MR9

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش سوم ( از NOVEMBER 2016)

Recommended Posts

6 minutes قبل , IRGCC گفت:

بعد از سخنرانی سید حسن نصرالله، IDF اعلام کرده پهپاد ایرانی که اخیرا ساقط کردیم مسلح بوده و قصد انجام عملیات در اسرائیل داشته !

مثلا خواست توجیح کنه حمله به T4 رو ؟!

اون پهپاد احتمالا با سایدویندر هدف قرار گرفت اما انفجارش بسیار بزرگ بود که می شه دو نتیجه گرفت :

پهپاد تله بوده و بخاطر احتمال هدف قرار گرفتن، ماده منفجره و مکانیزم انهدام خودکار داشته است. 

پهپاد مسلح بوده و بعد از اصابت منفجر شده است. 

مجموعه شواهد احتمال دوم را ضعیف می کنه 

دنبال بهانه برای دفاعی نشان دادن حرکات تهاجمی و خوی وحشی گری خودشان هستند. 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه سوال:

چرا الان فقط روسیه هست که در سازمان ملل و رسانه ها فعاله و اصلا صدایی از ایران در نمیاد و هیچ تحرکی نداریم؟

ویرایش شده در توسط Saeed7Star

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
8 minutes قبل , Saeed7Star گفت:

یه سوال:

چرا الان فقط روسیه هست که در سازمان ملل و رسانه ها فعاله و اصلا صدایی از ایران در نمیاد و هیچ تحرکی نداریم؟

با سلام

عزیزان مطلع ؟ اصرار دارند که ما دیپلماسی غیر فعال را با شدت پیگیریم و حتی دلیل عقب نشینی احتمالی را همین موضوع عنوان میکنند

پ ن : یه مطلب در مورد افکار عمومی نوشتم دلم میخواست بزرگان انجمن جوابی بدهند ندادن الان کمی لحنم تند شد ببخشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ناو وینستون چرچیل وارد ..مدیترانه شد...مطمئنا یه خوابهایی دیدن..روس ها به هیچ عنوان در شرایط..تنش شدید نیستند..وقتی با 4 تا توییت 11 درصد روبل در 3 روز افت..کنه..معلومه..وضع اقتصادی چه وضعیست..چینی ها هم....رسما نقش خیار را قبول کردند.الان..وقتشه..ما هم شاخ..و شانه بکشیم..کنار روس ها..نفت به نزدیک ها 73 دلار ..سقف سالیانش نزدیک..شده..این سکوت..ما..و تنها بودن روس ها در کنتاک.کلامی...اصلا عاقلانه..نیست..نمیدونم..اقایون در شرایط نرمال روزی 20 بار برای کل دنیا شاخ شانه..میکشند..الان.که نباید...فقط 1 صدا شنیده بشه..ساکتند..همه چیمون.به هم..میادمیگذارند دلار 6 بشه...مناسبات اقتصادی به هم بریزه..پالس های بد به دشمنان داده بشه..بعد یادشان..میوفته..که باید کاری کرد..الان مودب بودن جواب نمیده..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
17 minutes قبل , bluemoon گفت:

با سلام

عزیزان مطلع ؟ اصرار دارند که ما دیپلماسی غیر فعال را با شدت پیگیریم و حتی دلیل عقب نشینی احتمالی را همین موضوع عنوان میکنند

پ ن : یه مطلب در مورد افکار عمومی نوشتم دلم میخواست بزرگان انجمن جوابی بدهند ندادن الان کمی لحنم تند شد ببخشید

روسیه حداقل با تماس های تلفنی که با کشورهای دیگه انجام داد، خودشو برای حل این موضوع فعال نشون داد ولی ما در سطح رییس جمهور یا وزیر خارجه حتی یه تماس با روسها هم برای فعال نشون دادن خودمون نداشتیم

ویرایش شده در توسط Saeed7Star

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
21 hours قبل , bluemoon گفت:

میشه با چاپ چند مقاله یا تبلیغات در  روزنامه های معروف یا شبکه های خبری و گفتن عواقب جنگ کشته های جنگ و اینکه در عراق با دروغ تسلیحات شیمیایی جنگ شروع شد و الان باز هم تکرار همون موضوع میشه افکار عمومی را تحریک کرد

این مطلب را ندیده بودم 

حالا بعد از خبرهای خوب ، خبرهای بد را هم باید گفت . یک بخش دیپلماسی ، همانطور که گفته شد ، بحث جمع اوری اطلاعات هست. جمع اوری اطلاعات به خودی خود ، تاثیری ندارد و باید به اصطلاح فرآوری شده ، تلخیص شود و بصورت واضح در اختیار مخاطب قرار گرد . این بخشی هست که ما در ان ضعف داریم . یعنی هر اندازه کارمثبت صورت بگیرد ،وقتی بشکل مطلوب رسانه ای نشود ، حداقل تاثیر را خواهد داشت . 

در حالیکه برعکس ، حریف ما بخوبی از این حربه استفاده و برای هر کاری از تمام ظرفیت رسانه ای خودش استفاده می کند . مثال بارز ان را هم در جنگ 1991 و 2003 دیدیم.

در جنگ 1991 به فاصله 24 ساعت تا شروع حمله ، تمامی شبکه های تلویزیونی ایالات متحده در یک اقدام هماهنگ ، فیلم مشهور تاپ گان را نمایش دادند برای تههیج افکار عمومی .

در جنگ 2003 ، یک خبرنگار غربی ، در رپرتاژش از منطقه نبرد ، این خبر را منتشر کرد که در همراهی با واحدهای مهاجم ، 13 ساعت پیشروی داشته بدون اینکه با مقاومت عراقی ها روبرو شود که خوب بازتاب این چنین تاکتیکهای خبری اظهر من الشمس هست .

ما باید یاد بگیریم که اگر قصد داریم تاثیر گذاری مطلوبی روی افکار عمومی دنیا داشته باشیم ، یک اتاق فکر متمرکز باید وجود داشته باشد تا تیتر اول روزنامه ها ، ف.ب ، توییتر ، تلگرام ، اینستاگرام و سایر رسانه ها ، بطور همزمان موضوع مورد نظر ما را برند سازی و ترند گذاری کنند تا توجه همه جلب شود . وقتی توجه جلب شود ، ان وقت زمان جهت دهی افکار عمومی ( و نه کانالیزه کردن انها ) هست . 

پی نوشت :

حالا در اینجا تفاوت ظریف میان " کانالیزه کردن افکار عمومی " با " جهت دهی " انها را باید مد نظر داشت ،چون در عین تفاوت بزرگی که دارند ، تشابهات فراوانی را هم می شود بین انها پیدا کرد 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه سری افراد مهم همیشه هستن که کم حرف میزنند ولی حرفها مهم و اساسی مثل رهبر انقلاب مثل سردار سلیمانی مثل سید حسن نصرا....

امروز سید حسن نصرا.... نحوه ی پاسخ گویی ما رو مشخص کرد. و دلیل سکوت مطلق ما هم تقریبا مشخص شده ازسوی مقامات و هم از طرف رسانه ها

وارد فاز جدیدی از رویارویی ایران و صیهونیستها شدیم دو طرف تصمیم خودشون رو گرفتن

.....................

دکتر ولایتی هم هدف بعدی ارتش و مقاومت رو اعلام کرد استان ادلب و احتمال خیلی زیاد برای شروع شهر جسرالشغور و دشت الغاب با توجه به حرکت احتمالی به سمت فوعه و کفریا نیروهای مقاومت میتونند حضور گسترده در این عملیات داشته باشند

جسرالشغور و سهیل حسن رو که یادتونه پشت بیسیم در حومه این شهر از بشار اسد میخواست نیرو اعزام کنه. ضد حملات سنگین سهیل حسن برای رسیدن به بیمارستان این شهر و مقاومت نیروهای انغماسی تروریستها در برابر هر نیروی سوری نزدیک پنج تروریست که اکثرا هم خارجی بودن کشته میشدن اطراف بیمارستان که کلا جدا بود شده بود حمام خون الان اگر نیروهای سوری حداقل از شهر جسرالشغور فرار نمیکردن باید در مورد درعا صحبت میکردیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حالا جدا از بحث های سیاسی در تمام درگیری های منطقه چیزی که ما و نیروی های متحد ما به شدت از نداشتن ان رنج میبرند سامانه دفاع هوایی هست شما حساب کنید اکر حزب الله لبنان یا یمنی ها از ان برخوردار بودن چقدر معادلات نبرد متفاوت میشد قطعا  سامانه های برد بلند و حتی برد متوسط به دلیل تجهیزات زیاد و حجم بالا و همچنین اموزش و مهمتر از  همه اتکا به رادار برای کشف اهداف مناسب نیستند حتی سامانه هایی چون کروتال که در داخل هم ساخته میشود وابستگی به رادار  و قدرت مانور و سرعت نسبتا کم و سرجنگی سبک وبرد محدود زیاد مناسب نیستند نمونه ای که بسیار بکار ما میاد چیزی شبیه موشک اومخونتو هست هدایت فروسرخ و قدرت مانور  و سرعت به شدت بالا و سرعت جنگی بسیار مناسب و در کل به شدت   جمع و جور ! بماند که شناورهای ما هم تشنه چنین سامانه ای هستند بردش هم به 20تا 30 کیلومتر رسیده است .حتی ترکیب این موشک با یه رادار پسیو و یا سامانه الکترواپیتک قدرتمند تهدید خوبی برای هر نیروی هوایی هست

ویرایش شده در توسط karmania20152015

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
51 minutes قبل , MR9 گفت:

این مطلب را ندیده بودم 

ممنون که دیدید

اما هنوزمتوجه نمیشم جنابعالی قبول دارید کم کاری دیپلوماسی را ( شکل کلاسیک )

53 minutes قبل , MR9 گفت:

ما باید یاد بگیریم که اگر قصد داریم تاثیر گذاری مطلوبی روی افکار عمومی دنیا داشته باشیم ، یک اتاق فکر متمرکز باید وجود داشته باشد تا تیتر اول روزنامه ها ، ف.ب ، توییتر ، تلگرام ، اینستاگرام و سایر رسانه ها ، بطور همزمان موضوع مورد نظر ما را برند سازی و ترند گذاری کنند تا توجه همه جلب شود . وقتی توجه جلب شود ، ان وقت زمان جهت دهی افکار عمومی ( و نه کانالیزه کردن انها ) هست . 

منظور ما یا نظام

55 minutes قبل , MR9 گفت:

پی نوشت :

حالا در اینجا تفاوت ظریف میان " کانالیزه کردن افکار عمومی " با " جهت دهی " انها را باید مد نظر داشت ،چون در عین تفاوت بزرگی که دارند ، تشابهات فراوانی را هم می شود بین انها پیدا کرد 

امیدوارم استاد گرامی توضیح کاملی بدهید

ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
47 minutes قبل , aminor گفت:

یه سری افراد مهم همیشه هستن که کم حرف میزنند ولی حرفها مهم و اساسی مثل رهبر انقلاب مثل سردار سلیمانی مثل سید حسن نصرا....

امروز سید حسن نصرا.... نحوه ی پاسخ گویی ما رو مشخص کرد. و دلیل سکوت مطلق ما هم تقریبا مشخص شده ازسوی مقامات و هم از طرف رسانه ها

وارد فاز جدیدی از رویارویی ایران و صیهونیستها شدیم دو طرف تصمیم خودشون رو گرفتن

.....................

دکتر ولایتی هم هدف بعدی ارتش و مقاومت رو اعلام کرد استان ادلب و احتمال خیلی زیاد برای شروع شهر جسرالشغور و دشت الغاب با توجه به حرکت احتمالی به سمت فوعه و کفریا نیروهای مقاومت میتونند حضور گسترده در این عملیات داشته باشند

جسرالشغور و سهیل حسن رو که یادتونه پشت بیسیم در حومه این شهر از بشار اسد میخواست نیرو اعزام کنه. ضد حملات سنگین سهیل حسن برای رسیدن به بیمارستان این شهر و مقاومت نیروهای انغماسی تروریستها در برابر هر نیروی سوری نزدیک پنج تروریست که اکثرا هم خارجی بودن کشته میشدن اطراف بیمارستان که کلا جدا بود شده بود حمام خون الان اگر نیروهای سوری حداقل از شهر جسرالشغور فرار نمیکردن باید در مورد درعا صحبت میکردیم

شما را با اخبار کامل و تصاویر نابتون میشناسیم

این چند روز منتظرتون بودیم برای اخبار میدانی و البته تحلیل

خسته نباشی دلاور

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, bluemoon گفت:

با سلام

سلام، البته پست شما خطاب به من نیست اما بد نیست به مورد زیر  اشاره کنم :

نامه به ترامپ 

http://www.asianews.it/news-en/Letter-to-Trump-from-Damascus%3A-the-mutilated-young-Rabee-and-the-'nice-and-smart'-missiles-43610.html

اما شخصا فکر می کنم قدرت نرم علی الخصوص رسانه به شدت زیر سایه ی قدرت سخت و قدرت اقتصادی قرار دارد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
13 minutes قبل , bluemoon گفت:

اما هنوزمتوجه نمیشم جنابعالی قبول دارید کم کاری دیپلوماسی را ( شکل کلاسیک )

این که فرمودید "کم کاری" ، را باید به شکل نسبی تحلیل کرد ، چون اطلاعات ما از پشت پرده بسیار اندک هست و بسیاری از گفتگوها و به اصلاح "بده- بستان ها " اصولا رسانه ای نمیشود . ما فقط سطح ( ظاهر) ماجرا را داریم رصد می کنیم .

منظور ما یا نظام

هر دو سطح . یک اصل سالهاست که برای ما مصداق دارد . کار رسانه ای هماهنگ ما در سطح راهبردی و تاکتیکی  بسیار ضعیف هست و اگر استتثنایی وجود داشته باشد ، اندک بوده و فاقد تاثیر گذاری لازم برای مخاطبان ( در اینجا شما باید مخاطبان را در سطح داخلی ، منطقه و فرا منطقه اقناع کنید ) 

امیدوارم استاد گرامی توضیح کاملی بدهید

این بحث استاد بودنش که بیشتر مزاح هست ، همه مشغول یادگیری از نظرات هم هستیم و جذاب بودن میلیتاری هم در همین  نکته نهفته است . فیدبکهایی که در اینجا وجود دارد را در هیچ رسانه نظامی در حوزه  زبان فارسی پیدا نمی کنید .

درزمان خودش ، انشا.... مطلب کوتاهی را تقدیم می کنم ، چون این بحث پیچیده است و باید روی ان با تمرکز کار کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
9 minutes قبل , warjo گفت:

سلام، البته پست شما خطاب به من نیست اما بد نیست به مورد زیر  اشاره کنم :

نامه به ترامپ 

http://www.asianews.it/news-en/Letter-to-Trump-from-Damascus%3A-the-mutilated-young-Rabee-and-the-'nice-and-smart'-missiles-43610.html

اما شخصا فکر می کنم قدرت نرم علی الخصوص رسانه به شدت زیر سایه ی قدرت سخت و قدرت اقتصادی قرار دارد.

با سلام

پستم خطاب به تمام اساتید منجمله شما بود

جایی خوندم که برخی کشورها مثل عربستان مبالغی را برای نشر سخنان سفیر یا وزیر امورخارجه میدهند برای مواردی که احساس میکنند مهمه

همینطور در زمان نشستهای برجامی گویا اقای ظریف و تیمشون هم این روش را امتحان کردن

همه میدونیم احزاب مختلف امریکا در زمان انتخابات هزینه های زیادی را برای درج اخبار و تخریب حریفشان از طریق رسانه ها انجام میدهند

پس چرا ما این کار را نمیکنیم

( کاملا صحیح هست که "قدرت نرم علی الخصوص رسانه به شدت زیر سایه ی قدرت سخت و قدرت اقتصادی قرار دارد." اما فعلا و در موارد اضطراری با چند میلیون دلار یا چند ده میلیون دلار میشه کمی افکار مردمشون را تحریک کرد )

پ ن : دوستان عزیز همه میدونید که برخی سناتورها با گرفتن مبالغی در گردهمایی منافقین سخنرانی میکنند و پول گرفتن در این موارد گویا لابی حساب میشود

پ ن 2 : ما هم برای تهیج افکار مردم و بیان واقعیتها باید از این حربه استفاده کنیم

ویرایش شده در توسط bluemoon

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
15 minutes قبل , MR9 گفت:

این که فرمودید "کم کاری" ، را باید به شکل نسبی تحلیل کرد ، چون اطلاعات ما از پشت پرده بسیار اندک هست و بسیاری از گفتگوها و به اصلاح "بده- بستان ها " اصولا رسانه ای نمیشود . ما فقط سطح ( ظاهر) ماجرا را داریم رصد می کنیم .

فقط منظورم دیپلوماسی اشکار یا کلاسیکه 

از اول گفتم بنظرم عجیبه که وزارت خارجه تماس رسانه ای با کشورهای مهم نداشته ( نه پشت پرده )

یا نشست رسانه ای بازم با چند کشور دوست و مهم برای جلب توجه افکار عمومی

15 minutes قبل , MR9 گفت:

این بحث استاد بودنش که بیشتر مزاح هست ، همه مشغول یادگیری از نظرات هم هستیم و جذاب بودن میلیتاری هم در همین  نکته نهفته است . فیدبکهایی که در اینجا وجود دارد را در هیچ رسانه نظامی در حوزه  زبان فارسی پیدا نمی کنید .

درزمان خودش ، انشا.... مطلب کوتاهی را تقدیم می کنم ، چون این بحث پیچیده است و باید روی ان با تمرکز کار کرد

استاد = با تجربه تر ٰ آگاه تر ٰ با مطالعه تر و .........

منتظر مطالبتون همیشه بودم و هستم

ویرایش شده در توسط bluemoon

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فقط منظورم دیپلوماسی اشکار یا کلاسیکه 

از اول گفتم بنظرم عجیبه که وزارت خارجه تماس رسانه ای با کشورهای مهم نداشته ( نه پشت پرده )

البته نظر شخصی بنده این هست که چندان عجیب هم نیست ، وقتی شما سعی می کنید تا دستتان برای حریف به اصطلاح "رو " نشود ، بالاجبار تلاش خواهید کرد که به دور از جنجال های رسانه ای ، کارتان را پیش ببرید . 

بعنوان مثال ، کتاب جناب ولایتی در خصوص مذاکرات مربوط به قطعنامه 598 ( تاریخ سیاسی جنگ تحمیلی ) یک دو مورد از این تلاش ها را ذکر کرده  ( تا جایی که حضور ذهن دارم ) 

سلطان دیپلماسی قرن بیستم در حوزه تمدنی غرب ( هنری کیسینجر ) هم در  کتاب مشهور خودش که در میلیتاری هم معرفی شد ، نمونه های خوبی را ذکر کرده 

استاد = با تجربه تر ٰ آگاه تر ٰ با مطالعه تر و .........

منتظر مطالبتون همیشه بودم و هستم

در میلیتاری ، دوستانی هستند که به مراتب بیشتر از بنده مطلع بوده و هستند ، امثال دوستانی نظیر جناب مصطفی ، رایش مارشال ، سید محمد و بقیه عزیزان مطلع ، فقط باید تشریف اورده و میلیتاری را مزیّن کنند . بطور قطع وقتی این دوستان باشند ، بنده بیشتر سکوت می کنم و از مطالب این دوستان استفاده . 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.