MR9

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش سوم ( از NOVEMBER 2016)

Recommended Posts

پیشنهام هیچی! آمریکاییها متاسفانه از عدم تمایل ما به جنگ سواستفاده میکنن و ما هم ترجیح میدیم جنگی درنگیره

کل این شو که اجرا شد جهت جلوگیری از تلافی ما ضد اسراییل بود که موفق شد و ما هم نشستیم سرجامون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هیچ کدوم سنگر شکن نبودن و بشار هم نمیاد ذخیره هاشون بذاره روی زمین، ضمن اینکه تسلیحات شیمیایی بمبارون بشن ممکنه منتشر بشن.

کلا برای مهار پاسخ ما بود به اسراییل

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 minutes قبل , i-ronin گفت:

پیشنهام هیچی! آمریکاییها متاسفانه از عدم تمایل ما به جنگ سواستفاده میکنن و ما هم ترجیح میدیم جنگی درنگیره

کل این شو که اجرا شد جهت جلوگیری از تلافی ما ضد اسراییل بود که موفق شد و ما هم نشستیم سرجامون

فکر کن تو مسئول و تصمیم گیر، چه برنامه و استراتژی ارائه می دادی؟

به هر حال تو ذهنت یه ایده ای هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
9 minutes قبل , Aliz45678 گفت:

در مورد امار موشک های زده شده درکنفرانس خبری روس ها با ذکر مکان های مورد حمله قرار داده شده و نمایش نقشه محل ها  رو اعلام کردن  چه تعداد موشک به هر هدف روهم اعلام کردن

۷۱ موشک شکار شده

تنهاهاپدافند محله برزه نتوانسته از پس ماموریت خودش درست بربیاد از ۳۰ موشک شلیک شده به این محله ۱۳تا از موشک ها هدف قرار گرفتن

دیدبان حقوق بشر سوریه هم اعلام کرده بیش از ۶۵ موشک نابود شده

باز خوبه صد و بیست سی تا موشک زدن اگه حمله بزرگتری انجام میدادن و چند هزار موشک به سمت سوریه شلیک میکردن اوضاع وخیم تر میشد 

البته انتظار پاسخی رو هم از طرف سوریه نداشته باشید چون معتقدند حمله نمایشی بوده و برای حفظ آبروی ترامپ و رو کم کنی روسها بوده و تاثیر میدانی نداشته و از این حرفا...

قبل از حمله موشکی روسها حتی تهدید کرده بودن که منشاء شلیک موشکها رو مورد هدف قرار میدن(!)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, arminheidari گفت:

فکر کن تو مسئول و تصمیم گیر، چه برنامه و استراتژی ارائه می دادی؟

به هر حال تو ذهنت یه ایده ای هست

محسن رضایی میگفت وقت ورد آمریکایی ها رفتیم پیش امام گفتیم چه کنیم؟ امام گفت شما تصمیم بگیرید اما من بودم میزدم :) ولی تصمیم این شد نزنیم

آمریکایی ها و اسراییل تا حالا زیاد بما زدن از تکریت تا اینجا ما هم تا حالا یه گلوله سمتش نزدیم

من بودم میزدم،آتش به اختیار

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[از کنفرانس خبری پنتاگون، وزارت دفاع ایالات متحده]

76 تیر موشک به سمت تاسیسات برزه شلیک شد که شامل 57 تاماهاک و 19 تیر  JASSM بودند. 

پدافند هوایی سوریه موفق به انهدام حتی یک تیر موشک، با وجود شلیک 40 تیر موشک پدافندی نشده است و اکثر شلیک‌ها پس از اتمام حملات هوایی ائتلاف صورت گرفته است. 

"ما هیچ شواهدی در اختیار نداریم که سامانه‌های پدافندی #روسیه در حملات بامداد امروز استفاده شده باشند. پدافند هوایی #سوریه 40 موشک شلیک کرد که تقریبا همگی آنها پس از آخرین حملات متحدین بود." 

کروزر CG-61 مونتِرِی 30 تیر موشک کروز تاماهاوک از دریای سرخ شلیک کرد. ناوشکن DDG-58 لابون نیز 7 تیر تاماهاوک از دریای سرخ شلیک کرد. ناوشکن DDG-76 هیگینز هم در طی حملات دیشب 23 تیر تاماهاوک از شمال خلیج فارس به سوی سوریه شلیک کرد. 

بمب‌افکن‌های B-1 لنسر موشک‌های کروز JASSM را شلیک کرده (۱۹عدد)و شکاری‌های F-22 رپتور نقش جنگ الکترونیک را بر عهده داشتند. 

مخازن نگهداری مواد شیمیایی شنشار نیز با 22 تیر موشک توسط هر سه عضو ائتلاف مورد حمله قرار گرفت و بانکرهای نگهداری مواد شیمیایی توسط 7 تیر موشک هدف قرار گرفتند. 

*در کل 105 تیر موشک اهداف مختلف را مورد اصابت قرار دادند.

کانال پرتو

.....

این هم ادعای امریکایی هاست و باید منتظر اخبار موثق تر با سند معتبر باشیم.

از طرفی توجه کنید این حمله بدون هیچگونه عملیات سر کوب پدافندیصورت گرفت. قطعا هدف تغییر رژیم اسد  یا حملات دامنه دار تر نبوده و نیست چون اگر این چنین بود ابتدا  با موج اول حمله باید سر کوب پدافند رو شاهد میبودیم. و در حملات بعدی نقاط استراتژیک .

ویرایش شده در توسط lordashrafi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 minutes قبل , i-ronin گفت:

محسن رضایی میگفت وقت ورد آمریکایی ها رفتیم پیش امام گفتیم چه کنیم؟ امام گفت شما تصمیم بگیرید اما من بودم میزدم :) ولی تصمیم این شد نزنیم

آمریکایی ها و اسراییل تا حالا زیاد بما زدن از تکریت تا اینجا ما هم تا حالا یه گلوله سمتش نزدیم

در مورد اون شرایط ارتش هم اقدام کرد و دو ناوش شهید شدن 

درست یا غلط بودن این اقدام هنوز بحث نشده که باید بحث بشه اگرچه اینجا جاش نیست 

منم موافقم حمله دشمن نباید بی جواب بمونه 

ولی راهکارت رو می خواستم، الان نیرو و فرصت دلخواهت رو داری، چه اقدامی می کنی؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, arminheidari گفت:

در مورد اون شرایط ارتش هم اقدام کرد و دو ناوش شهید شدن 

درست یا غلط بودن این اقدام هنوز بحث نشده که باید بحث بشه اگرچه اینجا جاش نیست 

منم موافقم حمله دشمن نباید بی جواب بمونه 

ولی راهکارت رو می خواستم، الان نیرو و فرصت دلخواهت رو داری، چه اقدامی می کنی؟

اقدام ارتش ربطی به ورود آمریکایی ها نداشت، ارتش هم اومد شیک بجنگه ولی نشد! تمام موشکهای استاندارد دیفیت دشد! ولی با مین ریزی و کاتیوشا نتیجه گرفتیم! چون متناسب بود! بگذریم

من بودم به یکی از ناوها حمله میکردم، پاسخ متناسب و معکوس! ولی من نیستم خوشبختانه :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
14 minutes قبل , i-ronin گفت:

فکر کنم اگرقرار هست به دفاع مقدس استناد کنیم ، درست استناد کنیم  :

سند شماره 208834 اطلاعات نیروی دریایی سپاه  :

"در حالی که تصمیم گیری به برخورد نظامی با اولین اسکورت نفت کش ها را امام خمینی (ره) به مسئولین واگذار کرده بودند ، لیکن در یک ملاقات خصوصی وقتی گزارش عبور نفت کش ها به استحضار امام(ره) رسید، ایشان فرمودند که "اگر من بودم ، می زدم " همین تدبیر هم پایه و اساس ایجاد نیروی دریایی سپاه شد . 

ضمنا در سند مذکور اسمی از محسن رضایی نبوده ، ایشان فقط روایت کردند قضیه را .....

=====================

عین عبارت سند نیروی دریایی سپاه هست و این هوشمندی امام بود که برخورد را به فرماندهان میدانی که از شرایط رزمی بهتر مطلع بودند ، سپردند .

همانطور که گفتید ، خوشبختانه در مصدر فرماندهی قرار ندارید :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 minutes قبل , MR9 گفت:

فکر کنم اگرقرار هست به دفاع مقدس استناد کنیم ، درست استناد کنیم  :

سند شماره 208834 اطلاعات نیروی دریایی سپاه  :

"در حالی که تصمیم گیری به برخورد نظامی با اولین اسکورت نفت کش ها را امام خمینی (ره) به مسئولین واگذار کرده بودند ، لیکن در یک ملاقات خصوصی وقتی گزارش عبور نفت کش ها به استحضار امام(ره) رسید، ایشان فرمودند که "اگر من بودم ، می زدم " همین تدبیر هم پایه و اساس ایجاد نیروی دریایی سپاه شد . 

ضمنا در سند مذکور اسمی از محسن رضایی نبوده ، ایشان فقط روایت کردند قضیه را .....

=====================

عین عبارت سند نیروی دریایی سپاه هست و این هوشمندی امام بود که برخورد را به فرماندهان میدانی که از شرایط رزمی بهتر مطلع بودند ، سپردند .

همانطور که گفتید ، خوشبختانه در مصدر فرماندهی قرار ندارید :mrgreen:

عرض کنم که اون اسکورت اولین حضور رسمی و دائمی نیرو دریایی آمریکا در خلیج فارس بود تا اونجا که من یادم میاد :) 

با این حساب خوشبختانه امام هم فرمانده نبود :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 minutes قبل , i-ronin گفت:

با این حساب خوشبختانه امام هم فرمانده نبود :)

چرا بودند ولی مثل یک فرمانده هوشمند ، کار را در عین تدبیر در سطح راهبردی ، در حوزه تاکتیکی در اختیار فرمانده میدان گذاشتند . این مساله ای هست که الان در سطح ارتشهای پیشرفته سالهاست دارد تدریس میشود .  " عدم دخالت در جزییات

تاثیر این تصمیم بر روند جریان جنگ ، الان به اعتراف یک سرهنگ اطلاعات نظامی ارتش اسراییل ، چنان بوده که همه غافلگیر شدند ، چون درست براین اساس  صادر شد 

" به دشمن حمله کن ، از جاییکه انتظار ان را ندارد "

ژنرال سان زی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قطعا برای تحلیل درست ماجرا باید چند روز صبر کرد اما ظاهر قضیه اینه که غرب پذیرفته حمله محدود باشه و به ضرر منافع ایران و روسیه نباشه و تلویحا خود غربی ها هم اذعان کردن که حملاتشون به جاهایی بوده که عواقب بعدی نداشته باشن.

از اینور هم روسها حداقل پذیرفتن باز هم نظاره گر باشن و کاری نکنن.

اما در مورد تعداد موشک های شلیک شده و منهدم شده باید صبر کرد تا تصاویرش بیاد.فعلا امریکا تصویر پایگاه تحقیقاتی برزه و دو منطقه در حمص رو منتشر کرده که البته سوریه و روسها هم اذعان داشتن این مناطق مورد اصابت قرار گرفته.

از اونور کلیپ رهگیری و انهدام دوسه تا از کروزها هم فعلا بیرون اومده.باید منتظر تصاویر فرودگاه ها و باقی مناطق مورد حمله قرار گرفته باشیم.

امار پنجاه درصدی هم برای پدافند سوریه به نظر من قابل قبوله و کلی پیشرفته.ما کار جدیدی رو شروع کردیم و انشالله نتایجش رو در اینده میبینیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

دوستان همش می گن جواب چگونه خواهد بود و امثالهم !!!!

چرا کسی نیس بیاد همه جانبه راجه به این عملیات نیگا کنه و بلایی که سر پول ملی ایران و روس و مقداری پول ترکیه اوردن درست چندین روز قبل این ماجرا .

بنظرم تمامی این کارها در یک مجموعه باید بررسی بشه هرچند اگه سر پول ملی ایران و روسیه این بلا رو هم نمی اوردن باز هم انتظار جواب یه جورایی بعیده چون هنوز که کار به سیم آخر زدن نرسیده که بگن یا مرگ و یا زندگی و گور بابای همه چیز .

بالاخره کاهش ارزش پول ملی یا قدرت اقتصادی خیلی خیلی تاثیر داره بر رضایت و حمایت مردم از حکومتش.

حالا بزنیم به تئوری توطئه و حمایت مکرون از این عملیات و وابستگی این بابا به تشکیلات راتشیلد .

ویرایش شده در توسط aaa84

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امریکا و روسیه هر دو به فکر نشون دادن قدرت خودشون هستن و طبیعیه از پروپاگاندا استفاده کنند

ولی چیزی که جالب بود برای من نظر مخالفان بشار اسد به چیزی ک روس ها اعلام کردن نزدیک تره

دیده بان حقوق بشر سوریه  (SOHR)

65 موشک ائتلاف رهگیری و منهدم شدند

http://www.syriahr.com/en/?p=89324

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
16 minutes قبل , i-ronin گفت:

اقدام ارتش ربطی به ورود آمریکایی ها نداشت، ارتش هم اومد شیک بجنگه ولی نشد! تمام موشکهای استاندارد دیفیت دشد! ولی با مین ریزی و کاتیوشا نتیجه گرفتیم! چون متناسب بود! بگذریم

من بودم به یکی از ناوها حمله میکردم، پاسخ متناسب و معکوس! ولی من نیستم خوشبختانه :)

زدن ناو آمریکا از سمت سوریه از دو روش ممکن بود 

شلیک موشک کروز یا موشک بالستیک یا مین دریایی 

مورد سوم که هیچ 

مورد دوم زیرساختش نصب نشده بود

و مورد اول بدلیل بودن تاسیسات دست روس ها انجامش سخت و موفقیتش با وجود دوری از هدف بسیار کم بود 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.