگه فردا حرم رضوی رو هم با خاک یکسان کنند ، جمهوری اسلامی توان مقابله نداره .... مهم آقازاده های لندن نشین و کانادا نشین هستن ....  نظر من رو در امضام می بینید ...

-------

ویرایش شد . 

جهت یاد اوری میگم .بعد جنگ جهانی دوم برای دستگیری سران نازی تا انسوی قاره ها نیز رفتن .پس برای کسی راه فرار نیست که الان بگیم جنگ شه فلان کس فرار میکنه .این حرف و این عمل دور از منطق.

دوست عزیز .اینجا بحث ما بحث نظام نیست .بحث ایران و تمامیت کشوریه که ۲۵ قرن سر حفظش جنگیدیم  . در جنگ جهانی دوم دو طرف سلاح شیمیایی داشتن بهتر از جنگ اول جهانی ولی هیچ کی استفاده نکرد .عاقبت داشتن سلاح هسته ای هم همین . اگر کسی استفاده کنه اون روز اخر الزمان...

25 minutes قبل , sezar گفت:

بله ولی مطمئن هستم کسی نمیاد به روسیه ضربه بزنه و همین که از شدت  حملات کم کنه کلی ارزش داره و تازه میتونه با رادارهاش هشدار زودهنگام بده و سمت هدف رو اعلام کنه و نیروها ...

راستش فرمایشاتتون بسیار ایده ال  و خوشبینانست .حقیقت اینه که موفق بودن همچین طرحی  .لازمش هماهنگی بی حد و حصر ماست.(و البته بسیار خوب بودن امکانات نظامی ما!)خب سوریه همچین هماهنگی نداره و امکانشم ضعیف در این محیط پر حادثه .ما فقط در این شرایط باید قابلیت کشندگی  و پر خطر بودن اسمان و دریا و  در نهیات زمین رو بالا ببریم . وگرنه وایسیم همینطوری راست راست اونا بیاند بمباران کنند ما هم چهار تا موشک بزنیم که به افتخارات گنبداهنین و پیکان  و پاتریوت افزوده بشه  اخر عاقبت خوشی رقم نخواهیم زد.من تصور میکنم .خواه نا خواه  غربی ها با ما در سوریه درگیر میشن و یا با حمله ای محدود دست خودشون رو چنان بالا می برند که ما در مذاکرات ببازیم .با این سیاستی که ما در سوریه در پیش گرفتیم.فقط روز به روز  حملات بیشتر میشه .اخر روزی میرسه که نه پایگاهی برامون مونده نه پدافندی و نه سلاحی .نمیدونم حتما چاره ای نیست که سیاست چشم پوشی و صبر ایوب رو در پیش گرفتیم

ویرایش شده در توسط Navard
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مثل اینکه الکساندر لاورنتیف امروز حسابی به اقای شمع خانی قول داده که روسیه تحت هیچ شرایطی تو این قضیه پا پس نمیکشه به شرطی که ایران اقدام یکجانبه انجام نده (جالب پرواز جنگنده هاشون با غلاف جنگ الکترونیک و موشک ضد کشتی و پرواز بر فراز ناوشکن یو.اس.اس دونالد کوک و تحرک نیروهاشون و تهدید وتو کردن قطع نامه شورای امنیت  نشان دهنده این موضع هست . روزنامه های ترکی و امثال المصدر نیوز و ... همین تحلیل رو میکنن )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
24 minutes قبل , Navard گفت:

جهت یاد اوری میگم .بعد جنگ جهانی دوم برای دستگیری سران نازی تا انسوی قاره ها نیز رفتن .پس برای کسی راه فرار نیست که الان بگیم جنگ شه فلان کس فرار میکنه .این حرف و این عمل دور از منطق.

سران نازی لندن را بمباران می کردن ولی  عزیزان ما ، دردانه هاشان را به لندن می فرستن ...

من در مورد برجام همین روزها رو پیش بینی می کردم ، ولی فحش خوردم و به من گفتن : « امل ، افراطی و ... »  ، در مورد این پاسخ ندادن ها هم پیش بینی می کنم که حمله ی بعدی به نیروهای ما خرد کننده تر و کمر شکن تر و خونین تر خواهد بود ... در مورد منطقه هم پیش بینی می کنم طی 5-10 سال آینده به کشور ما حمله می شه و زیرساخت های ما شخم زده می شه ( البته اگه تا اون زمان از داخل فرو نپاشیده باشیم ! )

من نه به حزبی تعلق دارم و نه به جناحی و نه منافع مادی دارم و به خاطر شخصیتم نمی تونم حرف هام رو در لفافه بزنم ( اگه می تونستم زبان بازی کنم ، الآن اوضاع مادیم بهتر بود و احتمالا وقت آزاد نداشتم که در این موارد نظر بدم ! )

اگه می تونی جلوی 450-500 جنگنده ی اعراب خلیج فارس + 300 جنگنده ی ترکیه و ارتش پاکستان رو بگیرید به صورت متعارف ، این گوی و این میدن ، ما که به جزء پست دادن در همین فروم چیز دیگه ای توی دستمون نیست ...

ترکیه هم کفتار صفتی خودش رو در قضیه ی عفرین نشون داد و اگه ایران با اعراب وارد جنگ بشه ، به بهانه ی وجود پان ترک ها به آذربایجان غربی و شرقی حمله می کنه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.